HC Plzeň – Přerov 2:6 (kon.) | Mountfield HK – Chomutov 3:2 (po pr.) | Sparta – Vítkovice 2:3 (kon.)
Mountfield HK
3:2 (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Piráti Chomutov
Sobota 25.03.2017, 12:30 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Mistrovství ČR - 8. třída

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Mistrovství republiky osmých tříd v Hradci Králové nám pokračuje zápasem, který s velkou pravděpodobností rozhodne o posledním a předposledním místě. Domácí Mountfield HK má totiž na kontě jediný bod, Piráti Chomutov dokonce žádný.

Mountfield HK: Tichý – P. Němec, Králík, Táborský, Sodomka, Boukal, Pelda (C), Hočevar – Michal Beneš, Budina, Jirků, Pajer, Matěj Beneš, Souček, Kleštinec, Hrčka, Křeček. Trenér: Jiří Janoušek.

Piráti Chomutov: Šatný (A. Strážovský) – Š. Němec, J. Strážovský, Žďárský, Jenček, Petretič, Pöschl, Kovár – Šilar, Čech, Spudich, Príhoda (C), Kulich, Svoboda, Iljuk, Kosnar, Jakab, Koblížek, Döring. Trenér: Petr Jíra.

Rozhodčí: Šindel – Marek, Ovsík.

00:01

01:24
    Hradci Králové zatím patří větší aktivita, ale domácí vzápětí poslali kotouč na zakázané uvolnění.

03:03
    Zatím sledujeme opravdu oťukávací začátek, nyní jeden z domácích obránců nahodil puk na Šatného od modré čáry a chomutovský brankář zasáhl vyrážečkou.

04:16
    Mountfieldu je odpískán ofsajd.

04:38
    Domácí se usazují v pásmu. Od modré vyslal pěknou ránu Filip Kleštinec, jeden ze spoluhráčů ji možná ještě tečoval, ale puk skončil vysoko nad brankou.

05:54
    Zničehonic přišla první velká šance zápasu, a měli ji Piráti! Ondřej Príhoda našel zpoza branky Ondřeje Čecha, ten střílel z první, ale Tichý puk zastavil!

06:39
    Po pokračující hradecké aktivitě se do střelecké pozice zase vymotal soupeř, konkrétně Jan Strážovský, pak ale z levého kruhu minul.

07:05
    Hradecký kapitán Marek Pelda se z pozice obránce dostal do úniku, ale skóre se nemění ani na téhle straně!

07:30
    Hra se nám přece jenom už o poznání víc rozjela. Chomutovský kapitán Príhoda to zkoušel z levého kruhu, Tichý kotouč jen lehce ztečoval, ovšem co pro něj bylo hlavní – mimo bránu.

08:21
    Máme tu první vyloučení zápasu, na přesilovku jde Chomutov. Matyáš Sodomka (HKM) je vyloučen za podražení.

08:31
    Čároví rozhodčí odpískali Hradci zakázané uvolnění. Takže jim nezbývá než se omluvit a vhodit puk ve středovém kruhu.

09:09
    Piráti se ze strany dobře tlačili do brankoviště, ale Lvi je nakonec vytlačili až za branku a teď se osvobozují.

09:27
    Nyní je pískáno zakázané uvolnění Chomutovu, vhazuje se tak po levé ruce Šatného.

10:02
    Vysunutá hradecká čtveřice dál znemožňuje soupeři rozehrát kloudnou přesilovkovou akci.

10:37
    Domácí hrají v plném počtu a vyhodili na zakázané uvolnění. Zároveň mohli vystřídat, což je v kategorii osmých tříd povolené.

11:07
    Jakub Tichý si lapačkou snadno došel pro zákrok proti švihovce Ondřeje Čecha, která na něj letěla až od levého hrazení.

11:48
    Chomutov je nyní aktivnějším týmem. Po levé straně se tentokrát prohnal Lukáš Koblížek, vypálil na branku, současně byl domácím hráčem naražen na mantinel.

12:03
    Také Hradec si vyzkouší svou první přesilovku. Ondřej Príhoda (CHM) je vyloučen za držení hole.

