K. Vary – Kometa Brno 1:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
HC Kometa Brno
Pondělí 12.12.2016, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů • 27. kolo

Zápas je u konce. Třetí třetina přinesla velmi zajímavý závěr, kdy nejdříve Kometa šla do dvoubrankového vedení a následně dokázali energetici snížit. Brno si však poslední vteřiny uhlídalo a odváží si všechny tři body. Ode mne je to dnes vše a u dalších zápasů na shledanou. (20:02:16)

59:47
    Brno však utkání drží mimo svoje pásmo.

59:28
    Domácí hrají opět v šesti!

59:19
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Máme tu velmi zajímavou zápletku konce třetí třetiny! Při velmi dobrém clonění Davídka před bránou se podařilo MARTINU WEINHOLDOVI z mezikruží prostřelit shluk hráčů a přesně zakončit do levého horního rohu branky. Bez asistence.

58:57
    Energie drží puk v útočném pásmu, ale nestřílí vůbec na bránu.

58:34
    Brno pouze vyhazuje puk a brání poslední vteřiny periody.

58:22
    Domácí hrají v šesti!

57:55
    Dvě minuty před koncem třetí třetiny byl tvrdě sražen u mantinelu Ondřej Pajk, ale zvedá se z ledu a bude pokračovat ve hře.

56:25
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa potvrzuje své kvality a dává druhou branku! Po přečíslení dva na jednoho se po přihrávce Horkého, ujmul puk ANDREAS JAJCAY, který velmi jednoduše poslal puk do odkryté části brány a zvyšuje tak náskok Brna. Asistence: Luboš Horký, Daniel Hroudný

56:00
    Ofsajd je pískán hostům a vhazuje se ve středním pásmu.

55:05
    Radim Ferda sám ujížděl na bránu, ale jeho střelu k bližší tyči Kuchař dokázal pokrýt a kotouč je znovu na holích Karlových Varů.

54:12
    Necelých šest minut před koncem základní hrací doby mají navrch domácí, kteří jsou neustále v útočném pásmu.

53:56
    Dominik Šála předvedl samostatný výpad na bránu Dostála, ale střela beckhendem se mu nevydařila.

53:13
    Karlovarští v přesilové hře nedokázali nic vymyslet a po ani jedné střele si nemohli žádat gól.

52:36
    Filip Král se pokusil vyhodit puk, ale přes dva hráče se mu to nepodařilo.

51:42
    Energie se usadila v útočném pásmu, ale zatím nevystřelila.

51:10
    Za vysokou hůl je vyloučen Tomáš Mlynář (KOM) na dvě minuty.

50:28
    Domácí výrazně přidali na tempu a snaží se docílit srovnání stavu.

50:07
    V posledních minutách se daří Karlovým Varům držet v útoku.

49:28
    Domácí hrají v plném počtu a oslabení ustáli velmi důstojně a bez chyb v obraně.

48:53
    Janata z mezikruží vypálil na bránu, ale obrana Komety srazila puk do rohu kluziště.

48:38
    Zakázané uvolnění Brna. Domácí mají šanci srovnat stav zápasu.

48:03
    Znovu se domácím daří vyhodit kotouč přes všechny čáry.

47:24
    Energetici vyhazují puk a získávají drahocenné vteřiny.

47:21
    David Kovář (KVA) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

46:01
    Zatím asi největší šanci zápasu měli domácí po střele Vodičky od modré, kdy se před bránou objevil Milan Davídek, který měl na své holi puk, ale na skvělého Dostála byl krátký.

45:38
    Milan Davídek se jako jeden z mála snaží napadat rozehrávku Brna.

44:56
    Janata vyváží puk z obranného pásma, ale po chvíli je o puk znovu obrán.

44:07
    Energie se i přes veškerou snahu nedokáže usadit v útočném pásmu.

43:42
    Hendrych se s Janatou tlačili do brány Dostála, ten však velmi rychle zastavil hru zakrytím puku.

43:09
    Hra se velmi přelévá ze strany na stranu i přes vyloučení na straně Komety.

42:43
    Vodička zachránil přečíslení dva na jednoho když do přihrávky vložil hůl a tečoval puk do ochranné sítě.

42:19
    Hra je přerušena po dlouhém zastavení puku u mantinelu a vhazovat se bude po pravici Dostála.

41:50
    Energetici jsou v útočném pásmu a drží puk u mantinelu.

41:27
    Na dvě minuty je vyloučen Michal Furch (KOM) za sekání.

41:11
    Davídek se Šálou získávají útočné pásmo.

40:45
    Kometa rozehrává a získává útočné pásmo.

40:16
    Karlovarští se dostávají do velkého nátlaku soupeřem.

40:03
    Do útoku se velmi rychle pouští hosté.

40:01

Druhá třetina je u konce. Po jednobrankové první třetině, jsme se ve druhé části skórování nedočkali. Navrch měli jednoznačně hosté, kteří ukazovali svoje kvality a potvrzovali svoje postavení v tabulce. Domácí se dostali do několika šancí, ale všechny dokázal zastavit stoprocentní Dostál, který dnes předvádí kvalitní výkon. Třetí třetina začne přibližně v 19:27.

