Chomutov – Mountfield HK 5:0 (kon.) | Kladno – Liberec 3:6 (kon.) | HC Plzeň – Vítkovice 7:2 (kon.)
Kometa Brno – Zlín 3:1 (kon.) | HC Litvínov – Pardubice 2:0 (kon.) | Slavia – Mladá Boleslav 5:3 (kon.)
K. Vary – Třinec 4:3 (2:0 po s.n.) | Jihlava – Olomouc 6:0 (kon.)
HC Slavia Praha
5:3 (0:1, 2:2, 3:0)
BK Mladá Boleslav
Pátek 02.12.2016, 18:00DHL Extraliga juniorů • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vršovický Eden uvidí v pátek 2. prosince zápas mezi dvěma celky z druhé poloviny tabulky. Zatímco Mladá Boleslav druhou devítkou pořadí soutěže otevírá, Slavia je takřka na jejím chvostu.

Boleslavští se v minulém kole střetli s juniory Plzně a prohráli 2:4. Z posledních tří zápasů vytěžili pouze jedinou výhru, kterou zaznamenali v zápase s Karlovými Vary.

Ani Slavii se ale moc nedaří. Poté, co ve skvělém zápase mladí sešívaní porazili Spartu, dvakrát prohráli. Nejprve padli na ledě Pardubic. V další kole pak nestačili na další východočeský tým z Hradce.

Oba týmy se tak budou chtít na svého soupeře vytáhnout a vylepšit nepříliš dobrou bilanci uplynulého období.

HC Slavia Praha: Šorf (Vacula) – Zderadička, Chvála, Chládek, Valík, Novák, Krásný – Šmerha, Kohút, Furch – Matějka, Šteiner, Heldák – Hradil, Mareček, Šergl – Netolický, Patočka, Kolouch

BK Mladá Boleslav: Groh (Krofta) – Linhart, Mattis, Mašek, Uřidil, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Tóth, Kuncek, Peterka, Straka, Dančišin, Krejčík, Flynn, Veselý, Bednarčík, Jindra

Rozhodčí: Souček – Svoboda, Štětina.

00:01

00:58
    Z první akce pálil Šmerha, mířil jen do brankáře.

02:31
    Slávisté jsou v úvodu o trochu aktivnější, zasahovat ale musel už i Šorf.

02:45
    Po přihrávce Furcha pálil Kohút do ochranné sítě.

04:09
    Slavia to zkouší po pravé straně, Bruslaři ji však o puk připravují.

04:57
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Popěkné akci Kroniho,který pálil z levého kruhu se puk dostal nejprve na modrou čáru, odkud vypálil Marček. Puk se po jeho střele dostal před brankou až k MILANOVI DANČIŠINOVI, který překonal Šorfa a dostal Bruslaře do vedení. Asistence: David Marček.
    04:57 Milan DANČIŠIN - 0:1

07:35
    V Edenu se hraje hodně vyrovnaně a na obou stranách mají hodně práce oba brankáři.

10:00
    Zakázané uvolnění ze strany hostí.

10:35
    Hosté si zahrají přesilovku, za hákování odchází na trestnou lavici Zderadička.

11:25
    Krejčík dostal krásnou přihrávku zpoza branky a ocitl se sám před Šorfem, ten proti jeho střele skvěle zasáhl.

12:14
    Nadále se hraje ve slávstickém obranném pásmu, hosté si ale nedokážou vypracovat žádnou větší střeleckou příležitost.

12:35

13:25
    O puk se bojuje ve slávistické obranné třetině, zmocňují se ho domácí a snaží se po levé straně založit útok.

13:59
    Boleslavská střela z otočky z levého kruhy skončila mimo branku, puku se ale znovu ujali černozelení a Šorf musel zasahovat.

14:20
    Prokop potáhl puk podél pravého mantinelu, jeho přihrávka však spoluhráče před brankou nenašla.

14:55
    Marček zkoušel překvapit Šorfa střelu z hranice modré. Slávistický brankář byl ale připravený.

15:13
    Linhartův pokus z vrcholu kruhu Šorf zkrotil pomocí lapačky.

15:29
    Kohút se prosmýkl do útočného pásma,kde si vyměnil puk s Furchem, ten ale v dobré pozici kotouč nezpracoval.

15:56
    Kroni se snažil ohrozit domácího gólmanu přízemní ranou z rohu kluziště od modré čáry. I tento pokus se Šorfovi povedlo bez problémů zlikvidovat.

16:22
    Heldákův projektil z levé strany zastavila tyčka.

16:26
    Hosté si zahrají znovu v početní výhodě. Za nedovolené bránění usedá na trestnou lavici Matějka.

