0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1) Stav série: 0:3
Sobota 26.03.2016, 15:00 • Ice Palace • Play-off KHL • Semifinále

Statistiky zápasu

SKA Petrohrad – CSKA Moskva

Střely: 52 – 51

Vyhraná vhazování: 52 – 60

Hráč s největším ice-time: Maxim Čudinov (Petrohrad) – 43:42, Denis Denisov (CSKA Moskva) – 40:39

Vyloučení: 12 – 20 (na minuty)

Dlouhý zápasový maratón ukončil hráč CSKA Moskva Geoff Platt, který trefil vítězství armádního celku 1:0. Ano dnes to vypadalo spíš jako fotbal, ale nakonec jsme se konce zápasu dočkali. Nejdelší zápas této sezóny skončil ve 112. minutě. CSKA díky dnešní výhře vede už 3:0 na série, ale pozor minulý rok vedlo také ve finále konference 3:0 na zápasy a pak prohrálo v rozhodujícím 7. duelu. Letos tuto zkušenost určitě nechce opakovat. Další zápas série SKA Petrohrad a CSKA Moskva je na programu v pondělí 28. března. CSKA vede v sérii 3:0 na zápasy. V pondělí bude mít na kontě první mečbol a příležitost ukončit sérii.

111:11
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Je hotovo. Ve 112. minutě rozhoduje utkání CSKA Moskva. Autorem branky je GEOFF PLATT, který dorazil po brankovišti poskakující puk a ukázal zámořský důraz. Rozhodl tak zápas ve třetím prodloužení. Asistence: Simon Hjalmarsson

110:30
    52 – 49 na střely vedou domácí hokejisté.

109:12
    Icing to nebude. Hraje se dál.

106:35
    Síly ubývají. Je to vidět na obou stranách. Nyní Bělov pálil, ale trefil jen bránící těla hostů.

105:26
    Platt a jeho střela mimo! Z křídla se snažil zaskočit Koskinena. Nepochodil.

104:04
    Teď ale velký tlak domácích. Jakovlev a další měli příležitost ukončit utkání. Stále 0:0.

103:10
    Tělegin a jeho pěkná střela zápěstím. Mířila nad. Bohužel.

102:25
    Sorokin nebyl přehnaně aktivní a raději v klidu zastavil puk bekům. Ti ho převzali a rozjeli útok.

101:40
    Koskiranta hledal někoho v dobré pozici, ale hosté ho obrlai o kotouč.

101:10
    Stoljarov s Petrovem operují za bránou domácích.

100:01
    Začalo třetí prodloužení.

Gólmani zatím ne a ne pustit branku. Tak jak dlouhý bude tento zápas? Za chvíli začne třetí prodloužení.

100:00
    Konec druhého prodloužení.

99:46
    Hjalmarsson vyslal před branku pěknou střílenou přihrávku. Tu tečoval jeden z útočníků, ale gól to zase není!

97:22
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Kablukov – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Pihlström – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).

95:43
    Gusev už už sahal po zakončení, ale rozhodil ho jeho vlastní manévr a proto nakonec nevystřelil.

95:25
    Kombinace Platta a Sergejeva ke střele nevedla.

94:35
    Petrov odzbrojen a dopředu spěchají petrohradští.

93:12

92:30
    Velká možnost dostat puk do sítě. Opět to nevyšlo, i když byli domácí důrazní, černou pryž do branky nedostali. Sorokin se v brankovišti roztáhl jako chobotnice a zakročil výborně.

91:52
    Čudinov trefil jen bránícího hráče. Ten se rychle odebírá na střídačku, poněvadž je viditelně zraněn.

91:12
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Radulov – 2 min., hákování).

91:12
    Radulov a jeho špatná disciplína se opět projevuje! Bude vyloučen.

91:03
    Tento hokejový maratón nemá konce! Už 90 minut je odehráno a stále jsme neviděli branku.

90:00
    Gusev nahodil a hned zamířil napadat. Armádní klub si s jeho napadáním poradil a založil svůj útok.

89:15
    Boj o každý milimetr ledu. Kdo vstřelí ten jediný gól, který stačí k vítězství?

87:10
    Ketov se zranil. Zůstal ležet nějaký čas na ledě. Po přerušení se odebral na střídačku. Má něco s rukou.

86:48
    V žádném případě už zápas nemá takové tempo jako měl minimálně tři třetiny. Únava se dostavuje.

86:06
    Málo šancí vidíme na obou stranách. Příliš opatrní jsou hráči obou týmů. Nikdo nechce udělat rozhodující chybu.

84:50
    Andronov odmítl protithráče a dostal se ke střele bekhendem na Koskinena. Finský strážce na místě.