40:00

39:51
    I přes závěr třetiny se Kometa snaží prosadit.

39:40
    Domácí hrají v plném počtu.

38:39
    Horký s Mlynářem vymýšleli pozici k překonání svatyně Kuchaře. Ale nebyli úspěšní po vlastní chybné přihrávce.

38:04
    Hosté špatně rozehrávají a dostávají se do zakázaného uvolnění.

37:39
    Na dvě minuty je za hrubost vyloučen Pavel Vápeník (KVA).

37:25
    Adam Garajský vyrazil sám před bránu, ale byl zastaven Vápeníkem.

37:04
    Zakázané uvolnění Brna. Vhazovat se bude po Dostálově levici.

36:28
    Ondřej Pajk bojuje v obranném pásmu o puk a úspěšně se mu to daří.

35:24
    Brno v posledních minutách jasně dominuje v zápase a nepouští soupeře do žádné střely.

35:12
    Kotouč při nahození do útoku skončil na střídačce Karlových Varů. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

34:38
    Jakub Čejka zaváží puk do útočného pásma, ale k zakončení se nedostal kvůli kvalitní práci obrany.

34:03
    Salnikov s Vápeníkem se drželi v útočném pásmu, ale beze střely na bránu.

33:06
    Kometa především sází na brejkové situace a spíše brání.

32:25
    Energetici vyhrávají vhazování ve vlastním pásmu a vyráží do útoku.

31:21
    Radim Ferda napadal rozehrávku Karlových Varů a i jeho zásluhou se podařilo Brnu získat pásmo.

30:48
    nyní je vše v pořádku a domácí se usazují v útočném pásmu.

30:32
    Vhazování se opakuje kvůli špatnému postavení hráčů.

30:22
    Procházka se zbavuje puku vyhozením za Dostála a musí dlouhém střídání ze hry.

29:41
    Karlovarští se v přesilové hře vůbec neprosazují a před bránou soupeře se drží jen velmi málo.

28:48
    I přes vyloučení se podařilo Mlynářovi dostat do útoku a dokonce i zakončit.Střelu však vykryl Kuchař bez problémů.

28:11
    Michal Hotěk si svojí aktivitou před bránou vynutil další faul. Na dvě minuty je vyloučen Petr Kratochvíl (KOM) za podražení.

27:44
    Až nyní si Dostál připisuje zákrok po střele Davídka z kruhu.

27:15
    V polovině přesilové hry se energetikům nepodařilo ani jednou vystřelit na bránu.

26:43
    Vhazuje se ve středním pásmu po ofsajdu Karlových Varů.

26:22
    Domácí si zahrají další přesilovou hru! Za nedovolené bránění je vyloučen Libor Zábranský (KOM).

25:16
    Hra nabírá vysokých otáček.

24:23
    Jakub Hendrych se snaží prosadit v útočném pásmu, ale zatím je bez šance, kvůli skvělému postřehu obrany Komety.

23:08
    Petr Vodička se snažil sám zakončit na bránu v levém kruhu, ale puk mu sklouzl z čepele a ke střele se tedy vůbec nedostal.

22:52
    Karlovarští se dostávají do ofsajdu a musí vyjet z útočného pásma.

22:16
    David Kovář působil před bránou Dostála velmi nebezpečně, ale puk podél levé tyče do sítě nepropasoval.

21:36
    Hosté vyhodili puk, aby zklidnili hru a domácí znovu rozehrávají ve svém pásmu.

20:56
    Dominik Šála se snažil probojovat do útočného pásma, ale nedokázal projít přes pevnou obranu.

20:21
    Luboš Horký zaváží puk do útočného pásma.

20:06
    Po vhazování nahazují domácí puk na brankáře Dostála, který takovou situaci vůbec nečekal.

20:01

Máme tu konec první třetiny, kterou vyhrávají hosté po brance v závěru třetiny. Jako první se dokázal prosadit Libro Horký, který po střele dostává svůj tým od vedení. Druhá třetina začne přibližně v 18:44.

20:00

19:02
    Třetina se dohrává v podání hostů.

18:11
    Máme tu první gól zápasu v závěru první třetiny! Po střele LUBOŠE HORKÉHO od modré se puku zmocnil Kuchař. Tomu však kotouč vypadl z náruče a při pádu brankáře doputoval až do svatyně Karlových Varů. Asistence: Libor Zábranský, Tomáš Mlynář

17:50
    Hosté hrají v plném počtu a jdou do útoku.

17:02
    Andreas Jajcay měl možnost sám ohrozit bránu energetiků, ale puk mu sklouzl z čepele a obrana domácích se měla čas vrátit.

16:34
    Dostál si připisuje další zákrok po střele z kruhu.

15:48
    První nebezpečnou střelu na bránu poslal Ondřej Pajk, který trefil brankářovu helmu. Dostál je však v pořádku.

15:24
    Libor Zábranský (KOM) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

14:48
    Milan Davídek předvedl výstavní střelu nad beton, ale Dostál dokázal velmi pohotově zakročit a má puk v lapačce.

