Boston – Edmonton 3:4 (kon.) | Washington – Columbus 5:0 (kon.) | Tampa – Nashville 1:6 (kon.)
St. Louis – Carolina 2:4 (kon.) | Chicago – Buffalo 4:3 (po pr.) | San Jose – Minnesota 4:5 (kon.)
Los Angeles – Detroit 0:4 (kon.)
St. Louis Blues
2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Carolina Hurricanes
Pátek 06.01.2017, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

St. Louis Blues má během posledních dnů výsledky jako na houpačce a pátek v noci se bude snažit v domácím prostředí Scottrade Center navázat na výhru ze zápasu proti Chicagu, kterou zaznamenalo 2. ledna 2017 v utkání Winter Classic pod širým nebem.

St. Louis Blues:

St. Louis Blues čtyřmi góly v řadě otočilo v úvodním zápase roku 2017 Winter Classic proti Chicagu Blackhawks a zvítězilo v pondělí 2. ledna 4:1. Blues se budou snažit proti Carolině vyhrát druhý zápas v řadě, což se jim naposledy povedlo v období mezi 19. a 22. listopadem. V bráně St. Louis začne Jake Allen.

Carolina Hurricanes:

Útočník Ty Rattie se dočká debutu dříve, než se předpokládalo, a v pátek v noci na ledě St. Louis Blues nastoupí v dresu Caroliny Hurricanes ke svému prvnímu zápasu. Navíc v prvním útoku po boku Jeffa Skinnera a Victora Raska. Ty Rattie odehrál za St. Louis Blues v zámořské soutěži 30 utkání, během nichž vstřelil čtyři góly a zaznamenal čtyři asistence. Do sestavy Hurricanes by se měl vrátit po zranění v dolní části těla, kvůli němuž vynechal čtyři utkání, obránce Justin Faulk. V bráně začne počtrnácté v řadě Cam Ward.

Vzájemné zápasy z loňské sezóny 2015/16:

28.02.16 Carolina Hurricanes – St. Louis Blues 2:5
    15.01.16 St. Louis Blues – Carolina Hurricanes 1:4

Který z týmů vyhraje první třetinu?

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Edmundson, Pietrangelo (C), Hunt, Shattenkirk (A), Bouwmeester, Parayko – Steen (A), Stastny, Perron – Schwartz, Lehterä, Tarasenko – Fabbri, Berglund, Jaškin – Upshall, Brodziak, Reaves. Hlavní trenér: Ken Hitchcock.

Carolina Hurricanes: C. Ward (Leighton) – Slavin, Pesce, Hainsey, Faulk (A), Hanifin, R. Murphy – Skinner, V. Rask (A), Rattie – Aho, Teräväinen, Stempniak – B. McGinn, J. Staal (A), D. Ryan – Nordström, McClement, Stålberg. Hlavní trenér: Bill Peters.

Rozhodčí: Jean Hebert, Dean Morton. Čároví: Vaughan Rody, Kiel Murchison.
    Ty Rattie a jeho slova před dnešním debutem v dresu Caroliny.

00:01

00:09
    Cam Ward vyjel za svou bránu, aby zastavil první nahození St. Louis a holí v klidu rozehrál.

00:38
    Alex Pietrangelo se na pravém křídle ocitl u mantinelu pod tlakem a pouze nahodil puk podél hrazení za bránu Cama Warda, kde ho sebrali hokejisté Caroliny.

01:09
    Carolina právě vstřelila branku!
    Brock McGinn na levém křídle těsně před útočnou modrou čárou v souboji s dvěma protihráči skončil na ledě, v kleče ale dokázal přihrát do jízdy DEREKOVI RYANOVI, který v levém kruhu pro vhazování naznačoval pohledem přihrávku a nad levým betonem Jakea Allena zamířil ke vzdálenější levé tyči. Carolina velice rychle otevřela skóre a vede 1:0! Asistence: Brock McGinn a Jordan Staal.
    01:09 Derek RYAN - 0:1

02:09
    Jake Allen se v bráně St. Louis Blues ještě ani pořádně nestačil zahrát a inkasoval. Domácí musí zvýšit obrátky.

