NY Islanders – Colorado 5:1 (kon.) | Nashville – Dallas 5:3 (kon.) | Buffalo – Vancouver 2:4 (kon.)
Boston – Montreal 4:0 (kon.)
Nashville Predators
5:3 (0:2, 1:1, 4:0)
Dallas Stars
Pondělí 13.02.2017, 00:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Česká stopa v utkání:

Radek Faksa (DAL) 0+1, 1 střela, čas na ledě 19:56 (04:57:01)

1. Roman Josi (NSH) 2+0
    2. Filip Forsberg (NSH) 1+0
    3. Calle Järnkrok (NSH) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 36-21; Zablokované střely: 12-22; Vhazování: 52%-48%; Hity: 14-9; Přesilové hry: 1/5-3/9; Trestné minuty: 33-25.

Dallas v Bridgestone Areně promarnil tříbrankový náskok, zatímco Nashville předvedl úžasný obrat. Stars vstupovali do závěrečné části s dvoubrankovým vedením 3:1, jenže po přestávce naprosto vyhasli a inkasovali čtyřikrát v řadě, celkem v utkání potom pětkrát, což se jen tak nevidí, stejně jako dvě bitky během úvodní minuty zápasu a nepřeberné množství vyloučení. Predators předvedli skvělý výkon jako tým! Konečný výsledek: Nashville Predators 5 Dallas Stars 3.

59:44
    Vernon Fiddler z levého křídla od modré čáry pálil do prázdné brány, jeho pokus byl ale zablokován!

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta a brána Dallasu Stars opět zůstává prázdná!
    58:22 Mike FISHER - 5:3

58:22
    Nashville právě vstřelil branku!
    MIKE FISHER v levém rohu útočného pásma dokázal vybojovat puk a z ostrého úhlu, téměř nulového, zamířil do prázdné brány – 5:3!

57:51
    Kari Lehtonen po reklamní přestávce zůstal na střídačce a Dallas to zkouší při hře bez brankáře!

57:51
    Patrick Eaves na vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl k nádherné střele zápěstím, která mířila ke vzdálenější levé tyči, Pekka Rinne ale dokázal puk zastavil mezi pravou rukou a tělem! Neskutečný zákrok.

57:08
    Do konce zápasu zbývají odehrát necelé tři minuty a hra se stále v obrovském tempu přelévá ze strany na stranu!

56:24
    Přesně po minutě mohl v blízkosti levé tyče udeřit Austin Watson, z téměř nulového úhlu ale Kariho Lehtonena v bráně Dallasu nakonec nezaměstnal.

55:24
    Filip Forsberg mohl rozhodnout, když si na levém křídle najel na volný puk a z vrcholu kruhu pro vhazování bez přípravy napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, jeho pokus byl ale zablokován.

55:10
    Dnešní utkání se hraje v obrovském tempu, v závěru už je ale trochu vidět, že hráčům dochází čím dál více síly.

53:57
    John Klingberg se krásně uvolnil mezi kruhy pro vhazování a vypálil bekhendem, jeho následná střela ale zamířila těsně vedle levé tyče brány Pekka Rinneho!

52:48
    Ryan Johansen číhal u pravé tyče, kam dostal krásnou kolmou přihrávku, puk ale bez přípravy mezi tři tyče usměrnit nedokázal poté, co ho vůbec netrefil.

51:12
    Stars se snaží odpovědět na čtyři inkasované branky v řadě, zatím ale bez úspěchu.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 36. Josi (Arvidsson), 41. Josi (Neal, P. K. Subban), 45. Järnkrok (Neal, P. K. Subban), 47. Forsberg, 59. Fisher – 13. Ja. Benn (Faksa, Seguin), 16. Sharp (Seguin, Ja. Benn), 33. D. Shore (B. Ritchie, Seguin)

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi (A), Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Irwin, Y. Weber – Forsberg, Johansen, Arvidsson – Åberg, Fisher (C), C. Smith – C. Wilson, Järnkrok, Neal (A) – McLeod, Fiddler, Watson. Hlavní trenér: Peter Laviolette.
    Dallas Stars: Niemi (Lehtonen) – Lindell, Klingberg, Hamhuis, Jo. Benn, Oleksiak, Johns – Ja. Benn (C), Eakin, Eaves (A) – Roussel, Faksa, Seguin – Korpikoski, D. Shore, Sharp (A) – McKenzie, Cracknell, B. Ritchie. Hlavní trenér: Lindy Ruff.

Rozhodčí: Dean Morton, Steve Kozari. Čároví: Vaughan Rody, Derek Amell

Diváci: 17113