FC Košice – R. Sobota 3:1 (kon.) | Nové Mesto n/V – Slovan Bratislava U21 6:2 (kon.) | Sereď – Trnava B 3:1 (kon.)
FC Košice
3:1 (1:0)
MŠK Rimavská Sobota
sk Neděle 07.08.2016, 17:00 • Haniska • MONACObet liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

VSS Košice prežívajú štartom druhej najvyššej súťaže turbulentné obdobie. Klub z metropoly východu nebude hrať svoje domáce zápasy v Košiciach a zatiaľ len hľadá náhradný domov. Na prvý duel sezóny proti Rimavskej Sobote ho našiel v neďalekej Haniske, no s najväčšou pravdepodobnosťou sa presťahuje do Moldavy nad Bodvou. Košičania pred dvoma mesiaci bojovali o postup do Fortuna ligy, no ten im tesne ušiel a po viacerých pohyboch v kádri je ťažké odhadnúť, aké ambície východniari budú mať.

Rimavská Sobota obsadila v uplynulej sezóne východnej skupiny druhej najvyššej súťaže zostupovú priečku, no napriek tomu neklesla o ligu nižšie. Rimavskosobotčania zažili veľmi nevydarenú základnú časť ligy, keď vyhrali v 20 stretnutiach len dvakrát a navyše im zväz odpočítal aj tri body. V skupine o udržanie tak mali obrovské manko, no mierne zlepšili svoje výsledky a pripísali ďalšie tri výhry v ôsmich dueloch.

V ročníku 2015/16 proti sebe nastúpili VSS Košice a MŠK Rimavská Sobota dvakrát. V oboch prípadoch sa z triumfu tešili futbalisti Košíc, ktorí vyhrali doma 3:0 a vonku 2:1.

Úvodné zostavy:

FC VSS Košice: Ružinský – Jonec, Vancák, Takáč, Šinglár (C), Kubík, Hirjak, Bavoľár, Kuták, Grega, Trebuňák.
    Náhradníci: Krupa – Begala, Žebík, Tóth, Želinský, Dordevič, Betík.

MŠK Rimavská Sobota: Prošovský – Spasojević, Morháč, Lačarak, Hattori, Husanik, Gazda, Petrán (C), Miklovič, Trabalík, Vasilko.
    Náhradníci: Püšpöky – Kuridze, Balog, Olejník.

Rozhodca: Kačenga – Perát, Jekkel.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

2
    FC VSS Košice dal gól! Ubehlo iba niekoľko sekúnd a už sa mení skóre. Košičania si rýchlo zvykli na svoj krátkodobý prechodný domov v Haniske a otvárajú skóre. Do čierneho trafil MOJMÍR TREBUŇÁK.

3
    Domáci futbalisti sú v úvode zápasu častejšie pri lopte. Po strelenom góle sa im hrá určite ľahšie ako súperovi.

4
    Rimavskosobotčania boli na polovici VSS Košice, ale nedokázali ohroziť bránu Matúša Ružinského. Ten uvedie loptu opäť do hry dlhým odkopom.

5
    Podľa výsledkov z uplynulého ročníka sú Košičania jasným favoritom. Pred štartom sezóny však museli riešiť problémy so zložením kádra aj štadiónom, a tak je otázne, v akej forme vstúpia do nového ročníka druhej najvyššej súťaže.

7
    Košičania získali loptu v strede ihriska a útočili na bránu hostí. Prišiel však faul, po ktorom nasleduje priamy kop.

8
    Obrana Rimavskej Soboty odolala. Košičania nevyužili štandardku na zvýšenie svojho náskoku.

9
    Hra sa prelieva z jednej strany na druhú. O niečo aktívnejší sú košickí futbalisti, ktorí hneď v úvode stretnutia strelili gól.

10
    Nebezpečný priamy kop pre Košičanov. Z prvej štandardky pred chvíľou nedokázali ohroziť bránu.

11
    Ani tentoraz domácim štandardná situácia príliš nevyšla. Rimavská Sobota si dáva pozor na útočníkov VSS.

12
    Futbalisti VSS rozohrali prvý rohový kop v zápase, ale hosťujúci gólman Prošovský nemusel zasahovať.

13
    Hneď vzápätí prišiel druhý rohový kop Košičanov, no ani ten skóre nezmenil. Nasleduje odkop od brány.

15
    Košičania mali v úvodnej štvrťhodine prevahu, ktorú pretavili do jedného gólu. Okrem toho pohrozili z dvoch priamych kopov a rohov.

