Riga – Ufa 0:3 (kon.) | Jaroslavl – Chanty-Mansijsk 1:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Barys 3:0 (kon.)
Viťaz – Jekatěrinburg 3:2 (kon.) | Záhřeb – Novokuzněck 2:3 (kon.) | HC Slovan – Novosibirsk 2:5 (kon.)
Dynamo Moskva
3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Barys Nur-Sultan
Středa 30.11.2016, 17:30 • VTB Ice Palace • KHL

Je to tak, Jerjomenko si připíše nulu a jeho celek vyhrává 3:0. Viděli jsme hodně vyrovnané utkání, které bylo až do třetí třetiny bez vstřelené branky. Pak se ale ukázali domácí, jenž se třikrát prosadili a svůj výborný výkon v poslední třetině korunovali ziskem všech bodů. Astana se sice snažila konkurovat, ale jejich soupeř je v závěrečných minutách dokázal přehrávat.

59:21
    Nevypadá to tak, ránu Starčenka ukryl v lapačce Jerjomenko, jenž je blízko nule.

59:09
    Asi poslední útok zápasu obstarají hosté, podaří se jim vstřelit čestný gól?

58:45
    Zápas už se spíše pouze dohrává, Dinamo bojuje o přidání dalšího gólu, ale to už se nejspíše nestane.

57:59
    Astana se stále nemůže dostat k puku, z poměrně vyrovnaného utkání tak nakonec máme jasný výsledek. Nutno ale podotknout, že domácí si góly za svůj výkon zasloužili.
    56:49 Arťom FJODOROV - 3:0

56:49
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Tak to bylo rychlé, tady je hotovo! Domácí celek se totiž trefil ve třetí třetině již po třetí. Zpoza brány dostal nabito ARŤOM FJEDOROV, který tváří v tvář Poulinovi nezaváhal! Asistence: Alexei Cvetkov.

56:17
    Moskva je stále usazena v útočné třetině, dočkáme se ještě jednoho gólu?

55:36
    Poulin sice obdržel ve třetí třetině již dva góly, ale za svůj dnešní výkon si rozhodně vyslouží nejednu pochvalu. Nyní opět lapil nebezpečnou střelu od modré.

55:28
    Host jsou poněkud zaskočení, místo drtivého tlaku se musí sami bránit.
    54:12 Juuso HIETANEN - 2:0

54:12
    JUUSO HIETANEN potěšil ochozy a fanoušci se radují již po druhé! Dinamo bylo sice posledních pět minut horším týmem, ale ubránilo několik oslabení a odměnou mu za to je další gól, který dost možná rozhodne dnešní utkání.

53:17
    Po delší době se v útoku ukázali i domácí, ale jejich snažení hodně rychle skončilo po špatné rozehrávce.

52:48
    Barys poněkud srovnal hru, ale stále se mu nedaří dostat se do nějaké vyloženější šance. Proti skvěle bránícímu soupeři to bude mít hodně těžké.

52:13

52:02
    Hosté v plném počtu. Ještě několik sekund budou tak hrát přesilovku 5 na 4.

50:57
    Hraje se již ve čtyřech na obou stranách. V útoku jsou však nastěhování hosté.

50:37
    Astana nesehrála přesilovku 4 na 3 špatně, ale ani skrumáž před brankou se jí nepodařilo využít!

50:11
    Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Andrej Kutějkin – 2 min., hákování).

50:02
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Maxim Semjonov – 2 min., sekání).

48:46
    Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Jegor Zajcev – 2 min., hákování + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Konstantin Puškarjov – 2 min., hrubost).
    48:15 Martinš KARSUMS - 1:0

48:15
    A jsou za to odměněni! MARTINS KARSUMS to vzal na sebe, sjel do útočného pásma, povodil si hned tři obránce a ještě dokázal z velké blízkosti překonat brankáře. Dinamo se tak po této parádní akci dostává do vedení. Asistence: Ilja Nikulin

47:48
    Nyní jsou to opět hokejisté Dinama, kdo se snaží o vstřelení první branky.

46:39

46:26
    Hosté dlouho hledali vhodnou souhru, ta nakonec skončila Starčenkovým pokusem od modré, který byl ale pokryt domácím brankářem.

45:37
    A opět, Astaně se zatím tato přesilovka vůbec nedaří.

45:07
    Domácím se daří vyhodit kotouč.

44:40
    Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Alexandr Jerjomenko – 2 min., podražení). Trest odpyká Maxim Solovjov.

44:17
    Astana si zavařila špatnou rozehrávku, ale Moskvě se nakonec nepodařilo vymyslet nějakou kloudnou akci, vše končí ofsajdem.

43:37
    Nakonec to však byli oni, kdo se dostal ke střele. Ta ale byla spíše propagačního charakteru a domácího brankáře tak neohrozila.

