Pittsburgh – Arizona 7:0 (kon.) | Montreal – Boston 1:2 (po pr.)
7:0 (1:0, 4:0, 2:0)
Arizona Coyotes
Úterý 13.12.2016, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům NHL. V tomto zápase proti sobě nastoupí Pittsburgh Penguins a Arizona Coyotes.

Arizona Coyotes z posledních pěti zápasů prohrála čtyři. Na nájezdy nestačila na Columbus Blue Jackets 2:3, v základní hrací době znovu na Columbus 1:4, Chicago Blackhawks 0:4, v prodloužení na Calgary Flames 1:2. Tým porazil Nashville Predators 4:1.

Pittsburgh Penguins z posledních pěti zápasů vyhrál všechny. Poradil si s Dallasem Stars 6:2, Detroitem Red Wings 5:3, Ottawou Senators 8:5, Floridou Panthers 5:1 a Tampou Bay Lightning 4:3.

V tabulce Západní konference jsou hosté na posledním místě, naopak domácí jsou v tabulce Východní konference na třetí pozici.

Papírovým favoritem jsou tedy domácí, ale každý zápas začíná za stavu 0:0.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Dumoulin, Letang, Määttä, Daley, Cole, J. Schultz – Sheary, Crosby, Hörnqvist – Hagelin, Malkin, Kessel – Kunitz, Bonino, Rust – S. Wilson, Cullen, Kühnhackl.

Arizona Coyotes: M. Smith (Domingue) – Ekman-Larsson, Stone, Goligoski, DeAngelo, Chychrun, Schenn – Rieder, Hanzal, Vrbata – Perlini, Dvorak, Doan – Crouse, Martinook, J. McGinn – Dauphin, White, Jooris..
    Noční Pittsburgh je městem romantickým.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas za malý moment začne.

00:01

00:15
    Lawson Crouse se pokoušel dostat do útočného pásma, ale přihrávka na něho byla nepřesná. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:54
    Trevor Daley se probojoval do střelecké pozice, jeho zakončení nebylo přesné.

01:13
    Domácí hokejisté vstoupili do zápasu aktivněji, a tak musí hostující brankář Mike Smith zasahovat.

02:25
    Nick Bonino stál na konci rychlé kombinace svého týmu, kotouč mu v poslední chvíli odskočil od hole, rána se domácímu hráči nepovedla.

03:10
    4:0, tak vypadá statistika střel na branku. Domácí celek je jednoznačně aktivnější.

03:28
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Trevor Daley – 2 min., vysoká hůl).

03:40
    Arizona se dostává do útočného pásma, kde se ovšem nemůže stabilně udržet.

04:00
    V oslabení vybojoval kotouč Carl Hagelin, který se řítil sám na branku. Hostujícího brankáře nepřekonal.

04:36
    Coyotes mají velké problémy se založením útočné akce. Nemohou se stabilněji dostat před branku soupeře. Pens vyhazují.

05:02
    Rána jednoho z hostujících hráčů byla tečována mimo hrací plochu, buly před brankou Penguins.

05:12
    Brendan Perlini byl před brankou zcela volný, ale přihrávka se k němu nedostala. Domácí se celkem v pohodě brání tlaku soupeře.

05:28

06:07
    Na úvodní branku stále čekáme, vyložených gólových pozic jsme také mnoho neviděli. Následovat bude komerční přestávka.

Pittsburgh Penguins právě dnes slaví výročí. Přesně před rokem byl do organizace přijatý kouč Mike Sullivan, který následně pomohl týmu k zisku Stanley Cupu.

06:17
    6:1, dominance domácích je optická i střelecká. Mike Smith si na nedostatek práce naříkat nemůže.

06:47
    Jevgenij Malkin byl v dobré střelecké pozici, ale spoluhráči mu nedokázali přesněji přihrát. Směr hry se tak otáčí.

07:20
    Zakázané uvolnění se nepíská, hostující brankář musí z branky, aby pomohl s rozehrávkou. Následně se ale Coyotes dopustil zakázaného uvolnění. Buly před Smithem.

08:03
    Martin Hanzal vedl akci, ve které pokračoval Tobias Rieder. Druhý jmenovaný se probojoval do střelecké pozice, Matt Murray pozorný, a tak kotouč v pohodě vyrazil mimo branku.

08:40
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Aktivněji hrající domácí hokejisté se dostávají před polovinou první třetiny do vedení. Matt Cullen našel volného SCOTTA WILSONA, který obkroužil část útočného pásma a následně rychlou střelou prostřelil brankáře Arizony. Asistence: Matt Cullen.
    08:40 Scott WILSON - 1:0

09:40
    Arizona se snaží co nejrychleji vyrovnat. Na gólmana domácích si nyní nepřišel Lawson Crouse. Pokoušel se tečovat střelu od modré, ale neuspěl.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, domácí díky aktivní hře vedou o jednu branku, nyní jsou na tahu hosté.

