Florida – Toronto 2:3 (0:1 po s.n.) | Pittsburgh – Carolina 3:2 (kon.) | Tampa – Montreal 4:3 (po pr.)
St. Louis – Philadelphia 6:3 (kon.) | Vancouver – Los Angeles 2:1 (kon.)
Vancouver Canucks
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Los Angeles Kings
Čtvrtek 29.12.2016, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepší hokejové soutěže na světě. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vancouver Canucks a Los Angeles Kings.

Los Angeles Kings z posledních pěti zápasů vyhrálo dva. 1:0 v prodloužení porazilo Pittsburgh Penguins a Nashville Predators 4:0. Tým nestačil na Boston Bruins 0:1, po nájezdech na Columbus Blue Jackets 2:3 a po prodloužení na Dallas Stars 2:3.
    Ranní trénink.

Vancouver Canucks z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Tampa Bay Lightning porazil 4:2 a Winnipeg Jets 4:1. Nestačil na Columbus Blue Jackets 3:4 v prodloužení, Winnipeg Jets 1:4 a Calgary Flames 1:4.

Vancouver Canucks: R. Miller (Markström) – Edler, Stecher, Sbisa, Ch. Tanev, B. Hutton, Trjamkin – D. Sedin, H. Sedin, Megna – Markus Granlund, Brandon Sutter, Eriksson – Baertschi, Horvat, Burrows – B. Gaunce, Chaput, Skille.

Los Angeles Kings: Budaj (Zatkoff) – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, Gravel, M. Greene – Gáborík, Kopitar, D. Brown – Pearson, J. Carter, Setoguchi – King, Dowd, Lewis – Andreoff, N. Shore, Nolan..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas za malý moment začne.

Následovat budou hymny Kanady a USA.

00:01

00:08
    Kotouč hned po osmi vteřinách vypadl z hrací plochy, a tak se přerušuje. Vhazovat se bude před brankou Los Angeles.

00:40
    Peter Budaj musel zasahovat proti střele Henrika Sedina, který obkroužil branku a pokoušel se zasunout kotouč za tyčku.

00:49
    Znovu se bude vhazovat před slovenským brankářem, neboť obránce Kings tečoval kotouč mimo hrací plochu.

00:54
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jake Muzzin – 2 min., vysoká hůl).

01:04
    Anže Kopitar se po zákroku svého brankáře dostal k puku, a tak jej okamžitě poslal přes všechny čáry. Vancouver musí od své branky zakládat další útočnou akci.

01:40
    Vancouver Canucks se nemůže stabilněji prosadit v útočném pásmu.

02:05
    Bo Horvat se dostal do útočného pásma v rozporu s pravidly, a tak se píská postavení mimo hru.

02:13
    Znovu se hostující celek osvobozuje, Canucks musí o pásmo tvrdě bojovat.

02:43
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Hosté se prosazují na samém konci přesilové hry. Po pěkné individuální akci dává sedmou branku v této sezóně LOUI ERIKSSON. Vybruslil si před bránu a prostřelil Budaje na vzdálenější tyč. Asistence: Bo Horvat a Ben Hutton.
    02:43 Loui ERIKSSON - 1:0

03:15
    Ryan Miller na druhé straně musel zasahovat po rychlé akci Los Angeles. Domácí brankář si dokázal poradit.

03:32
    Do další střelecké pozice se dostal Bo Horvat, jehož pokus byl zastavený brankářem.

03:54
    6:1, střelecky jsou výrazněji aktivnější hokejisté Canucks, ti se také dostali do vedení.

04:10
    Elitní domácí formace se snadno dostala do útočného pásma, ale Daniel Sedin nezakončil rychlou akci svého týmu přesnou střelou.

04:47
    Anže Kopitar hledal Dustina Browna. Druhý jmenovaný kotouč nezískal, neboť přihrávka na něj byla nepřesná.

05:22
    Vancouver hraje velmi dobře na obou koncích hřiště. Domácí jsou v úvodu zápasu jednoznačně lepším týmem. Kings se musí bránit.

05:49
    Derek Forbort se dostal do zakončení, Ryan Miller si s jeho střeleckým pokusem poradit dokázal.