82:20
    Nahození na Sorokina až za půlkou kluziště. Petrohrad chtěl takhle získat pásmo, záměr se nevydařil.

81:15
    Koskinen utěsnil prostor u pravé tyče a nedovolil skórovat Denisovovi.

80:50
    Hráči už musejí být unavení. Určitě jeden z faktorů, který bude rozhodovat v dnešním třetím utkání této série, bude kondice.

80:01
    Začalo druhé prodloužení.

Za malou chvíli začne druhé prodloužení.

80:00
    První prodloužení skončilo.

79:46
    Ještě uvidíme buly před finským fantomem Koskinenem.

79:06
    Švéd Hjalmarsson měl možnost překonat Koskinena. Bohužel však šanci zahodil.

78:29
    Dadonov se prokousal ke střele z kruhu, ale střílel mimo.

77:48
    Pihlström se pokoušel vypálit z otočky, puk mu ovšem sjel z hole a zakončení se nezdařilo.

77:11
    Šermovaná v rohu pásma Petrohradu.

76:18
    Pasáž hry bez nějakého vzrušení. Obě mužstva postavily hradby na modrých čarách.

Dnešní utkání sleduje 12381 diváků.

75:48
    Nebezpečí před Koskinenem. Radulov měl možnost rozhodnout utkání, nabízenou šancí ale pohrdl.

74:04
    Sorokin zakročil proti nahození od mantinelu z levého křídla Petrohradu.

72:48
    Tělegin neskutečně spálil svojí možnost. Byl sám před Koskinenem. Ten však roztáhl betony a znemožnil Těleginovi radost ze vstřeleného gólu.

71:21

70:59
    CSKA je drží na uzdě. Jen jedna ošemetná situace se stala před Sorokinem, když ležel na ledě. Puk ovšem obránci nepustili z moci a Petrohrad neměl šanci trefit prázdnou klec.

70:34
    Domácí moc nezahrozili v početní výhodě jednoho muže.

69:21
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Radulov – 2 min., vysoká hůl).

69:14
    Radulov se tlačil z levého křídla k zakončení, ale bude vyloučen. Nechtěně, ale přece trefil svojí hokejkou protihráče do obličeje, a proto je vyloučen na dvě minuty.

67:11
    Petrov se dostával před Koskinena a možná byl faulován, avšak ani jeden sudí nemá zvednutou pravici a tak se nebude vylučovat

66:25
    Je to taková hra od brány k bráně, ale bez ohrožení či střely.

65:17
    Oba týmy pečlivě brání střední pásmo a tak je těžké projít.

64:22
    Radulov se trmácí po útočné třetině, ale domácí dobře brání. Má málo místa na nějaké ofenzivní choutky.

60:01

Je to tady. 60 minut nestačilo ani jednomu týmu na vsítění rozhodujícího gólu, proto uvidíme prodloužení, ve kterém rozhoduje náhlá smrt, tedy jeden gól.

60:00
    Konec třetí třetiny.

59:57
    Bělov se snažil z levého křídla, ale z úhlu překvapit Sorokina. Nepovedlo se mu to.

59:23
    Nejspíš budeme svědky prodloužení. Připravte si občerstvení. Dnešní zápas bude ještě dlouhý.

59:00
    Poslední minuta třetí části.

58:10
    Děrgačjov v šanci! Zahodil příležitost stát se hrdinou dnešního duelu.

57:30
    Obrany nyní hrají prim. Každá akce skončí právě na defenzívě.

56:10
    Nápor domácích. Ti vysílají pár nebezpečných pokusů na mladého gólmana hostů Ilju Sorokina.

55:02
    Zápas se začíná měnit v bitvu. Jde o hodně a je to vidět.

54:06
    Ketov proletěl až před Sorokina neskutečnou rychlostí a poté zakončil blafákem do bekhendu. Sorokin byl ale připravený a jeho pokus zneškodnil.

53:12
    Radulov ještě hledal najeté spoluhráče, a to udělal špatně, jelikož měl dobrou příležitost ke střelbě.

52:03

51:45
    Šipačjov rozjíždí nový útok v početní výhodě, do které už nezbývá mnoho času.

50:28
    Sorokin kryje střelu od modré Vojnova. Ano je to ten Vojnov, který nastupoval několik let za Los Angeles Kings v NHL.

50:03
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Platt – 2 min., držení protihráče).

49:50
    Střela, která letěla mimo. Koskinen naštěstí nemusel zasahovat, říkám naštěstí, jelikož neměl zrovna dobrý výhled na ránu CSKA.

48:10
    Tvrdý zákrok domácího hráče na soupeře. Ten se poté těžko zvedal z ledu, ale nejspíš bude pokračovat v zápase.

46:59
    Gusev chtěl pálit pře hráče, jeho projektil ovšem neprošel až na branku.