10:25
    Osobních soubojů začíná výrazně přibývat. Převahu v nich mají hráči Penguins.

10:47
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Ryan White – 2 min., hákování).

11:05
    V oslabení se do brejku dostal hostující Tobias Rieder, který si vysloužil faul soupeře.

11:05
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Trevor Daley – 2 min., hákování).

11:11
    Sledujeme hru čtyři na čtyři. Aktivnější sou dál domácí hráči, kteří míří na branku Coyotes z každé pozice.

11:54
    Pittsburghu evidentně více vyhovuje hra čtyři na čtyři. Domácí se snadno dostávají do útočného pásma, ale do výraznější pozice se útočníci probojovat nemohou.

12:42
    Chris Kunitz vystřelil z velkého úhlu, brankář Mike Smith byl pozorný a odrazil střelu do rohu.

12:47

13:05

13:30
    Nick Bonino dostal výbornou přihrávku, měl dostatek prostoru pro zamíření, ale zakončení se mu nepodařilo podle představ. Mike Smith podržel nyní své spoluhráče.

14:01
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí zejména domácím fanouškům líbit. Penguins jsou aktivnější, lépe bruslí, jsou důraznější v osobních soubojích.

14:57
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku domácího celku. Arizoně se úvod zápasu nedaří podle představ.

15:27
    Matt Murray si dokázal celkem snadno porodit s dalekonosnou střelou, kterou hostující hráč vyslal ze středního pásma.

15:52
    K vidění je rychlý hokej, ovšem vyložených šancí už rozhodně tolik ne.

16:19
    Scott Wilson se probojoval do zakončení, jeho rána z kruhu byla snadnou prací pro brankáře.

17:07
    15:5, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Aktivnější jsou jednoznačně domácí hokejisté, kterým vytvářejí fanoušci výbornou atmosféru.

17:42
    Zakázané uvolnění znamená buly před brankou Penguins.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, která zatím nabízí pohledný a rychlý hokej.

18:15
    Mike Smith má kotouč za svou brankou, Laurent Dauphin jej zavezl do útočného pásma a šel střídat. Hosté posílají na led odpočinuté hráče.

18:47
    Martin Hanzal a Christian Dvorak se pokoušeli něco vymyslet před brankou soupeře. Do zakončení se probojovat nedokázali.

19:14
    Pittsburgh kontroluje hru ve středním pásmu, nikam se nežene, třetina se v poklidném tempu dohrává.

19:37
    Coyotes posílají puk do středního pásma, následně se dostali do postavení mimo hru domácí.

19:50
    Radim Vrbata se probojoval ke střele, kterou domácí gólman celkem snadno dokázal vyrazit.

19:57
    Sidney Crosby s bolestivým výrazem opouští hrací plochu. Martin Hanzal jej nechtěně zasáhl holí do obličeje. Domácí trenéři žádají trest pro českého hráče. Fanoušci to cítí velmi podobně.

19:57
    Ne, vylučovat se nebude.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní třetina přinesla rychlý hokej, který více vyhovoval domácím. Ti jsou střelecky aktivnější, jednu branku vstřelit dokázali. Arizona musí zabrat, pokud chce pomýšlet na vyrovnání.
    Vybrané statistiky první třetiny.

Podle dostupných informací není Sidney Crosby připraven na střídačce pro start druhé třetiny.

20:01

20:19
    Matt Murray musí být pozorný, vhazovat se bude před jeho brankou. Domácí hokejisté vybojovali kotouč a směr hry se otáčí.

21:00
    První minuta druhé třetiny je pryč, sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.

21:20
    Phil Kessel se dostal do útočného pásma, přihrávkou na blízko hledal Jevgenije Malkina, ale jeho pas byl nepřesný.

21:57
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Shane Doan – 2 min., sekání).

22:30
    Domácí hokejisté hrají přesilovou hru dobře, dostali se do útočného pásma, zakončit se ale nepodařilo. Následně Arizona vyhodila kotouč přes všechny čáry.

23:04
    Jevgenij Malkin si od modré sjel mezi kruhy, do lepší střelecké pozice, ale kotouč k němu spoluhráči dopravit nedokázali.

23:35
    Pittsburgh Penguins se nemůže v závěru početní výhody propracovat do útočného pásma.

23:57
    Když tučňák, tak každým coulem.

