Novokuzněck – Nižněkamsk 4:5 (kon.) | Novosibirsk – Kazaň 1:2 (kon.) | Omsk – Toljatti 6:3 (kon.)
N.Novgorod – Záhřeb 5:0 (kon.) | Minsk – Jokerit 3:2 (2:1 po s.n.) | Soči – HC Slovan 3:0 (kon.)
Avangard Omsk
6:3 (4:1, 1:1, 1:1)
Lada Toljatti
Úterý 22.11.2016, 14:00 • Omsk Arena • KHL

Avangard Omsk potvrdil papírové předpoklady a porazil Ladu Togliatti 6:3!

Do dnešního utkání však vstoupili lépe hosté, kteří se dostali již po dvou minutách hry do vedení, avšak Omsk dokázal bleskově skóre otočit. Poté, co domácí přidali další dvě branky, měl Avangard po první třetině tříbrankový náskok. Ve druhé třetině navyšovali domácí již na 5:1, nicméně hosté dokázali zásluhou branky Filatova snížit. Ve třetí třetině Lada dokázala utkání zdramatizovat, když se prosadil Sotnieks, avšak domácím poté dodal klid Pěrežogin svým druhým gólem v zápase!

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA

Dominik Furch (OMS) – 3 inkasované br., 18 zásahů, úspěšnost 85,71%
    Vladimír Sobotka (OMS) – 0+1, 5 střel, TOI – 18:51

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se na vás budu těšit brzy nashledanou! (16:17:16)
    Dominik Furch dovedl svůj tým k další výhře!

Takhle vidíme Dominika Furcha nejradši ???????? #MadeOfHockey #CCMHockey #CCMGoalie (Repost @ccmhockeyrussia)

Video zveřejněné uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

59:06
    Hráči Avangardu odvedli ve vlastním pásmu dobrou práci v obraně, získali kotouč a mohou zamířit vpřed.

58:39
    Togliatti pokračovalo v kombinaci v útočném pásmu a další střelecký pokus měl na svědomí Zernov, nicméně jeho střela mířila mimo tři tyče.

58:15
    Lada se usadila v útočném pásmu a branku českého reprezentačního brankáře ohrozil střelou od modré Gurkin, nicméně Furch zasáhl.

57:48
    Vladimír Sobotka převzal ve střední pásmu kotouč od Gustafssona a postupoval do útočného pásma. Jeho následnou střelu Ježov vyrazil do rohu!

57:11
    Avangard zvládl i své další oslabení v tomto zápase a vyloučení Erik Gustafsson je zpět na ledě!

57:06
    Za brankou Avangardu operoval s kotoučem Rybin, který následným pasem hledal mezi kruhy Ivanova, avšak tomu puk přeskočil hůl a skončil ve středním pásmu!

56:18
    V útočném pásmu skvěle napadal Michejev, který dokázal kotouč vybojovat a následně jej dobrých dvacet sekund dokázal udržet na hokejce, a tak ušetřil cenné sekundy v útočném pásmu!

55:33
    Hostujícímu celku se sice podařilo zatáhnout kotouč do útočného pásma, avšak po nepřesné přihrávce Rybina se dostal k puku Fajzullin, který puk ihned poslal ven z pásma.

55:08
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Erik Gustafsson – 2 min., podražení).

54:23
    Juňkov zatáhl kotouč za branku soupeře a následnou přihrávkou našel před brankou Fiščenka, avšak ten se nacházel v poměrně ostrém úhlu, a tak jeho střela mířila mimo tři tyče.

53:48
    Lada přežila i další oslabení a vyloučený Dmitrij Sincyn je již zpět na ledové ploše!

53:31
    Z hranice levého kruhu vyslal ostrou střelu obránce Osipov, nicméně Ježov dokázal zasáhnout svým pravým betonem!

52:37
    Avangard prohrál v útočném pásmu vhazování, a tak se Ladě podařilo dostat kotouč až k brance Dominika Furcha.

52:11
    Pestuško poslal kotouč na modrou čáru, odkud nebezpečně vystřelil Martynov, avšak střela ruského obránce mířila mimo branku.

51:34
    Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Dmitrij Sinicyn – 2 min., nedovolené bránění).
    51:06 Alexandr PĚREŽOGIN - 6:3

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 3. Lemťugov (J. Medveděv, Juňkov), 4. Pěrežogin (Pestuško), 7. Burdasov (Kučerjavenko), 12. I. Michejev, 30. Lemťugov (J. Medveděv, Pestuško), 52. Pěrežogin (Sobotka) – 2. Zernov (Sinicyn, Bělousov), 35. Filatov (Aronson), 48. Sotnieks (Krysanov)

Avangard Omsk: Furch – J. Medveděv (C), Martynov, A. Osipov, Nikitin, Ahnelöv, Gustafsson, Děrvuk – Pěrežogin, Sobotka, Pestuško – Burdasov, Kučerjavenko, Chochrjakov – Pjanov, Fajzullin, I. Michejev – Lemťugov, Juňkov, Fiščenko.
    Lada Toljatti: Masalskis (7. I. Ježov) – Korjagin, Sotnieks, Aronson, Maleňkich, Sinicyn, Gurkin, Volgin (C) – Děmagin, A. Ivanov, Filatov – Bělousov, Zernov, Šenfeld – V. Komarov, Krysanov, Rybin – Bočarov, A. Strelcov, V. Strelcov.

Rozhodčí: Ansons, Lavrentěv – Majtak, Pronskich