02:36
    Robby Fabbri se pokusil vyrovnat prudkou střelou z pravého křídla, Cam Ward ale dokázal jeho pokus zřejmě pravým betonem vyrazit mimo tři tyče své brány!

03:03
    Na opačné straně to zkoušeli z levého křídla hokejisté Caroliny, na přední tyči byl ale připraven Jake Allen, který dobře zasáhl pravým betonem a puk vyrazil mimo.

04:06
    Blues se znovu snažili dostat ke střele na pravém křídle, tentokrát ovšem ve své snaze neuspěli.

04:14
    Viktor Stålberg po rychlém protiútoku pálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování, jeho střela ale byla zablokována.

04:33
    Carolina Hurricanes špatně střídala a dostala dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. St. Louis Blues má k dispozici první přesilovou hru.

05:16
    Hurricanes se podařilo dvakrát během pár sekund vyhodit a Jake Allen se vydal za bránu, aby zastavil puk.

05:23
    Také St. Louis Blues hrálo v šesti a Ryan Reaves odpyká trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Minutu a deset sekund se bude hrát ve hře čtyři na čtyři.

05:58
    Teuvo Teräväinen na pravém křídle vypálil z vrcholu kruhu pro vhazování a Kevin Shattenkirk po dobrém obranném zákroku jeho střelu přizvedl do ochranné sítě.

06:26
    Vladimir Tarasenko na pravém křídle předvedl pěknou otočku a z ostrého úhlu si sjel před bránu, v blízkosti pravé tyče se ale ke střele dostat nedokázal.

07:06
    Puk byl sražen na střídačku St. Louis Blues v době, kdy začala zkrácená přesilová hra Caroliny Hurricanes.

07:15
    Alexander Steen mohl udeřit v oslabení, jeho střela z pravého kruhu pro vhazování ale byla zablokována.

07:23
    Vyloučený Ryan Reaves se vrátil zpět na led a St. Louis Blues hraje po přečkání přesilové hry v plném počtu.

07:38
    Patrik Berglund napřáhl v pravého kruhu pro vhazování k nádherné střele zápěstím, která se od vzdálenější levé tyče odrazila zpět do hry!
    07:38 Patrik Berglund a jeho nádherná střela zápěstím!

08:37
    Na opačné straně ledové plochy vypálili z pravého křídla Hurricanes, jejich střela od mantinelu ale na přední tyči skončila na levém betonu Jakea Allena.

09:38
    Cam Ward vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození St. Louis Blues a v klidu holí rozehrál.

10:06
    Lee Stempniak po pravém křídle zavezl puk podél hrazení do útočného pásma a poté byl vytlačen za bránu.

10:38
    Jay Bouwmeester napřáhl na levém křídle k prudké střele s příklepem, která od modré čáry letěla pár čísel nad ledem a zamířila vedle přední levé tyče.

10:50
    Hurricanes z levého křídla nahodili puk směrem na bránu a Jake Allen ho bez problému ukryl v lapačce.

11:14
    Colton Parayko se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, jenže jeho následná střela skončila na výstroji Cama Warda!

11:35
    Colton Parayko vzápětí na vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele s příklepem, která zamířila pouze doprostřed brány a Cam Ward ji ukryl v náručí.

11:58
    Hokejisté St. Louis Blues se vzápětí pokusili na levém křídle vyrovnat střelou od modré čáry, Cam Ward byl ale opět připraven a puk po snadném zákroku ukryl v lapačce.
    Připomenutí rekordu organizace Blues v podání brankáře Brenta Johnsona, který v dresu St. Louis v období mezi 3. a 23. lednem 2002 vychytal svému týmu 10 vítězství v řadě.

13:22
    Noah Hanifin na levém křídle prudce vypálil z vrcholu kruhu pro vhazování a Jake Allen jeho pokus hrudí vyrazil.

13:40
    Robby Fabbri se po několikáté v zápase dostal v pravém kruhu pro vhazování ke střele, která byla přizvednuta nad bránu.