24:30
    Oliver Ekman-Larsson v obranném pásmu velmi špatně rozehrál. Našel zcela volného soupeře, tím byl NICK BONINO. Domácí hráč měl velmi snadnou práci, zakončil do odkryté branky. Bez asistence.
    24:30 Nick BONINO - 2:0

25:40
    Coyotes se probojovali do útočného pásma a snaží se něco vymyslet před brankou domácích. Defenziva Pittsburghu působí velmi koncentrovaně.

26:58
    Velmi rychle přidávají domácí hokejisté třetí branku, prosazuje se střelou bez přípravy TREVOR DALEY. Třetí gól v této sezóně a moc se na něj, upřímně, nenadřel. Bez asistence.
    26:58 Trevor DALEY - 3:0

27:17
    20:10, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Domácí hokejisté jsou lepším týmem, navíc na poslední dva góly jim takřka přihrál soupeř sám.

28:12
    Hra je přerušena, brankář Mike Smith kryje kotouč po střele od modré čáry.

28:30
    Mike Smith rozehrál puk před sebe, tam byl Olli Määttä, který rychle našel BRYANA RUSTA. Domácí hráč si počkal na správný moment a rychlou střelou překonal znovu brankáře. Smith v brance přenechává své místo Louisi Domingueovi. Asistence: Olli Määttä.
    28:30 Bryan RUST - 4:0

28:30
    Střídání brance týmu Arizona Coyotes: odchází Mike Smith, přichází Louis Domingue.

30:03
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny a tím také zápasu. Domácí tým vede o čtyři branky a míří za snadnou výhrou. Nutno ale napsat, že všechny góly v této části hry vyplynuly z individuálních chyb hráčů Coyotes.

30:30
    Nechybělo mnoho a k odraženému puku se dostal jeden z domácí hráčů, který byl zakončoval do odkryté branky.

31:01
    Osobních soubojů začíná přibývat, Chris Kunitz se probojoval do další dobré střelecké pozice. Rukavicí dokázal Louis Domingue vytěsnit jeho dobře myšlený pokus.

31:43
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Jakob Chychrun – 2 min., hákování).

32:00
    Arizona Coyotes dokázala vyhodit přes všechny čáry, domácí tak musí zakládat akci od své vlastní branky.

32:20
    Do brejku se dostal Ryan White, který nedokázal v rychlosti prostřelit brnakáře Matta Murrayho.

32:55
    Pittsburgh má hru zcela pod kontrolou, ovšem se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma. Arizona zlepšila obrannou hru.

33:10
    Laurent Dauphin hraje v oslabení hodně aktivně, ale nedokázal vystřelit. Na druhé straně musel Louis Domingue zasahovat proti střele Nicka Bonina.

33:43

33:45
    Hostující brankář nyní přerušuje hru, vhazovat se bude v útočném pásmu Penguins.

34:22
    Hra je nyní přerušena, následovat bude komerční přestávka.

34:32
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Oliver Ekman-Larsson – 2 min., nesportovní chování + 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

35:13
    SIDNEY CROSBY se vrací do hry a dává gól. Nejlépe se zorientoval v předbrankovém prostoru a dokázal basebalovým způsobem dorazit puk za brankou čáru. Dominance domácích pokračuje dál. Asistence: Jevgenij Malkin a Kris Letang.
    35:13 Sidney CROSBY - 5:0

36:11
    Nick Bonino vystřelil od modré, přesilovka domácích pokračuje dál. Tentokrát však Bonino nevystřelil přesně.

36:44
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, Matt Murray raději přerušuje hru. Vhazovat se bude před jeho brankou. Domnívám se, že tento zápas má svého jasného vítěze. Arizona si nedokáže vytvořit výraznější šance.

38:05
    Christian Dvorak odchází s bolestivým výrazem ve tváři z ledové plochy. V této třetině již do hry nezasáhne.

38:43
    Český Martin Hanzal se pokoušel probojovat do zakončení, domácí obránci mu ale nedali prostor.

39:01
    Matt Murray kryje nebezpečný pokus od modré čáry. Buly před brankou Pittsburghu.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině jsme viděli, jak se hostující obrana v prach a popel proměnila. Domácím vyšlo úplně všechno. Po čtyřiceti minutách dominují hráči Penguins a vedou výrazně 5:0.
    Není to špatné, ne?

40:01

40:36
    Zápas pokračuje třetí třetinou, do které si domácí hokejisté nesou vedení o pět branek. S trochou nadsázky, jediné, o co se nyní hraje, je čisté konto brankáře Penguins.

41:20
    Domácí přidávají další gól, tentokrát s pořadovým číslem šest. Tvrdou střelou bez přípravy se prosazuje na vzdálenější tyč PHIL KESSEL. Asistence: Jevgenij Malkin a Carl Hagelin.
    41:20 Phil KESSEL - 6:0

42:01
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Oliver Ekman-Larsson – 2 min., podražení).

