NY Rangers – Carolina 3:2 (kon.) | Columbus – Tampa 5:1 (kon.) | Philadelphia – Boston 3:2 (2:1 po s.n.)
Ottawa – Buffalo 4:5 (kon.) | Detroit – Dallas 3:1 (kon.) | Winnipeg – New Jersey 3:2 (kon.)
Chicago – Florida 2:1 (2:0 po s.n.) | Colorado – Nashville 3:5 (kon.) | Edmonton – Toronto 2:4 (kon.)
Vancouver – Minnesota 5:4 (kon.) | Anaheim – Montreal 2:1 (kon.) | San Jose – Arizona 2:1 (po pr.)
New York Rangers
3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
Carolina Hurricanes
Středa 30.11.2016, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Česká stopa v utkání

Andrej Nestrašil (CAR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 10:00 (05:55:45)

Tři hvězdy utkání

1. Rick Nash (NYR) 1+1
    2. Jimmy Vesey (NYR) 1+0
    3. Viktor Stålberg (CAR) 2+0

Carolina vstoupila do zápasu výtečně a po první třetině vedla zásluhou dvou branek Viktora Stålberga, bývalého hráče Rangers, 2:0. Jenže v prostřední části dokázal snížit Nick Holden a skvělý obrat New Yorku Rangers k radosti fanoušků v Madison Square Garden ve třetí části dovršil Rick Nash společně Jimmy Veseym, který rozhodl utkání necelých šest minut před koncem zápasu v přesilové hře. Konečný výsledek. New York Rangers 3 Carolina Hurricanes 2.

59:29
    Jaccob Slavin nebezpečně mířil z levého kruhu pro vhazování ke vzdálenější pravé tyči, Henrik Lundqvist ale jeho pokus levým betonem vyrazil!

59:00
    Do konce zápasu zbývá odehrát 1 minuta.

58:48
    Před bránou Henrika Lundqvista vznikl obrovský závar, švédský brankář ale s pomocí spoluhráčů situaci ustál!

58:33
    Cam Ward opustil svou klec a Carolina Hurricanes to zkouší ve hře bez brankáře!

58:03
    Jesper Fast se ocitl před bránou ve velké brankové příležitosti, mezi betony Cama Warda se mu ale puk do brány po přihrávce Matta Puempela propasírovat nepodařilo!

57:14
    Druhá polovina dvojnásobného trestu Rona Hainseyho využita nebyla a Carolina Hurricanes hraje v plném počtu.
    54:48 Jimmy VESEY - 3:2

54:48
    Rangers právě vstřelili branku!
    Rick Nash mířil z levého kruhu pro vhazování po skvělém potažení puku nad ležícím Camem Wardem pod horní tyč a jeho střela byla zablokována, u pravé tyče stál ale ve správný čas na správném místě JIMMY VESEY, který během první poloviny čtyřminutového trestu Rona Hainseyho strhl vedení na stranu Rangers! Carolině vzápětí nepomohla ani Coach Challenge kvůli postavení mimo hru, o které se nejednalo. Asistence: Rick Nash a Brady Skjei.

53:13
    Ron Hainsey dostal menší trest za hákování, jenže pokračoval ve slovním napadání soupeře a dostal další dvě minuty za nesportovní chování.

51:32
    Oscar Lindberg a Noah Hanifin po vzájemné šarvátce dostali dvě minuty za hrubost. Následuje hra 4 na 4.

51:32
    Rangers vytvořili před bránou Cama Warda obrovský závar, po kterém byla posunuta a vzápětí se strhla u hrazení velká mela.

50:16
    Vyloučený Jay McClement je zpět na ledě a Carolina Hurricanes hraje v plném počtu.

49:26
    Cam Ward skvěle zasáhl proti tečované střele Ryana McDonagha od modré čáry a na opačné straně musel zasahovat Henrik Lundqvist. Viktor Stålberg pálil v oslabení z pravého kruhu pro vhazování, brankář Rangers byl ale připraven a puk ukryl ve svém náručí.

48:15
    Jay McClement dostal menší trest za vysokou hůl a Rangers mají šanci otočit utkání na svou stranu.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 30. Holden, 41. Rick Nash, 55. Vesey (Rick Nash, Skjei) – 6. Stålberg (Tennyson, Nordström), 13. Stålberg (McClement)

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – McDonagh (C), Girardi (A), M. Staal, Holden, Skjei, Klein – Kreider, Stepan, Rick Nash (A) – Pirri, K. Hayes, Zuccarello – Puempel, J. T. Miller, Fast – Lindberg, Grabner, Vesey.
    Carolina Hurricanes: C. Ward (A) (Leighton) – Slavin, Pesce, Hainsey, Faulk (A), Hanifin, Tennyson – Skinner (A), V. Rask (A), E. Lindholm – Aho, Teräväinen, Stempniak – Di Giuseppe, D. Ryan, Nestrašil – Stålberg, McClement, Nordström.

Rozhodčí: Dan O'Rourke, Kendrick Nicholson. Čároví: John Grandt, Michel Cormier

Diváci: 18006