Vítkovice – Linköping 3:2 (kon.) | Třinec – HC Slovan 2:3 (kon.)
HC Oceláři Třinec
2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
HC SLOVAN Bratislava
Pátek 12.08.2016, 18:00 • Werk Arena, Třinec (kapacita: 5 200 diváků) • STEEL CUP

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký páteční podvečer z třinecké WERK ARENY! Turnaj Steel Cup 2016 dnes pokračuje druhým hracím dnem, na programu jsou dva zápasy. Hrát se bude jak v Třinci, tak v Ostravě. V Ostravar Aréně se utkají Vítkovice Steel a Linköping HC, pořadatelé turnaje Oceláři Třinec na svém ledě vyzvou Slovan Bratislava. Právě tento duel budeme podrobně sledovat, utkání začíná v 18:00.

Oceláři v předsezónním období sehráli zatím jen jeden přípravný duel, a to proti Olomouci. Steel Cup naplno prověří jejich připravenost a napoví třineckým fandům více o síle mužstva. "Steel Cup vnímáme jako ostrý test, očekáváme velmi kvalitní utkání, plánujeme hráče důkladně vyzkoušet, kluci dostanou velký prostor. Předpokládám, že nám to přinese lepší obraz o jednotlivcích. Je dobře, že hrajeme tři zápasy ve třech dnech, protože to odhalí pravou sílu konkrétních hráčů a podle toho budeme reagovat," vyhlíží asistent trenéra Břetislav Kopřiva nadcházející turnaj.

Hráči s drakem na hrudi sehrají tři těžké duely ve třech dnech. Na úvod je čeká střetnutí s bratislavským Slovanem, sobota 12. srpna bude patřit derby duelu s Vítkovicemi. Pouť Steel Cupem Oceláři zakončí v neděli proti Linköpingu.

Slezané do turnaje vyrukují s téměř kompletní soupiskou, mimo hru budou útočníci Martin Růžička, Lukáš Jašek a Rastislav Špirko. "Ve všech případech se nejedná o žádné velké zranění, ale tento týden zřejmě všichni dostanou volno, aby doléčili své šrámy a v turnaji nenastoupí," prozradil Břetislav Kopřiva.

HC Slovan Bratislava

Slovenský účastník Kontinentální hokejové ligy letos nastoupí ke své páté sezóně v ruské soutěži. Ve čtyřech dosavadních sezónách se osminásobný slovenský mistr dvakrát podíval do play-off, pokaždé ale vypadl již v prvním kole souboje o Gagarinův pohár. Letos Slovanu vystavil stopku tým CSKA Moskva, který zvítězil ve čtyřech zápasech.

Spolu se slovenským celkem do WERK ARENY znovu zavítá třineckým fanouškům známý obránce Tomáš Kundrátek, který ve Slovanu začíná svou druhou sezónu. Mezi další opory týmů zcela jistě patří kanadský forward Jonathan Cheechoo, český reprezentant Radek Smoleňák, či slovenský bek Andrej Meszároš

Harmonogram turnaje Steel Cup 2016

Linköpings HC – HC Slovan Bratislava, čtvrtek 11.8. od 18.00 (Werk arena) – 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)

HC Oceláři Třinec – HC Slovan Bratislava, pátek 12.8. od 18.00 (Werk arena)

HC Vítkovice Steel – Linköpings HC, pátek 12.8. od 18.00 (Ostravar arena)

HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Steel, sobota 13.8. od 18.00 (Werk arena)

HC Oceláři Třinec – Linköpings HC, neděle 14.8. od 17.00 (Werk arena)

HC Vítkovice Steel – HC Slovan Bratislava, neděle 14.8. od 18.00 (Ostravar arena)

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – M. Doudera, Hrabal, Linhart, Roth, Jank, Nosek, Kozák, Galvas – Sýkora (A), Kreps, Petružálek – Adamský, Cane, Irgl – Dravecký, M. Kovařčík, Š. Ružička (C) – Rákos, Marosz, Hrňa (A). Trenér: Vladimír Kýhos.

HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Kundrátek, Meszároš, Švarný (A), Plastino, Starosta (A), Luža, Němeček, Rosandič – Smoleňák (C), Taffe, Cheechoo – Viedenský, Jeglič, Nedorost – Kubalík, Chipchura, Petráš – Lušňák, Zigo, Skalický. Trenér: Miloš Říha.

Rozhodčí: Trombik, Koliba – Mikler, Bojda.

Hráči jsou na ledě, nyní zazní hymny Česka a Slovenska.

00:01

00:26
    Utkání začalo pěkně zostra, Cory Kane u hrazení zboural Tomáše Kundrátka. Obránce slovenského týmu byl lehce otřesen, už ale opět stojí na nohou.

01:15
    První formace Ocelářů držela svého soka pod tlakem, gólman Brust ale zatím zasahovat nemusel.

01:37
    Slovanu se povedlo přenést hru před Hrubcovu branku, tak kotouč v nejbližších chvílích také zůstane. Oceláři vyhazují na icing.

01:57
    Třinecký brankář si připisuje první zákrok. Střelou od hrazení jeho pozornost vyzkoušel Kubalík, Hrubec ukryl puk v lapačce.

02:11
    Michal Kovařčík zavezl kotouč do útočné třetiny, pak mu ale nevyšla narážečka s Ružičkou. Kotouč sbírá Starosta.

02:43
    Nepřesnou rozehrávku v podání domácího týmu mohl k rychlé protiakci využít Zigo. Jeho postup ale na modré čáře zastavil sudí pro ofsajd.

02:55
    Oceláři se po buly nijak nerozpakovali a nahodili kotouč na Brusta. Brankář Slovanu raději ukryl puk a přerušil hru.

03:05
    Od modré tvrdě pálil Roth, přízemní střela ale brankáře slovenského týmu překvapit nemohla. V další šanci se poté ocitl Adamský, třinecký forward napálil Brustovu lapačku.

03:38
    Ján Sýkora chtěl do útočné třetiny vyslat Jakuba Petružálka, druhý jmenovaný si ale nepohlídal svou rychlost a vletěl do útočné zóny ještě před kotoučem. Ofsajd, buly ve středním pásmu.

04:02
    Kovařčík zpoza brány hledal Štefana Ružičku, slovenský forward v třineckém dresu byl však na brankovišti velmi úzce bráněn, proto nemohl zamířit přesně.

04:28
    Oceláři jsou zatím aktivnějším týmem, Slovan se tentokráte brání jen za cenu icingu.

04:40
    Ve dvou akcích se ocitl Erik Hrňa. V prvním případě mu nevyšla narážečka zpoza brány, ve druhém jej vychytal Brust.

05:33
    A další zákrok pro Brusta, Oceláři jsou i nadále aktivnější.

06:01
    Slovan se nedokáže dostat z vlastní třetiny, brání se jen za cenu icingu.

06:49
    V dobré šanci stál Petružálek, z bezprostřední blízkosti ale Brusta nepřekonal.

07:20
    Hostující defenzívě chvíli zatápěl Štefan Ružička, slovenský forward se ale k zakončení nepropracoval.

07:57
    Další pokus Ocelářů o přechod do útočné třetiny zastavuje ofsajd.

08:11
    Kotouč po třinecké rozehrávce končí v hledišti, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

08:30
    Petráš převzal v rychlosti kotouč a najel si do útočné třetiny. Tak poslal touš najíždějícímu Kubalíkovi, ten z těžkého úhlu ale Hrubce neohrozil.

08:53
    Podél pravého hrazení se do zakončení natlačil Jakub Petružálek, jeho střela zápěstím z úrovně kruhu pro vhazování ale přesná nebyla.

09:30
    První formace Slovanu zamkla Oceláře v jejich pásmu. Po kombinaci se ke střele z mezikruží odhodlal Smoleňák, Hrubec byl pozorný.