42:48
    Tým Pittsburgh Penguins je jednoznačně lepší, vede o šest branek a Arizona je bezradná. Neví, jaký styl hry praktikovat.

43:11
    Přesilovka domácích pokračuje dál, nyní se ale nemohou probojovat do útočného pásma. Fanoušci Pittsburghu jsou s vývojem zápasu spokojení.

44:55
    Nyní už sledujeme hru pět na pět. Jevgenij Malkin se probojoval s kotoučem do útočného pásma, zakončit však nedokázal.

45:58
    Matt Murray mnoho práce v tomto zápase nemá. Není to pro něho snadný zápas. Jsou pasáže, kdy na něho dlouhé minuty neletí ani jedna střela.

46:10
    32:20, tak vypadá aktuálně statistika střelby v tomto zápase.

46:34
    Nick Bonino mohl přihrávat volnému spoluhráči, rozhodl se pro střelu. Branku vůbec netrefil.

46:48
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.

46:48
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Bryan Rust – 2 min., podražení).

47:00
    Radim Vrbata se dostal do zajímavé střelecké pozice, jeho rána od modré končí jen malý kousek mimo tyčku.

47:54
    Oliver Ekman-Larsson vyslal jedovku od modré čáry, domácí brankář zasahovat nemusel, kotouč mířil nepřesně.

48:25
    Dlouhou dobu jsou hosté před brankou soupeře, ale domácí celek se může na Matta Murrayho spolehnout.

48:48

49:37
    Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny třetí třetiny, domácí hokejisté v tomto zápase přehrávají ve všech směrech soupeře. Penguins míří za výhrou.

50:14
    Radim Vrbata se dostal do postavení mimo hru. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

50:57
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Martin Hanzal – 2 min., vražení na hrazení).

51:37
    Přesilovou hru hrají domácí hokejisté zodpovědně, snaží se přidat další branku, hosté se s vypětím všech sil brání tlaku soupeře.

52:04
    Nechybělo mnoho a Nick Bonino dostal puk před prázdnou branku. V rozhodujícího chvíli se přihrávka nepovedla.

52:26
    Neuvěřitelné, další gól domácích. Conor Sheary a Nick Bonino dostali kotouč na modrou čáru, kde byl JUSTIN SCHULTZ. Jeho rána, kterou brankář Louis Domingue, viděl na poslední chvílí, končí za brankovou čárou. 7:0 pro Pittsburgh. Asistence: Nick Bonino a Conor Sheary.
    52:26 Justin SCHULTZ - 7:0

54:10
    Matt Murray stále drží čisté konto, zneškodnil zatím všech 25 střeleckých pokusů Arizony.

54:54
    Další zákrok pro domácího brankáře, rychlou ránou jej zkoušel překonat s jedenáctkou hrající Martin Hanzal.

55:21
    V poklidném tempu se zápas dohrává, o tom, kdo vyhraje, je jasno.
    Schultz prožívá povedené období. Posledních šest zápasů - 8 bodů (3+5).

56:20
    Ani jeden tým se nikam nežene. Nicméně Arizoně nelze odepřít sympatická snaha vstřelit čestný úspěch. Matt Murray pro tento čin pochopení nemá.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty zápasu.

57:51
    Tobias Rieder se probojoval do střelecké pozice, ale nedokázal brankáře domácích překonat.

58:30
    Penguins dostávají hru do neutrálního pásma.

59:00
    Hlasatel právě ohlásil poslední minutu hry zápasu, fanoušci začínají slavit.

59:26
    Matt Murray si nejprve ožil skandování svého jména vyprodanými tribunami, poté zastavil další střelecký pokus Coyotes.

Domácí mají důvod k radosti.

Sledovali jsme zápas, který nabídl jednoznačnou výhru domácích hokejistů. Pittsburgh Penguins svého dnešního soupeře přehrál rozdílem třídy, hned třináct domácích hráčů si připsalo alespoň jeden kanadský bod. Tučňáci porážejí svého soupeře vysoko 7:0. (03:42:14)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 9. S. Wilson (Cullen), 25. Bonino, 27. Daley, 29. Rust (Määttä), 36. Crosby (Malkin, Letang), 42. Kessel (Malkin, Hagelin), 53. J. Schultz (Bonino, Sheary)

Arizona Coyotes: M. Smith (29. Domingue) – Ekman-Larsson, Stone, Goligoski, DeAngelo, Chychrun, Schenn – Rieder, Hanzal, Vrbata – Perlini, Dvorak, Doan – Crouse, Martinook, J. McGinn – Dauphin, White, Jooris.

Rozhodčí: Sutherland, Pochmara – Murphy, Sericolo

Diváci: 18 420