06:00
    Šest minut hry z první třetiny je pryč, sledujeme velmi rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

06:15
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Nic Dowd – 2 min., nedovolené bránění).

06:30
    Vancouver svou první přesilovou hru proměnil, uvidíme, jak si povede nyní.

06:47
    Domácí se dostali do výborné střelecké pozice, zcela volný Bo Horvat trefil brankovou konstrukci.

07:44
    Půlminuta zbývá z přesilové hry, domácí se snaží přidat druhou branku. Los Angeles se ale zodpovědně brání.

08:15

08:25
    Dwight King to udělal dobře, byl tísněn obráncem, a tak alespoň vystřelil. Ryan Miller kryje jeho pokus.

08:47
    Jeff Carter vedl útočnou akci hostujícího celku, ale do výraznější střelecké pozice se probojovat nedokázal.

09:22
    10:4, střelecky je aktivnější domácí tým, který také vede o jeden gól.

09:44
    Alec Martinez výborně zapracoval za svou brankou, kde připravil protihráče o kotouč.

10:01
    Jordan Nolan to vzal na sebe, dostal se do střelecké pozice. Jeho bekhendová střela jen o malý kousek minula branku.

11:10
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

11:17
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Nic Dowd – 2 min., hákování).

11:38
    Třetí přesilovka pro domácí, dnes již vyprodukovali v početní výhodě sedm střel a dali jeden gól.

12:10
    Na ledě je elitní formace, výbornou pozici si připravil Sven Baertschi, který ale střelou z první nedokázal prostřelit slovenského brankáře ve službách Los Angeles.

12:53
    Dlouhou dobu jsou domácí nastěhovaní v útočném pásmu, mají ale problémy se zakončením. Hostující celek hraje zodpovědně.

13:17

13:26
    Kings jsou sice v plném počtu, ale i tak se dál musí bránit tlaku soupeře.

13:49
    Drew Doughty se probojoval do zakončení, ale jeho střelecký pokus byl tečovaný mimo branku. Domácí maskovaný muž zasahovat nemusel.

14:31
    Los Angeles Kings se čím dál častěji dostává do zakončení, domácí obrana ale hraje dobře a nedává hostům mnoho prostoru pro kombinační hru.

15:02
    Ryan Miller rozehrával za brankou a málem se mu to nevyplatilo. Nahrál totiž soupeři. Hostující hráč ale nedokázal rozehrát, neboť byl tísněn.

15:48
    Devin Setoguchi se pokoušel uspět proti dvěma obráncům domácích. To se mu ale nepodařilo.

16:03
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Sven Baertschi – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

16:03
    Nyní si přesilovou hru, první v tomto zápase, mohou vyzkoušet také hosté, domácí špatně střídali.

16:27
    Drew Doughty se probojoval s kotoučem do útočného pásma, ale zakončit se mu nepodařilo, následně domácí vyhodili přes všechny čáry.

17:02
    Drew Doughty a Alec Martinez kombinovali na útočné modré. Druhý jmenovaný se odhodlal ke střele, ale nedokázal branku domácích trefit.

17:32
    Kings už mnoho času z přesilové hry nemají, domácí se zatím brání velmi dobře.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:03

18:14
    V poklidném tempu se dohrává první třetina. Po návratu vyloučeného hráče pokračují v aktivní hře hokejisté Vancouveru.

18:39
    Nyní se domácí hokejisté dostali do postavení mimo hru, do útočného pásma se probojovali v rozporu s pravidly. Buly ve středním pásmu na polovině Kings.

19:06
    Drew Doughty se pokoušel o zakončení, ale byl tísněn, a tak se mu střela vůbec nepovedla podle představ.

19:30
    Dwight King to udělal nejlépe jako mohl. Byl v malém střeleckém úhlu, ale i tak nakázal puk nahodit na branku. Ryan Miller měl hodně práce, aby si poradil.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní třetina přinesla jedinou branku, vstřelili ji domácí v přesilové hře. Vancouver díky početní výhodě vede 1:0. Canucks jsou střelecky aktivnější. Kings se musí zatím bránit převaze soupeře. Los Angeles má velké problémy s přechodem do útočného pásma.

