3:6 (0:2, 3:3, 0:1)
HC Sparta Praha
Úterý 18.10.2016, 18:00 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů • 5. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, díky za pozornost. Přeji hezký zbytek večera a těším se zase někdy u textových přenosů, na počtenou! (20:13:46)

Zápas končí a série boleslavských juniorů je u konce, Sparťané jim oplatili páteční porážku a dnes zvítězili 6:3. Ve třetí třetině padla již jen jedna branka, gólový účet uzavřel ve 48. minutě Jakub Wojnar.

59:40
    Vandasovu ránu srazil do rohu Jan Jindra.

59:28
    Milan Dančišin (MBL) vyloučen na dvě minuty za krosček.

58:48
    Marček dostal nabito na modré čáře od Maška, ale nepodržela jej výbava a domácí bek zlomil hůl.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:32
    Tomáš Krátký (SPA) vyloučen na dvě plus dvě minuty za hru vysokou holí.

56:00
    Musliu jen prodloužil puk za sebe, tam ale není nikdo v bílozeleném. Vpřed vyráží hosté.

55:11

53:53
    Musliu roztáhl hru na Dančišina, tahle akce ale k ničemu velkému nevedla.

53:11
    Marek Duben (SPA) vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí.

52:31
    Ofsajd Mladé Boleslavi.

52:00

51:25
    Martin Svoboda sebral Maškovu nahrávku, projel po pravé straně a střelou na bližší tyč vyzkoušel Marka.

50:30
    Mlčoch našel diagonálním pasem Luďka Kuncka, tomu se ale zakončení vůbec nepovedlo a puk končí vysoko nad.

50:00
    Martin Jandus (SPA) vyloučen na dvě minuty za podražení.

50:00
    Dančišin se probil dopředu, nahodil na bránu a Jindra ještě dorážel. Adam Wolf byl ale připravený.

48:32
    Marek Mlčoch svojí tvrdou střelou srazil na kolena jednoho z blokujících Sparťanů.

48:16
    Icing Mladoboleslavských.

47:34
    Sparta právě vstřelila branku!
    Šestý gól Pražanů! Safin zavezl puk do útočného pásma, kde se ke kotouči dostal Jeřábek. Ten ještě vrátil Safinovi, jehož tvrdou ránu tečoval do protipohybu Marka JAKUB WOJNAR. Asistence: Ostap Safin, Radek Jeřábek.

46:43
    Mlčochovi na modré čáře ujel puk, Boleslav musí vyklidit útočnou třetinu.

46:09
    Marek zastavil další pokus aktivního Petra Maršouna, vhazuje se v boleslavském obranném pásmu.

45:10
    David Chujac se proháčkoval středem do útočné třetiny, nakonec jej ale trojblok Sparťanů zastavil.

44:46
    David Marek sice puk z lapačky rychle vyklepal, sudí ale píská vhazování.

43:50
    Maršoun se dostal do mezikruží, Marek byl ale připravený a puk vyrazil.

43:24
    Po Uřidilově sražené střele se puk odrazil k Milanu Dančišinovi, ale jeho rána končí mimo.

43:11
    Jan Prokop protečoval puk k Wolfovi, jenž radši přikryl puk. Vhazovat se bude v pásmu Sparty.

42:22
    Bednařík na levé straně nedokázal zpracovat razantní Chujacův pas, domácí se musí bránit.

41:18
    Vandas dostal nabito na modrou čáru, ale David Marek se včas přesunul a puk zachytil.

40:53
    Eliášovo nahození končí v Markově náruči.

40:18
    Po vyhraném buly se vpřed vrhli hosté a Tomáš Jandus prověřil Markovu pozornost.

40:01

Druhá třetina byla o mnoho zajímavější než ta první a nabídla rovný půltucet branek! Sparťané šli až do vedení 5:0, když se trefili postupně Chlouba, Svoboda a po něm zase Chlouba, jenže Bruslaři nesložili zbraně a během šesti minut snížili na 3:5 zásluhou branek Bednaříka, Krejčíka a Muslia. Ještě nás ve třetí třetině jistě čeká zajímavá podívaná!

Další třetina začne přibližně v 19:40.

40:00

39:01
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Bruslaři se vrací do zápasu! Luděk Kuncek oslovil svým pasem KRONIHO MUSLIA, jenž překonává Wolfa přesnou střelou k pravé tyči. Asistence: Luděk Kuncek.