13:50
    David Perron dostal dvouminutový trest za nedovolené bránění a Carolina má k dispozici druhou přesilovou hru.

14:14
    Cam Ward se vydal za svou bránu, aby zastavil vyhozený puk St. Louis Blues, které se osvobodilo.

14:42
    Hurricanes na pravém křídle z ostrého úhlu nahodili puk na přední tyč, kde byl připravený Jake Allen a přerušil hru.

14:58
    Alex Pietrangelo na pravém křídle dokázal dobruslit prudký kotouč a poté ho z ostrého úhlu poslal zápěstím směrem na bránu, Cam Ward ale puk hrudí vyrazil mimo.

15:34
    Cam Ward se vydal opět za svou bránu, aby zastavil vyhození St. Louis Blues, a přesilová hra se chýlí ke svému konci.

15:50
    Vyloučený David Perron naskočil zpět na ledovou plochu a St. Louis úspěšně přečkalo druhé oslabení, během něhož se hráči Caroliny dostali pouze k jedné střele.

15:58
    Justin Faulk na pravém křídle vypálil od modré čáry a po zákroku Jakea Allena, který měl skvělý výhled, následuje krátká reklamní přestávka. V první části poslední.

16:34
    Jay McClement se ocitl v pravém kruhu pro vhazování pod tlakem a bekhendem nahodil puk za bránu Jakea Allena.

17:23
    David Perron na levém křídle zkusil vypálit od mantinelu a pozorný Cam Ward jeho pokus vyrážečkou vyrazil.

17:47
    Robby Fabbri v blízkosti pravé tyče nedokázal dokončit stahovačku a puk mu ujel pod lapačku Cama Warda.

18:02
    Dmitrij Jaškin vyrazil po levé straně v blízkosti střídaček do nebezpečného přečíslení dva na jednoho, které vzápětí zastavila jeho nepřesná přihrávka.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

19:04
    Blues se dokázali vymanit ze sevření Hurricanes a Ryan Reaves vyhodil kotouč do zóny hostujícího celku.

19:44
    Jake Allen se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Sebastiana Aha, a puk vzápětí skončil na střídačce.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

St. Louis Blues vstoupili do utkání v domácím Scottrade Center hodně pomalu a již po 69 sekundách poslal Carolinu do vedení pěknou střelou Derek Ryan. V dresu Blues mohl vzápětí odpovědět Patrik Berglund, jenže v největší šanci svého týmu nádhernou střelou orazítkoval levou tyč. Skóre po první třetině: St. Louis Blues 0 Carolina Hurricanes 1.
    Na střídačce Caroliny panuje po první třetině pozitivní nálada.

Druhá třetina začne přibližně ve 3:00.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 6-7; Zablokované střely: 3-5; Vhazování: 59%-41%; Hity: 5-6; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné minuty: 4-2.

20:01

20:01
    Ve Scottrade Center právě začala prostřední část utkání, do které Hurricanes zásluhou branky Dereka Ryana vstupují s jednobrankovým vedením.

20:28
    Dmitrij Jaškin si z pravého křídla sjel do levého kruhu pro vhazování a napřáhl ke střele zápěstím, která byla vzápětí zablokována.

21:04
    Ty Rattie z pravého kruhu pro vhazování nahodil puk směrem na přední tyč, kde ji tečoval jeden z jeho spoluhráčů, brankář Jake Allen ale dobře zasáhl levým betonem, kterým kotouč vykopl mimo.

21:39
    David Perron si sjížděl před bránu, do zakončení se ovšem v blízkosti brány Hurricanes nedostal.

22:13
    Blues z levého křídla nahodili puk směrem na přední tyči, kde byl připravený Cam Ward a připsal si snadný zákrok.

22:46
    Jori Lehterä na pravé straně útočného pásma vypálil zápěstím od modré čáry a Cam Ward bez problému ukryl puk ve své výstroji. Brankář Caroliny měl skvělý výhled.

22:53
    David Perron na levém křídle vypálil ihned po vhazování a Cam Ward jeho následný pokus vyrazil do rohu.