10:29
    Slovan svou aktivitu přetavil v první početní výhodu duelu. Na trestnou lavici usedá Bohumil Jank, který nedovoleným způsobem bránil jednoho z protihráčů.

10:57
    Obrovská šance slovenského celku! Marek Viedenský si chvíli pohrál s pukem za Hrubcovou brankou, poté poslal přesný pas na Václava Nedorosta. Hrubec vůbec o kotouči nevěděl, Nedorost však trefil jen beton třineckého brankáře!

11:30
    Oceláři zatím vzdorují slovenskému tlaku, kotouč je ve středním pámu.

12:31
    A domácí tým je kompletní, Slovanu druhá polovina přesilovky vůbec nevyšla.

13:17
    Rostislav Marosz se pokusil o překvapivou akci, na brankáře Brusta ale vyzrát nedokázal. Buly v útočném pásmu Ocelářů.

14:00
    Cane s Irglem kombinovali za brankou soupeře, k ohrožení Brustovy klece se ale nedostali. Do útoku jde Slovan.

14:34
    Zbyněk Irgl se v další šanci už k zakončení propracoval, kotouč ale letěl nad bránu, a později do ochranné sítě.

15:07
    Ani střela hostujícího Meszároše přesná nebyla, brankáři v posledních minutách moc práce nemají.

15:33
    Akci Slovanu tentokráte zastavuje ofsajd. U bratislavské střídačky zůstal ležet Samuel Petráš, který inkasoval tvrdý náraz od jednoho z protihráčů.

15:33
    Petráš už je na střídačce, doufejme, že se mu nic nestalo.

15:43
    Další pokus Slovanu o rychlý přechod střední třetiny, výsledek je opět stejný. Přihrávka Lužy našla hůl spoluhráče v ofsajdové pozici.

16:18
    Kovařčík udržel kotouč ještě před útočnou modrou čarou. Následná přihrávka na Draveckého ale nebyla dostatečně rychlá a končí na hokejkách hráčů v modrých dresech.

17:00
    Čtvrtá formace Ocelářů držela útočnou třetinu, s kotoučem kombinovali Kozák a Rákos. Brust ale zasahovat nemusel, Slezané se ke střele nedostali.

17:42
    Sám na Hrubce mohl jít Nedorost. Hostující útočník se už už dral k volnému kotouči, Hrubec ale k němu měl blíž.

17:57
    Slovan zahrozil hned po buly, střela Nicka Plastina od modré čáry ale Hrubce nepřekvapila.

18:05
    Jakub Petružálek se pokusil o rychlý výpad do útočné třetiny, při svém snažení byl zastaven nedovoleným způsobem. Ve střední třetině jej totiž podrazil Patrik Luža. První přesilovka pro Oceláře.

18:25
    Slovanu se hned po buly povedlo vyhodit puk za Hrubcovu klec. Následnou snahu Ocelářů o návrat do útočné třetiny zastavuje ofsajd.

18:52
    Hráčům s drakem na hrudi se v početní výhodě zatím nedaří, Slovan opět vyhazuje puk přes všechny čáry.

19:17
    Ružička namazal rozjetému Kovařčíkovi, než si ale třinecký mladík srovnal mířidla, byl zastaven Kundrátkem.

20:00

Oceláři se ještě v závěrečných vteřinách dostali do tlaku, ten ale skončil nepovedenou střelou z hole Janka. Po dvaceti minutách tak na kostce stále svítí bezbrankové skóre.

Druhá třetina střetnutí začne za pár okamžiků. Oceláři ještě mají k dispozici čtyři vteřiny početní výhody.

20:01

20:04
    Slovan je kompletní, Ocelářům se alespoň povedlo dostat kotouč do útočné třetiny.

20:20
    Na Brusta zle dotíral Zbyněk Irgl, hostující brankář nakonec dokázal situaci vyřešit a ukrýt puk v lapačce.

