Poruba 2011 – Vsetín 5:4 (po pr.) | SHK Hodonín – Šumperk 2:3 (2:3 po s.n.) | Nový Jičín – Val. Meziříčí 6:3 (kon.)
Kopřivnice – Opava 6:1 (kon.) | David Servis – Žďár n/S 2:5 (kon.) | Nymburk – Mor. Budějovice 6:3 (kon.)
Havlíčkův Brod – Písek 9:3 (kon.) | Tábor – Pelhřimov 9:4 (kon.) | Bílina – Trutnov 4:2 (kon.)
Jablonec n/N – Řisuty 4:2 (kon.) | Kobra – Klášterec nO 4:3 (kon.) | Vrchlabí – Děčín 6:3 (kon.)
Kolín – Jindř. Hradec 5:2 (kon.)
HC Vlci Jablonec nad Nisou
4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
HC Řisuty
Středa 30.11.2016, 18:00 • Městský zimní stadion, Jablonec nad Nisou • 2. liga skupina Západ • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den z prochladlého Jablonce nad Nisou, kde se večer utkají domácí Vlci s celkem Řisut. Těšme se na příjemnou hokejovou podívanou.

Podle sázkových kanceláří je sice poměrně jasným favoritem na vítězství domácí Jablonec, pokud se však pozorný divák podívá na druholigovou tabulku skupiny Západ, zjistí, že bodově jsou na tom oba týmy podobně. Jablonečtí totiž mají na řisutské hokejisty pouze pětibodový náskok. Domácí jsou na čtvrtém, hosté na šestém místě. Zda Středočeši sníží manko na domácí Vlky, se dozvíme ve večerních hodinách.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Stejskal (Bouška) – Moravec (A), Pilař, Čechura, Pavlů (A), Zeman, Žalud, Šulc – Bříška (C), Bílek, Nevyhoštěný, Havlas, Gecko, Mulač, Demel, Frk, Pulec

HC Řisuty: Ilašenko (Chabr) – Kolařík, Bílek, Babický (A), Matula, Hierman, Keller – Hegenbart (A), Kos (C), Borovanský, Záleský, Brém, Krpata, Fortelka, Janeček, Kalla, Vyskočil, Slavíček

Rozhodčí: T. Veselý – R. Špringl, Tasch.

Ještě jednou dobrý večer ze silně zasněženého Jablonce nad Nisou. Oba týmy se aktuálně rozcvičují na ledové ploše a pomalu se trousí i diváci.

Trojice rozhodčích je už na ledě, mezitím odjela i rolba a přicházejí i hokejisté. Vše se schyluje k začátku utkání.

Jablonec si dává s nástupem na led poněkud na čas a řisutští hokejisté mezitím nedočkavě krouží po ledě.

Nyní už se však aktéři zápasu již pozdravili, utkání tedy může začít.

00:01

00:18
    Vlci rozehrávají z vlastního obranného pásma a usazují se před brankářem Janem Ilašenkem.

00:42
    První zákrok si však připsal Jiří Stejskal na druhé straně kluziště. Hra byla přerušena.

01:07
    Severočeši jsou v pásmu, ale hosté prozatím solidně napadají a Vlky k ničemu nepouštějí.

01:24
    Řisuty zastavil v cestě do útočné třetiny odpískaný ofsajd.

01:42
    Domácí jsou opět v pásmu, ale střelu od modré čáry obětavě zblokoval Tobiáš Slavíček, který to schytal do nohy a s nepříjemnou grimasou v obličeji ihned odjel střídat.

02:26
    Obrovská šance Řisut! Pavel Hegebrant nahrával úplně volnému Matěji Kosovi, jenže kapitán Středočechů trestuhodně nedokázal zakončit do zčásti odkryté klece.

03:56
    Brankář Jiří Stejskal byl poněkud rozvážnější a nakonec nerozehrál, a tak se bude vhazovat po jeho pravé ruce.

04:08
    Tomáš Demel byl poněkud rychlejší než kotouč, z přečíslení domácích tedy nakonec nic nebylo.

04:42
    Střelu Matěje Kose z pravého kruhu zlikvidoval jablonecký gólman.

05:33
    Puk skončil mimo hrací plochu, vhazuje se ve středovém kruhu.

