Jihlava – Nitra 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Martin 3:1 (kon.) | Uh. Hradiště – Poruba 1:5 (kon.)
Letňany – Černí Vlci 0:2 (kon.) | Warriors Brno – Prostějov 0:1 (kon.) | MHC Martin – Nitra 0:3 (kon.)
Kometa Brno – Jihlava 3:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:2 (2:1, 1:1)
HK Nitra
Neděle 02.04.2017, 09:00SIDA Cup • Semifinále

Velmi vyrovnaný druhý poločas nakonec zvládla lépe Jihlava, která sice, stejně jako Nitra vstřelila jednu branku, hubený náskok si ale dokázala udržet. (10:07:46)

39:27
    Nitra právě vstřelila branku!
    Nitrar nic nevzdává a utkání se dramatizuje. Jen půl minuty před koncem snižuje na rozdíl jediné branky ADAM SÝKORA. Asistence: Július Buday.

38:37
    Pánik ukázal dobrou orientaci před brankou. Rychle se dostal k vyraženému puku a mezi bránícími hráči to zkusil z otočky. Trefil ale jen chrániče Horáka.

37:46
    Jihlava se znovu bude bránit. Dukla špatně střídala, a tak je potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě.

37:00
    Vovsík si sjel k vrcholu levého kruhu a střílel, trefil ale jen bránící hráče slovenského týmu.

36:19
    Nitra to zkouší ze všech stran, Horák ale s klidem zasahuje.

35:30
    Jungwirth chtěl vyhodit puk z obranného pásma, kotouč ale zachytili hostující hráči.

35:14
    Nitra se drží v útočném pásmu, Jihlava ale obětavě brání.

34:03
    Jihlava se bude znovu bránit. Karel Horák v brankovišti zřejmě podrazil některého z hráčů Nitry, a tak je potrestán minutovým trestem. Ten odpyká Šabatka.

33:44
    Hazuchovo nahození od modré čáry chtěl ještě tečovat Lidik, po puku se ale natahoval marně.

32:48
    Nitra se drží v útočném pásmu, i Jihlava ale ukazuje své defenzivní kvality,a tak Horák moc práce nemá.

32:24
    Aktivní Stumpel to zkoušel znovu z levé strany, jihlavský strážce svatyně ale včas nastavil betony.

31:05
    Jihlava znovu míří před Skačana, Nitra ale velmi dobře brání, a tak hostující brankář zatím nemá důvod zasahovat.

30:48
    Lidik podruhé! Hostující útočník si sjel po levé straně až ke kruhu a střílel, trefil ale jen připraveného brankáře.

30:16
    Lidikovu střelu zachytili jihlavští obránci a rychle otáčí hru.

29:27
    Nitra znovu zabrala a stále častěji se žene do útoku, Jihlava je ale před svou brankou vždy o krok dříve.

27:46
    Dukla právě vstřelila branku!
    Z rychlého protiútoku pak těží Jihlava když do dvoubrankového náskoku poslal Duklu ŠIMON BATA. Asistence: Alex Augusta.

27:25
    Kapitán Nitry, Stumpel, zachytil téměř u modré čáry rozehrávku Jihlavy a střílel. Trefil ale jen tyčku Horákovy branky.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 10. Pígl, 15. Jungwirth (Bačkovský), 28. Bata (Augusta) – 3. Hazucha (Sýkora, Gugh), 40. Sýkora (Buday)

HC Dukla Jihlava: Horák (Pulda) – Hrbek, Číhal, Vovsík, Augusta, Šabatka – Bata, Kříž, Machovský, Jungwirth, Bačkovský, Kuba, Pígl, Novák.
    HK Nitra: Skačan – Hazucha, Hlavačka, Lidík, Šucha, Homola – Rakús, Sýkora, Wachal, Pánik, Stumpel, Gugh, Kováč, Dvořák, Buday, Kubis, Balko.