14:10
    Luboš Horký dovezl puk až před bránu Kuchaře. Ten má však puk ve své kontrole.

12:54
    Hra se velmi přelévá ze strany na stranu. Ani jeden tým příliš nepálí na bránu.

12:29
    Zásluhou vyhození Klejny může Energie střídat.

12:03
    Karlovarští se znovu dostávají pod tlak.

11:00
    Weinhold nahazuje do útočného pásma.

10:53
    Až nyní se pořádně zapotil brankář Dostál, kterému clonil Janata, který měl na své hokejce gól. Jeho teč však nemířila přesně.

10:22
    Kurfürst zaváží puk do útočné třetiny, ale nemá podporu spoluhráčů.

09:40
    Domácí hrají v plném počtu. První oslabení přestáli bez většího tlaku soupeře.

08:39
    Kuchař se dostává pod tlak Brna, které se velmi opřelo do hokejek, ale zatím ani jednou nemusel Kuchař zasahovat.

08:09
    Ofsajd hostů.

07:20
    Na dvě minuty je vyloučen Martin Weinhold (KVA), který je vyloučen za držení protihráče.

06:32
    Hra se hodně otevřela. Davídek našel před bránou obří dálnici, ale zakončit se mu nepodařilo.

05:07
    První větší šance hostů, kde se před bránou snažil tečovat Tomáš Mlynář, ale puk narazil do hokejky jmenovaného a zamířil mimo bránu.

04:27
    Hotěk bojuje o puk za bránou Dostála, ale zatím si ke kotouči cestu nevybojoval.

03:50
    Brnu se usadit v útoku nepodařilo, a tak jsou na puku znovu energetici.

03:27
    Tomáš Mlynář zaváží puk do útočného pásma.

03:01
    Energie si v úvodních minutách počíná lépe a nepouští soupeře ke střele.

02:19
    První střelu na bránu Dostála posílá Hendrych, ale jeho střela je tečována do ochranné sítě.

01:55
    Hosté opět pouze vyhazují puk, aby mohli střídat.

01:48
    Další chyba rozehrávky Komety. Zakázané uvolnění.

01:13
    Za bránou Energie o kotouč bojuje Petr Kratochvíl a má navrch oproti domácím.

00:44
    Havlát vyhazuje puk a umožňuje svému celku střídat.

00:24
    Karlovým Varům se podařilo usadit v útočném pásmu.

00:06
    Máme tu brzké zakázané uvolnění Brna, které špatně vyhodilo puk a bude se muset bránit.

00:02
    Úvodní buly vyhráli hosté.

00:01

Na led nastupují hráči obou celků. Utkání za několik chvil začne.

HC Energie Karlovy Vary: Kuchař (Špírek) – Pajk, Weinhold, Klejna, Vodička "A", Vápeník, Beer, Brabec – Davídek, Janata "C", Kurfürst, Šik, Procházka "A", Hotěk, M. Horký, Hendrych, Šála, Salnikov, Kovář Trenér: Tomáš Mariška

HC Kometa Brno: Dostál (Krček) – Zábranský, Král, Mikyska, Furch, Trnka, Kabelka, Sedláček – L. Horký "A", Havlát, Mlynář, Kratochvíl "C", Škvrně, Gajarský, Ferda "A", Hasoň, Čejka, Jajcay, Hroudný Trenér: Pavel Pazourek

Rozhodčí: Sýkora – Brejcha, Suchánek.

Hosté z Moravy jsou na tom o poznání lépe. V tabulce jim patří druhé místo, když ve dvaceti sedmi zápasech nasbírali 53 bodů. V posledním utkání se Kometa představila doma, kde porazila Jihlavu jednoznačným výsledkem 5:1. Brnu chybí pouhý bod na první Třinec, který však prohrál na ledě Karlových Varů na nájezdy. O to bude utkání zajímavější. Nejproduktivnějším hráčem Komety je Luboš horký se 28 body. Dokáže favorit zápasu vybojovat plný počet bodů a odvézt si ho domů na Moravu?

Karlovarští junioři doposud odehráli 27 utkání a připsali si pouhých 28 bodů. Řadí se tak až na šestnáctou příčku tabulky. Poslední dva zápasy se však Vlčí smečce podařilo vyhrát, když zdolala Zlín a Olomouc. Ve druhém jmenovaném zápase se junioři vydali na led Mory, kde po dvě třetiny držela Olomouc krok z Karlovými Vary. Ta třetí se jí však nevydařila a po třech gólech energetiků nebrala ani jeden bod. Nejproduktivnějším hráčem je Jiří Janata se 26 body. Podaří se Energii natáhnout vítěznou šňůru na tři utkání?

Vítejte u přímého přenosu zápasu extraligy juniorů, kde se střetnou týmy HC Energie Karlovy Vary a HC Kometa Brno. Utkání začíná v 18:00 na ledě KV Areny.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Pavel Pelčák

Branky a nahrávky: 60. Weinhold – 19. Luboš Horký (Zábranský, Mlynář), 57. Jajcay (Horký, Hroudný)

Rozhodčí: Sýkora – Brejcha, Suchánek