05:54
    Vlkům se znovu nezdařil přechod přes velice dobře zformovanou obranu Řisut.

06:27
    První zakázané uvolnění tohoto zápasu je odpískáno na straně hostů.

06:46
    Tomáš Zeman neprostřelil Jana Ilašenka mezi betony, následně domácí neuspěli ani se střelou odněkud z mezikruží. Vhazuje se v útočném pásmu Severočechů.

06:56
    Poprvé v zápase se vylučuje. Na dvě minuty za podražení byl vykázán Jan Šulc (JBL).

07:09
    Řisuty kombinují v pásmu, zatím však nevystřelily.

07:27
    Jeden z hostí přišel o hokejku, musel tak rychle vystřídat, čehož využili Jablonečtí k tomu, aby vyhodili kotouč přes všechny čáry.

08:21
    Středočeši mají problém s tím usadit se v pásmu. S nahozením z dálky nemohl mít Jiří Stejskal problém.

08:56

08:58
    Řisuty při přesilové hře téměř nic nepředvedly.

09:07
    Řisuty právě vstřelily branku!
    Jenže po chybě jablonecké obrany se celek z Kladenska přeci jen ujímá vedení. TOMÁŠ BRÉM obdržel dlouhý pas od Jiřího Kally a výborně jej tečovat kolem betonů jabloneckého gólmana. Asistence: Jiří Kalla, Václav Kolařík.

09:23
    Vyloučení na straně hostů. Za sekání si odpočine dvě minuty Filip Bílek (RIS).

09:31
    Severočeši začali zhurta a hned střílejí, Jan Ilašenko se má co ohánět.

09:42
    Domácí kombinují před brankářem, ale Řisutští výborně blokují střely.

10:06
    Nyní se hosté osvobozují vyhozením kotouče přes všechny čáry.

10:27
    Domácí měli tlak, jenže se jim nepodařilo vystřelit. Následně jeden z řisutských hráčů vypíchl Vlkům kotouč a znovu svůj tým osvobozuje.

10:58
    Na modré se napřáhl Tomáš Čechura, ale brankář Řisut i přes stínícího hráče zvládl puk najít.

11:23

11:46
    Jablonečtí si nerozuměli v rozehrávce, z čehož pramení jejich první icing v utkání.

11:53
    Nepříjemnou střelu Františka Matuly od modré Jiří Stejskal jen vyrazil, může být však rád, že kotouč nikdo nedorazil.

12:17
    Druhé vyloučení na straně Vlků. I podruhé je to Jan Šulc (JBL). Tentokrát byl potrestán na dvě minuty za hákování.

12:25
    Hosté mají opět tlak v pásmu a ostřelují jabloneckou bránu ze všech možných pozic.

12:41
    Jiří Stejskal odolal řisutským střelám a domácí se osvobozují.

12:53
    Nedovoleně vyhodili puk hosté, vhazuje se tak před jejich brankou, což je samozřejmě ve prospěch Jablonce nad Nisou.

13:57
    Hosté jsou aktivní v pásmu, ale nyní se hra na chvíli zdržela, domácí gólman měl nějaké obtíže s výstrojí.

14:00
    Řisutská přesilovka plyne dál, domácí však dostali kotouč z obranné třetiny.

14:17

14:32
    Po nepříjemné střele Jiřího Moravce od modré čáry udržel Jan Ilašenko puk a přerušil hru.

14:52
    V posledních sekundách jsou Vlci aktivnější, ale nemají takový tlak do branky, jaký by byl k vyrovnání nejspíš třeba.

15:48
    Řisuty dobře napadají, domácí mají problém s vytvářením větších šancí v útočné třetině.

16:11
    Jiří Stejskal přerušil hru poté, co chytil do lapačky lehké nahození. Následuje buly v útočném pásmu Středočechů.

16:18
    Nepříjemnou střelu z hranice kruhů, jejímž strůjcem byl Jakub Hierman, vyrazil brankář Jablonce nad Nisou mimo.

17:43
    Domácí vystřelili a hostující brankář přerušil hru. Hokej se zatím nehraje v nikterak oslnivém tempu.

18:12
    Situaci dva na dva domácím překonal bránící hráč Řisut, který si obětavě lehl do přihrávky před branku.