23:04
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    JOEL EDMUNDSON na levém křídle od modré čáry po pěkné zpětné přihrávce Alexandera Steena nahodil puk na bránu a jeho nahození skončilo přesně v bližším levém horním rohu – 1:1! Asistence: Alexander Steen a Paul Stastny.
    23:04 Joel EDMUNDSON - 1:1

23:10
    Carolině se po inkasování vyrovnávací branky nepodařilo rozehrát a puk podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění.

23:22
    Alex Pietrangelo tvrdě vypálil od modré čáry a jeho prudká rána s příklepem těsně minula levý horní roh brány.

24:19
    St. Louis Blues vyrazilo po levém křídle do útoku, který zastavilo postavení mimo hru. Následovalo vhazování ve středním pásmu.

24:54
    Sebastian Aho se řítil do samostatného úniku, který chtěl zakončit rychlou střelou mezi betony Jakea Allena, brankář St. Louis je ale včas sklapl k sobě!

25:51
    Ryan Murphy dostal dvouminutový trest za hákování a St. Louis Blues si zahraje druhou přesilovou hru.

26:03
    Joakim Nordström se dostal na vrcholu levého kruhu pro vhazování v oslabení ke střele, kterou na přední tyči Jake Allen vyrazil pravým betonem.

26:48
    Hurricanes se podařilo vyhodit a St. Louis musí další útočnou akci rozjíždět od vlastní brány.

27:20
    Hurricanes opět mohli udeřit v oslabení, jenže Jake Allen jejich pokus dokázal vyrazit levým betonem!

27:27
    Robby Fabbri na pravém křídle zavezl puk do útočného pásma a VLADIMIR TARASENKO po jeho rychlém zabrzdění a následné přihrávce z vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování zamířil nádhernou střelou zápěstím pod vyrážečkou Cama Warda o levou tyč do brány. Blues využili přesilovou hru a otočili utkání! Asistence: Robby Fabbri a Jori Lehterä.
    27:27 Vladimir TARASENKO - 2:1

27:35
    Carolina se pokusila rychle odpovědět, Jake Allen ale její nahození bez problému ukryl v lapačce.

28:04
    Joel Edmundson se za vlastní bránou zmocnil kotouče a poté přihrávkou podél hrazení založil útok St. Louis Blues.

28:52
    Následný útok St. Louis sice nic nepřinesl, domácí hokejisté se ale vzápětí vrátili do útočného pásma a jejich bomba od modré čáry zamířila mimo.

29:41
    Justin Faulk se mezi kruhy pro vhazování dostal mezi dvěma protihráči ke střele zápěstím, která mířila nad ledem k pravé tyči, Jake Allen ji ale našel v lapačce!

29:48
    A další zákrok Jakea Allena, kterého se Hurricanes podruhé v zápase snaží marně překonat.

30:18
    Justin Faulk vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho následná střela byla zablokována.

30:38
    Joakim Nordström se ocital mezi kruhy pro vhazování po přihrávce svého spoluhráče zpoza brány ve velké šanci, jenže jeho prudký pas nedokázal zpracovat.

31:02
    JAY MCCLEMENT po přihrávce Jaccoba Slavina přes šířku útočného pásma v pravém kruhu pro vhazování vypálil bez přípravy a mezi tělem a lapačkou Jakea Allena puk procedil k přední pravé tyči. Carolina zareagovala na dva inkasované góly v řadě a vyrovnala na 2:2! Asistence: Jaccob Slavin a Brett Pesce.
    31:02 Jay MCCLEMENT - 2:2

31:19
    Alex Pietrangelo byl zřejmě hráčem, který tvrdě vypálil od modré čáry a Cam Ward jeho pokus mířící do vzdálenějšího levého horního rohu vyrazil pravým ramenem!

32:14
    Akci St. Louis Blues zastavilo postavení mimo hru, po kterém přichází na řadu krátká reklamní přestávka.

32:46
    Paul Stastny ze středního pásma nahodil puk za bránu Caroliny, kam si pro něj sjel Cam Ward a rozehrál.

