Znojmo – Mnichov 3:4 (kon.) | Junosť Minsk – Växjö 4:3 (po pr.) | Linz – Košice 3:4 (kon.)
Lugano – Tappara 1:3 (kon.) | Luleå – SaiPa 2:4 (kon.)
HC Lugano
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Tappara Tampere
Úterý 23.08.2016, 19:45Hokejová Liga mistrů • Skupina C

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Budu se na Vás těšit u dalších online přenosů. Přeji hezký zbytek večera a případně dobrou noc. (22:14:06)

Československá stopa

Dominik Hrachovina (TAP) 28 zák., 1 gól, 96,55%

Právě skončilo utkání mezi týmy HC Lugano a Tapparou. Domácí sice první třetinu vyhráli 1:0, když se dokázal prosadit Dario Bürgler. Ve druhém dějství ovšem hosté zabrali a díky své aktivitě dokázali srovnat. Zásluhy ze vstřelené branky si připsal Otso Rantakari. Třetí perioda tak slibovala zajímavou podívanou, což se také potvrdilo. Hned ve 41. minutě otočil stav zápasu Arttu Ilomäki a minutě osmačtyřicáté zvyšoval vedení svého týmu Henrik Haapala. Jelikož další gól již nepadl, připisuje si Tappara tři body do tabulky skupiny C za vítězství 3:1.

59:44
    Manzato schytal bombu Roymarka do masky a je trochu otřesený. Sudí přerušil hru a vhazovat se bude v obranném pásmu Lugana, Tohle již Tappara zvládne.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:40
    Domácí se nedaří vytvořit si tlak. Naopak hosté znovu vyvážejí puk do útočného pásma, což jim bohatě stačí.

58:00
    A znovu se na švýcarského brankáře řítil z pravé strany finský útočník. Tentokrát branku domácích o pár decimetrů minul.

57:30
    Nahození od modré čáry Manzato vyráží. Luganu už však moc času nezbývá.

56:19
    Lajunen uháněl sám na Manzata! Finský forvard zkoušel najít mezírku mezi betony, ale strážce domácí svatyně si tento prostor pohlídal.

55:50
    Hrachovina si vyjel za svou bránu, aby vypomohl svým obráncům. To byl důležitý zásah českého brankáře.

54:45
    Domácí nyní nechávají více prostoru vzadu na úkor útočné aktivity. Prozatím se hosté zmohli jen na odevzdání puku obráncům Lugana.

53:18
    Velmi šikovně si jeden z finských útočníků sklepl přihrávku od svého spoluhráče. Poté mu puk vrátil do jízdy a Manzato měl plné ruce i nohy práce, aby střelu svého protivníka vyrazil.

52:39
    Hirschiho nahození před Hrachovinou nikdo netečoval, a tak český gólman pohodlně ukryl puk ve své výstroji.

52:22
    Postavení mimo hru na straně domácích. Vhazovat se bude v neutrální zóně.

51:29
    Oba týmy hrají v plném počtu.

51:23
    Hrachovina nyní vyrazil pokus domácích z velkého úhlu ramenem a kotouč skončil až v ochranné síti. Vhazování po pravici českého brankáře.

50:37
    Nahození hostů sebral za svou brankou domácí obránce, který může založit další útok Lugana.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 6. Bürgler (Klasen, Brunner) – 25. Rantakari (Nurmi), 41. Ilomäki (Nurmi), 48. Haapala (Peltola)

HC Lugano: Manzato (Merzlikinš) – Sondell, Chiesa (C), Hirschi, Vauclair (A), Ulmer, Ronchetti, Reuille, Sartori – Brunner, Klasen, Martensson – Bürgler, Zacrkrisson, Hofmann – Romanenghi, Gardner, Bertaggia – Walker, Sannitz (A)
    Tappara Tampere: Hrachovina (Lassila) – Elorinne, Kemiläinen, Rantakari, Saravo, Sammalkangas, Salonen, Honkanen, Rouhiainen – Peltola (C), Haapala, Lajunen (A) – Ilomäki, Savinainen, Nurmi – Järvinen (A), Roymark, Karjalainen – Jasu, Rauhala

Rozhodčí: Sjöberg, Sticker – Bürgi, Espinoza