37:49
    Bednařík otočil hru dozadu, Marček pak nastřelil kotouč do útočného pásma.

36:41

36:41
    Boleslavští se v přesilovce prosazují a snižují na 2:5! Musliu našel zpoza branky MATĚJE KREJČÍKA, jenž se trefil přesně pod rukavici Wolfa a po ledě procedil puk do sítě. Asistence: Kroni Musliu, Milan Dančišin.

36:19
    Marek radši udržel kotouč v rukavici a Pražané tak šetří cenné vteřinky v útočné třetině.

35:48
    Uřidilovu tvrdou střelu srazil mimo zařízení Chlouba, Sparťané vyváží puk vpřed.

35:25
    Boleslav hraje v pěti proti čtyřem a Jiří Veselý zakončoval před bránou, skákavý puk ale netrefil ideálně a následně se bude vhazovat po levici Wolfa.

35:02
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Mlčoch – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Tóth – 2 min., hrubost).

35:02
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Dubský – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Maršoun – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Komárek – 2 min., hrubost).

35:02
    Domácí se teď hodně vehementně drali do koncovky v brankovišti Sparty, což se nelíbilo obráncům pražského týmu. Vypukla menší roztržka a bude se vylučovat.

34:20
    Domácí zaznamenávají alespoň čestný úspěch! Veselý se na středu otočil s pukem a potáhl jej dopředu po pravém křídle, načež jej za modrou posunul na LUKÁŠE BEDNAŘÍKA, který parádní střelou zpoza obránce vymetl horní růžek Wolfovy brány. Asistence: Jiří Veselý.

33:22
    Domácí jsou zralí na ručník, pátá branka v domácí síti! Po nahození zprava se před bránou nejlépe zorientoval JAROSLAV CHLOUBA a prostřelil Marka. Bez asistence.

32:44
    Kryštof Linhart projel středem kluziště a zprava střílel, jeho střela se ale zastavila o Jeřábkovy chrániče.

31:38
    Po čtvrté inkasované brance Boleslav střídá brankáře. Ze hry odstupuje Michal Krofta, nastupuje David Marek.

31:38
    Sparťané dnes domácím dávají lekci z produktivity! MARTIN SVOBODA se prosazuje ukrytou střelou z pravé strany. Asistence: Tomáš Jandus, Filip Eliáš.

31:00
    Hraje se pěkný hokej nahoru – dolů, ani jeden z týmů ale nemá převahu.

29:24
    Na druhé straně si zleva do palebné pozice vybruslil Maršoun, ale zakončoval jen do středu brány.

28:50
    Bednařík prodloužil puk za bránu, kde je Veselý. Akci Boleslavi ale obránci Sparty zastavili.

27:58
    Martin Svoboda prolétl po pravé straně, ale jeho výjezd z křídla před bránu si Krofta pohlídal a puk vyrazil.

27:40
    Mlčochův oblouček z modré čáry ukryl v lapačce pozorný Adam Wolf.

27:09
    Pražané se poprvé v druhém dějství vymanili z nátlaku domácího týmu a vyrazili do rychlé protiakce, po které zakončil zprava JAROSLAV CHLOUBA. Bez asistence.

26:55
    Bednařík si neporozuměl s Veselým a vpřed vyráží hosté.

26:25
    Postavení mimo hru v podání Boleslavi.

26:12
    Uřidil zastavil unikajícího Maršouna, jenž se následně srazil se spoluhráčem Komárkem a Spartě je pískán ofsajd.

26:01
    Oddechový čas pro hosty.

25:54
    Domácí ve složení Mlčoch, Uřidil, Kuncek, Musliu a Dančišin teď zle zatápěli obraně Pražanů, ani jejich šance ale neznamenají žádnou změnu skóre.

24:47
    Musliu zakončoval po výjezdu zprava a za dorážkou se ještě tlačil Luděk Kuncek, Wolf ale zatím odolává!

24:12
    Bednařík hezky narazil puk Veselému, ani z této akce Bruslařů ale nezapršelo.

23:12
    Kryštof Linhart se vytáhl vpřed, ale jeho pokus z mezikruží přizvedli obránci nad.

23:02
    Píská se ofsajd i na druhé straně, dosavadní rychlý spád hry ve druhé třetině je trochu zpomalen.