33:16
    Blues na levém křídle vypálili z ostrého úhlu a Cam Ward jejich pokus vyrazil pravým betonem.

34:04
    St. Louis Blues se nepodařilo rozehrát a puk po nepřesné přihrávce skončil na zakázaném uvolnění, po kterém si Ken Hitchcock vyžádal oddechový čas.

34:16
    Robby Fabbri u mantinelu v útočném pásmu vysekl puk Brettovi Pescemu a za sekání byl vyloučen na dvě minuty.

34:33
    Jeff Skinner ukázal rozhodčím, že byl zasažen do obličeje, a Alex Pietrangelo byl vyloučen za vysokou hůl, což znamená, že Carolina si zahraje přesilovou hru, která potrvá 1 minutu a 43 sekund!

34:53
    Justin Faulk vypálil v pravém kruhu pro vhazování a jeho střela byla sražena do rohu ledové plochy.

34:59
    Jordan Staal byl vyloučen na dvě minuty za sekání, ke kterému došlo mezi kruhy pro vhazování v útočném pásmu, a přesilová hra Hurricanes 5 na 3 je minulostí.

35:27
    Jake Allen předvedl dva dobré zákroky, z nichž druhý proti střele Justina Faulka z vrcholu levého kruhu pro vhazování stál opravdu za to! Brankář Blues ukryl jeho prudkou ránu s příklepem bez přípravy v lapačce.

35:46
    Jeff Skinner nádherně vypálil z pravého kruhu pro vhazování a jeho rychlá svižná střela se od bližší pravé tyče odrazila zpět do hry!
    35:46 Jeff Skinner v přesilové hře orazítkoval bližší tyč!

36:16
    Robby Fabbri naskočil zpět na led a po krátké hře na obou stranách ve čtyřech začne přesilová hra Blues, nebude mít ovšem příliš dlouhého trvání.

36:33
    Alex Pietrangelo už je také zpět na ledové ploše a začíná zkrácená přesilová hra Blues, která potrvá pouhých 23 sekund.

36:59
    Jordan Staal se také vrátil na led po uplynutí dvouminutového trestu a nyní už oba týmy hrají v plném počtu.

38:00
    Hurricanes se sice připravili faulem o přesilovou hru 5 na 3, vzápětí ale v běžné početní výhodě orazítkovali tyč. Do další šance se zatím hosté snaží dostat marně.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

39:34
    Blues vypálili z pravého kruhu pro vhazování, Cam Ward ale dobře přečetl jejich střelu a vyrazil ji mimo.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Joel Edmundson v úvodu prostřední části svým prvním gólem v letošní sezóně NHL odpověděl na úvodní trefu Dereka Ryana z první třetiny a vzápětí po využití přesilové hry otočil vývoj utkání na stranu St. Louis nádhernou střelou Vladimir Tarasenko. Fanoušci ve Scottrade Center měli velkou radost, jejich nadšení ale necelých devět minut před koncem druhé třetiny ztlumil Jay McClement. Skóre po druhé třetině: St. Louis Blues 2 Carolina Hurricanes 2.
    Eddie Läck včera (v zámoří dnes) oslavil své 29. narozeniny.

Happy birthday, @eddiethestork!

Fotka zveřejněná uživatelem Carolina Hurricanes (@nhlcanes),

Třetí třetina začne přibližně ve 3:56.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 16-19; Zablokované střely: 7-6; Vhazování: 53%-47%; Hity: 8-13; Přesilové hry: 1/3-0/4; Trestné min.: 8-6.

40:01

40:01
    V St. Louis právě začala závěrečná třetí třetina, do které oba týmy vstupují po atraktivní druhé třetině za stavu 2:2.

40:23
    St. Louis Blues se nepodařilo rozehrát a puk po 23 sekundách zamířil na zakázané uvolnění, po kterém se vhazovalo před bránou Jakea Allena.

40:44
    Jeff Skinner se v levém kruhu pro vhazování dostal k odraženému puku a jeho následná střela zamířila vedle vzdálenějšího pravého horního rohu brány.