12:15
    Nahození dorážel před brankovištěm hradecký Štěpán Králík, ale soupeři na něj byli čtyři, a tak nakonec neuspěl.

12:54
    Rána Marka Peldy se nevešla mezi tři tyče o velký kus, také Piráti se zatím brání velmi dobře.

13:35
    Filip Kleštinec už ale protáhl Oliviera Šatného, který musel u bližší tyče zasáhnout vyrážečkou.

14:19
    Chomutov je v plném počtu.

14:32
    Príhoda hned z trestné podpořil útok Pirátů, před brankou se k němu trochu se štěstím odrazil puk, ale střela neměla tolik důrazu a Tichý ji vykopl.

15:55
    Mladíci Mountfieldu nahodili puk za branku soupeře, situaci ale nedojeli tak rychle a dopředu se vydal zase Chomutov.

16:49
    Hradec právě vstřelil branku!
    Tři minuty před první přestávkou tu máme první gól zápasu a do vedení jdou domácí hokejisté! Marek Pelda našel od hrazení Lukáše Pajera, který se do puku opřel z první a trefil tyč. Na brankovišti ale čekal MATYÁŠ BUDINA a dorazil kotouč do prázdné klece – 1:0! Asistence: Lukáš Pajer, Marek Pelda.

17:39
    Aktivita Východočechů může pokračovat po útočném faulu Tadeáše Svobody (CHM), mladšího bratra Matyáše Svobody, který se loni po úspěšném Memoriálu Ivana Hlinky, kde vyhrál s českým týmem zlato, a nemá nic společného s dalším chomutovským mládežníkem Janem Svobodou, jenž na rozdíl od něj nemá mladšího bratra, vydal za moře do OHL.

18:48
    Hradci se zatím přesilovka příliš nedaří.

19:16
    V oslabení se vydal dopředu Lukáš Koblížek, vystřelil na Tichého, a pak situaci ještě tvrdě dojel.

19:33
    Také Ondřej Príhoda prchnul v oslabení, byl faulován a Chomutov pojede trestné střílení!

19:33
    Jakub Tichý si kličkovanou Ondřeje Príhody s přehledem pohlídal a udržel Hradci vedení!

19:43
    Severočeši hrají kompletní, v oslabení byli z brejků dokonce nebezpečnější.

20:00

Duel o předposlední místo nám tak trochu podle očekávání nenabízí žádný strhující hokej. Možná o kousek víc ze hry měli Piráti, ale jinak je to celkem vyrovnaná bitva. Hradec šel v 17. minutě do vedení po pěkné akci a dorážce Matyáše Budiny.

Druhá třetina začne přibližně ve 13:18.

20:01

20:58
    Hradecký útočník Martin Hrčka nahodil puk z pravé strany mimo bránu, pak se musel ještě vracet a jako jediný nestihl vystřídat.

21:12
    Následná akce Pirátů skončila střelou z mezikruží, kterou si Tichý vychutnal lapačkou.

21:48
    Druhá přesilovka pro Chomutov. Tobiáš Hočevar (HKM) je vyloučen za podražení.

22:12
    Martin Pöschl dostal nabito do dobré střelecké pozice, z první ale promáchl a naopak se dopředu vydal Hradec.

22:55
    Jan Spudich využil odrazu od zadního mantinelu a dorážel, ovšem Jakub Tichý už ucpal místo u tyčky.

23:11
    Piráti právě vstřelili branku!
    Povedená akce mladíků zpod vrcholků Krušných hor nám tady vyrovnává skóre! ŠTĚPÁN NĚMEC to provedl krásně, od modré čáry se vydal ještě kousek dopředu, obhodil si jednoho soupeře a vrátil si puk na forhend. Pak namířil parádní střelu do růžku hradecké branky nad vyrážečku Tichého a je to 1:1! Asistence: Ondřej Príhoda.

23:26
    Další potíž pro Mountfield. Milan Souček (HKM) je vyloučen za podražení.

24:28
    Pozor, Chomutov jde hrát 58 sekund přesilovky pět na tři! Po souboji na brankovišti je potrestán hradecký brankář Jakub Tichý (HKM) za podražení! Dvě minuty odpyká Matěj Beneš.