16:49
    Boleslav kombinuje před brankou Slavie, Uřidilovu střelu od modré blokuje Mareček. Následný pokus z pravého kruhu končí v náručí Šorfa.

17:18
    Šmerha na modré vybojoval odražený puk a Slavia je v útočném pásmu.

17:50
    Musliu se chtěl prosmýknout kolem slávistických obránců až pře domácí svatyni, to mu ale sešívaní zadáci nedovolili.

18:26
    Domácí v plném počtu. Hostům se přesilovka příliš nepovedla, Šorfa takřka nedokázali ohrozit.

18:58
    Po buly před Šorfem získali puk Bruslaři, sešívaní ale dostali kotouč opět do jejich obranné třetiny. Perioda se tak už spíš dohrává.

20:00

V první třetině utkání mezi Slavií a Mladou Boleslaví viděla hrstka přihlížejících diváků vyrovnaný hokej. S jednobrankovým náskokem však vyrazí do další části hry Bruslaři, za které se prosadil Dančišin. Prostřední perioda začne v Edenu přibližně v 18:42.

Obě mužstva už jsou na ledové ploše a připravují se na zahájení druhé periody.

20:01

20:07
    Hned na začátku se slávisté dopouštějí zakázaného uvolnění.

20:11
    Z prostoru mezi modrou a mezikružím vypálil Mašek, Šorf si s jeho střelou poradil.

20:48
    Po pravé straně se zkoušeli probít hosté, sešívaní je ale o puk připravili.

20:53
    Výhodu přesilovky dostávají ve druhé třetině jako první sešívaní. Menší trest odpyká za hákování Musliu.

21:04
    Namísto toho, aby slávisté tlačili před Šorfovou brankou, ujeli do útoku oslabení hosté. Na konci akce byl MATĚJ KREJČÍK, který se po přihrávce Dančišina z levého kruhu ocitl sám v přebrankovém prostoru a překonal Šorfa. Asistence: Milan Dančišin.
    21:04 Matěj KREJČÍK - 0:2

22:00
    Před hostující brankou nadvakrát nepřekonal Groha Šmerha.

22:00
    Po menší bitce za Kroftovou brankou odjíždění na trestnou lavici Veselý a Furch. Oba dostávají dvě minuty za hrubost.

22:12
    Slavia právě vstřelila branku!
    Po vhozeném buly se po rychlé akci ze strany domácích prosadil po akci Denise Heldáka DÁVID KOHÚT. Ten doklep do sítě vyražený koutouč a Slavia snížila. Asistence: Denis Heldák.
    22:12 David KOHÚT - 1:2

22:40
    Šorf proti Boleslavským výborně zasáhl betonem.

23:08
    Hostům je pískán úmyslný ofsajd a vhazovat se bude před Kroftou.

23:22
    Po levé straně ujel Mattis a tvrdě vypálil z levého kruhu. Šorf ho ale vychytal.

23:44
    Rozhodčí musí na ledě krotit vášně Šmerhy a Marčeka, kteří se chtěli po odpískání u mantinelu poprat.

24:13
    Mašek vyslal projektil od modré čáry, ten skončil těsně vedle Šorfovy brány.

24:54
    Za hostující klecí vybojovali puk nejdříve slávisté, v další souboji ale neobstáli a dopředu jdou Bruslaři.

25:37
    Musliovou střelu z mezikruží zachytila Šorfova lapačka.

25:57
    Po chybě na straně Boleslavi se objevil sám před Grohem Furch. Jeho prudká rána však šla mimo.

26:31
    Kolouch chtěl zakončit samostatnou akci bekhendem. Beci ho ale zastavili a v Edenu uvidí diváci trestné střílení.

26:31
    Nařízené trestné střílení se Kolouchovi nepovedl, trefil se přímo do náruče připraveného Krofty.

26:32
    Bruslaři si následně vyžádali oddechový čas.

26:51
    Od mantinelu střílel jeden z boleslavských hráčů. Šorf jeho pokus zachytil ve výskoku do lapačky.

27:37
    Šteiner a Matějka se hnali ve dvou na Kroftu. Prvně jmenovaný našel Matějkou krásnou zadovkou. Ten ale ve slibné příležitosti neuspěl.

27:54
    Po icingu domácích se hra přesouvá před Šorfa.

28:11
    Závar před domácí brankou vyřešil Groh, který ukryl kotouč ve své výzbroji.

28:30
    Za vlastní brankou získali puk domácí a vedli útok po pravé straně. V obranné třetině je ale slávisté o puk obrali a hra se novu přelévá na druhou stranu kluziště.

28:58
    Po dalším výpadu Bruslařů musel řešit ošemetnou situaci při závaru před vlastní brankou sešívaný gólman.