20:01

20:23
    Z kraje druhé třetiny navyšují domácí své vedení. Troy Stecher vystřelil od modré čáry a jeho pokus výborně před brankou tečoval mimo dosah brankáře HENRIK SEDIN. Asistence: Troy Stecher.
    20:23 Henrik SEDIN - 2:0

21:00
    Minuta hry ve druhé třetině je pryč a domácí navýšili své vedení. Los Angeles bude muset přidat, pokud chce pomýšlet na zdramatizování zápasu.

21:55
    Aktivnější jsou nyní hokejisté domácího celku, kteří kontrolují hru a nedávají Kings mnoho prostoru pro kombinační hru.

22:24
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje. Fanoušci vytvářejí v hale velmi dobrou atmosféru, vypráno rozhodně není, ale i tak je zde velmi kvalitní atmosféra.

23:39
    Vancouver se snaží hrát takticky velmi dobře, nedává soupeři mnoho prostoru pro zakončení. Los Angeles to nemá snadné, protože se nedostává do střeleckých pozic.

23:52
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Bo Horvat – 2 min., vysoká hůl).

24:11
    Přesilovku mají nyní k dispozici hokejisté Kings. Ti se ale nemohou probojovat stabilněji do útočného pásma. Canucks velmi dobře brání.

24:51
    Anže Kopitar hledal Aleca Martineze, který se nakonec dostal do zakončení. S jeho pokusem si dokázal brankář Ryan Miller poradit.

25:10
    Marián Gáborík to zkoušel od modré čáry. Jeho povedenou střelu tak tak dokázal zastavit brankář domácích.

25:45
    Ryan Miller si na nedostatek práce naříkat rozhodně nemůže, hostující hokejisté jej nešetří.

25:52

26:44
    Hra je nyní přerušena, následovat bude komerční přestávka.

26:53
    14:11, střelecká převahu Canucks stále platí, ale už rozhodně není tak velká, jako byla v jistých fázích zápasu.

27:23
    Jordan Nolan zůstal na malý moment volný před brankou, ale i to stačilo k tomu, aby dostal puk a zakončil. Ryan Miller byl pozorný a dokázal si poradit.

28:04
    Brankář domácích rozehrával kotouč od své branky, neudělal to úplně nejlépe, ale situaci zachránili jeho spoluhráči, kteří nenechali Kings vystřelit.

28:43
    Los Angeles se zatím marně snaží najít recept na defenzivu domácích. Canucks se velmi dobře brání ve vlastním pásmu.

29:14
    Kevin Gravel má puk za svou brankou a pokouší se co nejrychleji založit útočnou akci. Na jejím konci je střela na branku, Ryan Miller kryje puk, bude se vhazovat.

29:37
    Andy Andreoff čekal mezi kruhy na přihrávku, ta se k němu ale nedostala, výborně zapracovala defenziva domácích.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Domácí hokejisté stále vedou o dvě branky. Kings se snaží, ale nedaří se jim snížit.

30:32
    Los Angeles se dostalo do postavení mimo hru. Po komerční přestávce se bude vhazovat v neutrální zóně.

30:53
    Devin Setoguchi se pokoušel něco vymyslet na kruhu, ale nedokázal vystřelit přesněji, následně domácí obránci otočili směr hry.

31:34
    Domácí hokejisté nerozehráli dobře, a tak se píská zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Canucks.

32:26
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž zápasu, ani jeden celek se nikam nežene. Šancí je podstatně méně, naopak přibývá osobních soubojů.

33:00
    Střelecky je zápas vyrovnaný, oba týmy vystřelily na branku čtnáctkrát.

33:41
    Nick Shore měl hodně prostoru před brankou Vancouveru. Jel hodně blízko a vystřelil. Jeho pokus dokázal velmi dobře brankář vyrazit nad.

34:14
    Hostující celek se nyní snaží s výsledkem něco udělat, ale nemůže najít recept na obrannou hru domácích. Ryan Miller podává velmi dobrý výkon.

34:25
    Dostáváme se do finální části druhé třetiny, domácí hokejisté stále vedou o dvě branky.

35:30
    Los Angeles Kings se snaží o snížení ještě před koncem druhé části, ale proti dobře organizované obraně Canucks to nemá snadné.