45:58
    Ketov střílel přes beka, ale Sorokin předvedl zákrok lapačkou. Hraje se dál, Sorokin puk nepodržel.

43:48
    Majitelem puku jsou chvíli domácí, chvíli hosté. Oba kluby avé akce nejsou schopny dotáhnout.

42:56
    Koskinen rozehrál nahozený puk moskevských.

42:15
    Icing zahraný domácími. Buly před Koskinenem. To vyhráli petrohradští.

41:55
    Opatrnost nadevše. Takový hokej máme nyní možnost vidět.

40:56

40:25
    Pokračuje početní výhoda Petrohradu. Čudinov kombinoval v přesilovkovém rozestavení se svými spoluhráči. Střela z tlaku nevzešla.

40:01
    Buly vyhrálo CSKA.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:48.

Máme za sebou druhou periodu a stav je stále bezbrankový. Ani jeden tým nemá navrch. Naopak utkání se ještě více vyrovnalo. Brankáři drží své týmy a předvedli několik důležitých zákroků. Dočkáme se ve třetí třetině gólů? Nebo půjdeme do prodloužení, kde budeme čekat na vítěze?

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:38
    SKA a velká šance! Brána zívala na útočníka Petrohradu. Puk mu ovšem sjel a proto skončil hráč Petrohradu až za brankou.

38:56
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Panin – 2 min., podražení).

38:08

37:50
    Zajcev měl obrovskou příležitost, poté co ho našel spoluhráč křižnou přihrávkou, střílel jen do roztahnuvšího se Koskinena.

36:08
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Lindström – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).

35:18
    Další ze soubojů v rohu u mantinelu. Petrohradští se zn ěj dostali jako vítězové a za odměnu mohli vytvořit atak.

33:38
    Krásná individuální akce Steva Mosese. Po rychlém vpádu do útočné třetiny vypálil zápěstím. Sorokin jeho střelu pokryl.

33:00
    Oba týmy hrají více defenzivně než v první třetině. Jsou si vědomi, že tento zápas rozhodne jedna či dvě branky.
    31:50

31:50
    Hráč SKA nabral rychlost a od středního pásma se postupně dostal až před bránu Sorokina, tam ale upadl při zakončení přes hokejku obránce CSKA.

31:22
    Koskinen opět urychlil hru a rozehrál na beky.

30:58

30:18
    Gusev našel Dadonova, ale ten ve snaze zakončit upadl.

29:13
    První střela v přesilovce a hned z toho bylo hodně nebezepečí. Od modré pálil Bělov.

28:58
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Pivcakin – 2 min., krosček).

28:50
    Nyní Petrohrad manipuluje s pukem v útočné třetině a zkouší si hledat prostor pro střelu.

28:02
    Tlak CSKA skončil po zhruba půlminutě v útoku.

26:12
    Na druhé straně skončil puk mimo kluziště po snaze CSKA vystřelit bekhendem. Bude se vhazovat.

26:00
    Tečovaná střela od modré SKA Petrohrad. Sorokin si poradil.

25:36
    Platt vyhrál souboj za bránou. CSKA je díky němu v držení kotouče v útočném pásmu.

24:54
    CSKA v náporu. Žarkov bojuje o kotouč. Nakonec je z toho střela od modré, kterou Koskinen chytá.

23:55
    Koskinen urychlil tempo hry včasnou přihrávkou na beka.

22:48
    Radulov vyhozen z buly a místo něj musí na buly křídlo CSKA.

22:30
    Mamin se pere o puk za brankou Koskinena. Puk ale nezískal, byla proti němu přesila v modrých dresech. (Petrohrad)

21:52
    Sorokin přerušuje hru přikrytím puku v lapačce.

21:04
    Dadonov se tlačil k zakončení, jeho průnik, při kterém upadl, rozhodčí neposoudil jako nedovolený zákrok.

20:38
    Petrohrad rozehrává ze své vlastní třetiny.

20:01

První část je za námi. Skončila sice smírně 0:0, avšak hokej to byl pěkný. Rychlé přechody, šance na obou stranách, samostatné úniky, tvrdé střely. Doufám, že druhá třetina přinese i branky.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:59
    Žádný týmů se neprosadil a tak je skóre 0:0.

19:05
    Hraje se 4 na 4.

19:02
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Sergejev – 2 min., krosček).

19:02
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Děrgačjov – 2 min., krosček).

18:44
    Moskvě se nepovedlo využít početní výhodu.

16:45
    Přesilovka 5 na 4 pro CSKA.

16:44
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Širokov – 2 min., vražení na hrazení).

16:44
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Zubarev – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Da Costa – 2 min., hrubost).