18:32
    Další neproměněná šance Řisut, na jejímž konci stála pravá tyč jablonecké branky, jež trefil Michal Borovanský, kterému štěstí nepřálo.

18:56
    Ondřej Krpata trefil vnější boční síť Stejskalovy branky.

19:18
    V závěru první třetiny jsou Vlci aktivní v útočném pásmu.

19:28
    Jiří Stejskal odvážně vyjel pro kotouč až do kruhu, aby jej měl dřív než útočící hráč Řisut.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:49.

První dvacetiminutovka utkání je již minulostí, aktivnější v ní byli řisutští hokejisté, kteří vedou 1:0. Nutno však dodat, že kdyby na začátku třetiny proměnili přečíslení a na konci netrefili tyč, klidně to už mohlo být 0:3. Na kdyby se však nehraje, a proto bude zajímavé pozorovat, zda se Vlci zlepší a vstřelí nějaký ten gól.

20:01

20:09
    Domácí aktivně vyrazil do útočného pásma a snaží se o vyrovnání.

20:49
    Brankář Řisut hodně vyjel až do rohu, ale puk měl pod kontrolou.

21:12
    Vlci právě vstřelili branku!
    Jablonečtí hokejisté vstoupili do druhé třetiny aktivněji a zužitkovali do i brankově. V mezikruží se napřáhl MICHAL NEVYHOŠTĚNÝ a rozvlnil síť za brankářem Řisut poté, co jej přehodil. Asistence: Ladislav Pulec.

21:40
    Domácí mají už několik sekund trvající výhodu a svírají svého soupeře v pásmu.

22:01
    Nakonec se ale Vlci nedostali ani ke střele. Na dvě minuty však putuje na trestnou lavici Jakub Hierman (RIS), který dostal menší trest za podražení.

22:22
    Vlci jsou stále nastěhovaní před Janem Ilašenkem, ale hosté mají dobrý pohyb a napadají.

22:38
    Hra byla přerušena, Severočeši zatím nedokázali bránící hráče Řisut vyšachovat.

22:48
    Střela od modré čáry, jejímž autorem byl Ladislav Pulec, skončila u brankáře Středočechů.

22:56
    Tentýž hráč střílel znovu, Jan Iléš kotouč jen s obtížemi vyrazil lapačkou.

23:10
    Zimním stadionem otřásá buben z domácího kotle, Vlci však hrají početní výhodu poněkud staticky.

23:42
    Severočeši jsou znovu v pásmu, ale hosté drží kotouč za vlastní bránou v rohu.

24:01

24:40
    V mezikruží se opřel do puku Tomáš Demel, ale kotouč přes betony Jana Ilašenka neprošel.

25:04
    Domácí čeká další přesilovka. Na dvě minuty byl z vykázán za hákování Václav Kolařík (RIS). Diváci tedy budou svědky další početní výhody Severočechů.

25:17
    Domácí se zatím nemohou usadit v útočné třetině.

25:33
    Řisuty vyhodily kotouč až k Jiřímu Stejskalovi.

25:57
    Bříškova střela z mezikruží byla zblokována, z ledu se následně jen s obtížemi zvedá Adam Keller.

26:06
    Domácí zhruba v polovině přesilovky využívají výhodu o jednoho hráče navíc. První střela nevyšla, ale VOJTĚCH HAVLAS zachoval klid, zpracoval si kotouč a znovu jej nasměroval mezi tři tyče. Tentokrát už mu to vyšlo a jeho zásluhou Severočeši otáčejí utkání. Asistence: Michal Nevyhoštěný, Ladislav Pulec.

26:47
    Vlci mají velký tlak v pásmu, je znát, že ve druhé třetině nastoupili s mnohem lepším pohybem.

27:42
    Puk po střele Tobiáše Slavíčka z mezikruží vykopl Jiří Stejskal betonem.

28:11
    Středočeši vyrovnávají. Téměř od mantinelu z levého kruhu vystřelil MATĚJ KOS, přičemž puk po střele řisutského kapitána propadl až ke vzdálenější tyči. Asistence: Filip Bílek.

28:26
    Hosté jsou znovu v útočném pásmu, ale puk jim nyní uzmuli domácí Vlci.