43:09
    Moskva je usazena v útoku, hráči Barysu se musejí opravdu hodně ohánět.

42:02
    Až nyní se Barys dostal do útočného pásma. V něm ale dlouho nepobyl a puk je opět na hokejkách soupeře.

41:17
    Dinamo začalo poslední periodu hodně aktivně, Poulin si připsal již třetí zákrok. Ani jeden z nich však nebyl nikterak nebezpečný.

40:47
    Do prvního útoku se hnali domácí, ale hostující obrana si s jejich výpadem dokázala poradit.

40:01

Je to tak, i druhá třetina skončila bez gólů a nás tak čeká o to zajímavější perioda třetí. Utkání je hodně vyrovnané, opticky jsou sice o něco lepší domácí, ale ne nějak výrazněji. Na střely je to 24-18 pro domácí celek, jenž dokonce nastřelil i tyč! Bude zajímavé sledovat, co nám přinese poslední třetina, která začne zhruba v 19:10.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:11
    Astana je opět v útoku, ale vypadá to, že i druhá třetina skončí bez gólů.

38:47
    O puk se bojuje v rohu obranného pásma hostujícího týmu.

38:09
    Po delší době je v útoku i Barys, ale jeho snažení zatím není dostatečně efektivní.

37:23
    Dinamo je opět na konci třetiny lepším týmem, ale obrana soupeře zatím všechny útočné výpady soupeře zvládá. Teď ovšem Poulinovi pomohla i tyč! Domácí se pak k dorážce nedostali a utkání je tak stále bez branek.

36:48

36:47
    Před koncem vyloučení přišla ještě jedna střela od modré, ale i tentokrát je hostující brankář úspěšnější než střelec.

36:29
    Střela Dinama byla sražena do ochranné sítě.

36:19
    Zatím to tak nevypaddá, gólman Astany teď předvedl náramný semafor!

35:52
    Moskva začíná svou přesilovku v útočném pásmu. Podaří se domácímu celku prolomit kouzlo Poulina?

35:39

35:29
    Puk je za brankou Poulina, Astana se nikam nežene.

34:48
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Roman Starčenko – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

34:25
    U levého kruhu se hosté dostali k zakončení, ale Jerjomenko měl dost času a stihl se přesunout.

34:00
    Moskvě se opět daří zblokovat střelu a následně vyhodit kotouč.

33:39
    Před Poulinem vznikla skrumáž, ve které se špatně zorientoval Galimov a podrazil svého soupeře, čekají ho tak dvě minuty na trestné lavici.

33:19
    Hosté se opět usadili v útočném pásmu, ale následná zblokovaná střela se odrazila pouze na hokejky soupeře.

32:30
    Astana je při chuti, ale ani Lapin se nedokázal probojovat ke gólovému zakončení.

32:09

32:07
    Dvě sekundy před koncem přesilovky přišla první střela, kterou od modré vyslal Barker, ale před brankářem nebyl nikdo, kdo by stínil. Jerjomenko si tak připisuje lehký zákrok.

31:39
    Nebude, domácí se opět ubránili a poslali puk za Poulina.

31:20
    Astana už je ale zpátky. Bude to teď o něco lepší?

30:59
    Ta nakonec ani nepřišla, kombinaci překazil vypíchnutím Galimov.

30:43
    Astana je usazena v útočné třetině. Stále však čekáme alespoň na střelu.

30:09
    Kuzněcov se provinil sekáním a i on si tak na dvě minuty odpočine.

29:37
    Po několika minutách se do útoku dostali i hosté, ale střela St.Pierrea skončila v ochranné síti.

28:51
    Puk je za bránou Jerjomenka. Vypadá to, že se nám hra poněkud uklidní.

28:03

28:02
    Těreščenko trestuhodně zahodil svou šanci. Objevil se zhruba dva metry před Poulinem, ale ten je dnes naprosto perfektní.

27:52
    Karsums zkusil štěstí z pravé strany, ale trefil pouze Poulina do masky, který byl hodně otřesený. Nic příjemného to určitě nebylo.

27:30
    Karsums se dostal od odraženému puku, ale Poulina neprostřelil!

27:07
    Domácí se konečně usadili v pásmu, podaří se jim vymyslet nějakou akci, která by přinesla první změnu skóre?

26:47
    A další vyhození, Dinamu se nedaří dostat přes modrou čáru.

26:17
    Hosté začínají oslabení na jedničku, daří se jim vyhodit.

26:03
    První přesilovku si zahraje Dinamo Moskva. Za hákování je vyloučen Trivino.

25:39
    Ofsajdové postavení hostujícího celku.

24:59
    Pak ale přišla špatná rozehrávka a následná šance Astany, která ale končí taktéž nepřesnou kombinací.

24:23
    Astana je opět pod tlakem. Dinamo se usadilo v pásmu.

