Riga – Ufa 0:3 (kon.) | Jaroslavl – Chanty-Mansijsk 1:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Barys 3:0 (kon.)
Viťaz – Jekatěrinburg 3:2 (kon.) | Záhřeb – Novokuzněck 2:3 (kon.) | HC Slovan – Novosibirsk 2:5 (kon.)
Dynamo Moskva
3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Barys Nur-Sultan
Středa 30.11.2016, 17:30 • VTB Ice Palace • KHL

Je to tak, Jerjomenko si připíše nulu a jeho celek vyhrává 3:0. Viděli jsme hodně vyrovnané utkání, které bylo až do třetí třetiny bez vstřelené branky. Pak se ale ukázali domácí, jenž se třikrát prosadili a svůj výborný výkon v poslední třetině korunovali ziskem všech bodů. Astana se sice snažila konkurovat, ale jejich soupeř je v závěrečných minutách dokázal přehrávat.

59:21
    Nevypadá to tak, ránu Starčenka ukryl v lapačce Jerjomenko, jenž je blízko nule.

59:09
    Asi poslední útok zápasu obstarají hosté, podaří se jim vstřelit čestný gól?

58:45
    Zápas už se spíše pouze dohrává, Dinamo bojuje o přidání dalšího gólu, ale to už se nejspíše nestane.

57:59
    Astana se stále nemůže dostat k puku, z poměrně vyrovnaného utkání tak nakonec máme jasný výsledek. Nutno ale podotknout, že domácí si góly za svůj výkon zasloužili.
    56:49 Arťom FJODOROV - 3:0

56:49
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Tak to bylo rychlé, tady je hotovo! Domácí celek se totiž trefil ve třetí třetině již po třetí. Zpoza brány dostal nabito ARŤOM FJEDOROV, který tváří v tvář Poulinovi nezaváhal! Asistence: Alexei Cvetkov.

56:17
    Moskva je stále usazena v útočné třetině, dočkáme se ještě jednoho gólu?

55:36
    Poulin sice obdržel ve třetí třetině již dva góly, ale za svůj dnešní výkon si rozhodně vyslouží nejednu pochvalu. Nyní opět lapil nebezpečnou střelu od modré.

55:28
    Host jsou poněkud zaskočení, místo drtivého tlaku se musí sami bránit.
    54:12 Juuso HIETANEN - 2:0

54:12
    JUUSO HIETANEN potěšil ochozy a fanoušci se radují již po druhé! Dinamo bylo sice posledních pět minut horším týmem, ale ubránilo několik oslabení a odměnou mu za to je další gól, který dost možná rozhodne dnešní utkání.

53:17
    Po delší době se v útoku ukázali i domácí, ale jejich snažení hodně rychle skončilo po špatné rozehrávce.

52:48
    Barys poněkud srovnal hru, ale stále se mu nedaří dostat se do nějaké vyloženější šance. Proti skvěle bránícímu soupeři to bude mít hodně těžké.

52:13

52:02
    Hosté v plném počtu. Ještě několik sekund budou tak hrát přesilovku 5 na 4.

Michal Janoštík

Branky a nahrávky: 49. Karsums (I. Nikulin), 55. Hietanen, 57. Fjodorov (Cvetkov)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Kutějkin, Robinson, I. Nikulin, J. Zajcev, Hietanen, Solovjov, D. Višněvskij – Cvetkov, Karsums, A. Galimov – A. Těreščenko, Tarasov, Fjodorov – Kokarev, Gorovikov, Podšendjalov – A. Kuzněcov, Igumnov, Brjukvin – Karpov.
    Barys Nur-Sultan: Poulin (H. Karlsson) – M. Semjonov, Dallman, Šalapov, Barker, Savčenko, Lipin, Ibrajbekov – Dawes, Bochenski, Boyd – R. Starčenko, Rymarev, St. Pierre – Chudjakov, Markelov, Kučin – Grenc, Puškarjov, Trivino – N. Ivanov.

Rozhodčí: Gofman, Fraňo – Golovjov, Šikanov