16:05

15:05
    Sorokin byl chvíli na ledě v pozici vleže, avšak obrana mu pomohla a zachránila nebezpečnou situaci.

14:34
    CSKA vyhodilo přes všechny čáry.

14:05
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (2 min., Panin, sekání).

14:02
    Gusev se protlačil obranou armádního klubu, ale pálil vedle. Navíc je signalizované vyloučení.

13:05
    Pozor na Ketova, který dojel puk v levém rohu pásma CSKA. Perohrad stále drží puk v útočné třetině.

12:24
    Pihlström s Andronovem zatápí domácím v jejich třetině. Ke střele však tlak nevede. Petrohrad dobře brání.

11:24
    Sorokin v pohodě kryje puk ve výstroji.

11:09
    Buly se bude opakovat kvůli přílišné aktivitě centra CSKA.

10:45
    Radulov ukázal, jak rychle a dobře se umí uvolnit.

10:17
    Radulov kouzlil s hokejkou a před bránu poslal něco mezi přihrávkou s střelou.

09:25
    Tělegin zkusil rychlou střelu zápěstím. Koskinen moc neviděl, ale zákrok vyrážečkou zvládl.

08:58
    Buly v obranné třetině vyhráli moskevští.

08:56
    Čudinov pálil z dálky. Sorokin šel rychle do rozkleku a střelu pokryl.

08:00
    Pokus obránce Moskvy o střelu na teč. Koskinen však neměl práci. Střela šla vedle.

07:06
    4. lajna CSKA bojuje za bránou Koskinena o prostor ke střele.

05:45
    Šipačjov se chtěl dostat přes dobře postavenou defenzívu CSKA. Armádní klub ale dobře ubránil svojí modrou čáru, kde ukázal svojí kompaktnost.

04:25
    Koskiranta hledal z levého rohu spoluhráče před brankou soupeře. Obrana předčila petrohradský útok.

03:15
    Sorokin doslova vyčapal Jevgenije Dadonova. Dadonov se dostal až před Sorokina, zkusil blafák, ale Sorokin výborně betony zlikvidoval šanci domácích.

02:35
    Útočení i vyzkoušel i Petrohrad.

01:50
    Moses pálil z otočky nahoru do vyrážečky Sorokina.

00:23
    3. formace CSKA zatopila domácí obraně, avšak k zakončení se nedostala.

00:10
    CSKA začalo okupací pásma domácích.

00:01

SKA Petrohrad: Koskinen (Šestjorkin) – Bělov, Čudinov, Vojnov, Jakovlev, Zubarev, Rukavišnikov, Kutějkin – Dadonov, Šipačjov, Gusev – Lindström, Koskiranta, Moses – Bučněvič, Širokov, Barabanov – Ketov, Kablukov, Děrgačjov

Rozhodčí: Anisimov, Olenin – Gorděnko, Sysujev.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Československá stopa

Žádná. V těchto týmech nenastupuje žádný z Čechů ani Slováků.

Prozatímní vývoj série

CSKA Moskva – Petrohrad 3:0

11. Ljubimov (Tělegin), 30. Da Costa, 60. Kugryšev (Tělegin, Ljubimov)

CSKA Moskva – Petrohrad 3:2

44. Platt (Zajcev, Costa), 53. Platt (Zajcev, Radulov), 57. Radulov – 30. Moses (Vojnov, Koskiranta), 49. Koskiranta (Chudinov, Dergačjov)

STAV SÉRIE: 2:0

- Po dvou zápasech v Moskvě se série přesouvá do Petrohradu.

CESTA PLAY OFF

OSMIFINÁLE

CSKA Moskva – Slovan Bratislava – 4:0 na zápasy (2:0, 3:2 pp, 2:1, 3:1)

ČTVRTFINÁLE

CSKA Moskva – Nižnyj Novgorod – 4:1 na zápasy (1:2, 5:1, 3:1, 5:3, 3:2)

OSMIFINÁLE

SKA Petrohrad – Lokomotiv Jaroslavl – 4:1 na zápasy (2:3 pp, 3:2, 3:0, 1:0, 2:0)

ČTVRTFINÁLE

SKA Petrohrad – Dinamo Moskva – 4:2 na zápasy (3:2, 3:4 pp, 0:4, 4:0, 4:1, 2:0)

25.1.16 – Petrohrad – CSKA Moskva 2:3

Dobrý den, vítám Vás u 3. semifinálového zápasu série CSKA Moskva a SKA Petrohrad. Dnes se potkají dva nejlepší celky Západní konference – CSKA Moskva a SKA Petrohrad. CSKA zatím vede v sérii 2:0 na zápasy. Uvidíme dnes zvýšení série nebo Petrohrad urve první bod v sérii? Sledujte náš textový přenos a uvidíte.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.