23:48
    Její rozehrávka však byla hodně nepřesná a málem za to zaplatila, Brjukvin však z pravé strany o kousek přestřelil!

23:37
    Astana vybojovala puk, se kterým je za svou bránou a čeká na prostřídání útoků.

23:09
    Moskva je opět o něco aktivnějším týmem, ale na první gól stále čekáme.

22:31
    Těreščenko zkusil prostřelit Poulina od modré, ale na gólmana Barysu si nepřišel.

21:57
    Na druhé straně skončilo útočné snažení hostů na vlas stejně. Střela minula bránu a dostali se k ní obránci.

21:16
    Nakonec to na sebe vzal Fedorov, který si sjel do prostoru mezi kruhy, ale nakonec minul branku.

21:03
    První pokusy o útok jak Dinama, tak Astany máme za sebou, ale ani jeden nebyl úspěšný.

20:23
    Úvodní vhazování druhého poločasu vyhrál domácí celek, který se bude snažit navázat na aktivní konec první třetiny.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:19.

Máme za sebou první třetinu, která nám nenabídla nikterak záživný hokej. Oba dva celky si připsaly po jedné větší příležitosti, ale vzhledem k tomu, že ani jedna nebyla využita, tak se do šaten odešlo za stavu 0:0. Ze začátku byli o něco aktivnější hosté, ale postupem času se zvedlo Dinamo, které si ke konci třetiny vytvořilo i tlak.

Střely: 14-9

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:37
    Hra je ve středu ledové plochy, v první třetině se tak skóre pravděpodobně nezmění.

19:08
    Višněvskij se prosmýkl kolem mantinelu, ale jeho střelu z pravé strany hostující brankář opět zlikvidoval.

18:46
    Rychlý protiútok Dinama skončil velkou skrumáží a pošťuchováním před bránou. Poulin ovšem udržel puk a nepustil jej za svá záda.

18:07
    Po následném špatném pasu skončil puk v zakázaném uvolnění. Hra se přesune před Jerjomenka.

17:39
    Astana však zatím brání výborně. Dinamu se nedaří najít recept na pozorný obranný val.

17:07
    Dinamo je za svou bránou a čeká na prostřídání útoků. Poté můžeme očekávat další pokus o kloudnou akci.

16:27
    Hosté se konečně dostali na delší chvíli k puku, ale jejich útok nakonec úspěšný nebyl.

15:29
    Astaně se sice podařilo vyhodit, ale jejich soupeř má stále puk na svých hokejkách. Můžeme tak očekávat další útočný výlet.

14:57
    Domácí vycítili šanci a snaží se na konci první třetiny vsítit úvodní gól utkání.

14:20
    Nikulin vystřelil od modré, svou střelou sice minul, ale Galimov ještě vracel puk zpoza brány do prostoru před Poulina. Ten se ovšem i v leže dokázal dostat k puku a schovat jej pod svou lapačkou.

13:39
    I s další střelou si domácí brankář poradil. Do útoku tak tentokrát bude moci postupovat jeho tým.

13:13
    Další pokus nebyl o moc úspěšnější. Po zblokované střele se dostal k puku Dawes, ale jeho pozdrav z oblasti pravých kruhů přijal Jerjomenko s úsměvem a poděkováním.

12:32
    Ani domácím se však nepodařilo v útoku udržet. Jejich zblokovaná střela je vyhnala až za svého brankáře.

12:07
    Hráči Astany se pokusili o rychlý útok po pravé straně, ale rychle o puk přišli a budou se muset bránit.

11:24
    Hra se nám trochu rozjela, ale stále čekáme na první gól. Nyní jsou na puku hosté, kterým se ale nedaří dostat se do pásma.

10:45
    na druhé straně se v prostoru mezikruží objevil Karpov, ale v rozhodujícím okamžiku ani netrefil branku.

10:19
    V přesilové hře se nepovedlo, ale po střele Bochenskiho vznikla skrumáž, kterou ale domácí obrana vyřešila dobře.

10:06

09:51
    Astana již kombinuje v útoku, podaří se jí ještě prosadit se?

09:37
    A opět, hostům se rychle krátí čas.

09:13
    Moskvě se daří vyhodit a ušetřit cenné vteřinky.

08:35
    Savčenkova bomba od modré trefila do masky Jerjomenka, který je hodně otřesený. Rozhodčí přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho levici.

08:06
    (Dmitrij Višněvskij se však provinil podražením a odpyká si tak dvě minuty.

07:53
    Astana se ocitla ve velké šanci! Z levé strany přišla střela, kterou Jerjomenko pouze vyrazil před Dawese, ale ten netrefil odkrytou branku!

07:07
    To už ale neplatí. Střela od modré byla zblokována a Astana se tak ubránila.