24:43
    Ale teď už je z toho jen výhoda čtyři na tři. Ondřej Príhoda (CHM) totiž pyká za sekání.

25:29
    Hradec se ubránil krátkému tlaku soupeře, jeden z hráčů obětavě zblokoval ránu Jakuba Žďárského. Už se hraje 4 na 4.

26:08
    Hradec má ponechanou výhodu, ve velké šanci – i s pomocí chomutovské hokejky – zakončil Matyáš Budina těsně nad břevno!

26:33
    Lukáš Koblížek (CHM) naprosto zbytečně dohrál a srazil jednoho ze soupeřů a pyká za napadení. Mountfield má 10 sekund přesilovky pět na tři.

26:52
    Piráti jsou ve čtyřech. Lukáš Pajer následně z levé strany přestřelil tak, že kotouč vyjel po mantinelu až ven z pásma.

27:16
    Už už se Budina dostával dopředu, ale Pöschl před ním přece jenom nechal rameno, takže jeho následný zákrok byl čistý.

27:37
    Dobrou ránu vyslal od modré čáry Marek Pelda, Šatný udržel kotouč ve výstroji a nenechal nikoho ze soupeřů dorážet.

27:43
    Piráti vzápětí zase vyhazují až k Tichému.

28:09
    Michal Beneš se snažil zastavit další chomutovský odpal hlavičkou, ale kotouč pouze zpomalil.

28:38
    Chomutov hraje v plném počtu, oslabení zvládl velmi dobře.

28:57
    Švihovka Filipa Kleštince sice Šatnému vypadla, ale situaci dojížděl jako první jeho spoluhráč.

30:07
    Sedm sekund po přelomu utkání do druhé poloviny otáčí Chomutov skóre! Hlavní podpis na tom nese TADEÁŠ SVOBODA. Nejprve se vydal skrz hradeckou obranu k mantinelu, odkud krásně našel Döringa, jenž vystřelil z první. Tichý puk vyrazil před sebe, kde stál i Kulich, ale kotouč se dostal právě ke Svobodovi. A ten zase krásně vymetl růžek – 1:2! Asistence: Jiří Kulich, Filip Döring.

30:25
    Domácí se navíc znovu budou bránit ve čtyřech. Marek Pelda (HKM) je vyloučen za podražení.

31:09
    V oslabení našlápl po levé straně Matyáš Budina, pěkně vystřelil a Šatný si nebyl úplně jistý, jestli mu puk nevypadl! Ale nevypadl. Budinu ještě poslal protivník k mantinelu, a tak si to teď vyříkávají.

31:55
    Přihrávka z rohu našla Filipa Döringa, ten mířil k bližší tyčce, kam ale Jakub Tichý natáhl svůj levý beton.

32:20
    Koblížkova rána Tichému vypadla z lapačky, hradecký gólman se teď trochu vyčítavě dívá na své chytací ústrojí.

32:45
    Mountfield je v plném počtu, ale po úmyslném ofsajdu se hra vrací před jeho branku.

32:55
    Filip Döring ve dvou obrovských šancích! Nejdřív před brankou promáchl přihrávku, potom se dostal za hradeckou obranu do úniku. Napálil tyč!

33:53
    Hradečtí osmáci působí v posledních minutách dost opařeným dojmem. Takhle na své první vítězství nedosáhnou.

34:53
    Chomutovské vyhození končí na zakázaném uvolnění.

35:04
    Přichází už pátý hradecký menší trest ve druhé třetině, zcela neoddiskutovatelný. Jan Boukal (HKM) podrazil soupeře, který uháněl dopředu.

35:38
    Domácí zatím nepustili Piráty k přesnému zakončení a osvobozují se.

36:12
    A znovu letí kotouč přes všechny čáry.

37:06
    Svěřenci bývalého chomutovského hokejisty Petra Jíry se v této početní výhodě nedostali vůbec k ničemu, to by mohlo Hradec povzbudit.