29:14
    Groh vyrazil Kolouchovu střelu z levého kruhu i následnou dělovku Netolického z pravé strany.

29:50
    Od mantinelu zkoušel překvapit boleslavského brankáře střelou z úhlu Kolouch. Groh si se situací poradil.

Hosté si zahrají v početní výhodě. Za faul kolenem byl potrestán Matějka.

30:37
    Hosté operují v útočném pásmu a nakonec střílí z levého kruhu Marček. Šorf jeho pokus kryje a Slavia se osvobozuje vyhozením.

31:22
    Boleslavští svírají Slavii v obranném pásmu, po jejich chybě na modré se chtěl dopředu probít Šmerha, ale jeden z boleslavských obránců minelu ihned napravil a kotouč zůstal v obranné třetině sešívaných.

32:04
    Střelu z úhlu Šorf vyrazil před sebou, následné pokusy o dorážku zažehnali domácí obránci, kteří puk odpálili do bezpečí.

32:33
    Na druhou stranu nebezpečně pálil z první Mareček.

32:45
    Ihned po buly se k puku dostal Šmerha a okamžitě vystřelil. Jeho rána z hranice levého kruhu se ale neujala.

33:29
    Po chybě domácích hráčů ve středním pásmu se k puku dostal LUKÁŠ PETERKA, který si nabruslil do pravého kruhu, odkud nekompromisní přízemní střelou propálil Šorfa. Asistence: Jan Mašek a Jiří Veselý.
    33:29 Lukáš PETERKA - 1:3

34:43
    Slavia ale chvíli nato kontruje. Bekhendový pokus z pravého kruhu Krofta vyrazil, ke kotouči se před brankou dostal DAVID ŠTEINER a doklepl puk za záda boleslavského gólmana. Bez asistence.
    34:43 David ŠTEINER - 2:3

35:19
    Slavia znovu v oslabení. Za vysokou hůl odsedí menší trest Novák.

35:44
    Ve vlastním oslabení se dostal do samostatného úniku Šmerha, tváří v tvář Grohovi ale neuspěl.

36:19
    Boleslavský pokus z pozice mezi levým kruhem a modrou čárou Šorf chytá do lapačky.

37:13
    Dančišinova bekhendová střela z levého kruhu minula bližší tyč.

37:19

Hostům se přesilovka moc nepovedla. Ve velké šanci se naopak ocitli domácí. Šmerha ale v klíčovém okamžiku Kroftu nepřekonal.

38:00
    V Edenu probíhají poslední dvě minuty druhé třetiny.

38:38
    Novák si nabruslil do levého kruhu, zpracoval přijíždějící puk bruslí a vypálil. Obránci hostí ale jeho ránu zblokovali.

39:26
    V závěru druhé třetiny se bojuje o puk hlavně ve středním pásmu,

39:50
    Valík prudce pálí od modré. Groh jeho pokus kryje.

40:00

V prostřední periodě ve Vršovicích padaly góly na obou stranách. Nejprve zvýšil na 2:0 pro hosty Krejčík, poté se ale zásluhou Kohúta prosadila Slavia a byla soupeři na dostřel. Následně měli slovo hosté, již se znovu dostali na dvoubrankový rozdíl ve skóre. Gólově bohatou třetinu pak ukončil Šteiner, který snížil na 2:3 a znovu vykřesal na straně sešívaných naději.

40:01

40:01
    Střídání v týmu HC Slavia Praha: ze hřiště odchází Šorf, přichází Vacula.

40:02
    Domácí hned v první akci třetiny zastavuje ofsajd.

41:13
    Středem hřiště se snažil propasírovat puk Musliu, slávističtí obránci ho ale od kotouče odstavili.

41:53
    Po souboji ve středním pásmu se hra přesouvá před Kroftu.

42:24
    Vacula při prvním zásahu uspěl. Před Krejčíkovou bekhendovou střelou z pravého kruhu sklapl betony.

42:57
    Slávisté budou muset hrát ve čtyřech. Menší trest za vysokou hůl vyfasoval Zderadička.

44:06
    Proti prudké střele Krejčíka nastavil Vacula beton.

44:18
    Boleslav kombinuje v obranné třetině Slavie. Její snažení však k žádné větší příležitosti nevede.

44:55
    Poté, co slávisté na chvíli zavítali před Kroftu, musel na druhé straně zasahovat Vacula.

44:57

45:10
    Hosté přesilovku nezužitkovali, Vacula všechny výpady směrem k vlastní brance zneškodnil.

45:52
    Po zakázaném uvolnění Bruslařů bude buly vhozeno před Grohem.

