Novosibirsk – HC Slovan 3:2 (2:1 po s.n.) | Omsk – Záhřeb 4:1 (kon.) | Magnitogorsk – Minsk 5:4 (kon.)
Petrohrad – Čerepovec 4:0 (kon.) | Riga – Jokerit 1:3 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
5:4 (0:1, 1:2, 4:1)
HC Dinamo Minsk
Úterý 13.09.2016, 16:00 • Arena Metallurg • KHL

Ode mě je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne! (18:40:19)

STATISTIKY ZÁPASU

Střely na branku: 45 – 25
    Vhazování: 36 – 28
    Zblokované střely: 10 – 12
    Hity: 20 – 13
    Nejvyšší ice time:
    Chris Lee (26:47) – Marc-Andre Gragnani (23:06)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Jan Kovář #43 (MET) 0+1, 3 střely na branku, 2 hity, čas na ledě 21:40.
    Tomáš Filippi #41 (MET) 0+0, 4 střely na branku, 1 zblokovaná střela, čas na ledě 11:38.

Lukáš Krajíček #25 (MIN) 0+0, 1 střela na branku, čas na ledě 17:38.

Je konec! Metallurg Magnitogorsk si připisuje čtvrtou výhru v řadě. Domácím se povedlo otočit vývoj zápasu v poslední části, hostům nepomohl ani skvělý výkon brankáře Scrivense.
    Zlomové byly dva rychlé góly ve 43. minutě, kdy úřadující šampióni KHL vyrovnali na 3:3, rozdílovou branku poté vstřelil Těreščenko. A ani dvě branky v poslední minutě, po jedné na každé straně neudělali nic s tím, že tři body dnes zůstaly v Magnitogorsku.

59:59 Jevgenij KOVYRŠIN - 5:4

59:59
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    V posledních vteřinách příchází kosmetická korekce. Samsonov odrazil přihrávku Lisovce pouze na hůl Šinkeviče. Jeho střelu pak nadvakrát dorazil JEVGENIJ KOVYRŠIN. Obrana Metallurgu už byla značně nekoncentrovaná. Asistence: Ilja Šinkevič.

59:27
    Útočné eso Minsku Matt Ellison obržel v poslední minutě osobní desetiminutový trest a míří do kabin.
    59:17 Vladislav KALETNIK - 5:3

59:17
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Je rozodnuto. VLADISLAV KALETIK obdržel přihrávku za útočnou modrou čarou a zacílil do prádzné klece. Zúročil tak dobrou práci svých spoluhráčů, kteří mu gól připravili. Asistence: Denis Platonov, Oskar Osala.

58:55
    Scrivens míří na střídačku, Minsk to zkusí v šesti!

58:43
    Oddechový čas pro hosty.

58:28
    Bailen se vrací do hry. Hosté v plném počtu.

57:35
    Magnitogorsk pokračuje v pohledných kombinacích. Diváci své oblíbence teď mocně povzbuzují.

57:10
    Mohlo být rozhodnuto! Mozjakin přesným pasem našel Jana Kováře na druhé tyči. Český centr ovšem nezamířil přesně a kotouč končí mimo tři tyče.

56:27
    Velmi zbytečné vyloučení teď ještě více snižuje naděje Minsku na bodový zisk. Bailen na středu hřiště zastavil Filippiho a putuje na trestnou lavici.

55:07
    Magnitogorsk vcelku v poklidu kontroluje hru a Dinamo k ničemu nepouští.

54:13
    Kosova zastavuje hvizd rozhodčího, je pískán ofsajd.

52:49
    Na druhé straně zahrozil Gragnani, jeho střela prolétla klubkem těl před Samsonovem.
    52:06 Sergej TĚREŠČENKO - 4:3

Tomáš Majer

Branky a nahrávky: 31. Wolski (Mozjakin, Timkin), 43. De. Kazionov (S. Těreščenko), 43. Mozjakin (Jan Kovář, Lee), 53. S. Těreščenko (Antipin, Dm. Kazionov), 60. Kaletnik (Platonov) – 7. Pavlovič (Lisovec), 24. Matěruchin (Ellison, Gragnani), 38. An. Stěpanov (S. Kosticyn, Gragnani), 60. Kovyršin (Šinkevič)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (od 24. Samsonov) – Lee, Bereglazov, Dronov, Antipin, S. Těreščenko, Chabarov, Žloba – Mozjakin (C), Jan Kovář, Wolski – Osala, Timkin, Kaletnik – A. Sjomin, Filippi, Kosov – Železkov, Platonov, Dm. Kazionov – De. Kazionov.
    HC Dinamo Minsk: Scrivens (Karnauchov) – Šinkevič, Gragnani, Lisovec, Bailen, Chenkel, Krajíček – Linglet, Ellison, Matěruchin – An. Stěpanov, S. Kosticyn, Gavrus – Kulakov, Klinkhammer, Kovyršin – N. Komarov, Pavlovič (C), A. Volkov.

Rozhodčí: Konc, Kuljov, Bersenjov, Judin