37:51
    Naopak Lvi prohnali soupeřům perka a Piráti jsou teď rádi za zakázané uvolnění.

38:28
    Ou! Vyrovnání už bylo na spadnutí. Milan Souček vyzval z rohu pásma naprosto ideální přihrávkou Martina Hrčku, ten vypálil z první, ale přímo do výstroje Šatného!

39:20
    Dlouho se o puk bojovalo v rohu hradeckého pásma, domácí ho pak dostali ven a Piráti se vzápětí dopustili ofsajdu.

40:00

Chomutov ve druhé třetině dvěma góly otočil skóre a aktuálně má k páté příčce blíž. Velkým důvodem jsou hradecké fauly, které brzdí snahu domácích hokejistů. Nechme se překvapit, zda s utkáním ještě něco provedou.

Třetí třetina začne přibližně ve 14:04.

40:01

40:26
    Piráti se dostali do pásma, ale vzápětí ho kvůli signalizovanému ofsajdu museli zase vyklidit.

41:46
    Hradecký Adam Jirků se toho nebál, od hrazení vybruslil až před branku a střílel. Jenže mířil jen doprostřed branky, Šatný má mnohdy pozici ulehčenou.

42:25
    Sodomka nepustil uhánějícího Jakaba až k bráně, naopak ho složil k ledu. Chomutovský forvard pak srazil Tichého, pro něhož dneska nejde zdaleka o první takovou situaci. Postavení v brankovišti.

42:52
    Lukáš Pajer nestihl dojet vyhozený kotouč a Mountfieldu je odpískáno zakázané uvolnění.

43:33
    Matyáš Budina pronikal po levé straně, byl faulován a Hradec má ponechanou výhodu.

44:01
    Už je hra přerušena. Martin Pöschl (CHM) je vyloučen za hákování, domácí mají dobrou šanci na vyrovnání.

44:46
    Chomutovský kapitán Príhoda vyvezl kotouč až za hradeckou branku.

45:19
    Nyní ujeli Piráti dokonce ve dvou, ale Hradečtí se vraceli a pro Jiřího Kulicha byla přihrávka prakticky nemyslitelná. Alespoň vypálil a Tichý musel přerušit hru.

45:52
    Marek Pelda se na modré čáře vyhnul obránci a pak poslal vysoký puk na bránu, ovšem Olivier Šatný na střelu viděl a schoval ji do lapačky.

46:04
    Těžká střela z první Matyáši Budinovi nesedla ideálně a Chomutov je kompletní.

46:57
    Po další Budinově akci se dva Piráti poroučeli k ledu, puk jim propadl za záda. Toho mohl využít Adam Křeček, jeho přízemní pokus ale Šatný vyrazil.

47:31
    Ondřej Čech byl na modré čáře evidentně podražen a pro změnu Chomutov si zahraje přesilovku. Na trestnou se pokorně vydali hned dva Hradečáci současně, nakonec tam usedl Adam Křeček (HKM).

48:31
    Matyáš Budina nahodil puk do pásma soupeře, pak si ho Tadeáš Svoboda vychutnal nekompromisním vražením na mantinel.

49:05
    Piráti zatím v přesilovce nic nemají, naopak teď Marek Pelda otestoval vyrážečku Šatného.

49:59
    Hradec je kompletní, na pravé straně našlápl Lukáš Pajer. Stahovačka do středu hřiště mu však přes dva protivníky nevyšla.

51:03
    Mountfield dobře forčekoval, ale z jeho řekněme zvětšené snahy zatím neplynou žádné lepší možnosti. Teď mu navíc časoměřiči ubrali dvě sekundy, o které nechali čas plynout déle.

51:36
    Před Tichým zůstal nehlídán Ondřej Príhoda, bekhendem ale na roztaženého gólmana domácích nenašel recept.

52:26
    Jiří Kulich dobře vystihl váhajícího soupeře, sebral mu kotouč. Nic víc z toho ale pro Piráty nebylo.

53:10
    Naprosto nečekaná situace vyrovnává sedm minut před koncem třetí třetiny skóre! Hradci se nezadařilo z nějaké kloudné akce, MATYÁŠ SODOMKA jen nahodil puk z dálky na Šatného, který ho k překvapení všech propustil do branky – 2:2! Asistence: Marek Pelda.

