Plzeň – Třinec 1:2 (kon.) | K. Vary – Liberec 1:5 (kon.) | Pardubice – Sparta 2:3 (kon.)
Kometa Brno – Mountfield HK 3:1 (kon.) | Vítkovice – Chomutov 2:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 0:2 (kon.)
Litvínov – Zlín 3:6 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
HC Sparta Praha
Neděle 11.09.2016, 17:00 • Tipsport arena • Tipsport extraliga • 2. kolo

59:38
    Sýkora po odrazu kotouče od mantinelu netrefuje poloodkrytou klec!

59:30
    Michal Bárta dostal krásnou přihrávku přímo před branku, ale v bezprostřední blízkosti pálí těsně mimo!

59:00
    Dynamo to zkouší v šesti hráčích v poli!

58:31
    Teď nebo nikdy. Dynamo dostává exkluzivní šanci na vyrovnání v podobě přesilové hry, Sparta totiž hrála v šesti. Dvouminutový menší trest odpyká Lukáš Pech.

57:38
    Lukáš Cingel se společně s Jiřím Černochem řítil v akci 2 na 1, zvolil střelu, ale orazítkoval levou tyč pardubické brány!

54:30
    Dynamo zuby nehty drží útočné pásmo, Schaus pálil jen těsně mimo, Hodgmanovu dorážku kryje Pöpperle!

53:42
    Justin Hodgman mohl jít po špatné přihrávce jednoho z hostí do samostatného úniku, ale Michal Barinka mu z poslední nouze postavil strom na modré čáře. Jasné dvě minuty za nedovolené bránění.

Dnešní utkání sleduje 7 707 diváků.

52:13
    Schaus s Rolinkem se v oslabení hnali dva na jednoho a Nicholas nádhernou přihrávkou do druhé vlny vybídl pardubického kapitána, ale naproti němu stál skvěle připravený Tomáš Pöpperle!

50:53
    A je po přesilovce. Petr Hubáček nevybíravě u mantinelu hokejkou zasáhl Jana Švrčka a míří na trestnou lavici na dvě minuty za vysokou hůl.

49:41
    Schaus dostal nabito na modré čáře ale trefuje Pöpperleho!

49:15
    V zajímavém čase přichází početní výhoda pro Dynamo! Tomáš Netík inkasuje dvě minuty za podražení.
    44:39 Ctirad OVČAČÍK - 2:3
    Zdroj: Hokejka TV

44:39
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Při hře čtyři na čtyři dostal krásnou přihrávku do jízdy CTIRAD OVČAČÍK, s přehledem vymíchal Pöpperleho a přes jeho beton zakončil do poloodkryté klece! Východočeši zřejmě našli aspiranta na samostatné nájezdy. Asistence: Nicholas Schaus, Tomáš Kaut.

43:29
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Michal Bárta – 2 min., podražení).

42:49
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Štefan Ružička – 2 min., nedovolené bránění).

42:03
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Alexandre Mallet – 2 min., podražení).
    40:49 Petr VRÁNA - 1:3

40:49
    Sparta právě vstřelila branku!
    Po devětačtyřiceti vteřinách hry v poslední třetině se Pražané prosazují nádherným přesilovkovým gólem! Lukáš Pech našel napravo postaveného PETRA VRÁNU, a ten krásnou střelou zápěstím trefuje horní růžek Štěpánkovy branky – 1:3. Asistence: Lukáš Pech.

39:34
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Tomáš Kaut – 2 min., hákování).

37:00
    Současně vyloučeni Filip Zadina (PCE) na dvě minuty za sekání a Miroslav Forman (SPA) na dvě minuty za hrubost.

37:00
    David Tomášek se nádherně prosmýkl podél mantinelu a s hokejkou v jedné ruce se dostal až před Pöpperleho! Sparťanský gólman se mu ale tygřím skokem vrhl pod nohy a pardubický mladík nedokázal zakončit. V pádu ještě nepříjemně narazil do levé tyče brankové konstrukce.

33:45
    Netík našel krásným křižným pasem Štefana Růžičku, jehož střelu bez přípravy vyrazil ještě lepším zákrokem ramenem Jakub Štěpánek.

33:25
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Ladislav Havlík – 2 min., podražení).

31:24
    Hodgman našel rozjetého Petra Sýkoru a pardubický snajpr trefuje tyč!

27:56
    Petr Vrána dostal kotouč přímo před Štěpánkem a měl dost času na otočku, zpracování a přesné zakončení, ale Štěpánek kryje!

27:47
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Alexandre Mallet – 2 min., sekání).

25:25
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Petr Kalina – 2 min., podražení).

