Slavia – Kolín 3:4 (kon.) | Kladno – Havířov 8:3 (kon.) | Jihlava – Č. Budějovice 2:3 (po pr.)
HC Litvínov – Vítkovice 5:4 (po pr.) | Havlíčkův Brod – Vsetín 2:4 (kon.) | Písek – Olomouc 1:3 (kon.)
Letňany – Mladá Boleslav 4:0 (kon.) | Třinec – Sparta 5:3 (kon.) | Mountfield HK – Chomutov 1:3 (kon.)
Kometa Brno – Liberec 3:6 (kon.) | Zlín – HC Plzeň 3:0 (kon.) | Pardubice – K. Vary 2:4 (kon.)
Berani Zlín
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
HC Plzeň 1929
Sobota 10.12.2016, 16:00 • ZS Luďka Čajky • Extraliga staršího dorostu • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

PSG Zlín: Kořének (Kubík) – Janošek, Dřímal ,Hamrlík, Jaroněk, Dluhoš, Jenáček, Marek – Dvořáček, Světlík, Chalupa, Pröschl, Kočica, Hefka, Sedláček, Dobiáš, Fajkus, Kristek, Leška.

HC Plzeň 1929: Červenka (Velička) – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Lokajíček, Čada, Šilhán – Reitspies, Procházka, Přikryl, Lang, Matiášek, Hajžman, Kolda, Červenka, Hajšman, Mužík, Hasman, Váňa, Kovařík.

Rozhodčí: Volf – Valentík, Zapletal..

00:01

00:14
    Ševci se hned na začátku málem dostali do šance, ale zlínský útočník nezachytil rychlou přihrávku.

00:49
    Máme tu první vyloučení duelu. Dvořáček si odpyká dvě minuty za vražení na hrazení.

01:35
    Hosté převedli rychlou kombinaci a po přihrávce zpoza brány pálil nebezpečně Lang.

02:06
    Během chvíli už podruhé vyhazují domácí puk až za branku Červenky.

02:30
    Opět je puk u plzeňské klece.

02:53
    Zlín oslabení ustál bez větších potíží a je v plném počtu.

04:24
    Ani jednomu z týmů se nyní nedaří vytvořit si kloudnou šanci.

05:26
    Kočica se dostal k jedovaté střele z kruhu, ale pozorný Červenka puk vytěsnil za branku.

05:57
    Rozhodčí posoudil ofsajd ševců jako úmyslný. Bude se tak vhazovat u branky Kubíka.

07:12
    Chalupa zkusil připravenost Červenky střelou od mantinelu, ale neuspěl.

08:20
    Plzenští se tlačili do šance, ale zlínská obrana na poslední chvíli zasáhla. Puk ale poslala na zakázané uvolnění, takže se hra vrátí před branku domácích.

09:02
    Střelu od modré vyráží plzeňský gólman do rohu kluziště.

09:21
    Kotouč zůstal někde pod nohama hráčů. Rozhodčí hru přerušil a vhazovat se bude u brány Červenky.

09:57
    Akci Plzně zastavuje ofsajd.

10:56
    Nyní hru zastavuje přihrávka rukou. Sudí nařizují buly na útočné modré Plzně.

11:26
    První vážnější šance zápasu. Přikryl dostal přihrávku na kruh, měl před sebou dost místa a času, jenže střelu poslal těsně mimo branku.

12:21
    Přesilovku si zkusí také domácí. Za sekání si odsedí dvě minuty Přikryl.

13:06
    Přesilovka se ale zatím Zlínu moc nedaří. Puk je za brankou Kubíka.

13:32
    A nyní se sami domácí vyhnali z útočné třetiny.

14:22
    Hosté oslabení přežili bez vážnějších šancí a jsou opět kompletní.

14:52
    Jen co přesilovka Zlína skončila, začne zase další. Dvě minuty za podražení si nyní odpyká Vojtěch Kovařík.

15:16
    Jeden ze zlínský útočník ztratil hůl a tak to zkusil fotbalově. Branku trefil, ale pokoušel se asi spíš o přihrávku. Ronaldo, ani Messi z něj tak asi nebude.

16:04
    Střela od mantinelu nyní zacinkala na tyč plzeňské svatyně.

16:30
    Buly po pravé ruce Červenky.

16:50
    Domácí poslali nepřesným pasem puk na zakázané uvolnění.

16:57
    Plzeň oslabení opět ustála a je v plném počtu.

