Zlín – Vsetín 5:1 (kon.) | Liberec – Písek 4:3 (po pr.) | Kometa Brno – Jihlava 6:1 (kon.)
Třinec – Havířov 5:0 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 5:0 (kon.) | Sparta – Letňany 2:1 (1:0 po s.n.)
Chomutov – Kladno 5:4 (2:1 po s.n.) | Mladá Boleslav – Č. Budějovice 0:2 (kon.) | Slavia – HC Litvínov 5:0 (kon.)
Mountfield HK – Kolín 6:3 (kon.) | Pardubice – Havlíčkův Brod 5:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
5:0 (3:0, 0:0, 2:0)
HC Olomouc
Čtvrtek 20.10.2016, 17:00 • Ostravar aréna • Extraliga staršího dorostu • 15. kolo

Od mé maličkosti je to ale už vše, doufám, že se Vám onlajn líbil a příště zase u vítkovické mládeže napočtenou. (19:06:35)

A máme po zápase, který podle papírů mohl být vyrovnaný, v reálu je to však úplně jinak.
    Vítkovice hostily Olomouc a hned v první minutě se dostaly do vedení díky Blaška. Na konci třetiny se povedlo vítkovickým se trefit do brány dvakrát a to z hole Konečného a Fridricha – oba góly padly navíc v oslabení.
    Druhá perioda byla bez branek, Vítkovice se postaraly o dva góly v poslední periodě, to když se prosadil Baláž a ke konci utkání i Vojtovič.
    Vítkovice jasně vyhrály nad Olomoucí 5:0.

59:52
    Na buly aktivnější Olomouc, která však z vyhraného buly už nic nedostane.

59:43
    Domácí i za stavu 5:0 atakují bránu Olomouce, nakonec se píská, zbývá posledních deset vteřin, Hra je vykázána do střední třetiny.

59:31
    Buly opět u Fajgla a Vítkovice aktivnější.

59:23
    Fajgl má v poslední minutě hodně práce, teď kryje střelu Zacka Malíka.

59:17
    Buly u hostující brány pro Vítkovice, tentokrát z modrí pálí Kunc, Fajglova lapačka funguje.

59:16
    Mrvova rána nebyla pro Fajgla problém.

59:01
    Olomouc se vysvobozuje a střídá, Vítkovice to ještě zkusí.

58:42
    Vítkovice teď hlídají puk v obranné třetině Olomouce.

58:11
    Podlaha se snažil zničit Malíkovi nulu, jeho klička ale nedošla k závěru.

57:51
    Buly pro Olomouc, Mora chce načít útok, který hasí Baláž.

57:51
    Puk je mimo hrací plochu, vhazuje se u Fajgla.

57:28
    Aulehla zavezl puk do obranné třetiny Vítkovic, kde se o něj postaral jeden z vítkovických obránců.

56:59
    Vítkovice v obranném pásmu Olomouce, domácí chtějí ještě alespoň jeden gól.

56:25
    Mrva chtěl prodloužit na Fridricha, skvělou práci ale udělal Klesla, který vložil do přihrávky hůl.

56:20
    Ofsajd Vítkovic.

56:13
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Mora dostává v ostravské hale pět branek, o který se postaral z úniku JAN VOJTOVIČ. Bez asistence.

Patrik Martiník

Branky a nahrávky: 1. Blaško (Baláž), 19. Konečný (Blaško), 20. Fridrich, 51. Baláž (Konečný), 57. Vojtovič

HC Vítkovice Ridera: Malík N. (Mrázek) – Kaláb, Vícha, Vondál, Kučera "A", Šulák, Vacula, Kunc, Malík Z. – Vojtovič, Gřesík, Žemba, Fridrich "C", Blaško, Baláž, Urban, Beránek, Mrva, Kylnar, Hladoník, Konečný. Trenér: Jan Vavrečka.
    HC Olomouc: Schejbal ( od 20. Fajgl) – Kažimir, Harabiš, Klesla, Holiš "A", Vosátko – Krátký, Podlaha, Spartharis, Aulehla, Pěcha "C", Skopal, Karpíšek, Kalač, Kořenek, Štefka. Trenér: Jiří Rech.

Rozhodčí: Mrkva R., Konvička N., Karbol J.