25:22
    Při signalizované výhodě těsně vedle pálí Tomáš Bokroš!

24:25
    Havlík se prezentoval neuvěřitelnou minelou v rozehrávce, Kudrna se rázem ocitl sám před Štěpánkem, hledal ale ještě najíždějícího si Růžičku, přičemž celou akci zachránil na poslední chvíli skvělým obranným zákrokem Nicholas Schaus.

20:50
    Před Štefanem Růžičkou zívala odkrytá brána, ale skvělý obranný zákrok předvedl Jan Ščotka!

19:56
    Celou pardubickou střídačku teď asi pořádně píchlo u srdce! Lukáš Cingel našel brilantním pasem před bránou Dynama najetého Miroslava Formana, proti jehož střele se senzačně přemístil Jakub Štěpánek.
    17:18 Lukáš CINGEL - 1:2

17:18
    Sparta se dostává do vedení! Střela Juraje Mikuše se od jednoho z bránících hráčů odrazila přímo na hůl LUKÁŠE CINGELA, který se střelou z první trefil přesně k bližší tyči pardubické brány. Asistence: Juraj Mikuš, Juraj Čajkovský.

13:47
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Miroslav Forman – 2 min., podražení).

12:59
    Východočeši jsou při chuti a dostali se do další velké šance! David Tomášek vyjel zpoza branky a našel před brankou stojícího Michala Bártu, ten si krásně bruslí zpracoval kotouč, ale trefil pouze Pöpperleho!
    11:42 Lukáš NAHODIL - 1:1

11:42
    Branka platí, tudíž i první přesilovka domácích končí předčasně! Po pětadvaceti vteřinách se ke střele dostal Justin Hodgman a jeho pokus mezi tři tyče usměrnil LUKÁŠ NAHODIL! Asistence: Justin Hodgman.

11:42
    Dynamo sice vstřelilo branku, jeden z hlavních se ale domnívá, že to nebylo v rámci pravidel, a tak se jde poradit s kolegou u videa.

11:18
    Michal Čajkovský (SPA) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
    10:39 Miroslav FORMAN - 0:1

10:39
    Pražané první přesilovku v dnešním zápase nakonec přece jen využívají! MIROSLAV FORMAN vystřelil zápěstím z vrcholku kruhů a trefil se přímo na "teploměr" Jakuba Štěpánka, jenž si vybral slabší chvilku, když mu kotouč propadl do sítě. Asistence: Dominik Uher a Juraj Mikuš.

09:17
    Ve vlastním oslabení vybojoval kotouč na obranné modré čáře Petr Hubáček a vyrazil podporován spoluhráčem vstříc jedinému obránci směrem na bránu, nakonec vzal zakončení na sebe, ale vypálil přesně doprostřed brány.

08:56
    Alexandre Mallet (PCE) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

08:01
    Petr Kumstát vybídl ke střele Jana Švrčka, jeho střelu ale Štěpánek vyrazil pouze na hůl prvního jmenovaného, jehož šanci zlikvidoval fotbalovým skluzem do brankoviště Ctirad Ovčačík!

06:37
    Justin Hodgman zachytil u mantinelu rozehrávku Tomáše Pöpperleho a už mířil do odkryté klece, ale trefil pouze dojíždějícího obránce!

03:41
    Dynamo v další velké šanci! Petr Sýkora se na pravém kruhu pro vhazování krásnou otočkou zbavil obránce, posunul kotouč mezi kruhy na Hodgmana, a ten ještě prodloužil na rozjetého Havlíka, ale Pöpperle se jeho střelou překvapit nenechal!

Marek Votke

Robert Novotný

Branky a nahrávky: 12. Nahodil (Hodgman), 45. Ovčačík (Schaus, T. Kaut) – 11. Forman (Forman, Mikuš), 18. Cingel (Mikuš, Čajkovský), 41. P. Vrána (Pech)

HC Dynamo Pardubice: Štěpánek (Klouček) – Ščotka, Schaus, Havlík, Leduc, Ovčačík, Bokroš, Rýgl – Rolinek, Hodgman, P. Sýkora – Hubáček, Nahodil, Zadina – Klimenta, Tomášek, Bárta – Mallet, T. Kaut, Rapáč – M. Kaut.
    HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Mikuš, Čajkovský, Barinka, Eminger, Švrček, Kalina, Piskáček, Hrbas – Ružička, P. Vrána, Kudrna – Uher, Cingel, Forman – Kumstát, Pech, Netík – Volek, Černoch, Komárek.

Rozhodčí: Pavlovič, Hejduk – Frodl, Zavřel

Diváci: 7 707