Zrinjski Mostar – Legia 1:1 (kon.) | Dinamo Tbilisi – Alaškert 2:0 (kon.) | Karabach – Dudelange 2:0 (kon.)
Beer Ševa – Šeriff Tiraspol 3:2 (kon.) | BATE – Seinäjoki 2:0 (kon.) | Lincoln – Celtic 1:0 (kon.)
New Saints – APOEL 0:0 (kon.) | Valletta – CZ Bělehrad 1:2 (kon.) | Salzburg – FK Liepāja 1:0 (kon.)
Vardar – Dinamo Záhřeb 1:2 (kon.)
FK Karabach
2:0 (2:0)
F91 Dudelange
Úterý 12.07.2016, 19:00 • Národní stadion Tofika Bachramova, Baku (AZE), kapacita 31.200 diváků • Liga mistrů (předkola) • 2. předkolo

S konstatováním, že FK Karabach po dvou gólech Richarda Almeidy zvítězil v prvním zápase nad Dudelange 2:0 a do lucemburské odvety si poveze slušný náskok, který by ázerbájdžánský mistr zřejmě neměl ztratit, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (20:56:17)

Červené karty: 0:0.

Zápas je u konce a vše podstatné se rozhodlo během prvních sedmadvaceti minut. V té desáté se prodral do vápna Richard Almeida a ač se zdálo, že byl faulován ještě před vápnem, rozhodčí ukázal nekompromisně na penaltu a tu sám faulovaný proměnil. O sedmnáct minut později vybojoval Dani Quintana míč před brankovou čárou, namířil si to do vápna, zbavil se beka, přihrál na Richarda Almeidu a ten si po posunutí míče doleva připsal křižnou střelou druhý zářez.

Ve druhém poločase už Karabach neměl tolik útočných choutek a od sedmdesáté minuty se začali osmělovat i lucemburští mistři, jenže bez výraznějších šancí. Šehić v brance Karabachu příliš práce neměl a uhájil tak čisté konto.

90+3

90+2
    Stélvio da Cruz zkusil z pravé strany nacentrovat do velkého vápna, jenže Šehić to málo práce, co dnes má, zvládl, vyběhl a míč lapil.

90+2
    Prempeh na půlící čáře kombinuje s Mélissem, hosté potřebují dostat míč honem rychle do vápna.

90+1
    A dlužno říct, že v té první Karabach znovu zbytečně přišel před vápnem soupeře o míč. To je voda na mlýn pro hosty.

90
    Ve druhém poločase uvidíme tři minuty nad rámec normální hrací doby.

90
    Jenže ne na dlouho, protože Da Mota byl přistižen v ofsajdu. Již podruhé v dnešním utkání.

89
    Ismajlov nedlouho po špatně kopnutém rohu ještě fauloval, u míče tak jsou znovu hosté.

87
    Tím, jak Karabach drží dvougólové vedení, se Dudelange mnohem více osměluje. Jenže to by musel být centr na Da Motu do vápna přesnější, takhle míč bezpečně získal Šehić.

86
    Po Islajlovově centru se nic vážnějšího nestalo. Míč má Joubert a žene své spoluhráče dopředu.

85
    Domácí vedou po delším čase útok. Právě Amirgulijev se z levé strany z půlící čáry dostal až prakticky před vápno, šlo o hezký průnik, ale tam jej zastavili obránci Dudelange a odvrátili míč na rohový kop.

83
    Daniel Da Mota vzal odpovědnost na sebe a zkusil přímé ohrožení branky. Ibrahim Šehić ale nezaznamenal vážnější problém, přiklekl si a míč bezpečně zastavil.

83
    A právě po faulu Sadygova budou mít hosté výhodu přímého volného kopu zhruba pětatřicet metrů od branky Šehiće.

83
    Střídání již dnes neuvidíme žádné, jelikož Dani Quintana, jenž má obří zásluhu na druhém gólu, střídá Rahida Amirgulijeva.

82
    Hra je nyní hodně kouskována častými fauly, jako nyní, kdy kapitán domácích Sadygov zastavil nedovoleně Turpela.

81
    Poslední střídání hostí. Záložník Kevin Nakache jde ze hřiště a na jeho místo přichází Stélvio da Cruz.

81
    Jenže ne na dlouho, Ismailov si trošku zbytečně pomohl faulem při souboji s Stolzem a hosté tak znovu mohou zaútočit, což se jim v posledních deseti minutách v kontextu celého zápasu relativně daří.

Tomáš Lysý

Branky: 10. Richard Almeida (pen.), 27. Richard Almeida (Dani Quintana)

Karty:   33. Dani Quintana (KBK), 39. Medvedev (KBK), 55. Garajev (KBK) – 9. Mélisse (DUD), 24. Malget (DUD), 48. Pokar (DUD)

Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 4:0. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:15.
    FK Karabach: Šehić – Medvedev, Hüsejnov, R. F. Sadygov (C), Agolli – Míchel, Garajev, Richard Almeida – Dani Quintana (83. Amirgulijev), Muarem (74. Ismajlov) – Madatov (63. Reynaldo). Trenér: Gurban Gurbanov
    Náhradníci: Magomedalijev – Reynaldo, Amirgulijev, Gurbanov, Ismajlov, Yunuszadä, Dinijev

F91 Dudelange: Joubert (C) – Malget (68. Moreira), Schnell, Prempeh, Mélisse – Stolz, Dikaba, Nakache (81. Stélvio Da Cruz), Da Mota – Turpel, Pokar (56. N'Diaye). Trenér: Dino Toppmöller
    Náhradníci: Frising – Moreira, Ibrahimović, Benajiba, Stélvio Da Cruz, Laurienté, N'Diaye

Rozhodčí: Orel Grinfeld – Danny Krasikow, Idan Yarkoni – Menashe Masiah (vš. ISR)