16
    Hráči Rimavskej Soboty sa dopustili faulu v blízkosti stredového kruhu, nasleduje voľný kop pre Košice.

18
    Košičania sa pokúšali ohroziť Prošovského po štandardke, no nasleduje len odkop od brány.

19
    Domáci hráči pokračujú v aktivite, ale zase nepresne zakončovali. Prošovský odkopáva od vlastnej brány.

20
    Rimavská Sobota sa nedokáže presadiť smerom dopredu. Košická obrana ihneď likviduje všetky brejky hostí.

21
    Hostia sa dostali ku štandardke na polovici VSS. Lopta je však ďaleko od košickej brány.

22
    Po dlhšom čase bol v akcii Matúš Ružinský. Loptu uvedie do hry odkopom.

23
    Futbalisti Rimavskej Soboty teraz trávia čoraz viac času na polovici Košíc. Konečne sa im podarilo aj ohroziť bránu VSS, no Ružinský bol na svojom mieste.

24
    Po prvej strele na bránu prišiel aj nebezpečný priamy kop hostí. Zo štandardky mieril rimavskosobotský strelec mimo.

25
    Hráči VSS v posledných minútach stratili kontrolu nad zápasom. Naopak v úvode jasne dominovali a dokázali streliť gól.

26
    Prošovský si pripisuje úspešný zákrok. Strela jedného z košických futbalistov smerovala na jeho bránu.

28
    Dnes sú na programe tri zápasy druhej najvyššej futbalovej súťaže na Slovenku. V západnej skupine aktuálne vyhráva Nové Mesto nad Váhom proti béčku bratislavského Slovanu 1:0 a Sereď remizuje s béčkom Trnavy 0:0.

29
    Snaha košických futbalistov priniesla strelu. Tá však nemierila medzi tri žrde, a tak sú pri lopte hostia.

30
    Košičania získali loptu v strede poľa a vydali sa do protiútoku. Obrana hostí bola pripravená.

31
    Futbalisti VSS opäť preberajú aktivitu na svoje kopačky. Ďalšia strela z košickej dielne smerovala zase mimo Prošovského brány.

32
    Východniari rozohrali tretí rohový kop. Do tretice všetko dobré však neplatilo a dopredu ide Rimavská Sobota.

33
    Udrieť mohlo na opačnej strane. Rýchly brejk hostia dokázali zakončiť presnou strelou, ktorú Ružinský kryl.

34
    Diváci na štadióne sa momentálne nenudia. Po zblokovanej strele zahrajú Košičania roh.

35
    Ani dva rohové kopy v krátkom časovom slede nepriniesli zmenu skóre. Po druhom rohu prišlo nepresné zakončenie mimo brány.

37
    Záver prvého polčasu patrí domácim futbalistom, ktorí získavajú jeden rohový kop za druhým. Ani na šiesty pokus však z tejto štandardnej situácie neuspeli.

38
    Prvá žltá karta zápasu. Hlavný rozhodca Kačenga ju udelil Petrovi Vasilkovi.

39
    Po faule hostí nasledoval nebezpečný priamy kop v podaní domácich, ktorý neohrozil Prošovského.

40
    Siedmy rohový kop domácim nepriniesol šťastie, pretože Prošovský druhýkrát v dnešnom dueli neinkasoval.

41
    Košickým futbalistom sa vyplatila aktivita v závere polčasu. Gól do šatne je pre súpera vždy veľmi nepríjemný.

43
    Pripomíname, že dnešný duel sa hrá v Haniske, ktorá leží neďaleko Košíc. Tu našli východniari svoje prechodné útočisko a zatiaľ sa im v novom prostredí darí.

44
    Záver polčasu hosťom nevychádza. Na aktivitu domácich odpovedajú faulami a po jednom z nich uvidel žltú kartu kapitán Rimavskej Soboty Peter Petrán.

