HC Plzeň – Přerov 2:6 (kon.) | Mountfield HK – Chomutov 3:2 (po pr.) | Sparta – Vítkovice 2:3 (kon.)
Mountfield HK
3:2 (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Piráti Chomutov
Sobota 25.03.2017, 12:30 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Mistrovství ČR - 8. třída

59:58
    Teď už to Hradec asi nestihne, ale do prodloužení půjde s další přesilovkou! Štěpán Němec (CHM) zase úplně zbytečně chytil puk do rukavice, chvíli podržel a pak vyhodil. To samozřejmě musí být dvě minuty za sevření puku.

57:15
    Velká chyba Tadeáše Svobody (CHM). Ten neustál čistý souboj, poroučel se na led, a vleže zezadu naprosto zbytečně podtrhnul soupeře. Hradec má necelé tři minuty před koncem možnost k obratu!

53:29
    Jenže vzápětí se domácí budou bránit. Adam Jirků (HKM) zasáhl soupeře vysokou holí.

47:31
    Ondřej Čech byl na modré čáře evidentně podražen a pro změnu Chomutov si zahraje přesilovku. Na trestnou se pokorně vydali hned dva Hradečáci současně, nakonec tam usedl Adam Křeček (HKM).

44:01
    Už je hra přerušena. Martin Pöschl (CHM) je vyloučen za hákování, domácí mají dobrou šanci na vyrovnání.

35:04
    Přichází už pátý hradecký menší trest ve druhé třetině, zcela neoddiskutovatelný. Jan Boukal (HKM) podrazil soupeře, který uháněl dopředu.

30:25
    Domácí se navíc znovu budou bránit ve čtyřech. Marek Pelda (HKM) je vyloučen za podražení.

26:33
    Lukáš Koblížek (CHM) naprosto zbytečně dohrál a srazil jednoho ze soupeřů a pyká za napadení. Mountfield má 10 sekund přesilovky pět na tři.

24:43
    Ale teď už je z toho jen výhoda čtyři na tři. Ondřej Príhoda (CHM) totiž pyká za sekání.

24:28
    Pozor, Chomutov jde hrát 58 sekund přesilovky pět na tři! Po souboji na brankovišti je potrestán hradecký brankář Jakub Tichý (HKM) za podražení! Dvě minuty odpyká Matěj Beneš.

23:26
    Další potíž pro Mountfield. Milan Souček (HKM) je vyloučen za podražení.

21:48
    Druhá přesilovka pro Chomutov. Tobiáš Hočevar (HKM) je vyloučen za podražení.

19:33
    Také Ondřej Príhoda prchnul v oslabení, byl faulován a Chomutov pojede trestné střílení!

17:39
    Aktivita Východočechů může pokračovat po útočném faulu Tadeáše Svobody (CHM), mladšího bratra Matyáše Svobody, který se loni po úspěšném Memoriálu Ivana Hlinky, kde vyhrál s českým týmem zlato, a nemá nic společného s dalším chomutovským mládežníkem Janem Svobodou, jenž na rozdíl od něj nemá mladšího bratra, vydal za moře do OHL.

12:03
    Také Hradec si vyzkouší svou první přesilovku. Ondřej Príhoda (CHM) je vyloučen za držení hole.

08:21
    Máme tu první vyloučení zápasu, na přesilovku jde Chomutov. Matyáš Sodomka (HKM) je vyloučen za podražení.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 17. Budina (Pajer, Pelda), 54. Sodomka (Pelda), 61. Pajer (Pelda, Budina) – 24. Š. Němec (Príhoda), 31. Svoboda (Kulich, Döring)

Mountfield HK: Tichý – P. Němec, Králík, Táborský, Sodomka, Boukal, Pelda (C), Hočevar – Michal Beneš, Budina, Jirků, Pajer, Matěj Beneš, Souček, Kleštinec, Hrčka, Křeček. Trenér: Jiří Janoušek.
    Piráti Chomutov: Šatný (A. Strážovský) – Š. Němec, J. Strážovský, Žďárský, Jenček, Petretič, Pöschl, Kovár – Šilar, Čech, Spudich, Príhoda (C), Kulich, Svoboda, Iljuk, Kosnar, Jakab, Koblížek, Döring. Trenér: Petr Jíra.

Rozhodčí: Šindel – Marek, Ovsík.