53:29
    Jenže vzápětí se domácí budou bránit. Adam Jirků (HKM) zasáhl soupeře vysokou holí.

54:11
    Hokejisté se dlouho prali o kotouč v rohu hradecké třetiny, domácí to nakonec zvládli a dostali hru z pásma.

54:39
    Pelda znovu vyhazuje až k chomutovskému gólmanovi.

55:22
    Piráti sice dneska jednu přesilovku využili, ale v těch ostatních jsou velmi často bezradní.

55:45
    Hradec hraje v plném počtu.

56:10
    Krásný slalom Ondřeje Čecha mohl vrátit vedení na hokejky Chomutova, ale jeho zakončení vyškrábl Tichý vyrážečkou!

56:23
    Zakázané uvolnění Pirátů. Nervozita už bude stoupat.

57:15
    Velká chyba Tadeáše Svobody (CHM). Ten neustál čistý souboj, poroučel se na led, a vleže zezadu naprosto zbytečně podtrhnul soupeře. Hradec má necelé tři minuty před koncem možnost k obratu!

57:15
    Hradecká střídačka si vybírá oddechový čas.

57:38
    Ondřej Príhoda ušetřil řadu cenných vteřinek, svůj slalom zakončil obloučkem do lapačky Tichého, který ale hned rozehrál.

58:09
    Pajer v přečíslení vyzval Matyáše Budinu, ale ten z úhlu přestřelil!

58:18
    Mountfield se tlačí za rozhodnutím, dorážel třetí člen útoku Kleštinec, ale Šatný udržel puk mezi betony!

58:40
    Piráti vyhazují. Domácí zkoušeli osvědčený signál na Marka Peldu, mezi kruhy ještě dorážel Budina, ale nezadařilo se.

59:14
    Lukáš Pajer tečoval střelu od modré a pak ještě dorážel, ale Šatný stále nedovolil třetí gól!

59:39
    Viděli jsme asi nejlepší přesilovku zápasu, ale Hradec v ní kýžený gól nedal! Zakázané uvolnění Pirátů.

59:48
    A ještě jeden icing z hokejek Severočechů.

59:58
    Teď už to Hradec asi nestihne, ale do prodloužení půjde s další přesilovkou! Štěpán Němec (CHM) zase úplně zbytečně chytil puk do rukavice, chvíli podržel a pak vyhodil. To samozřejmě musí být dvě minuty za sevření puku.

60:00

Mladíci pořadatelského Hradce Králové ve třetí třetině šťastně vyrovnali skóre a v přesilovce ještě sahali po rozhodnutí, jejich tlak opravdu hodně zesílil. Nyní budou chtít pokračovat, prodloužení totiž rozehrají s téměř kompletní početní výhodou.

Čtyři na tři pro hradecké šelmy.

60:01

60:33
    Tobiáš Hočevar bekhendem doráží vedle.

60:44
    Domácí hokejisté si ve výhodné přesilovce čtyři na tři šli jasně za svým cílem a po 44 sekundách prodloužení rozhodují o svém vítězství! LUKÁŠ PAJER z levého kruhu zamířil po ledě přesně ke druhé tyčce a stává se hradeckým hrdinou, neboť Mountfield na domácím mistrovství konečně slaví výhru – 3:2 po prodloužení! Asistence: Marek Pelda, Matyáš Budina.

Hradec tak zvládl souboj o předposlední příčku, na kontě má aktuálně tři body, zatímco Piráti jen jeden. Dneska sahali po vítězství, ale závěr zkrátka vyšel domácím. O definitivním umístění obou celků rozhodne až zítřejší poslední den.

Ode mě je to pro tuto chvíli z FORTUNA arény všecho, ale sledujte i další průběh mládežnického šampionátu! (14:43:14)

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 17. Budina (Pajer, Pelda), 54. Sodomka (Pelda), 61. Pajer (Pelda, Budina) – 24. Š. Němec (Príhoda), 31. Svoboda (Kulich, Döring)