41:11
    Joel Edmundson na levém křídle vypálil od mantinelu a jeho prudká střela s příklepem taktéž zamířila mimo.

41:34
    Sebastian Aho vypálil z levého kruhu pro vhazování a jeho střela letící těsně nad ledem se po pravým betonu Jake Allena svezla za bránu.

42:06
    Blues napálili puk za bránu Cama Warda a okamžitě zamířili na střídačku. V úvodu třetí třetiny se hraje ve vysokém tempu.

42:40
    Joakim Nordström si srovnal puk na hůl a na levém křídle vypálil z prostoru mezi kruhem pro vhazování a modrou čárou, Jake Allen ale jeho pokus holí vyrazil mimo.

43:28
    David Perron se snažil na levém křídle uvolnit, jenže v rohu obranného pásma ho odzbrojil Derek Ryan.

44:05
    Jake Allen vyjel rychle za svou bránu, aby zastavil nahození Hurricanes od střídaček a podél hrazení rozehrál. Dvojice hráčů Caroliny brankáře Blues rychle napadala.

44:49
    Vladimir Tarasenko se po nádherné přihrávce Robbyho Fabbriho ocitl v blízkosti pravé tyče ve velké šanci, jeho následná střela ale zamířila vedle vzdálenějšího levého horního rohu brány!

45:02
    Na opačné straně dobře vypálili z pravého kruhu pro vhazování Hurricanes a Jake Allen jejich pokus vyrazil hrudí mimo.

46:12
    Alexander Steen v blízkosti střídaček minul kolmou přihrávkou Robbyho Fabbriho a puk skončil na zakázaném uvolnění, po kterém se hra přesunula před bránu Jakea Allena.

46:32
    Druhé zakázané uvolnění na straně St. Louis Blues se vzápětí nepískalo, na straně Caroliny Hurricanes už ale ano. Hra je nyní kouskována.

46:58
    Kevin Shattenkirk na vrcholu pravého kruhu pro vhazování tvrdě vypálil s příklepem a Cam Ward měl co dělat, aby mu puk mezi betony neprošel do brány, a vzápětí zasahoval proti nebezpečné dorážce!

47:26
    Hurricanes rychle otočili hru a z levého kruhu pro vhazování prudce vypálil s příklepem Jeff Skinner, jehož rána mířila na přední tyči, Jake Allen ji ale pravým betonem vykopl!

48:32
    Brett Pesce na pravém křídle vypálil od modré čáry a Jake Allen po rychlém zaklenutí našel puk v náručí.

49:27
    Jay McClement se ocital v pravém kruhu pro vhazování po zpětné přihrávce spoluhráče ve slibné střelecké pozici, jeden z hráčů Blues k němu ale včas přistoupil.

49:55
    Robby Fabbri přenášel hru prudkou žabičkou z pravého křídla doleva, Vladimir Tarasenko ale ve velké rychlosti jeho přihrávku ve vzduchu zpracovat nedokázal.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:33
    Patrik Berglund v útočném pásmu předvedl u mantinelu tvrdý hit, po kterém to v hledišti jen zahučelo.

51:16
    Lee Stempniak ve středovém kruhu podrazil Kylea Brodziaka a dostal dvě minuty za podražení. Bluesmani si zahrají čtvrtou přesilovou hru, zatím využili jednu.

51:46
    Jordan Staal mohl skórovat v oslabení, když z levého kruhu pro vhazování mířil krásnou střelou ke vzdálenější pravé tyči, Jake Allen ale dokázal jeho pokus zřejmě lapačkou vyrazit a vzápětí si poradil i s dorážkou Nordströma!
    51:46 Útočník Jordan Staal mohl udeřit během oslabení!

52:28
    Jay McClement na pravém křídle zavážel puk do útočného pásma, jenže se ocitl v postavení mimo hru.

53:16
    Vyloučený Lee Stempniak je zpět na ledě a Carolina Hurricanes hraje v plném počtu.

