Mladá Boleslav – Pardubice 5:1 (kon.) | Vítkovice – Plzeň 2:4 (kon.) | Zlín – Třinec 4:2 (kon.)
Olomouc – Chomutov 1:3 (kon.) | K. Vary – Litvínov 2:3 (kon.) | Mountfield HK – Liberec 3:2 (kon.)
Kometa Brno – Sparta 2:5 (kon.)
Mountfield HK
3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Úterý 03.01.2017, 18:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 35. kolo

54:24
    Petr Jelínek nyní velmi tvrdě narazil ze strany na mantinel Martina Pláňka, který si dal hlavou o hranu hrazení a dlouhou dobu se nezvedal z ledu. Za tento zákrok inkasuje útočník Tygrů trest na 5 minut + do konce utkání za vražení na hrazení.

47:41
    Východočeši teď budou mít ještě větší šanci skórovat. Ševc odchází na dvě minuty na trestnou lavici za krosček.

42:19
    Vlach je vyloučen na dvě minuty za podražení. Východočeši mají příležitost tento zápas otočit.

36:47
    Mountfield dostává šanci na srovnání. Kolmann je přísně vyloučen, kotouč se možná otřel o tvrzené sklo, přesto usedá na trestnou lavici za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.

32:40
    Lukáš Vantuch inkasuje dvě minuty za podražení, síly na ledě se na nějakou dobu srovnají.

30:20
    Jejich řádění ukončují sudí. Picard dostává za souboj před brankou trest na pět minut + do konce utkání za sekání.

26:39
    A nyní již hradecký bek usedá na trestné lavici za sekání. Liberec bude hrát 28 sekund přesilovku 5 na 3. Arénou se nese pokřik nelichotící mužům v pruhovaném.

25:07
    Čáp srazil ramenem k zemi Vlacha, sudí však viděli ve hře koleno a hradecký bek už sedí na trestné lavici, kde by měl pobýt dvě minuty za faul kolenem.

18:00
    Přesně dvě minuty do konce první třetiny. A Liberec má šanci na vstřelení úvodní branky. Bednář vyloučen na dvě minuty za podražení.

11:44
    Přesilovku si nyní vyzkouší Mountfield. Stránský je vyloučen za nedovolené bránění.

06:13
    Michal Dragoun nakonec inkasuje 2 + 10 minut za naražení zezadu.

05:08
    Uvidíme první přesilovku, zahrají si ji hráči z města pod Ještědem. Pláněk je vyloučen na dvě minuty za podražení, domácí publikem je s tím hrubě nespokojeno.

Petr Šatalík

Branky a nahrávky: 36. Červený (J. Dvořák, Dragoun), 38. Džerinš (Jarůšek), 49. Dej (Köhler) – 21. L. Krenželok (P. Jelínek), 28. P. Jelínek (Bulíř, Radivojevič)

Mountfield HK: Rybár (Kacetl) – Vydarený, Pláněk, Dietz, Gregorc, Newton, Štajnoch, Čáp – Šimánek, Džerinš, Červený – Dej, Bednář (C), Köhler – Picard, Dragoun, Jarůšek – T. Knotek, Kukumberg, P. Beránek – J. Dvořák.
    Bílí Tygři Liberec: Will (Lašák) – Ševc, Kolmann, Vitásek, Pyrochta, Jánošík, Havlín, Husa – L. Krenželok, P. Jelínek, Ordoš – Radivojevič (C), Bulíř, Svačina – D. Špaček, Bližňák, J. Stránský – J. Vlach, Vantuch, Martin Procházka.

Rozhodčí: Pešina, Souček – Jelínek, Pešek