28:48
    Ti si vytvořili menší závar před Ilašenkovou brankou, gól z něj však nepadl.

29:17
    Tomáš Demel se napřáhl vší silou v levém kruhu, ale na řisutského gólmana si hráč a zároveň trenér Jablonce v jedné osobě nepřišel.

29:35
    Tečovanou střelou z blízka hosté Jiřího Stejskala nepřekvapili.

30:20
    Rychlé přemístění hostů k další brance nevedlo, do přihrávky vložil hokejku bránící hráč Jablonce nad Nisou.

31:40
    Domácí se mohli také dostat do brejku, nenabrali však moc velkou rychlost, a tak je hosté bez problémů dohnali.

32:11
    Prudká střela z hole jabloneckého kapitána Kamila Bříšky brankou neskončila. Jan Ilašenko přerušil hru.

32:11
    Kapitán Vlků si ještě něco vyjasňuje s hlavním rozhodčím Tomášem Veselým. Po chvíli však Kamil Bříška odjel střídat.

32:37
    Z podobné pozice padl poslední gól. Jakub Hierman si celou situaci nejspíš dobře vybavil, protože se vší silou v levém kruhu opřel do kotouče. Jiří Stejskal však puk udržel i s mírnou dávkou nejistoty mezi betony.

33:08
    Domácí hrají ve výhodě.

33:12
    Hostující Filip Bílek (RIS) si musí odpykat dvě minuty za držení protihráče.

33:24
    Severočeši kombinují před řisutským gólmanem, zatím se jim však nedaří střílet.

33:45
    Hostující obránce zabránil na poslední chvíli zakončení ze strany domácích.

34:00
    Vlci mají velký tlak v pásmu, který je umocněn hlukem jabloneckých fanoušků a jejich bubnu.

34:09
    Domácí se pokoušeli dorazit kotouč za záda Jana Ilašenka, leč ten tentokrát nedopustil puk za svými zády.

34:20
    Středočeši vyhodili kotouč až k Jiřímu Stejskalovi, a mohou tak vystřídat.

34:42
    Vlci jsou však znovu usazení v pásmu, jenže se jim nedaří střílet. Řisuty výborně napadají rozehrávku Jablonce a drží puky po rozích.

35:12

35:18
    Řisuty jsou v tomto duelu velice nedisciplinované. Nyní se dopustily technického prohřešku, jelikož hrály v šesti. Trest za příliš mnoho hráčů odpyká Michal Borovanský (RIS).

35:26
    Hosté se hned zkraje oslabení osvobozují a posílají puk přes všechny čáry.

35:46
    Vlci jsou usazeni znovu před Janem Ilašenkem. Na modré se odhodlal ke střele Jiří Moravec, gólman Řisut však na kotouč dobře viděl a udržel je. Následně byla přerušena hra a oba celky střídají.

36:27
    Další střela domácích byla zblokována. Budu se opakovat, ale hosté hrají velice bojovně, to se málokdy vidí.

36:47
    Ale přesto Řisuty další oslabení nezvládly. Severočeši zatlačili hosty v jejich pásmu, přičemž k levé tyči obdržel výbornou přihrávku JAKUB MULAČ, který byl nikým nehlídaný, a tak mu nedělalo problém dorazit kotouč do branky. Gólman neměl šanci zasáhnout. Asistence: Tomáš Demel, Marek Frk.

37:36
    Po nenápadném nahození exboleslavského Ondřeje Žaluda prosvištěl kotouč jen těsně kolem řisutské branky.

37:56
    Buldoci nemohou vystřídat, protože vyhodili na icing. Domácí tedy mohou pokračovat ve své aktivitě v útočném pásmu.

38:30
    Po delší době se vylučuje na straně Vlků. Menší trest za hákování obdržel Marek Frk (JBL). Dokáží Řisuty znovu vyrovnat?

38:40
    Domácí posílají puk až k Janu Ilašenkovi.

39:13
    Střela z hole Adama Kellera byla v mezikruží zblokována.

39:49
    Řisutům přesilovka nejde, hostům dělá problémy vytvořit si tlak v pásmu.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:40.