45:57
    A ten musí ihned zasahovat. Po buly a okamžité střele slávistů ukrývá puk do své výstroje.

46:45
    Hradilova jedovatá střela od modré minula Grohovu svatyni o hodně velký kus.

46:57
    Ihned po buly se k puku na hranici pravého kruhu dostal Šmerha a z první vypálil. Krofta byl pozorný a jeho pokus vychytal.

47:54
    Až před Vaculu se přes celou třetinu prosmýkl Uřidil, chtěl zakončit bekhendem, ale závěr akce se mu nepovedl a puk skončil mimo tři tyče.

48:39
    Z mezikruží vyslal ostrý pozdrav na Groha Zderadička.

49:17
    Středem hřiště se dopředu dostával Valík, v oblasti modré přihrál doprava Netolickému, který dalekonosnou střelou vyzkoušel Kroftovu pozornost. Maskovaný muž kotouč vyrazil betonem.

50:24
    Novák se po pravé straně proháčkoval až před Kroftu, ten si s jeho střelou zblízka nadvakrát poradil.

51:00
    Od modré čáry vyslal dělovku Chvála, Groh byl připravený.

51:22
    Poté, co Krejčík získal kousel od modré puk, vyrazil na zteč k domácí svatyni. Vacula jeho následný pokus vychytal pomocí lapačky.

52:28
    Po pravé straně to zkoušel Uřidil. Najel si za branku a přihrávkou chtěl najít spoluhráče před Vaculou. Jeho snahy však vyšly vniveč, protože si pro pobídku do dobré pozice nikdo nedojel.

53:51
    Mašek v mezikruží místo střely zvolil přihrávku za sebe na Kuncka, který vypálil. Vacula jeho pokus vyrazil betonem a vyzrál i na následnou dorážku.

54:20
    Další nebezpečná situace před Vaculou. Slávistický gólman hasil požár takřka na brankové čáře, kde ukryl do lapačky volný puk.

55:07
    Proti Zderadičkově dělovce od modré Groh s přehledem zasáhl.

55:41
    Slávisté se snaží založit útok, hosté však dobře forčekují.

56:25
    S.lávisté takřka za pět minut dvanáct vyrovnávají skóre utkání. Po pravé straně se probil do útočného pásma Furch, který z levého kruhu nabil před branku LUKÁŠI NETOLICKÉMU. Tne nabízenou příležitost využil a napálil kotouč krásnou ranou pod víko. Asistence: Aleš Furch a Matyáš Hradil.
    56:25 Lukáš NETOLICKÝ - 3:3

57:26
    A sešívaní řádí dál. Hned o chvíli později zcela otáčejí průběh utkání. Na konci rychlé akce po ose Furch-Šmerha-Mareček překonal hostujícího gólmana ALEŠ MAREČEK. Asistence: Tomáš Šmerha a Aleš Furch.
    57:26 Aleš MAREČEK - 4:3

58:24
    Po prudké střele ze strany Boleslavi zazvonila tyč. Puk se odrazil k Vaculovi, který ho i přes problémy dostal do bezpečí.

58:49
    Hosté se snaží tlačit a s výsledkem ještě něco udělat.

59:15
    A Boleslav to zkouší bez brankáře.

59:36
    Domácí vyhazují a je z toho zakázané uvolnění.

59:38
    Slávisté si necelou půlminutu před koncem vyžádali oddechový čas.

59:51
    Sešívaní pečetí pár vteřin před koncem skóre. Do prázdné branky se trefuje ALEŠ MAREČEK. Bez asistence.
    59:51 Aleš MAREČEK - 5:3

V Edenu byl v závěrečné třetině k vidění velký obrat. Žádný z tým se dlouho nedokázal gólově prosadit, pak ale začali úřadovat domácí. Ti nejprve vyrovnali skóre, a poté zápas zcela otočili ve svůj prospěch. To vše v závěrečných pěti minutách. Nakonec zvítězili 5:3 a připsali si cennou výhru. Z Vršovic je to ode mě pro dnešek vše. Hezký zbytek dne. (20:10:15)

Martina Kramerová

Branky a nahrávky: 23. Kohút (Heldák), 35. Šteiner, 57. Netolický (Furch, Hradil), 58. Mareček (Šmerha, Furch), 60. Mareček – 5. Dančišin (Marček), 22. Krejčík (Dančišin), 34. Peterka (Mašek, Veselý)

BK Mladá Boleslav: Krofta (Groh) – Linhart, Mattis, Mašek, Uřidil, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Tóth, Kuncek, Peterka, Straka, Dančišin, Krejčík, Flynn, Veselý, Bednarčík, Jindra

Rozhodčí: Souček – Svoboda, Štětina