K. Vary – Letňany 4:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
HC Letci Letňany
Čtvrtek 17.11.2016, 13:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga staršího dorostu • 23. kolo

Dnešním jednoznačným vítězem se stává celek domácích energetiků, kteří si po vstřelení čtyřech branek připisují do tabulky další tři body. Pro dnešní zápas je to ode mne vše. Loučí se Pavel Pelčák a u dalších utkání na shledanou. (15:06:18)

59:08
    Utkání se více méně pouze dohrává.

58:42
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Martin Schönbauer – 2 min., podražení).

58:02
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Karlovarští jednoznačně strhávají utkání ve svůj prospěch, když dávají svůj čtvrtý gól! Po přihrávce Michala Hoťka se k puku dostal DAVID HOLUB, který svojí vysokou aktivitou před bránou dotlačil puk až za záda Paříka. Asistence: Michal Hotěk, Petr Štaif

57:50
    Letňany hrají v plném počtu.

57:33
    Před bránou hostů se začali domácí radovat z gólu. Ten však nebyl uznán pro hráče v brankovišti.

56:38
    Vítěz dnešního zápasu je již skoro jasný. Hostům se stále nedaří dostat před Jakuba Kašpara.

55:57
    Energetici se usadili v útočném pásmu.

55:33
    Na dvě minuty je vyloučen Adam Bílek (LET) za vysokou hůl.

55:19
    Domácí tým hraje v plném počtu.

54:35
    Karlovarští tlačili na svého soupeře až se provinil ofsajdem a bude se do útočného pásma znova propracovat.

54:00
    Domácím se úspěšně podařilo zachytit přihrávku podél mantinelu a vyhazují puk až k bráně Paříka.

53:39
    Hosté se usazují před bránou Karlových Varů.

53:21
    Za napadení je vyloučen Jan Tlačil (KVA) na dvě minuty.

52:59
    Hra je přerušena pro posunutou bránou Letňan.

51:47
    Po chybě hostů v útočném pásmu, kde zůstali dva hráči za pukem, se domácím podařilo ujet a po přihrávce Michala Hoťka před bránou, kde se do hokejky opřel uvolněný JIŘÍ HALBERŠTÁT, který zakončil do mezírky mezi betony Paříka a tyčky a zvyšuje tak náskok domácích. Asistence: Michal Hotěk, Jakub Habr

51:28
    Zápas začíná nabírat opravdu vysokého tempa.

51:00
    Pražští se dokázali osvobodit a derou se do útočného pásma.

49:48
    Letci jsou druhým gólem velmi zaskočeni a vůbec se nedostávají z vlastního pásma.

49:08
    Domácí pokračují v útočném pásmu a nepouštějí soupeře k puku.

47:47
    Domácí se podruhé v zápase dostávají do vedení! Po zamýšlené přihrávce Jana Bečky od mantinelu se před bránou k odraženému puku dostal RADEK PROŠEK, který poslal puk do odkryté brány a posílá tím svůj tým do vedení. Asistence: Jan Bečka, Jakub Ptáček

47:22
    Hra je velice vyrovnaná a ani jeden celek nechce udělat chybu.

47:10
    Energie hraje v plném počtu.

45:59
    Letňanům se velmi daří držet v útočném pásmu. Dokonce se Letcům podařilo trefit spojnici tyček.

45:00
    Energetici jsou pod velkým tlakem soupeře a ti se tlačí do brány Jakuba Kašpara.

44:36
    Na dvě minuty je vyloučen Jakub Habr (KVA) za hákování.

44:16
    Domácí se snaží dostat znovu do útočného pásma, ale sami se zastavují ofsajdem.

43:49
    Jan Bečka svojí svižnou střelou prověřil lapačku brankáře Paříka, který měl dostatek místa pro lapení puku.

42:30
    Puk po vhazování končí po tečované přihrávce mimo ledovou plochu a hra je vykázána ze třetiny hostů.

42:07
    Habr se velmi aktivně snaží napadat rozehrávku Letců, ale puk se mu sebrat nepodařilo.

41:29
    Karlovy Vary se stále drží v útočném pásmu.

40:35
    Bečka s Proškem se snažili dostat před bránu Paříka, Ten však díky skvělé obraně nemusel vůbec zasahovat.