06:39
    Dinamo se drží v útočném pásmu, ale zatím se mu nedaří vytvořit si větší šanci. Astana je ovšem trochu pod tlakem.

05:48
    Puk opět končí mimo ledovou plochu. Tečovaná přihrávka totiž skončila na střídačce hostujícího celku.

05:17
    Těreščenko se pokusil po rychlém protiútoku prosadit, ale jeho sražená střela se třepotá pouze v ochranné síti nad brankou.

04:49
    Nedočkáme, alespoň ne prozatím. Moskvě se totiž zatím daří bránit.

04:13
    Hosté vybojovali puk a už jsou opět usazeni v útočném pásmu. Dočkáme se nějaké vážnější akce?

03:45
    To se dokázalo ubránit, ale nepřesná přihrávka končí až o Poulina, který pro jistotu po delší době přerušuje hru.

03:05
    Ten byl ale hodně nepovedený. Astana ihned získala puk a vydala se do protiútoku. Nyní se o něj bojuje v rohu obranné pásma Dinama.

02:29
    Moskva po delší době vybojovala puk a po prostřídání pětek se tak bude moci vrhnout do útoku.

01:57
    Ten nakonec nenašla, ale stále je na puku. Dinamo hraje hodně pasivně.

01:32
    Na je nyní za Poulinem a čeká na vhodný čas k založení dalšího útoku.

00:57
    Puk se velmi zvláštně odrazil od mantinelu a skončil kousek před Jerjomenka, kde ale nikdo z Astany nebyl.

00:39
    Následný pokus o vysunutí Galimova však končí zakázaným uvolněním.

00:24
    Úvodní buly dnešního zápasu vyhráli domácí hokejisté, kteří s pukem nyní operují za svou bránou.

00:01

Hráči už jsou na hrací ploše. Utkání za chvíli začne.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Kutějkin, Robinson, I. Nikulin, J. Zajcev, Hietanen, Solovjov, D. Višněvskij – Cvetkov, Karsums, A. Galimov – A. Těreščenko, Tarasov, Fjodorov – Kokarev, Gorovikov, Podšendjalov – A. Kuzněcov, Igumnov, Brjukvin – Karpov.

Barys Astana: H. Karlsson (Poulin) – M. Semjonov, Dallman, Šalapov, Barker, Savčenko, Lipin, Ibrajbekov – Dawes, Bochenski, Boyd – R. Starčenko, Rymarev, St. Pierre – Chudjakov, Markelov, Kučin – Grenc, Puškarjov, Trivino – N. Ivanov..
    Alexandr Jerjomenko bude i dnes hájit branku svého týmu!

Alexandr Jerjomenko je jedničkou Dynama Moskva! A má moc pěknou výstroj ???? #CCMHockey #MadeOfHockey #CCMGoalie

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Vzájemné zápasy

Celková statistika vzájemných duelů je mírně nakloněna na stranu Astany. Ta ze dvanácti utkání vyhrála sedm. Navíc má za sebou šňůru tří výher za sebou nad Dinamem. (2:1, 2:1, 1:0).

Barys Astana

Astana je celkově na 18. místě KHL. Na svém kontě má dohromady třináct výher a patnáct proher při skóre 85:96.

Jasně nejlepším hráčem Astany je Nigel Dawe (34 bodů), o pět bodů méně má Brandon Bochenski.

Dinamo Moskva

Domácí Dinamo je momentálně na celkově 13. pozici. Na svém kontě má 19 výher (z toho 8 po základní hrací době) a 16 proher (4 po základní hrací době) při skóre 78:71.

Nejlepším hráčem domácích je Mat Robinson (16 bodů), o druhé místo se dělí Aleksej Cvjetkov a Martins Karsuns (13 bodů).

Dobrý den u dalšího zápasu ruské KHL. V dnešním utkání se nám představí Dinamo Moskva a Barys Astana.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Michal Janoštík

Branky a nahrávky: 49. Karsums (I. Nikulin), 55. Hietanen, 57. Fjodorov (Cvetkov)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Kutějkin, Robinson, I. Nikulin, J. Zajcev, Hietanen, Solovjov, D. Višněvskij – Cvetkov, Karsums, A. Galimov – A. Těreščenko, Tarasov, Fjodorov – Kokarev, Gorovikov, Podšendjalov – A. Kuzněcov, Igumnov, Brjukvin – Karpov.
    Barys Nur-Sultan: Poulin (H. Karlsson) – M. Semjonov, Dallman, Šalapov, Barker, Savčenko, Lipin, Ibrajbekov – Dawes, Bochenski, Boyd – R. Starčenko, Rymarev, St. Pierre – Chudjakov, Markelov, Kučin – Grenc, Puškarjov, Trivino – N. Ivanov.

Rozhodčí: Gofman, Fraňo – Golovjov, Šikanov