20:52
    Do útočné třetiny se dral Smoleňák. Kotouč bratislavskému kapitánovi ale trochu utekl, nejrychleji nakonec na puku byl Hrubec a schoval jej do lapačky.

21:10
    Slovan převzal aktivitu na svou stranu, Oceláři se brání jen icingem.

21:40
    Kreps si nerozuměl se Sýkorou a Ocelářům se nepovedl přechod do útočné třetiny. Na druhé straně se o výpad před Hrubce pokusil Chipchura, ani on ale nebyl úspěšný.

22:39
    Mezi trojicí bránících hráčů se snažil prokličkovat Michal Kovařčík. To se třineckému mladíkovi povedlo, na zakončení už ale neměl potřebnou stabilitu a Brusta nepřekvapil.

22:52
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Rákos – 2 min., sekání).

23:08
    Oceláři vytlačili Slovan do střední třetiny. Následná snaha Slovanu o návrat do útočné třetiny končí ofsajdem.

23:41
    Obrovská šance Ocelářů! Martin Adamský a Cory Kane prchli do přečíslení dvou proti jednomu, první jmenovaný ale místo individuálního zakončení volil přihrávku, kterou zblokoval vracející se bek!

24:17
    Slovan právě vstřelil branku!
    A Oceláře to může mrzet dvojnásob, Slovan využívá přesilovku a jde do vedení! Nick Plastino namazal IVANU ŠVARNĚMU, bek Slovanu vymetl pavučinky v pravém horním rohu Hrubcovy branky! Asistence: Nick Plastino, Marek Viedenský.

25:00
    Slovan je rázem na koni a ještě více aktivnější, Oceláři mají co dělat, aby ubránili tlak hostujícího celku.

25:35
    Chvilková epizoda Slezanů v útočném pásmu končí nepřesným pokusem. Na druhé straně musel Hrubec předvést rychlý zákrok proti Meszárošově střele.

26:01
    Další zákrok třineckého brankáře, Slovanisté přepnuli na vyšší obrátky.

26:40
    Bratislavští kontrolují kotouč na svých holích a rozjíždějí další akci...

26:54
    A ta končí druhým gólem v Hrubcově sítí! Jeff Taffe vybojoval kotouč za třineckou brankou, popojel s ním k hrazení a namazal na modré stojícímu NICK PLASTINO! Ten propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Jeff Taffe.

27:50
    Hra je přerušena pro posunutí Hrubcovy branky, buly v pásmu Ocelářů.

28:16
    Barry Brust si za vlastní brankou pohrál s kotoučem a obehrál dotírajícího Rákose. Slovanisté v následné akci netrefili klec.

28:36
    Nicméně Slovan čeká početní výhoda. Daniel Rákos nedovoleným způsobem odzbrojil Brusta, odsedí si proto dvě minuty.

29:01
    Oceláři se zatím brání dobře, Slovan se nemůže dostat do útočné třetiny.

29:35
    Petružálek zbrzdil Brustovu rozehrávku, kotouč se od Draveckého dostal k Hrabalovi. Střela třineckého beka ale byla sražena do rohu.

30:00
    To Hrubec byl donucen k zásahu, Slovanu se ale ani v následné strkanici před brankoviště puk vydolovat nepovedlo.

30:36
    Rákos je na ledě, Oceláři jsou kompletní.

30:55
    A Rákos spolu s Petružálkem hned mohli zahrozit, akce ale skončila nepřesným pasem prvního jmenovaného.

31:23
    Početní výhoda pro domácí tým, za sekání je vyloučen Patrik Lušňák.

31:52
    Slezanům se v početní výhodě zatím vůbec nedaří, Slovan po několikáté poslal kotouč do pásma domácích.

32:08
    K zakončení se navíc propracoval Žiga Jeglič, Hrubce ale nepřekvapil. Buly v pásmu Třince.