45
    Riadny hrací čas prvého polčasu už uplynul, no rozhodca ešte pridáva nejaké sekundy navyše.

45+1
    V nadstavenom čase prichádza ďalší faul hostí a tretia žltá karta. Dostal ju Patrik Husanik.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

46
    Začal sa druhý polčas.

47
    Po prestávke sa pokračuje v hre. Košičania v prvom polčase potvrdili úlohu favorita a udržujú si náskok.

48
    Košičania ohrozili hosťujúcu bránu, ale Prošovský bol pripravený a dobre zasiahol.

50
    Odkop od brány Rimavskej Soboty. Hostia sú dnes menej pri lopte a zároveň nedokážu dostať domácich pod tlak.

51
    Po rýchlom brejku nedokázali futbalisti Rimavskej Soboty zakončiť. Nasledoval odkop od brány.

54
    Oba tímy sa snažia o ofenzívu, ale ich akcie končia nepresnosťami. Brankári sú síce v permanencii, no len odkopávajú lopty od brány.

56
    Matúš Ružinský si pripísal ďalší úspešný zákrok. Košický gólman už čelil trom strelám a zatiaľ vždy úspešne zasiahol.

58
    FC VSS Košice dal gól! Domáci futbalisti zvyšujú svoje vedenie. Po priamom kope pridal ďalší presný zásah JAKUB BAVOĽÁR.

60
    Košičania dnes potvrdzujú úlohu favorita. V prechodnom domove v Haniske zatiaľ nedovolili svojmu súperovi veľa.

62
    Domáci futbalisti majú v týchto momentoch jasnú prevahu. Skúšajú to z každej pozícii, no tentoraz minuli súperovu bránu.

63
    Aktivita domácich je jasne vyjadrená aj v pomere rohových kopov. Košičania ich zahrali osem, zatiaľ čo Rimavská Sobota ani jeden.

65
    V ďalších dnešných druholigových dueloch padlo už deväť gólov. Nové Mesto nad Váhom vyhráva nad béčkom Slovanu Bratislava už 5:2. Sereď vedie nad trnavským béčkom 2:0.

66
    Ružinský si musel dať pozor, pretože hostia vystrelili. Lopta však smerovala mimo brány.

69
    Na ihrisku v Haniske sa momentálne nič nemení. Košičania si udržujú náskok a mali by doviesť duel do víťazného konca.

71
    Zatiaľ čo v dueli medzi Košicami a Rimavskou Sobotou sa skóre nemení, na ďalších druholigových ihriskách padajú góly. Nové Mesto nad Váhom pridalo šiesty presný zásah a Sereď tretí.

72
    Futbalisti Rimavskej Soboty majú ešte približne dvadsať minút, aby domácim skomplikovali cestu za troma bodmi, no ťažko sa presadzujú.

74
    Po faule košického futbalista zahrávali hostia nebezpečnú štandardku. Ružinský napokon nemusel zasahovať.

77
    Rimavskosobotčania sa dostali k streleckému pokusu. Ružinský len kontroval loptu, ktorá nesmerovala do priestoru brány.

81
    FC VSS Košice dal gól! Je definitívne rozhodnuté. Domáci futbalisti pridávajú ďalšiu gólovú poistku a v závere budú kontrolovať priebeh duelu. Druhýkrát presne namieril MOJMÍR TREBUŇÁK

82
    Košičania trávia záver zápasu na polovici svojho súpera a v prvom kole novej sezóny zabodujú naplno.

84
    V prospech domáceho tímu hovoria všetky dostupné štatistiky. Mali častejšie loptu na svojich kopačkách, viackrát ohrozili bránu a hlavne premenili tri zo svojich šancí.

85
    Akcia hostí skončila nepresnosťou. Lopta doputovala za čiaru a do hry ju zase uvedie brankár Ružinský.

87
    Plynú posledné minúty riadneho hracieho času. Už dávnejšie je o víťazovi rozhodnuté, a tak sa len dohráva.

88
    Rimavská Sobota je už dlhší čas usadená na polovici domáceho tímu, no nedokáže sa prebojovať k bráne.

90
    Rimavská Sobota dala gól! Košičania zahrávali štandardku v blízkosti hosťujúcej brány, ale svoju šancu nevyužili a z protiútoku napokon inkasovali. Za hostí znížil ŠAOTARO HATTORI.

90+1
    Nadstavujú sa ešte tri minúty.

90+3

Košičania napriek problémom so štadiónom potvrdili úlohu favorita a na ihrisku v Haniske zdolali Rimavskú Sobotu presvedčivo 3:1. Vedenia sa ujali už hneď v úvode duelu a o svojom víťazstve definitívne rozhodli až gólmi v druhom polčase. (18:50:51)