Chabarovsk – Omsk 0:3 (kon.) | Vladivostok – Novosibirsk 0:2 (kon.) | Kunlun – Novokuzněck 3:0 (kon.)
Čerepovec – Barys 3:4 (po pr.) | N.Novgorod – Magnitogorsk 2:1 (kon.) | HC Slovan – Riga 1:2 (0:1 po s.n.)
Jaroslavl – Dynamo Moskva 2:0 (kon.) | CSKA Moskva – Chanty-Mansijsk 3:1 (kon.) | Petrohrad – Jekatěrinburg 1:2 (kon.)
Viťaz – Minsk 0:3 (kon.) | Soči – Čeljabinsk 2:1 (kon.) | Spartak Moskva – Ufa 3:4 (po pr.)
Záhřeb – Jokerit 2:5 (kon.)
Torpedo Nižnij Novgorod
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Metallurg Magnitogorsk
Čtvrtek 17.11.2016, 17:00 • Nagorny Arena, Nižnij Novgorod • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Nižnij Novgorod prožívá skvělou sezónu a nachází se na předních místech Kontinentální hokejové ligy, po dvou výhrách v řadě ale naposledy prohrál a na svém ledě ve čtvrtek odpoledne vyzve silný Magnitogorsk, který prohrál pouze jeden z posledních osmi zápasů.

Nižnij Novgorod

Nižnij Novgorod se v posledním zápase vrátil domů po dlouhém osmi zápasovém tripu, během něhož pětkrát bodoval a čtyřikrát zvítězil. Torpedo v minulém utkání podlehlo těsně 3:2 Ufě, sérii venkovních zápasů ovšem zakončilo dvěma výhrami, když do sítě Novosibirsku i Metallurgu Novokuzněcku vstřelilo shodně čtyři góly.

V sestavě Metallurgu Magnitogorsk nebude v zápase proti Novgorodu chybět dvojice českých hokejistů Jan Kovář a Tomáš Filippi, kteří s týmem prožívají skvělou sezónu. Metallurg vyhrál sedm z posledních osmi zápasů a se ziskem 65 bodů vede západní konferenci. Hosté během posledních dvou zápasů vstřelili shodně pět branek, když nejprve doma porazili 5:3 Ladu Togliatti a poté zvítězili vysoko 5:0 na ledě Soči.

Tomáš Filippi (MMG) 1+7, +/- +1

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (Kasutin) – M. Osipov, K. Vorobjov, Jegoršev, Aljajev, Lofquist, Šulenin, Al. Makarov – Daugavinš, Frolov, D. Sjomin – Rasskazov, Gračjov, Žerděv – Galuzin, Norman, A. Potapov – Ashton, D. Iljin, V. Kuljomin – Verjajev.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – J. Birjukov, Antipin, Bereglazov, Lee, Chabarov, S. Těreščenko, Budkin – Zaripov, Mozjakin, Jan Kovář – Timkin, Kaletnik, Osala – Dm. Kazionov, Platonov, De. Kazionov – A. Sjomin, Švyrjov, Potěchin – Filippi.

Rozhodčí: Sergej Beljajev, Artur, Kuljov. Čároví: Dmitry Sivov, Sergej Šeljanin.

00:01

00:05
    Puk před pár okamžiky dopadl na led a utkání mezi Nižnijem Novgorodem a Magnitogorskem mohlo začít.

01:34
    Magnitogorsk vstoupil do utkání dobře a jako první se dostal ke střele na bránu, Ilja Proskurjakov byl ale připraven a připsal si v dnešním zápase první úspěšný zákrok.

02:13
    A další střela hostujícího celku, domácí brankář Torpeda Ilja Proskurjakov byl ale opět na svém místě a drží čisté konto.

03:46
    Ilja Proskurjakov má v úvodu zápasu plné ruce práce a hosté z Magnitogorsku jsou zatím mnohem aktivnější, domácího brankáře ovšem během necelých čtyř minut utkání nepropálili.

04:28
    Magnitogorsk mačká svého soupeře jako citrón, zatím ze svého tlaku ale stále nedokázal nic vytěžit. Novgorod se úspěšně brání a spoléhá na skvělého brankáře Ilju Proskurjakova.