32:37
    Cory Kane si zpracoval sraženou střelu Rotha, v těsné blízkosti Brustovy branky ale nedokázal přehodit beton hostujícího brankáře.

33:20
    Viedenský se Zigem ušetřili cenné vteřinky, přesilovka Třince je téměř u konce.

33:56
    Lušňák se po návratu z trestné lavice hned zapojil do útočné snahy svého týmu, jeho střela ale Hrubce nepřekonala.

34:35
    Oceláři mohli snížit své manko na rozdíl jediného gólu, to by ale Rostislav Marosz nesměl trefit tyč Brustovy branky!

35:10
    Slezané chtějí ještě do pauzy korigovat nepříznivé skóre, k další větší šanci se ale zatím nedostali.

35:51
    Slovanisté se pokusili o rychlý přechod k Hrubově brance, zastavila je však modrá čára.

36:36
    Icing Slovan nabízí Ocelářům další možnost k ohrožení Brusta.

37:10
    To se však Slezanům zatím nepovedlo. Do protiakce jde Slovan.

37:33
    Ani hráči bratislavského celku ale úspěšní nebyli. V posledních minutách sledujeme spíše více nepřesnosti na obou stranách, než povedených akcí.

37:44
    Na ledě zůstal ležet Jonathan Cheechoo, rozhodčí raději přerušili hru. Americký útočník ve službách Slovanu se však již zvedl a za potlesku tribun odjel na střídačku.

38:22
    Hrubcovi vypadla střela z hole Jeffa Taffeho! Třinecký brankář byl lehce dezorientován, než ke kotouči však stihl dobruslit Smoleňák, natáhl se po puku Kozák a odpálil jej do bezpečí!

38:34
    Tentokráte už Hrubec předvedl jistější zákrok, pokus Plastina končí v jeho lapačce.

38:50
    Oceláři se po rychlém přesunu do útočné třetiny dostali do slibné šance. Roth namazal mezi kruhy stojícímu Adamskému, ten si ale přehodil kotouč na bekhend a Brusta překonat nedokázal.

39:17
    Oceláři si trochu nerozuměli u modré čáry, proto raději přenechali kotouč hráčům Slovanu, aby se nepískal ofsajd.

39:41
    Polovina WERK ARENY se už radovala z branky, střela Sýkory ale trefila branku z boku.

40:00

Máme za sebou čtyřicet minut střetnutí, o dvě branky jsou zatím lepší hráči Slovanu Bratislava. Ti se zásluhou přesných tref Švarného a Plastina dostali do vedení a zatím jej drží i přes snahu Ocelářů o korekci stavu.

40:01

40:50
    Viedenský s Nedorostem předvedli rychlou kombinaci kolem Hrubcovy branky, střela druhého jmenovaného ale byla sražena do ochranné sítě.

41:22
    Nepřesvědčivá Brustova rozehrávka skončila u Noska, třineckému obránci ale střela z první vůbec nesedla.

42:09
    Jankovo nahození ze střední třetiny končí u Brusta. Brankář Slovanu ale za žádnou cenu nechtěl buly u vlastní branky, proto rychle vyklepal puk z lapačky a rozehrál.

42:32
    Dravecký spěchal za kotoučem, který klouzal na icing. K puku nakonec měli blíže dva hráči Slovanu, sudí proto pískají zakázané uvolnění.

43:06
    Rákos zachytil pokus o překvapivou rozehrávku ze strany Slovanu, při přechodu do útočné třetiny si ale nepohlídal puk a ten doklouzal do třetiny hostujícího celku o něco později, než třinecký hráč. Ofsajd.

43:30
    Jedovatý projektil od modré čáry vyslal Švarný. Hrubec se za pukem jen ohlédl, na štěstí pro třineckého brankáře kotouč letěl vedle branky.

44:08
    Linhart měl co dělat, aby vyhrál sprinterský souboj s Viedenským. Třinecký bek byl nakonec o něco rychlejší, nicméně rozehrál puk jen k dojíždějícímu Nedorostovi. Hostující forward ale Hrubce nepřekonal.