36:35
    Není k vidění mnoho šancí, hraje se klidnější hokej. Takticky hrají domácí velmi dobře, vedou o dva góly a puk drží daleko od vlastní branky.

37:08
    Jordan Nolan to vzal na sebe. Mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu. Projektil mířil vysoko nad branku.

37:37
    Matt Greene má kotouč za svou brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů. Následně na střídačku míří i on.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, hraje se zejména ve středním pásmu.

38:20
    Jake Muzzin se dostal do velkých problémů. Měl puk za svou brankou, kde jej napadal soupeř. Hostující hráč těžkou pozici nakonec zvládl.

38:45
    Ryan Miller nyní senzačně vychytal hostujícího hráče. Dustin Brown našel Anžeho Kopitara, který měl před sebou odkrytou část branku. Domácí gólman puk vyrazil betonem.

39:05
    Jayson Megna se po pěkné akci uvolnil, vybruslil si před branku a rychle zakončil. Puk trefil brankovou konstrukci.

39:40
    V této části hry se už nic pravděpodobně nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině navýšil domácí celek své vedení. Kings nehrají špatně, ale nemohou najít recept na brankáře soupeře. Ryan Miller drží své spoluhráče a náskok Canucks je tak 2:0.

40:01

40:24
    Do třetí třetiny vstupují domácí hokejisté s vedením o dvě branky. Naopak hosté musí zabrat, pokud chtějí pomýšlet na zdramatizování zápasu.

41:09
    16:19, střelecky jsou aktivnější hosté, na svou první vstřelenou branku stále ale čekají.

41:30
    Ryan Miller si připisuje další výborný zákrok, poradil se si pokusem Andy Andreoffa.

41:56
    Kings vybojovali kotouč v útočném pásmu, následné zakončení postrádalo přesnost a důraz.

43:10
    Canucks hrají zodpovědně před vlastní brankou, díky tomu nedávají hostům mnoho možností na zakončení. Vancouver se snaží hrát aktivně, ale momentálně se hraje spíše ve středním pásmu.

44:04
    Dustin Brown byl zaparkovaný před brankou, kotouč se k němu sice dostal, ale než stihl zakončit, vypíchl mu jej brankáře Ryan Miller.

44:40
    Ani jeden celek se momentálně nikam nežene. Sledujeme klidnější pasáž hry. Optickou převahu sice mají domácí, ale do zakončení se nedostává nikdo.

45:20
    Derek Forbort nahazoval kotouč od modré na branku domácích. Jeho pokus byl ale zablokovaný obráncem Canucks, směr hry se tak otáčí.

45:54
    Los Angeles Kings nelze odepřít snahu s výsledkem něco udělat. Zatím se hostům ale nedaří vůbec nic.

46:25
    Osobních soubojů začíná přibývat, sledujeme rychlý hokej plný střetů a soubojů.

47:10
    Nikita Trjamkin to zkoušel od modré čáry. Jeho pokus byl nepřesný, puk končí na mantinelu za brankou Kings.

47:46
    Derek Forbort vypálil od modré čáry, s jeho pokusem neměl domácí brankář Ryan Miller problém. Vhazovat se bude před jeho brankou po komerční přestávce.

48:06
    Anže Kopitar nic nevymýšlel, dostal se k kotoučem do útočného pásma a vystřelil. Domácí brankář byl pozorný a nenechal se překonat.

48:46
    Arénou obíhá mexická vlna, domácí fanoušci se baví dobře, jejich oblíbenci vedou o dvě branky a Kings nejeví snahu o vyrovnání.

49:12
    17:28, Los Angeles je střelecky aktivnější, ale nemůže se probojovat do vyložených pozic.

49:41
    Drew Doughty projel s kotoučem na holi do útočného pásma, ale ke střele se propracovat přes obránce nedokázal. Ryan Miller zasahovat ani nemusel.

50:34
    Alec Martinez čekal na puk na modré čáře, ale nedostal ho. Na druhé straně se propracoval ke střele Bo Horvat. Jeho pokus končí výrazně mimo branku.

