Hr. Králové – Liberec 4:3 (kon.) | Liberec – Podbrezová 2:2 (kon.) | Sparta – Č. Budějovice 2:1 (kon.)
Dukla Praha – Varnsdorf 7:0 (kon.) | Opava – ČAFH 2:2 (kon.) | Plzeň – Vlašim 5:3 (kon.)
Jihlava – Pardubice 1:1 (kon.) | Příbram – Ústí n. L. 3:4 (kon.) | Znojmo – Slovácko 1:4 (kon.)
Zlaté Moravce – Pohronie 3:2 (kon.) | Ružomberok – Ostrava 3:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Trenčín 2:1 (kon.)
Ried – Žilina 2:1 (kon.)
MFK Ružomberok
3:0 (1:0)
FC Baník Ostrava
Středa 29.06.2016, 17:00 • Štadión Pod Čebraťom, Ružomberok • Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Baník Ostrava na soustředění v Popradu změří své síly s Ružomberkem. Z tohoto přípravného zápasu vám přinášíme změny stavu.

FC Baník Ostrava nemá za sebou úspěšnou sezónu. Umístil se v ní na poslední šestnácté příčce a tak musel opustit nejvyšší českou soutěž. V přípravě na nový ročník odehrál v sobotu prnví zápas se Skalicí, nad kterou zvítězil 3:1. Baník se momentálně připravuje na soustředění v Popradu. Během něj se střetne s dvěma účastníky slovenské nejvyšší soutěže – s Ružomberkem a Michalovcemi.

Dosud odehraný zápas v přípravě:

FC Baník Ostrava – MFK Skalica 3:1

MFK Ružomberok prožil kolísavou sezónu, ve které střídal dlouhé vítězné série s obdobími bez vítězství, výsledkem bylo konečné šesté místo. V přípravě na nový ročník dosud remizoval se Slavií Praha 1:1, prohrál s Převýšovem 0:3, Debrecínem 1:2 a v zatím posledním přátelském souboji při příležitosti Dne obce Oravská Poruba porazil tamní tým 6:0.

Dosud odehrané zápasy v přípravě:

Slavia Praha – MFK Ružomberok 1:1
    SK Převýšov – MFK Ružomberok 3:0
    Debrecín VSC – MFK Ružomberok 2:1
    Oravská Poruba – MFK Ružomberok 0:6

V kádrech obou týmů došlo, a stále dochází, ke změnám. Za zmínku určite stojí Lukáš Lupták. Tomuto fotbalistovi po sezóně skončila smlouva s Ružomberkem a jeho novým působištěm se stal právě Baník Ostrava.

Kterému týmu se bude lépe dařit v dnešním přípravném zápase, se dozvíte z našeho textového přenosu na Onlajny.com!

1
    Zápas právě začal.

1
    První útok patřil Ružomberku. Útočná snaha Liptáků končí střelou mimo bránu.

2
    Ružomberok získal roh.

3
    Růže zůstala po rohu v útoku, ale nedaří se jí ohrozit bránu.

3
    Naopak, na druhé straně se střelou mimo prostor tří tyčí prezentuje Baník Ostrava.

5
    Další tři útoky Liptáků hosté odvrátili. Ružomberok se musel ve všech případech spokojit s vhazováním.

6
    Baník Ostrava získává přímý kop, po něm pokračuje útok hostů.

7
    Ružomberčané se ubránili a vyrazili do protiútoku. Jejich snaha následně končí střelou mimo bránu.

8
    Liptáci vystřelili na branku, ale brankář hostů chytá.

9
    Baník si vpředu počínal nedovoleně a po útočném faulu budou znovu hrát domácí fotbalisté.

10
    Útok Ružomberku končí střelou mimo branku, následuje odkop gólmana českého týmu.

11
    Baník Ostrava získal přímý kop.

11
    Po přímém kopu následuje roh hostů.

12
    Ružomberok následně posílá míč mimo hřiště a Baník vhazuje.

12
    Růže podruhé v zápase trefuje bránu, i tentokrát je však úspěšný gólman hostů.

16
    Útok Baníku Ostrava končí střelou mimo branku a následuje odkop Matúše Macíka.