44:55
    První formace Ocelářů zamkla Slovan v jeho obranném pásmu, k ohrožení Brustovy branky se ale zatím nedostala.

45:45
    Chipchura zatáhl kotouč podél levého hrazení až do rohu třinecké branky. Jelikož byl americký útočník v pásmu bez svých spoluhráčů, rozhodl se pro individuální postup do brankoviště. Hrubec si své mezírky pohlídal.

46:12
    V tlaku nyní je první formace Slovanu. Smoleňák zpoza brány hledal své spoluhráče stojící před brankou, kotouč nakonec dojel až na modrou, odkud pálil Kundrátek. Jeho pokus ale nebyl přesný.

47:02
    Slovan se už radoval ze třetí branky, hlavní sudí nicméně byl nekompromisní a trefu neuznal. Důvodem je faul Marka Viedenského, který holí fauloval Hrubce.

47:19
    Josef Hrabal se na modré čáře dostal pod zbytečný tlak, po kterém mu Nedorost sebral puk a řítil se do sóla. Hrabalovi nezbylo nic jiného, než unikajícího hostujícího útočníka podrazit. Minuta a 43 vteřin hry ve čtyřech.

47:50
    Petružálek za hostující brankou na chvíli vybojoval puk, než se ale stačil vytočit do výhodné střelecké pozice, tak mu jej ukradl Brust.

48:21
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři se přeci jen dočkali snížení! Vladimír Dravecký nabruslil do střední třetiny, těsně před modrou přenechal kotouč ŠTEFANOVI ŘUŽIČKOVI! Slovenský forward projel kolem trojice bránících hráčů a střelou pod horní tyč snižuje třinecké manko na jedinou trefu! Asistence: Vladimír Dravecký.

49:10
    Slezanům se v rozmezí necelé minuty povedlo srovnat krok! Slovan sice již hrál v plném počtu, nečekaná překážka ale ERIKA HRŇU vůbec nerozhodila! Třinecký forward se proháčkoval až před Brusta a, byť faulován, dokázal vykoupat hostujícího brankáře a srovnat skóre! Asistence: Rostislav Marosz.

49:24
    Oceláři jsou již také kompletní.

49:48
    Adamský ze střední třetiny nahodil kotouč na Brusta, hostující brankář raději schoval skákavý puk do lapačky. Buly v pásmu Slovanu.

50:06
    Na ledě to začíná pořádně jiskřit. Po dojetí Petráše do Hrubcova brankoviště se před třineckou brankou strhla menší šarvátka. Ta ale záhy skončila, obejde se to bez trestů.

50:57
    Brust po další šanci Ocelářů kryje puk v lapačce, buly v pásmu Slovanu.

51:30
    Po zaváhání Galvase se ke kotouči dostal Kundrátek, který ale byl hodně tísněn. Hostující bek nedokázal zakončit, naopak sám skončil v brankovišti. Hra je vykázaná do střední třetiny.

51:38
    Adamský si nabruslil do útočné třetiny a pálil od hrazení. Brust ukryl puk v lapačce.

52:11
    Oceláři mají k dispozici přesilovku a tedy i šanci na obrat skóre. Na trestnou lavici usedá Václav Nedorost, který se provinil hákováním.

52:30
    Irglovi za hostující brankou utekl puk a Slovan se osvobodil.

52:58
    Rothovo nahození před Brustem tečoval Sýkora, puk ale vyletěl vysoko do ochranné sítě. Buly ve středním pásmu.

53:17
    Hra je opět přerušena, Slovanu se povedlo překazit rozehrávku Ocelářů a ztečovat kotouč mimo vymezenou plochu.

54:00
    Oceláři se nemohou dostat do útočné třetiny, Slovanu stačí ubránit už jen dvanáct vteřin.

