Novokuzněck – Nižněkamsk 4:5 (kon.) | Novosibirsk – Kazaň 1:2 (kon.) | Omsk – Toljatti 6:3 (kon.)
N.Novgorod – Záhřeb 5:0 (kon.) | Minsk – Jokerit 3:2 (2:1 po s.n.) | Soči – HC Slovan 3:0 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Ak Bars Kazaň
Úterý 22.11.2016, 13:30 • Sibir Arena, Novosibirsk (kapacita 7420 míst) • KHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (16:18:39)

Přesilové hry: 1/5-1/2

Nejvíce střel: Alexej Gluchov a Maxim Šalunov 4 – Albert Jarullin a Jiří Sekáč 4
    Největší čas na ledě: Adam Polášek 21:51 – Stěpan Zacharčuk 23:21

Branky a nahrávky: 57. Sannikov (Šalunov, Polášek) – 30. Sekáč (Jarullin, Azevedo), 33. Čibisov (Pajgin). Diváci: 7315. Rozhodčí: Vasiljev, Cyplakov – Zacharov, Černyšjov.
    Kazaňští hokejisté slaví dnešní vítězství.

Čtyřicet minut dnešního zápasu dominovala hře Kazaň. Novosibirsk pro změnu ovládl závěrečnou dvacetiminutovku, ve které marně doháněl dvoubrankové manko.

Skóre utkání otevřel v 30. minutě povedenou tečí Jiří Sekáč, který zužitkoval přesilovou hru. O chvíli později se navíc prosadil parádní bekhendovou střelou Andrej Čibisov.

Novosibirsk vletěl až do třetího dějství, ve kterém se domácím podařilo už jen snížit na konečných 1:2. V 57. minutě se v početní výhodě i po Poláškově přihrávce prosadil kapitán Stěpan Sannikov.

Kazaň tak zvítězila na ledě Novosibirsku 2:1, připisuje si další tři body do tabulky a nadále pronásleduje první Magnitogorsk. Novosibirsk naopak v boji o postup do play off opět ztrácí.

59:43
    Kazani se povedlo vyhodit a hosté dokonce ušetřili další cenné vteřiny s kotoučem v útočném pásmu, Justin Azevedo ale netrefil prázdnou branku.

59:10
    Sibir se usadil v útočném pásmu, Krasikov míří znovu na střídačku!

59:01
    Andrej Skabelka si před závěrečnou minutou třetí třetiny bere oddechový čas. Krasikov kvůli buly ve středním pásmu míří zpátky do branky.

59:01
    Po Poláškově přihrávce na Sannikova končí kotouč sražen až na tribuně, vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:47
    Další icing v podání Kazaně, vhazovat se bude znovu před brankou Emila Garipova.

58:34
    Kazani se podařilo poslat kotouč do středního pásma a Vladimir Tkačjov dokonce mířil do odkryté branky, Adam Polášek dokázal zastoupit brankáře!

58:04
    Kazaň posílá kotouč na zakázané uvolnění. Alexej Krasikov míří na střídačku, Sibir se pokusí vyrovnat v šesti hráčích v poli!

57:33
    Domácí nahrnuli kotouč před Garipova, kde vznikla obrovská skrumáž, ze které se Kazani podařilo nakonec vyvézt kotouč do bezpečí.

57:02
    Snižující branka výrazně nakopla domácí hokejisty, kteří se znovu drží s pukem v útočné třetině. Probudili se také diváci.
    56:35 Stěpan SANNIKOV - 1:2

56:35
    Sibir právě vstřelil branku!
    Zápletka je na světě, domácím se podařilo přesilovou hru zužitkovat! Maxim Šalunov z pravého kruhu přihrála na STĚPANA SANNIKOVA, který se zpoza branky efektně vytočil až před Garipova, kterého rychlou střelou dokázal překonat! Asistence: Maxim Šalunov a Adam Polášek.

56:20
    Elitní přesilovková formace Sibiru se usadila v útočném pásmu.

55:51
    Novosibirsk si zahraje přesilovou hru. Za faul vysokou holí je vyloučen český útočník Jiří Sekáč.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 57. Sannikov (Šalunov, Polášek) – 30. Sekáč (Jarullin, Azevedo), 33. Čibisov (Pajgin)

HC Sibir Novosibirsk: Taylor (41. Krasikov) – Polášek, Beljakov, N. Gluchov, Mišarin, Několenko, D. Lukin, Meňšikov, Naumov – Šumakov, Sannikov (C), Šalunov – Arťomov, Kemppainen, V. Butuzov – Arťuchin, A. Gluchov, Vorošilo – Okulov, Zyrjanov, Boychuk.
    Ak Bars Kazaň: Garipov – Elliott, S. Zacharčuk, Jarullin, Tokranov, Ohtamaa, Pajgin, Sidorov – Čibisov, Tkačjov, Lukojanov – Azevedo, Svitov (C), Sekáč – Glinkin, An. Popov, M. Gluchov – Obuchov, Varnakov, Malychin – M. Lazarev.

Rozhodčí: Vasiljev, Cyplakov – Zacharov, Černyšjov