40:02
    Tentokrát se do útoku pustili jako první domácí.

40:01

Ve druhé třetině byli k vidění dva góly, každý do jedné sítě. Nejdříve se za domácí trefil Jan Tlačil, který poslal domácí do vedení. V závěru periody však dokázali Letci srovnat stav zápasu a po zakončení Adama Bílka se závěr zápasu ponese stejně jako v druhé třetině v duchu stejného gólového stavu. Poslední část utkání začne přibližně v 14:34.

40:00

39:05
    Letňany právě vstřelily branku!
    Skvělá kombinace Letců, díky které srovnávají skóre a přidávají gól svému soupeři do kabiny! Po kombinaci Klikorky a Eg Larsena se puk dostal k osamocenému ADAMU BÍLKOVI, který jako poslední poslal puk do prázdné brány a srovnává skóre před koncem třetiny. Asistence: Peter Eg Larsen, Karel Klikorka

38:57
    Kapitán Letců se znova nedokázal prosadit střelou od modré.

38:24
    letcům se podařilo získat puk a dostat se do útočného pásma.

37:40
    Letcům je odpískáno zakázané uvolnění.

37:12
    V necelých třech minutách před koncem druhé části se energetikům daří držet puk na svých hokejkách.

36:58
    Kašpar si po tvrdé střele od modré připisuje důležitý zákrok.

36:19
    Karlovarští mají problémy s rozehrání puku, protože soupeř je velmi dotěrný a snaží se všemi prostředky zabránit čemukoliv.

36:00
    Letci se po dlouhé době usazují před bránou Kašpara.

35:18
    Hosté se snaží osvobodit tvrdou hrou u mantinelu, ale domácím se daří puk držet v útočném pásmu.

34:50
    Energetici se při své přesilové hře usadili v útočném pásmu a tlačí svého soupeře do brány.

33:42
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Petr Kocík – 2 min., hákování).

32:29
    Domácí se dostávají do vedení! Po skvělé přihrávce Otakara Šika, se JANU TLAČILOVI podařilo z bezprostřední blízkosti před bránou vstřelit gól a poslat domácí do vedení. Asistence: Otakar Šik, David Holub

31:13
    Síly na ledě se vyrovnají na pouhých 6 vteřin. Následovat bude přesilová hra Karlových Varů, když se Matěj Jelínek provinil a je vyloučen na dvě minuty.

29:48
    Milan Antoš měl na čepeli další gól pražských Letňan, když byl sám u pravé tyčky brány, ale při zakončení se dokázal Kašpar včas přesunout před střelu a zabránit tak jakémukoliv ohrožení skóre v neprospěch domácích.

29:19
    Za příliš mnoho hráčů je potrestána hráčská lavice Karlových Varů. Trest odpyká Michal Hotěk (KVA).

29:09
    Po návratu Cankova na led se domácí vůbec nedostali do hry a na puku pokračují Letňany.

28:20
    Matěj Jelínek po souboji na modré útočné čáře zůstal ležet na ledu a pomoci mu musel zdravotník, který nakonec pouze pomohl střelci na brusle.

27:43
    Karlovarští dvakrát úspěšně vyhodil puk ze svého pásma a Letci se vůbec nedostali ke střele.

26:39
    Po dlouhém tlaku na bránu Karlových Varů se provinil faulem David Cankov (KVA) podražením a je vyloučen na dvě minuty.

25:15
    David Holub zavezl puk do útočného pásma a poslal střelu z mezikruží, ale nebyl dostatečné přesný a kotouč končí na plexiskle za bránou.

24:50
    Stejně tak na druhé straně ledové plochy si důležitý zákrok připisuje Pařík.

23:59
    Tomáš Fabiánek byl úplně sám před bránou a dokázal poslat puk na brankáře Kašpara, který v poslední chvíli vyrazil puk vyrážečkou a zabránil tak jistému gólu.

23:02
    Petr Štaif jako první okusil svojí střelou lapačku brankáře Letcům, který po střele od modré zastavuje hru.

22:18
    Matěj Jelínek se snaží zavařit rozehrávku Karlových Varů a daří se mu soupeře velmi dobře napadat.