17
    Baník Ostrava získává roh.

20
    Ružomberok získal rohový kop.

21
    Po rohu se český tým ubránil, ale Liptáci zůstávají na míči.

21
    Aktivita domácího týmu končí střelou mimo ostravskou svatyni.

22
    Následně získal Baník přímý kop. Ružomberčané se ubránili a přešli do protiútoku. Obrana hostů ale dává pozor.

23
    Růže vyrazila do dalšího útoku a připisuje si již šestý střelecký pokus mimo branku.

24
    Liptáci rozehrávali roh. Jeho zakončení nenašlo cestu do brány, ale následoval další roh. Ten už hosté ubránili a nedovolili Ružomberčanům zakončit.

27
    Po ružomberském útoku následuje odkop ostravského gólmana.

28
    Po minutě se situace opakuje a znovu odkopává brankář Baníku Ostrava.

29
    A stejným způsobem končí i rychlý útok domácích z 29. minuty.

30
    Baník je v útoku a domácí odkopávají míč mimo hřiště. Po vhazování získává tým z Ostravy rohový kop.

31
    Po rohu následuje Macíkův odkop od své branky.

32
    Ružomberok dal gól!
    Liptáci otevírají skóre střetnutí! Prosadil se PETER GAL ANDREZLY.

34
    Po útoku hostů následuje odkop ružomberského brankáře.

38
    Baník Ostrava se při útoku dopustil útočného faulu a přichází o míč.

39
    Baník vybojoval přímý kop v nebezpečné vzdálenosti.

40
    Krátce po této standartce kopali hosté roh, ale domácí se ubránili.

41
    Útok Ružomberoku, ale hosté odkopávají míč mimo hřiště. Liptáci budou vhazovat.

42
    Stejně dopadá i další útok slovenského celku.

42
    Domácí po vhazování znovu zaútočili, ale vše končí odkopem ostravského brankáře.

43
    Baník vybojoval přímý kop.

43
    Hosté se dostali ke střele a Matúš Macík si připisuje úspěšný zákrok.

45
    Po útoku domácích skončil míč za brankou. Odkop Bajzy.

45

Po prvním poločase vede Ružomberok nad Baníkem Ostrava 1:0.

46

47
    Hosté přerušili útok domácích odkopem do zámezí. Ružomberok vhazuje.

48
    Nyní si Liptáci počínali v útoku nedovoleně.

49
    Baník získal přímý kop.

49
    Ale Ružomberok se v klidu ubránil.

54
    Ružomberok právě vstřelil branku!
    Byla nařízena penalta pro Liptáky a ti ji proměňují! Do vedení 2:0 je poslal TOMÁŠ ĎUBEK!

75
    Z rychlého protiútoku skóruje MILOŠ LAČNÝ a Ružomberok vede již o tři góly!

90+1

Skóre dnešního přípravného zápasu otevřel ve 32. minutě Peter Gal Andrezly. Ve druhé půli kopali Liptáci penaltu, kterou v 54. minutě proměnil Tomáš Ďubek. V 75. minutě uzavřel skóre Miloš Lačný a Ružomberok tak porazil Baník Ostrava 3:0.

Děkuji za pozornost a těším se při dalších přenosech. (19:13:47)

Libor Štěpán

Branky: 32. Andrezly, 54. Ďubek (pen.), 75. Lačný

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, Menich, D. Kružliak, Kupec (89. Čurma) – Faško (70. Ferenčík), Nagy, Ďubek (85. J. Kudlička) – Gal Andrezly (80. M. Lovás), Lačný (88. Zsigmund), A. Lovás (77. Gerec)
    Náhradníci: Kohár – Ferenčík, Vavrík, Gerec, J. Kudlička, Čurma, M. Lovás, Zsigmund

FC Baník Ostrava: první poločas: Bajza – Celba, Honiš, Dobrotka, Jakovlev – Malý, Ožvolda, Hlinka – Mondek, Rolinc, Holzer
    druhý poločas: Bajza – Lupták, Hlinka, Mešaninov, Jakovlev – Mondek, Matěj, Ožvolda, Helešic – Szotkowski, Konnsimbal