22:49
    Ofsajd zastavil výpad Sparty, vhazuje se ve střední třetině.

22:20
    Sedliský sáhl do domácí rozehrávky, sebral puk a střílel do horní poloviny brány, Krofta byl pozorný.

21:24
    Bruslaři zjednodušili hru a Krejčík se dostal do mezikruží, jeho tvrdou ránu ale vyrazil připravený Wolf.

21:07
    Další dobrou šanci Boleslavi měl Straka, který pálil z pravého kruhu a po jeho střele zazvonila za Adamem Wolfem tyčka.

20:48
    Kryštof Linhart nahodil od modré čáry, puk se odrazil k Dančišinovi. Ten se otočil kolem obránce a pálil zprava k bližší tyči, Wolf ale vymrštil ruku a zastavil kotouč rukavicí.

20:17
    Tomáš Krátký zavezl puk do útočné třetiny příliš pozdě, je pískán ofsajd.

20:01

Po první třetině tedy stav vyznívá pro hosty z hlavního města, kteří jsou zásluhou branek Dubského a Eliáše v dvoubrankovém vedení. Na Boleslavské čeká v dalších dějstvích těžká práce, uvidíme, zdali si s tím domácí poradí, nebo jestli Sparta ze svého náskoku vytěží tři body...

Další třetina začne přibližně v 18:46.

20:00

19:29
    Kuncek předal v útočné třetině puk Veselému, který se vytočil zpoza brány, s jeho zakončením si ale Wolf poradil.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

18:20
    Dančišin se nalevo dostal k puku, ale byli před ním jen tři hostující hráči, a tak domácí forvard jen nahodil puk dopředu.

17:24
    Úmyslný ofsajd Pražanů, vhazuje se tedy před bránou Adama Wolfa.

16:30
    Marek Mlčoch napřáhl na modré, jeho střela ale byla sražená a Wolfovi moc problémů nenadělala.

15:59
    Zakázané uvolnění Boleslavi.

15:50

15:30
    Veselý přizvedl Jandovu střelu do ochranné sítě, Sparta se stále drží v útočném pásmu.

15:09
    Vandasova tvrdá střela končí nad domácí bránou a následně byl při dobývání Kroftovy svatyně aktivní Tomáš Jandus, domácí brankář ale drží puk v rukavici.

14:53
    Následný kontr Pražanů končí u Krofty, vhazuje se před boleslavským brankářem.

14:40
    Prokop a Uřidil skvěle zapracovali v pásmu Sparty a šetří cenné vteřinky ze Strakova trestu.

13:50
    Patrik Straka (MBL) vyloučen na dvě minuty za sekání.

13:14

12:28
    Uřidil projel celou obrannou třetinou Sparty, obkroužil bránu a zkusil zaskočit Wolfa. Ten se ale nedal a poradil si i s následným dorážením Krejčíka.

11:28
    Puk se po Uřidilově nahození několikrát nebezpečně odrazil, nakonec ale zamířil ven z obranného pásma Sparty.

11:14

10:35
    Oscar Flynn se pokoušel projít po levém křídle, ale byl dvojblokem Sparťanů zastaven a vpřed vyráží hosté.

10:23
    Oddechový čas pro domácí.

10:23
    Sparťané jdou do dvoubrankového vedení! Na konci rychlé akce po pravé straně byl FILIP ELIÁŠ, jehož střela se zastavila až v síti za Kroftovými zády. Asistence: Tomáš Krátký, Martin Svoboda.

09:55
    Chujacova nájezdu využil Musliu, který sebral volný kotouč a prozkoušel Wolfovu pozornost, ten ale dokázal puk přizvednout nad břevno.

09:24
    Kuncek nahrával Prokopovi, puku se ale zmocnil Komárek a po dlouhé sólové jízdě zakončoval, Krofta byl pozorný.

08:57
    Martin Svoboda dostal nabito do mezikruží, jeho tvrdá rána ale končí na Kroftově plastronu.

08:33
    Zakázané uvolnění domácích, hra se vrací před bránu Mladé Boleslavi.

07:40
    Jaroslav Chlouba se povedeným ekvilibristickým průnikem probil až do útočné třetiny. Poté pálil od modré Tomáš Jandus a vhazuje se po levici Michala Krofty.

07:02
    Po Kroftově zákroku se bude vhazovat před domácí pokladnicí.