21:47
    Domácí zklidňují tempo hry a rozehrávají zpoza brány.

21:22
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se bude po Paříkově pravici.

20:51
    Domácí získali puk a jsou velmi aktivní v útočném pásmu.

20:29
    Energetici však dokázali vytlačit soupeře z pásma a mohou střídat.

20:05
    Stejně jako v první třetině se do útoku jako první pouští Letňany.

20:01

První třetina nepřinesla žádnou změnu gólového stavu a bližší rozuzlení přinese druhá perioda, která začne přibližně 13:47.

20:00

19:24
    Jakub Kašpar si připisuje velmi důležitý zákrok v závěru třetiny, kdy musel zasáhnout do střely z pravého kruhu.

18:50
    Michal Hotěk měl nabito v mezikruží, ale střela mu sjela z čepele a vůbec tedy neposlal puk na bránu.

17:20
    Letňany jsou nyní na puku několik minut a nepouští svého soupeře do svého pásma.

16:41
    Lukáš Rousek byl osamocený před bránou, ale nedostal přesnou přihrávku na svojí hůl a nemohl se tak dostat ani ke zakončení.

16:16
    Po delší době se podařilo usadit hostům v útočném pásmu.

15:34
    Otakar Šik sám přebruslil celou ledovou plochu a pokusil se zakončit mezi dvěma obránci. Ti ho však nepustili a nedovolili mu ani zakončit.

15:08
    Domácí jsou v plném počtu.

14:28
    Karlovarští jsou stále na puku i přes přesilovou hru hostů.

13:26
    Pražští se v útočném pásmu příliš dlouho neohřáli a na puku jsou velmi dotěrní domácí, kteří se snaží z každého souboje získat puk.

12:59
    Daniel Zavřel (KVA) je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

12:36
    Energetici se snažili dostat před bránu Letňan, ale byli zastaveni vlastní chybou a je pískán ofsajd.

12:22
    Zakázané uvolnění Karlových Varů.

11:58
    Jan Tlačil měl hezky vymyšlenou kličku před bránou, ale brankář Pařík dokázal velmi pohotově zareagovat a puk mu vypíchl z hokejky.

11:36
    Karlovarští se znovu usazují před bránou.

10:52
    Tomáš Přibyl poslal střelu od modré na bránu, ale trefil pouze brusle prvního clonícího hráče a na puku jsou Letci.

10:09
    Máme tu další vyloučení na straně hostů! Po faulu podražením je vyloučen Adam Bílek (LET) na dvě minuty.

09:46
    Domácí se také proviňují zakázaným uvolněním a vhazovat se bude po Kašparově levici.

09:25
    Klejna předvedl svojí přehlednost v obranném pásmu a velmi efektivně dokázal zabránit jakékoliv přihrávce Letců.

08:37
    Vhazovat se bude znovu před Paříkem. Kašpar neměl poslední minuty vůbec co dělat.

08:12
    Znovu velmi aktivní Radek Prošek střílel na bránu z modré čáry, ale Jan Bečka nedokázal přesně tečovat a puk končí v ochranné síti.

07:42
    David Holub předvedl svojí sílu na mantinelu a dokázal tak vybojovat puk pro svůj tým a udržet útočné pásmo.

07:28
    Karlovy Vary se velmi tvrdě tlačí do brány pražského celku, ale zatím bez úspěchu.

07:24
    Letňany musí vyhodit na zakázané uvolnění a nemohou střídat!

07:04
    Jan Tlačil měl na své hokejce gól, ale nedokázal přesně zakončit přihrávku z mezikruží.

06:34
    Energetici se poprvé od zápasu usadili v útočném pásmu.

05:48
    Domácím se vůbec nedaří udržet v útočném pásmu.

05:17
    Karlovarští jsou velmi aktivní v napadání rozehrávky Letců, ale bez úspěchu.

04:48
    Hru zastavuje brankář Energie, který má zatím více práce než jeho soupeř.

04:37
    Domácí hrají v plném počtu.

03:47
    Lukáš Nedorost byl ve velmi těžké pozici k protlačení puku za záda Kašpara, přesto se pokusil vystřelit, ale trefil pouze vyrážečku.