54:17
    A Slovanisté jsou kompletní. Ještě v závěru přesilovky se o překvapivou střelu pokusil Kovařčík, kotouč ale letěl vedle branky.

54:44
    Přesilovka tentokráte pro Slovan, na trestnou lavici odjíždí Bohumil Jank. Dvě minuty, držení.

55:00
    Adamský s Irglem odvedli dobrou obrannou práci a zatáhli kotouč do obranného pásma soupeře.

55:23
    Slovan už je usazen v útočném pásmu, jeho kombinaci ale zatím schází nějaká střela.

55:44
    Ta přišla až z hole Švarného, kotouč ale skončil v ochranné síti. Buly před Hrubcem.

55:53
    Smoleňák před brankou tečoval Kundrátkovu nabídku, Hrubec si s náhlou změnou směru střely dokázal poradit.

56:37
    Další prudký projektil z hole Tomáše Kundrátka, další úspěšný zákrok Šimona Hrubce.

56:46
    Oceláři jsou kompletní, do konce střetnutí zbývá něco málo přes tři minuty.

57:32
    Roth od modré prudkou ranou vyprášil Brustovy betony.

58:12
    Slovan se zřejmě nikam hnát nebude, hostující hráči zatím pouze vyhazují puk tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

58:26
    Kotouč vyletěl mimo hrací plochu, buly ve středním pásmu.

58:41
    Ján Sýkora se tlačil za hostující obranu, v rozhodující chvíli mu ale puk přeskočil hokejku a Brust nemusel zasahovat.

58:54
    Icing Slovanu.

59:06
    Dnešní utkání sleduje 2 925 diváků.

59:06
    Oceláři si ještě v závěru utkání zahrají přesilovku. Jonathan Cheechoo nešetrně sekl Hrubce, za což obdržel dvě minuty.

59:20
    Obrovská chyba Ocelářů znamená třetí gól v Hrubcově síti! ŽIGA JEGLIČ se po nepřesné Hrabalově přihrávce dostal do sóla a střelou mezi betony posílá Slovan znovu do vedení! Bez asistence.

59:45
    Oceláři to zkoušejí se šesti bruslaři v poli!

59:57
    Hra je přerušena, následuje buly v pásmu Slovanu. Oceláři mají poslední šanci na srovnání.

Utkání končí, tři body z dnešního duelu bere Slovan Bratislava!

Po skončení zápasu ještě na řadu přijdou samostatné nájezdy po třech sériích na obou stranách.

Jako první jel Marek Viedenský, střelou mezi betony překonal Hrubce.

Dalším nájezdníkem byl Zbyněk Irgl, stejně, jako Viedenský, také skóroval střelou mezi betony.

Druhým nájezdníkem Slovanu byl Václav Nedorost, Hrubec si na jeho kličku počkal.

Rostislav Marosz přestřelil.

Nick Plastino chtěl trefit mezírku mezi betony, Hrubec chytá.

David Nosek zkusil kličku na forhend, Brust si toto místo pohlídal.

Po třech sériích je srovnáno, pořadí se otáčí.

Erik Hrňa zkusil kličku na bekhend, Brust si ale mezírku mezi betony pohlídal.

Žiga Jeglič ukázkovou střelou do horního rohu přisoudil také druhé vítězství pro Slovan. (20:25:43)

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 49. Ružička (Dravecký), 50. Hrňa (Marosz) – 25. Švarný (Plastino, Viedenský), 27. Plastino (Taffe), 60. Jeglič

HC SLOVAN Bratislava: Brust (Pogge) – Kundrátek, Meszároš, Švarný (A), Plastino, Starosta (A), Luža, Němeček, Rosandič – Smoleňák (C), Taffe, Cheechoo – Viedenský, Jeglič, Nedorost – Kubalík, Chipchura, Petráš – Lušňák, Zigo, Skalický. Trenér: Miloš Říha.

Rozhodčí: Trombik, Koliba – Mikler, Bojda