Novokuzněck – Barys 4:2 (kon.) | Novosibirsk – Jekatěrinburg 3:5 (kon.) | Omsk – Chanty-Mansijsk 1:0 (kon.)
Čeljabinsk – Petrohrad 2:1 (po pr.) | Ufa – Čerepovec 3:2 (kon.) | Toljatti – Záhřeb 2:3 (kon.)
Kazaň – HC Slovan 2:1 (kon.) | Soči – Riga 3:1 (kon.) | Spartak Moskva – Jokerit 1:2 (kon.)
HK Soči
3:1 (3:0, 0:1, 0:0)
Dinamo Riga
Úterý 23.08.2016, 18:30 • Ledový palác Bolšoj • KHL

Československá stopa

Jakub Štěpánek (Riga) 83,3% úspěšnost, 3 obdrž. góly (20:49:05)

Máme za sebou první utkání mezi týmy Soči a Dinamo Riga, kde se nejpodstatnější události odehrály již v první třetině, když se Soči dostalo do tříbrankového vedení. Ve druhé periodě přišlo snížení, ale to bylo s ohledem na branky v dnešním utkání vše. Hosté nepodali špatný výkon kromě první třetiny, ale v cestě stál vynikající Konstantin Barulin. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.

59:50
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Gints Meija – 2 min., nedovolené bránění).
    Dominika Furcha překvapil na ledě ruský tank :-)

59:34
    Riga ještě bojuje o snížení nepříznivého stavu, ale ani hra bez brankáře zatím ke gólu nevede.

59:00
    Do konce utkání již chybí jen jediná minuta a o vítězi dnešního klání je tedy zřejmě již rozhodnuto.

57:25
    Patrick Mullen projel až k brankáři Barulinovi, ale svou střelou ho pouze trefil.

56:39
    Jevgenij Skačkov vybojoval kotouč, ale jeho akce vůbec k ničemu zajímavému nevedla.

55:55
    V akci Kaspars Saulietis, ale Konstantin Barulin raději přikryl kotouč a nenechává nikoho hrát.

55:14
    Skvorcovs vybojoval kotouč pro Meiju, ale ten přihrával naslepo před branku, kde nikdo nedojel včas.

54:26
    Jakub Štěpánek opět nepředvedl nejjistější zákrok při rozehrávce, nicméně potrestán nebyl.

54:06
    Justin Shugg také nenašel recept na Barulina, když hledal místo mezi jeho betony, ale neobjevil.

53:32
    Tim Sestito vypálil z velkého úhlu, ale jeho pokus byl nečekaný a trochu potíží Barulinovi nadělal.

52:56
    Jevgenij Skačkov v útočném pásmu neudržel kotouč v držení a Dinamo se vydává na další výpad vpřed.

52:05
    Freibergs vypálil, jenže Barulin opět vytáhnul zákrok lapačkou a hosté na něj jen těžko hledají recept.

51:33
    Přesilová hra se Dinamu zatím přílš nedaří a domácí zvládají dostávat kotouče do bezpečí.

50:20
    Vyloučení v týmu HK Soči (André Petersson – 2 min., hákování).

49:51
    Krisjanis Redlihs vypálil, ale Konstantin Barulin i nadále drží všechny trumfy.

Pavel Černý

Branky a nahrávky: 3. Krikunov (Fantenberg, Petersson), 5. Krikunov (Petersson, Kosticyn), 16. Mamašev (Krikunov) – 33. Gillies (Shugg, Redlihs)

HK Soči: Barulin (Šikin) – Mamkin, Mamašev, Fantenberg, Pedan, Gorochov, Děrljuk – Krikunov, Ignatuškin (C), Kosticyn – Petersson, Maxwell, Skačkov – Padakin, Tomilin, Dělnov – Babincev, Zacharčuk, Tolpeko.
    Dinamo Riga: Sedláček (Kalninš) – Mullen, Redlihs, Galvinš, Cibulskis, Freibergs, Pujacs, Zile – Sestito, Shugg, Gillies – Indrašis, Jelisejevs, Meija – Redlihs, Darzinš, Sčastlivyj – Saulietis, Skvorcovs, Pavlovs – Razgals.

Rozhodčí: Beljajev, Kulakov – Zacharenkov, Šeljanin