53:35
    Jordan Staal se řítil do samostatného úniku, které chtěl zakončit střelou mezi betony Jakea Allena, brankář Blues ho ale vynechal a faulující Brad Hunt dostal dvě minuty za sekání, když se ho zezadu snažil marně zastavit.

53:52
    JEFF SKINNER dnes několikrát nebezpečně vypálil a v závěru byl za svou snahu odměněn, když z pravého kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele s příklepem a puk se od stojícího Jaye Bouwmeestera před bránou odrazil po jemné teči nad vyrážečkou Jakea Allena do vzdálenějšího levého horního rohu. Hurricanes bleskově využili přesilovou hru a míří pro 2 body! Asistence: Noah Hanifin a Victor Rask.

54:39
    Alex Pietrangelo se pokusil odpovědět prudkou střelou z levého kruhu pro vhazování, Cam Ward ji ale ukryl ve svém náručí a po přerušení hry přichází na řadu krátká přestávka.

54:50
    Derek Ryan vyhodil puk přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry. Blues mají k dispozici přesilovou hru a velkou šanci poslat zápas do prodloužení.

55:38
    Viktor Stålberg na pravé straně obranného pásma ukradl puk Blues a vyhodil ho do středního pásma, kde byl vzápětí sražen na jednu ze střídaček.

56:07
    Alex Pietrangelo na levém křídle vypálil od mantinelu a Cam Ward jeho pokus ukryl ve svém náručí.

56:18
    Ron Hainsey snadno vyhodil puk podél hrazení za bránu St. Louis a Carolina se opět osvobodila.

56:50
    Vyloučený střelec úvodní branky dnešního zápasu Derek Ryan je zpět na ledě a Hurricanes hrají v plném počtu.

58:09
    Derek Ryan v pravém kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele s příklepem, kterou Jake Allen hrudí vyrazil mimo a udržel svůj tým ve hře!

58:32
    Jake Allen zamířil na střídačku a Blues to zkouší necelé dvě minuty před koncem při hře bez brankáře!

58:41
    Jordan Staal ve středním pásmu získal puk a DEREK RYAN ho poslal bez problému do prázdné brány. Asistence: Jordan Staal a Brock McGinn.
    58:41 Derek RYAN - 2:4

58:57
    Jake Allen znovu zamířil na střídačku a St. Louis Blues to i za dvoubrankového manka zkouší bez brankáře!

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

59:24
    Jaden Schwartz vypálil z levého křídla a jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě. Carolina si po přerušení hry vyžádala oddechový čas.

59:58
    Alex Pietrangelo se ještě dostal na pravém křídle ke střele, kterou Cam Ward bez problému ukryl v náručí.

St. Louis sice v úvodu druhé třetiny dokázalo utkání ve Scottrade Center otočit, jenže Carolina ještě před druhou přestávkou vyrovnala a vítězný gól vstřelil šest minut a osm sekund před koncem skvěle hrající Jeff Skinner, na jehož gól navázal střelou do prázdné brány Derek Ryan a svým druhým gólem v utkání zpečetil vítězství Hurricanes. Blues od 23. listopadu stále marně čekají na dvě výhry v řadě. Konečný výsledek: St. Louis Blues 2 Carolina Hurricanes 4.
    Hokejisté Caroliny Hurricanes dokázali dobýt Scottrade Center.

Statistiky: Střely na bránu: 23-29; Zablokované střely: 7-6; Vhazování: 52%-48%; Hity: 11-16; Přesilové hry: 1/5-1/5; Trestné minuty: 10-10.

1. Derek Ryan (CAR) 2+0
    2. Jeff Skinner (CAR) 1+0
    3. Vladimir Tarasenko (STL) 1+0 (04:44:21)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 24. Edmundson (Steen, Stastny), 28. Tarasenko (Fabbri, Lehterä) – 2. D. Ryan (B. McGinn, J. Staal), 32. McClement (Slavin, Pesce), 54. Skinner (Hanifin, V. Rask), 59. D. Ryan (J. Staal, B. McGinn)

Rozhodčí: Jean Hebert, Dean Morton. Čároví: Vaughan Rody, Kiel Murchison

Diváci: 19090