05:14
    Hokejisté Novgorodu se před pár okamžiky konečně dostali k první střele na bránu, Vasilij Košečkin ale přitáhl puk jako magnet a ukryl ho ve své výstroji.

05:32
    Dmitrij Sjomin přidržel svého protihráče a ze tlaku Magnitogorsku pramení první přesilová hra.

06:27
    Metallurg vybojoval útočné pásmo a ihned po vhazování se dostal ke střele, pokus z vrcholu pravého kruhu pro vhazování ale skončil na výstroji Iljy Proskurjakova, který vyrazil puk mimo a připsal si pátý úspěšný zákrok v dnešním zápase!

07:02
    Novgorod vybojoval puk a poté se mu ho podařilo vyhodit do obranného pásma Magnitogorsku.

07:33
    Vyloučený Dmitrij Sjomin je zpět na ledové ploše a Novgorod úspěšně přečkal první oslabení. Magnitogorsk se během přesilové hry dostal pouze ke dvěma střelám.

09:28
    Před bránou Magnitogorsku vznikl obrovský závar a už to vypadalo, že Nižnij z ničeho nic udeří, Vasilij Košečkin ale vytáhl fantastický zákrok a puk za svá záda nepustil!

10:58
    Novgorod v útočném pásmu vyhrál vhazování a okamžitě přišla prudká střela z pravého křídla, Vasilij Košečkin byl ale opět na svém místě a připsal si třetí úspěšný zákrok.

11:33
    Hra se během posledních okamžiků přelévá ze strany na stranu a oba týmy se na rozdíl od úvodních minut, kdy Metallurg jasně dominoval, dostávají do zakončení.

12:44
    Novgorod pálil nepřesně, zatímco Magnitogorsk na opačné straně ledové plochy pouze do výstroje Iljy Proskurjakova.

13:48
    Novgorod dokázal po přečkání přesilové hry Magnitogorsku vyrovnat hru a během posledních okamžiků je aktivnější.

14:27
    Do rozehrávky obou týmů se vkradla nepřesnost a brankáři na obou stranách zatím marně čekají na další zákrok.

15:38
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát necelých pět minut a vývoji zápasu by výrazně pomohlo nějaké vyloučení.

16:03
    Chris Lee podrazil jednoho z protihráčů a za podržení usedl na trestnou lavici. Novgorod má k dispozici v závěru první třetiny první přesilovou hru a šanci prolomit bezbrankové skóre.

16:48
    Metallurg se ubránil a navíc se mu podařilo dopravit puk až k bráně domácího brankáře Iljy Proskurjakova.

17:35
    Nižnij Novgorod se v závěru přesilové hry dostal v rychlém sledu ke dvěma nebezpečným střelám, Vasilij Košečkin ovšem v obou případech skvěle zakročil a podržel svůj tým nad vodou!

18:04
    Vyloučený Chris Lee naskočil z trestné lavice zpět na led a Magnitogorsk také úspěšně přečkal první hru v oslabení.

18:47
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    JOHN NORMAN si na útočné modré čáře zpracoval krásnou kolmou přihrávku Stanislava Jegorševa mezi dvěma protihráči do jízdy a poté svižnou střelou zápěstím po ledě zamířil mezi betony bezmocného Vasilije Košečkina. Asistence: Stanislav Jegoršev.
    18:47 John NORMAN - 1:0

19:00
    Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Magnitogorsk vstoupil do utkání mnohem aktivněji, jenže ze své převahy a přesilové hry nedokázal nic vytěžit, stejně jako na opačné straně vzápětí hráči Nižnije Novgorodu, kteří přesilovou hru také nevyužili. Vypadalo to, že úvodní dějství gól nenabídne, necelé dvě minuty před koncem první části se ale prosadil po skvělém úniku John Norman. Skóre po první třetině. Torpedo Nižnij Novgorod 1 Metallurg Novokuzněck 0.
    Pohled do tváře střelce úvodního branky dnešního utkání.

Druhá třetina začne přibližně v 17:53.

Statistiky po první třetině: Střely: 17-13; Střely na bránu: 12-7; Vhazování: 13-10; Zablokované střely: 0-3; Hity: 6-7; Fauly: 1-1; Trestné minuty: 2-2.