51:13
    Devin Setoguchi udělal elegantní kličku, uvolnil se a zkusil zakončit. Puk mu však uskočil, a tak nedokázal vystřelit přesněji.

51:50
    Trevor Lewis se po samostatné akci proháčkoval až na dolní hranici kruhu a vystřelil. Domácí maskovaný muž byl pozorný.

52:25
    Michael Chaput si užil rychlou akci, kterou zakončil střelou do míst, kde byl pozorný brankář Kings.

53:00
    Sedm minut zbývá do konce třetí třetiny, domácí hokejisté stále vedou o dva góly. Kings se nemohou propracovat ke stabilnějšímu tlaku před brankou soupeře.

53:35
    Hraje se zejména ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene. Brankáři mnoho práce nemají.

54:01
    Alexandre Burrows držel puk za brankou Kings, ale do zakončení se on ani jeho spoluhráč nedostal.

54:27
    Tanner Pearson ani Alec Martinez se nedokázali prosadit v předbrankovém prostoru.

54:51
    Troy Stecher výborně zastavil akci hostů, a tak se směr hry otáčí. Oba týmy střídají.

55:15
    Dostáváme se do finální části třetí třetiny, domácí celek stále vede o dva góly. Kings se nedaří vůbec nic.

55:35
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.

56:43
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Tři minuty před koncem třetí třetiny hostující celek snižuje. Jeff Carter vystřelil od modré čáry. Puk si vzal TANNER PEARSON. Připravil si jej na střelu a ze střední vzdálenosti překonal domácího brankáře. Ryan Miller na střelu nedosáhl. Je zaděláno na drama. Asistence: Jeff Carter.
    56:43 Tanner PEARSON - 2:1

57:30
    Velmi rychle se pokusili získat domácí dvoubrankové vedení zpět na svou stranu, ale Peter Budaj kryje další pokus Canucks,

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:12
    Los Angeles Kings už nemá mnoho času na vyrovnání, Peter Budaj čeká na pokyn, aby opustil branku.

58:30
    Hosté hrají bez gólmana, zkouší to v šesti.

58:39
    Alec Martinez sestřelil Bo Horvata. Domácí hráč bude v pořádku, ale je otřesený.

58:40
    Peter Budaj se vrátil do branky.

58:56
    Hosté znovu odvolávají brankáře, zkouší to v šesti v útočném pásmu.

59:04
    Ryan Miller kryje střelecký pokus od modré čáry. Bude se vhazovat před jeho brankou.

59:11
    Domácí brankář znovu drží kotouč bezpečně daleko od brankové čáry. Kings se snaží vyrovnat. Bude to ještě dramatická koncovka třetí třetiny.

59:27
    Drew Doughty branku přestřelil, následně Brandon Sutter dostal puk do středního pásma.

59:45
    Kings se nemohou probojovat do útočného pásma.

Československá stopa v utkání:
    Marián Gáborík (LAK) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:05
    Peter Budaj (LAK) 59 minut, 18 zákroků, 2 góly, 90,0%

1. Ryan Miller (VAN) 36 zák., 1 gól, 97,3%
    2. Drew Doughty (LAK) 0+0
    3. Loui Eriksson (VAN) 1+0

Úvodní třetina přinesla jedinou branku, vstřelili ji domácí v přesilové hře. Vancouver díky početní výhodě vedl 1:0. Canucks byli střelecky aktivnější. Los Angeles mělo velké problémy s přechodem do útočného pásma. Mnohdy se zbytečně dostalo do postavení mimo hru.

Ve druhé třetině navýšil domácí celek své vedení. Stačilo jim k tomu 23 sekund, prosadil se Henrik Sedin. Los Angeles se snažilo, ale nedokázalo snížit.

To se podařilo až tři minuty před koncem třetí třetiny, kdy se prosadil Tanner Pearson. V závěru zápasu zkoušeli hosté hru bez brankáře, ale vyrovnat se jim už nepodařilo. Vancouver vyhrává tento zápas 2:1. (06:35:29)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 3. Eriksson (Horvat, B. Hutton), 21. H. Sedin (Stecher) – 57. Pearson (J. Carter)

Rozhodčí: Nicholson, StLaurent – Gibbon, Mills

Diváci: 18 565