Do druhé třetiny vstoupili Jablonečtí mnohem lépe než do té předchozí. Dokázali duel otočit, avšak Řisuty ještě před polovinou utkání vyrovnaly. Tým z Kladenska však doplatil na svou velkou nedisciplinovanost, protože Vlci využili jednu z přesilovek. Proto vedou těsně 3:2.

40:01

40:30

40:47
    Hra je ve středním pásmu, kde zůstala ležet i jedna z hokejek, která upadla jednomu z hráčů.

41:22
    Ivan Záleský chtěl tečovat kotouč u pravé tyče, ale nepodařilo se mu to.

42:04
    Šikovně si počínal Vojtěch Havlas, který má zkušenosti extraligové zkušenosti z juniorky. Obešel hned několik bránících hráčů, ale finální zakončení mu nevyšlo.

42:46
    Zakázané uvolnění na straně Řisut.

43:00
    Jablonečtí mají tlak v pásmu, ale žádná z jejich střel si cestu za Ilašenkova záda nenašla.

43:26
    Michal Pavlů rychle vystartoval směrem do útočného pásma, ale brankáře Řisut nevymíchal.

43:41
    Domácí si vykoledovali za svou aktivitou přesilovku. Menší trest za držení protihráče dostal Ondřej Krpata (RIS).

44:04
    Vlci kombinují v útočné třetině, Řisutům se však zatím daří napadat jejich rozehrávku.

44:33
    Hosté zavezli kotouč do útočné třetiny, kde se jim dokonce podařilo vystřelit na branku.

44:54
    Pavel Hegenbart si proklestil cestu až ke gólmanovi, ale branka v oslabení z toho nebyla.

45:15
    O kotouč se bojuje ve středním pásmu u hrazení. Jablonci nad Nisou tato početní výhoda moc nejde.

45:41

46:09
    Přesilovku si zahrají i hosté. Marek Frk (JBL) si odpyká na prochladlé trestné lavici menší trest za držení protihráče.

46:15
    Středočeši jsou usazeni před jabloneckým brankářem, ale ještě nevystřelili.

46:40
    Střelu z hole Filipa Bílka zvládl Jiří Stejskal vytěsnit.

46:56
    Záhy se tým z podhůří Jizerských hor osvobozuje.

47:28
    Domácí si v oslabení udělali výlet až k Janu Ilašenkovi, kterého dokonce prověřili nepříjemnou střelou.

47:54
    Ani menší závar před jabloneckou brankou neskončil vyrovnávací brankou, kterou by si jistě Řisutští přáli.

48:09

48:27
    Hra byla přerušena kvůli úmyslnému ofsajdu Jablonce nad Nisou. Vhazuje se tedy před Jiřím Stejskalem.

48:40
    Obrovská šance Pavla Hegenbarta, který pálil z otočky, avšak smolně trefil břevno jablonecké svatyně!

48:40
    Dvě minuty za podražení si odsedí Matěj Kos (RIS).

49:33
    Domácí se nemohou usadit v pásmu, čehož využil Ondřej Krpata, který jel sám na branku, ale nakonec ji přestřelil. Další velká šance hostů na vyrovnání.

50:40

50:48
    Severočeši se dopustili dalšího úmyslného ofsajdu, proto se hra stěhuje před jejich brankáře.

51:11
    V mezikruží dostal hodně prostoru jeden z hostů, ale smolně netrefil odkrytou branku.
    I z druhé ligy může vést cesta do extraligy. Potkalo to například Ondřeje Halodu

51:35
    Na domácí zívala úplně prázdná svatyně Řisut, avšak žádný z Vlků nedokázal procpat kotouč mezi tři tyče.

52:26
    U branky Jana Ilašenka se udála menší strkanice, rozhodčí však kohouty však rozehnali. Nebude se ani vylučovat.

52:51
    Domácí si moc nerozuměli, pramení z toho icing. Hra je v posledních minutách poměrně často přerušovaná.

53:22
    Jablonečtí se očividně snaží držet puk co nejvíc na svých hokejkách a střádat cenný čas.

54:21
    Obrovský závar u jablonecké branky gólem neskončil ani přesto, že puk doráželo hned několik hráčů. Při hostujících hokejistech stojí v posledních minutách smůla v zakončení.

54:51
    Domácí zatlačili Buldoky v jejich pásmu, ti se následně zmohli jen na zakázané uvolnění.