20:01

20:48
    V Novgorodu začala prostřední část utkání, do které domácí hokejisté zásluhou skvělého závěru první dvacetiminutovky vstupují s jednobrankovým vedením.

21:46
    Torpedo vstoupilo do druhé třetiny dobře a během pár sekund se dostalo ke střele, Vasilij Košečkin ale předvedl dobrý zákrok a puk za svá záda nepustil.

23:01
    Magnitogorsk úvodní šance domácího týmu pořádně nakopla a během pár okamžiků vyslal na Ilju Proskurjakova pět střel, ani jedna ale za jeho záda neskončila a brankář Torpeda nyní výrazně podržel svůj tým!

25:28
    Oba týmy si během první třetiny zahrály shodně jednu přesilovou hru, kterou nevyužily, a potřetí v utkání zatím rozhodčí nevylučovali.

26:15
    Bogdan Potěchin usedl na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění a dalších pět minut dostal za bitku.

26:15
    Sam Lofquist dostal dvě minuty za nafilmovaný pád plus pět minut za bitku.
    26:15 Fotografie z bitky mezi Lofquistem a Potěchinem.

27:58
    Oskar Osala dostal dvě minuty za podražení a Novgorod si po předchozí bitce zahraje přesilovou hru.

28:13
    Hra se v rychlém sledu přelévá ze strany na stranu a šance střídá šanci. Oba týmy se dostaly během pár sekund dvakrát do zakončení, oba dva brankáři ale byli na svém místě.

29:48
    Téměř polovina utkání je za námi a vývoj skóre zatím stále určuje jeden jediný gól, který vstřelil v závěru první třetiny po krásné kolmé přihrávce John Norman.

30:04
    V dnešním utkání zatím hrají prim především brankáři, Ilja Proskurjakov a Vasilij Košečkin zamkli své brány na sto západů, byť hostující brankář již jeden gól inkasoval. Pravdou ale je, že jeho spoluhráči ho nechali naprosto na holičkách.

30:58
    Metallurg úspěšně přečkal hru v oslabení a stav utkání nadále zůstává stejný. Domácí hokejisté Novgorodu vedou 1:0.

32:15
    Hra je během druhé třetiny naprosto vyrovnaná a oba dva týmy se během prostředního dějství dostali shodně k osmi střelám.

33:48
    Alexandr Sjomin usedl na trestnou lavici poté, co dostal dvě minuty zahákování.

34:15
    Ze druhé třetiny uběhly další dvě minuty, během kterých jsme se druhého gólu v dnešním utkání nedočkali. Ve druhé třetině se již odehrála bitka a několik vyloučení, gól ovšem nikde.

35:48
    Vyloučený Alexandr Sjomin se vrátil zpět na led a Magnitogorsk hraje v závěru druhé třetiny v plném počtu.

36:48
    Magnitogorsk se během pár sekund dostal v rychlém sledu ke třem střelám na bránu, Ilja Proskurjakov je ale všechny pochytal a nadále drží čisté konto!

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině žádný gól nepadl, přesto jsme se dramatických chvil dočkali, když Sam Lofquist a Bogdan Potěchin sundali rukavice a svedli k radosti fanoušků pěknou bitku. Skóre po druhé třetině. Torpedo Nižnij Novgorod 1 Metallurg Magnitogorsk 0.
    Brankář Vasilij Košečkin během jednoho ze skvělých zákroků.

Třetí třetina začne přibližně v 18:46.

Statistiky po druhé třetině: Střely: 36-35; Střely na bránu: 22-20; Vhazování: 22-19; Zablokované střely: 3-7; Hity: 10-10; Fauly: 1-4; Trestné minuty: 7-11.

40:01

41:05
    V Novgorodu před pár okamžiky začala prostřední část zápasu, do které domácí hokejisté vstupují po bezbrankové druhé třetině s jednobrankovým vedením 1:0.

