NY Rangers – Carolina 3:2 (kon.) | Columbus – Tampa 5:1 (kon.) | Philadelphia – Boston 3:2 (2:1 po s.n.)
Ottawa – Buffalo 4:5 (kon.) | Detroit – Dallas 3:1 (kon.) | Winnipeg – New Jersey 3:2 (kon.)
Chicago – Florida 2:1 (2:0 po s.n.) | Colorado – Nashville 3:5 (kon.) | Edmonton – Toronto 2:4 (kon.)
Vancouver – Minnesota 5:4 (kon.) | Anaheim – Montreal 2:1 (kon.) | San Jose – Arizona 2:1 (po pr.)
Winnipeg Jets
3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
New Jersey Devils
Středa 30.11.2016, 02:00 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

Děkuji za pozornost a na počtenou! (04:44:06)

Československá stopa v utkání:
    Marko Daňo (WPG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 00:46
    Pavel Zacha (NJD) 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:35

1. Blake Wheeler (WPG) 1+0
    2. Mark Scheifele (WPG) 1+1
    3. Miles Wood (NJD) 1+0

Je hotovo! Domácí Winnipeg udržel těsné vedení a vítězí nad Devils 3:2.

První třetina branku nenabídla. Hrálo se ale ve velmi rychlém tempu a šance rozhodně nechyběly. První měl Byfuglien, který ale minul poloprázdnou branku. Na druhé straně pak Zajac zacinkal na tyčku a Wood neproměnil samostatný únik.

Na gól se tedy čekalo až do 32. minuty. Po obrovském tlaku Jets ho ale dokázal vstřelit Mark Scheifele, krátce nato přidal druhou branku svého týmu Blake Wheeler prakticky z totožné dorážky. Posléze mohlo New Jersey snížit na rozdíl jediného gólu, ovšem Miles Wood neproměnil trestné střílení a spálil další velkou šanci.

Poté, co v úvodu třetí třetiny neproměnil nováček Miles Wood další šanci, už se konečně dočkal první branky v NHL. Paradoxně pouhým nahozením z úhlu snížil na 1:2. Jenomže tento stav nevydržel ani dvě minuty, dvoubrankové vedení kanadskému týmu vrátil Patrik Laine svým třináctým gólem. Ve 48. minutě ale dorazil Seversonovu střelu Nick Lappin a opět to bylo o jednu branku. Ďáblové v závěru ještě zkusili hru bez brankáře, ale vyrovnat již nedokázali.

Střely: 29:25 (6:7, 16:7, 7:11)

59:36
    Po nahození Parenteaua zachytili puk jen domácí hráči, kteří ho pochopitelně chtějí co nejdéle udržet.

59:10
    Ďáblové si po vhazování přihráli rukou, když Zajac přistrkoval puk Cammallerimu. Rozhodčí si toho všimli a vykázali New Jersey z pásma.

59:07
    Ten skutečně přichází a bere si ho hostující tým.

59:07
    Ben Chiarot poslal puk přes všechny čáry, je tak pískáno zakázané uvolnění a dá se očekávat oddechový čas.

58:38
    Střelu Kylea Palmieriho z levého křídla bez problémů vyrazil Hellebuyck betonem do bezpečí.

58:16
    Cory Schneider míří při tlaku New Jersey na střídačku, Devils hrají v šesti!

57:48
    Při ráně Quinceyho toho Connor Hellebuyck moc neviděl, ale měl velké štěstí, že kotouč zaplachtil vedle brány.

57:32
    Adam Lowry zablokoval přihrávku hostí na střídačku, vhazovat se bude před útočným pásmem týmu Johna Hynese.

57:18
    Greene se nyní činil i v útoku, když se pokusil kličkami projít mezi dva protihráče. To mu ale nevyšlo.

56:59
    Rozehrávka Bena Chiarota skončila na zakázaném uvolnění, dobrou práci totiž odvedl kapitán Devils Andy Greene.

56:27
    Hostující tým se začíná nadechovat k závěrečnému náporu, přes obranný val Winnipegu ale prochází jen s obtížemi.

55:40
    Blake Wheeler špatně rozehrál a potrestat to velmi rychle chtěl Kyle Palmieri, v útočném pásmu ovšem ještě byl Cammalleri, takže z toho je ofsajd.

55:07
    John Moore neotálel a okamžitě po přejetí modré čáry zkusil střílet zápěstím, Dustin Byfuglien ale toto zakončení zblokoval.

54:55
    Zakázané uvolnění Jets.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 32. Scheifele (Byfuglien, Ehlers), 34. Wheeler (Copp, Trouba), 45. Laine (Scheifele, Chiarot) – 43. Wood (Henrique), 48. Lappin (Severson)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Morrissey, Byfuglien (A), Chiarot, Trouba, Stuart, Postma – Ehlers, Scheifele (A), Laine – Wheeler (C), Little, Stafford – B. Tanev, Lowry, Daňo – Connor, Copp, Thorburn.
    New Jersey Devils: Cory Schneider (Kinkaid) – A. Greene (C), Severson, Merrill, Lovejoy, J. Moore, Quincey – Cammalleri (A), Zajac (A), Palmieri – Zacha, Henrique, Parenteau – Wood, Josefson, Smith-Pelly – Kalinin, Fiddler, Lappin.

Rozhodčí: O'Halloran, Hanson – Wheler, Brisebois.

Diváci: 15 294