17:18
    Nerad se opakuji, ale je tu další zakázané uvolnění. Tentokrát však na straně Plzně.

17:37
    Teď tedy pro změnu ofsajd. A buly na obranné modré čáře Zlína.

19:00
    Poslední minuta první třetiny. Puk je v moci hráčů Plzně... a teď už zase Zlína. Hra je taková neučesaná. Hraje se hodně ve středním pásmu. Aspoň tedy nyní.

19:54
    Buly na útočné modré hostů.

20:00

Na první branku stále čekáme. Za prvních dvacet minut jsme se ji nedočkali. Tak snad v příští periodě něco padne. Uvidíme. Zhruba 16:42 pokračujeme druhou třetinou.

20:01

20:27
    Jako první má práci ve druhé třetině Červenka, ale puk schytá do náruče a tam ho také nechává.

21:01
    Na druhé straně zase chytá do rukavice puk Kubík a bude se tak opět vhazovat.

22:12
    Hosté se drží v útočné třetině, ale puk spíše honí kolem mantinelu, než aby si připravili nějakou šanci.

23:03
    Na druhé straně měl plné rukavice práce Červenka, ale poradil si dobře. Kotouč zůstal v jeho moci a Zlín získal aspoň vhazování.

23:19
    Po střetu s protihráčem se jen těžko sbírá z ledu jeden z domácích borců, ale za pomocí spoluhráčů odjíždí na střídačku.

24:14
    Zlín si zahraje přesilovou hru. Za podražení usedl na trestnou Červenka. Dočkáme se prvního gólu?

24:55
    Nahození od modré bez problému lapil Červenka. Bude se tak vhazovat u plzeňské svatyně.

25:27
    Zlín právě vstřelil branku!
    První gól je na světě. Takhle pálí JAN DLUHOŠ! Ten se po přihrávce od Dobiáše napřáhl na modré a jeho rána prolétna skrz všechna těla až za záda Červenky. Asistence: Vojtěch Dobiáš.

26:39
    Červenka se dostal do docela nebezpečné příležitosti, když mu přistál puk na hokejce a z kruhu zkusil připravenost Kubíka.

27:23
    Zakázané uvolnění. Pro znalce angličtiny – icing. Vhazování u brány Červenky.

27:53
    Hosté jsou dnes nedisciplinovaní. Dvě minuty za hákování si odsedí Houdek.

28:24
    Zlínská přesilovka začala a zase rychle končí. Páč dvě minuty za napadání si odpyká Jonáš Kočica.

29:55
    Plzenští předvedli dobrou kombinaci a dostali se až k bráně, ale tam neuspěli. Navíc už hrají v plném počtu a čeká je zkrácená přesilovka.

30:43
    Dvořáček se po ataku u mantinelu těžko sbírá z ledu, ale bude v pořádku. Už je na nohou a jede na střídačku.

31:13
    Dřímal nahodil puk a lehce osprchoval Červenku. Tomu to pochopitelně příjemné nebylo a tak zlínského hráče trochu šťouchl. Vše klidní rozhodčí.

33:18
    Střelu z vrcholu kruhu vyráží Kubík do ochranné sítě a bude se tedy vhazovat u branky domácích.

33:58
    Plzeňský hráč jen vztekle kopl do puku, když rozhodí zastavil hru pro ofsajd.

34:38
    Hefka se napřáhl od mantinelu a když jeho hokejka vzešla z nebes až k ledu, poslal na branku puk rychlostí světla, jenž ale vyrazil do rohu kluziště pozorný Červenka.

35:50
    Krásná individuální akce, po které se prosazuje už podruhé v zápase JAN DLUHOŠ. Ten obral obránce o puk, dostal se až před Červenku a puk pověsil přesně do pomyslného terčíku v rohu branky, že by i naše biatlonistky mohly závidět. Bez asistence.

37:32
    Ševci jsou docela při chuti a na branku Plzně se žene další útok.

38:27
    Po nahození od modré bylo před Červenkou trochu dusno, ale vášně dvou protihráčů uhasil sudí Volf.

38:32
    Zlínský stadion už něco pamatuje. Lavičky na trestných jsou studené, tvrdé a přesto se tam hráči dnes velmi často vrací a vrací. Tentokrát Kočica, který si tam posedí za podražení.

39:31
    Hosté nezačali přesilovku zrovna dobře. Málem jim do úniku ujel hráč, ale těsně před Červenkou ho stačili zabrzdit.