42:45
    Metallurg právě vstřelil branku!
    CHRIS LEE po pěkné přihrávce Viktora Antipina z levého křídla napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování ke tvrdé střele s příklepem a nádhernou ranou nad pravým betonem Iljy Proskurjakova zamířil ke vzdálenější levé tyči. Stav utkání je na začátku třetí třetiny vyrovnaný 1:1! Asistence: Viktor Antipin a Sergej Mozjakin.
    42:45 Chris LEE - 1:1

43:17
    Vladislav Kaletnik krátce po vstřelení vyrovnávacího gólu svého týmu fauloval a za držení protihráče usedl na trestnou lavici.

45:18
    Novgorod se během přesilové hry dostal k několika nebezpečným střelám, Magnitogorsk ale podržel výtečný Vasilij Košečkin a Vladislav Kaletnik se vrátil po vypršení dvouminutového trestu zpět na led.

47:23
    Nižnij Novgorod si během dnešního utkání zahrál šest přesilových her, nevyužil ovšem ani jednu z nich.

49:59
    Stejně jako druhá třetina, i úvod závěrečné části utkání je velice vyrovnaný. Novgorod je mírně aktivnější a na střely vede 6:5.

50:42
    Novgorod je během celého utkání střelecky aktivnější, Magnitogorsk ovšem nezůstává příliš pozadu. Střely celkem: 29-25.

51:25
    VLADIMIR GALUZIN si najel mezi kruhy pro vhazování na krásnou bekhendovou přihrávku Jevgenije Gračjova, který se v blízkosti levé tyče neukvapil, a krásnou střelou nad levým betonem Vasilije Košečkina zamířil k pravé tyči. Asistence: Jevgenij Gračjov a Nikolaj Žerděv.
    51:25 Vladimir GALUZIN - 2:1

54:04
    Novgorod vedoucí gól výrazně nakopl a jeho hráčů je nyní plný led, zatímco Magnitka se marně snaží dostat ke střele.

55:45
    Magnitogorsk se po dlouho době dostal konečně ke střele, pokus hostujících hráčů ale zastavil Ilja Proskurjakov.

56:47
    Novgorod stále vyhrává těsně 2:1 a pomalu se blíží chvíle, kdy to hosté zkusí ve hře bez brankáře.

58:45
    Vasilij Košečkin vystartoval z brány na střídačku a Magnitogorsk to 75 sekund před koncem zkouší bez brankáře.

59:19
    Magnitogorsk využil vyhození Novgorodu na zakázané uvolnění a vzal si oddechový čas.

Vladimir Galuzin oslavující vítězný gól dnešního střetnutí.

Chris Lee sice v úvodu třetí třetiny odpověděl na úvodní branku Johna Normana z první části, necelých devět minut před koncem ale vrátil Novgorodu ztracené vedení Vladimir Galuzin a domácí už ve zbytku utkání své jednobrankové vedení udrželi. Torpedo se vrátilo proti silnému soupeři zpět na vítěznou dráhu. Magnitogorsk prohrál během devíti zápasů teprve podruhé. Konečný výsledek. Torpedo Nižnij Novgorod 2 Metallurg Magnitogorsk 1.

Statistiky: Střely: 51-47; Střely na bránu: 32-31; Vhazování: 33-31; Zablokované střely: 4-8; Hity: 11-18; Fauly: 1-5; Trestné minuty: 9-15.

Jan Kovář (MMG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:38
    Tomáš Filippi (MMG) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:52 (20:30:16)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 19. Norman (Jegoršev), 52. Galuzin (Gračjov, Žerděv) – 43. Lee (Antipin, Mozjakin)

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov – M. Osipov, K. Vorobjov, Jegoršev, Aljajev, Lofquist, Šulenin, Al. Makarov – Daugavinš, Frolov, D. Sjomin – Rasskazov, Gračjov, Žerděv – Galuzin, Norman, A. Potapov – Ashton, D. Iljin, V. Kuljomin – Verjajev.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin – J. Birjukov, Antipin, Bereglazov, Lee, Chabarov, S. Těreščenko, Budkin – Zaripov, Mozjakin, Jan Kovář – Timkin, Kaletnik, Osala – Dm. Kazionov, Platonov, De. Kazionov – A. Sjomin, Švyrjov, Potěchin – Filippi.

Rozhodčí: Sergej Beljajev, Artur, Kuljov. Čároví: Dmitry Sivov, Sergej Šeljanin

Diváci: 5 530