06:20
    Sedlský zaváhal u mantinelu a Jan Prokop se přes něj prohnal, následná křížná nahrávka domácího útočníka ale adresáta nenašla.

05:47
    Milan Kalaš se na levé straně protáhl až do zakončení, s jeho střelou si ale Adam Wolf poradil.

05:10
    Oscar Flynn zatáhl puk do pásma, Bednaříkova následná nahrávka ale před klec nedoputovala. U puku je Jan Mašek.

04:47
    Komárek protečoval puk do domácího obranného pásma a následně se Boleslav provinila zakázaným uvolněním. Hra se vrací před Kroftu.

04:08

04:00
    Domácí kapitán Mašek napřáhl na modré lajně a do jeho střely ještě vložil čepel Matěj Krejčík, puk ale končí vedle brány.

03:08
    Pražané se v oslabení dostávají do vedení! Martin Svoboda ujel po levé straně a přihrávkou přes brankoviště našel na zadní tyči MARTINA DUBSKÉHO, jenž Kroftu překonal zametením puku do brány. Asistence: Martin Svoboda.

02:33
    Mlčochovi se nepovedlo zavést puk do útočné třetiny, Boleslavští tak musí začít až u Kroftovy brány.

02:58
    Ostap Safin (SPA) vyloučen na dvě minuty za podražení.

01:20
    Dančišin unikl po mantinelu Vandasovi a zavezl puk do pásma, tam se ale Bruslaři dlouho neudrželi.

00:20
    Hned v úvodu se spolu dvakrát střetli Mašek s Tomášem Jandusem, je vidět, že jde o velmi vyhecované utkání.

00:01

BK Mladá Boleslav: Krofta (Marek) – Linhart, Mašek (C), Uřidil, Chujac, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Tóth, Kuncek, Kalaš, Straka, Dančišin, Krejčík, Flynn, Veselý, Bednařík, Jindra

HC Sparta Praha: Wolf (Hofmann) – M. Jandus, Janda, Eliáš, Jeřábek, Duben (C), Vandas, Sedliský – T. Jandus, Svoboda, Seniov, Maršoun, Safin, Komárek, Pejchal, Chlouba, Krátký, Dubský, Wojnar

Rozhodčí: Horinek – Kajínek, Zavřel.

Zatímco domácí mají v zádech velmi dobrou bilanci posledních utkání, o hostech z hlavního města toto říci nelze – Sparta prohrála své dva poslední zápasy, před zmiňovanou porážkou ve městě automobilů podlehla doma Zlínu. Dnes se tedy Sparťané musí pokusit odčinit páteční porážku, ale proti Bruslařům to určitě nebude snadné...

Nejlepší střelec Sparty Vojtěch Kulda nastřílel stejně jako boleslavský Musliu 7 branek, nejlepšími nahrávači pražského týmu pak jsou Tomáš a Martin Jandusovi, kteří zaznamenali 9 asistencí.

Domácí Bruslaři jsou v opravdu vynikající formě, vyhráli posledních 8 zápasů a i díky tomuto počinu se posunuli tabulkou nahoru, momentálně okupují 6. příčku. V posledním zápase, kterým byla domácí předehrávka 30. kola, smetli v pátek právě Sparťany 5:1 a dnes budou doufat v podobný výsledek.

Nejlepším střelcem Boleslavi je Kroni Musliu, jenž se zatím trefil 7x. Nejvíce asistencí, rovněž 7, zaznamenal Luděk Kuncek.

Hezký úterní večer z Mladé Boleslavi! Na programu je dnes dohrávka 5. kola DHL Extraligy juniorů mezi domácí Mladou Boleslaví a hostující pražskou Spartou. Začínáme v 18:00!

Michal Konvalina

Branky a nahrávky: 35. Bednařík (Veselý), 37. Krejčík (Musliu, Dančišin), 40. Musliu (Kuncek) – 4. Dubský (Svoboda), 11. Eliáš (Krátký, Svoboda), 28. Chlouba, 32. Svoboda (Jandus, Eliáš), 34. Chlouba, 48. Wojnar (Safin, Jeřábek)

BK Mladá Boleslav: Krofta (32. Marek) – Linhart, Mašek (C), Uřidil, Chujac, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Tóth, Kuncek, Kalaš, Straka, Dančišin, Krejčík, Flynn, Veselý, Bednařík, Jindra

Rozhodčí: Horinek – Kajínek, Zavřel