40:00

Rozhodčí ještě hodil řeč jedním z plzeňských hráčů a oba týmy míří do kabin. Stav je příznivý pro domácí, jenž vedou 2:0. Další třetina začne asi v 17:29.

40:01

40:18
    Přesilovka Plzně pokračuje, takže hned od začátku vyhazují ševci puk přes všechny čáry.

40:40
    Dlouho to však netrvalo a už jsou zase kompletní.

42:24
    Puk mají hosté, ale marně hledají kudy by se dostali do obranného pásma ševců.

43:18
    Dluhoš útočil na hattrick, ale jeho střelu z kruhu si vychutnal Červenka a všem dal jasně najevo, že ten puk opravdu skončil v jeho lapačce.

43:40
    Šanci měl Martin Červenka. Plzeňský útočník dostal přihrávku mezi kruhu, ihned vypálil, ale jeho rána jen těsně minula branku zlínské klece.

44:39
    Dřímal podnikl útočný výlet ve stylu Erika Karlssona, ovšem přihrávka před branku k němu nedoputovala.

45:27
    Rána, že by Kubíkovi možná utrhla hlavu, ale puk naštěstí pro zlínského gólmana směřovala těsně vedle jeho masky a za branku.

46:30
    Kočica váhal, váhal, pak vystřelil, ale přímo do betonů Červenky. Tak aspoň vhazování pro svůj tým získal.

46:57
    Sledovat zápas došel i generální manažer a jednatel PSG Zlín v jedné osobě pan Karel Adamík.

48:02
    Kovářík zkusil střelu zápěstím, ale kotouč našel ve své lapačce pozorný Kubík.

48:41
    Ševci se vymanili z plzeňského sevření a přidávají třetí gól. Po přihrávce od Jaroňka se k puku dostal VOJTĚCH DOBIÁŠ a ten dal svému týmu zase o něco větší jistotu na hokejky. Skóre 0:3 se bude Plzni těžko otáčet. Asistence: Jan Jaroněk.

49:27
    Buly po pravé ruce brankáře Červenky.

49:43
    Kovařík se cpal k brance, kam směřovala přihrávka zpoza brány, ale ta jeho hokejku přeskočila.

50:32
    Zakázané uvolnění na straně Zlína vrátí hru před branku Kubíka.

50:57
    Kristek se dostal do akce dva na jednoho. Situaci řešil přihrávkou, ale plzeňský bek dobře zakročil a kotouč zůstal někde pod jeho tělem.

51:42
    Kubík musel pro puk na zem, ale i v leže dokázal schovat kotouč pod svou lapačku a stále drží čisté konto.

52:15
    Malá strkanice před Červenkou, ale rozhodčí uklidňuje situaci a bude se vhazovat.

52:55
    Nahození od modré, hráč před brankou, ale Kubík se dobře postavil a odolal.

53:09
    To už s hosty vypadá zle nehezky. Za držení si odpyká dvě minuty Houdek.

53:27
    Ránu od modré schoval Červenka do náruče.

54:40
    Domácí se drží v útočné třetině.

55:10
    Nyní už je ale Plzeň v plném počtu a tak puk směřující přes všechny čáry byl vyhodnocen jako zakázané uvolnění.

55:35
    Na ledě nám trochu vzplály emoce. Červenka poslal k ledu Kristka, tomu se to moc nelíbilo a tak mezi hráče musel vstoupit rozhodčí. Nakonec dostává plzeňský útočník dvě minuty za hrubost.

56:37
    Zlínská přesilovka moc pohledně nevypadá, aspoň zatím. Puk ja za bránou Kubíka.

57:36
    Hosté jsou v plném počtu a také v útočném pásmu.

58:21
    Hosté si berou oddechový čas.

58:21
    Branka Plzně je prázdná. Buly u branky Kubíka.

59:00
    Sedláček se dostal až na modrou, z otočky zkusil vypálit, ale v brance byl připraven jeden z obránců a vykopl puk směřující do sítě.

59:20
    Hosté jsou v útočném pásmu.

59:41
    Puk je za brankou hostí, to už vypadá pro Zlín dobře. Dnes to budou tři body.

Máme tu závěrečnou sirénu. Ševci uspěli a odnáší si ze zápasu tři body za výhru 3:0. Dva góly si připsal Jan Dluhoš, brankář Jakub Kubík zase čisté konto. Naopak hosty čeká dlouhá a smutná cesta domů.

Já vám děkuji za pozornost a přeji vám příjemný zbytek sobotního dne. (18:03:21)