54:56
    Vlci zvýšili četnost střelby na branku, Jan Ilašenko však drží šance svého týmu na bodový zisk ze zasněženého Jablonce nad Nisou.

55:12
    Od modré vypálil Tomáš Zeman, puk si ale ani přes stínící hráče nenašel cestu do branky, jelikož jej lapil řisutský gólman.

55:56
    Jakub Mulač se na modré čáře srazil s vlastním spoluhráčem Markem Frkem.

56:13
    Michal Borovanský zakončoval do prázdné branky, ale zasáhl proti němu výborně domácí brankář.

56:35
    Vojtěch Havlas vypálil z mezikruží, kotouč však minul řisutskou svatyni.

56:51
    Domácí mají značný tlak v pásmu, pro změnu však minul branku hostů kapitán Kamil Bříška.

57:15
    Napodruhé tentýž hráč dorážel z první u levé tyče, branku ale přestřelil. Nutno zmínit, že to nebyla zrovna ideální pozice k zakončení.

57:41
    Čas se začíná neúprosně krátit, přičemž Jablonec nad Nisou je stále aktivní v útočné třetině.

57:56
    Řisutské hokejisty zastavil v cestě k brankáři Jiřímu Stejskalovi ofsajd.

58:03
    Po icingu Jabloneckých už se však bude vhazovat v útočném pásmu Řisut. Domácí navíc nemohou vystřídat. Jan Ilašenko ale stále zůstává v bráně.

58:15
    Domácí zdržovali čas za brankou, následně byla hra přerušena.

58:15
    Hosté si stále nevybrali oddechový čas, ani neodvolali gólmana.

58:22
    Nyní už chtěl Jan Ilašenko vyjet, jenže domácí dostali kotouč do útočné třetiny.

58:40
    Hostující gólman je na půl cesty z brány, hosté mají tlak v pásmu.

58:58
    Řisuty se dopustily technického přestupku. Místo gólmana již naskočil do hry Ondřej Krpata, leč Vlci dostali kotouč do útočné třetiny, a tak se k brance vrátil i gólman. Řisutští tedy hráli v šesti, za což odpyká menší trest Pavel Hegenbart.

58:58
    Tak nakonec ne vyloučení, ale trestné střílení Jablonce!

58:58
    To provede Bříška.

58:58
    Kapitán Jablonce nad Nisou Kamil Bříška své trestné střílení, nařízené kvůli příliš mnoho hráčům na ledě ze strany Řisut, neproměnil. Domácí hráč až příliš mnoho kličkoval, přičemž brankáře nerozhýbal a nakonec bránu minul.

59:29
    Trest na 2+10 minut dostal za zásah do oblasti hlavy a krku František Matula (RIS), menší trest odpyká Ivan Záleský (RIS).

59:50
    Jablonečtí hokejisté využili další přesilovou hru a zpečetili své vedení. U pravé tyče nasměroval kotouč do brány MICHAL NEVYHOŠTĚNÝ. Asistence: Jakub Mulač, Tomáš Demel.

Omlouváme se za dlouhé prodlevy v závěru on-line přenosu způsobené výpadkem internetového připojení.

Utkání 18. kola 2. ligy skupiny Západ mezi Jabloncem nad Nisou a Řisuty tedy vyznělo lépe pro jablonecké Vlky, kteří otočili vývoj utkání a po nepovedené první třetině si hlídali těsný náskok po většinu zápasu. Jablonečtí hráči si užívají děkovačku se svými fanoušky, zatímco řisutské hokejisty, kteří nebyli od bodového zisku vůbec daleko, čeká dlouhá cesta až na Kladensko.

Ze zasněženého Jablonce nad Nisou je to již vše. Přeji klidný zbytek mrazivého dne a u jiného hokejového přenosu z jiného stadionu se těším na počtenou již zítra odpoledne. Dobrý večer. (20:25:30)

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 22. Nevyhoštěný (Pulec), 27. Havlas (Nevyhoštěný, Pulec), 37. Mulač (Demel, Frk), 60. Nevyhoštěný (Mulač, Demel) – 10. Brém (Kalla, Kolařík), 29. Kos (Bílek)

Rozhodčí: T. Veselý – R. Špringl, Tasch