03:29
    Energie nepouští soupeře ke střele.

03:04
    Hosté se velmi rychle přesouvají před bránu kašpara a usazují se v útočném pásmu.

02:33
    Na dvě minuty je vyloučen František Klejna (KVA) za nedovolené bránění.

02:13
    Pařík si připisuje velmi důležitý zákrok, když zastavil střelu z bezprostřední blízkosti brány a zabránil tak jistému gólu.

01:49
    Domácí se usadili před svatyní Paříka, ale díky skvělé obraně Letců ještě nevystřelili.

01:10
    Po přihrávce rukou se hra přesunula před Jakuba Kašpara, kde se hosté pokusili překvapit brankáře střelou z vhazování, ale nedokázali před bystrým strážcem brány uspět.

00:43
    Na dvě minuty je potrestána hráčská lavice Letňan za příliš mnoho hráčů. Trest odpyká Petr Kocík (LET).

00:30
    Domácí se také podívali do útočného pásma, kde se snažil vystřelil Radek Prošek, ale puk mu v otočce sklouzl z hokejky.

00:08
    První zákrok si velmi rychle připisuje Jakub Kašpar.

00:01

Energetici a Letci nastupují na led.

Ledová plocha je již připravena na zápas, který začne za několik minut.

HC Energie Karlovy Vary: Kašpar (Beran) – Cankov, Zavřel, Štaif, Přibyl, Ptáček, Kala, Klejna – Holub, Hudečka, Habr, Bečka, Prošek, Šik, Tlačil, Halberštát, Hotěk, Petrov, Jílek

HC Letci Letňany: Pařík (Hamalčík) – Klikorka, Gebell, Prebsl, Antoš, Schöbauer, Lytvynov – Pinkas, Nedorost, Kocík, Fabiánek, Soukup, Bílek, Eg Larsen, Rousek, Novák, Jelínek

Rozhodčí: Grech – Belko, Gerát.

Vzájemná střetnutí hrají v jednoznačný prospěch Karlových Varů, kteří si ze tří vzájemných utkání odnesli plný počet devíti bodů a jsou také jasným favoritem svátečního utkání.

Letenští dorostenci svojí sezónu prožívají ve spodní části tabulky. Po taktéž odehraných 21 zápasech si na konto oproti soupeři připsali pouze 16 bodů. V posledním odehraném utkání se Letňany postavily v pražském derby velmi těžkému soupeři z Holešovic. I přes velmi favorizovaného vítěze se po šesti inkasovaných brankách podařilo Letcům vstřelit čestnou branku. Závěrečné skóre 1:6 však nahrálo Spartě, která získala plný počet bodů. Nejvíce kanadských bodů se zatím podařilo nasbírat Lukáši Rouskovi, který jich má na svém kontě 32.

Karlovarští dorostenci pokračují ve své velmi dobře rozehrané sezóně, kde po 21 zápasech mají celkem nasbíráno 47 bodů. V minulém zápase se energetici představili na ledě Kladna, kde se dostali velmi rychle do vedení a následně už nepouštěli puk ze svých hokejek a po osminásobném překonání svatyně Rytířů si po zásluze připsali tři body. Nejvíce kanadských bodů se zatím podařilo nasbírat Michalu Hoťkovi, který jich má na svém kontě 28.

Vítejte u utkání z extraligy staršího dorostu, kde se utkají týmy HC Energie Karlovy Vary a HC Letci Letňany. Úvodní vhazování padne ve 13:00 na ledě KV Areny, tak neváhejte dorazit přímo dorazit na místo střetu, nebo sledujte tento přímý přenos.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Pavel Pelčák

Branky a nahrávky: 33. Tlačil (Šik, Holub), 48. Prošek (Bečka, Ptáček), 52. Halberštát (Hotěk, Habr), 59. Holub (Hotěk, Štaif) – 40. Bílek (Larsen, Klikorka)

HC Energie Karlovy Vary: Kašpar (Beran)– Cankov, Zavřel, Štaif, Přibyl, Ptáček, Kala, Klejna – Holub, Hudečka, Habr, Bečka, Prošek, Šik, Tlačil, Halberštát, Hotěk, Petrov, Jílek

Rozhodčí: Grech – Belko, Gerát