Detroit – Toronto 4:5 (kon.) | Tampa – Montreal 1:2 (po pr.) | Philadelphia – New Jersey 3:0 (kon.)
Carolina – Dallas 0:3 (kon.) | Winnipeg – Ottawa 4:2 (kon.) | Edmonton – Anaheim 3:2 (po pr.)
Chicago – Boston 2:3 (kon.) | Buffalo – NY Islanders 2:4 (kon.) | St. Louis – Nashville 4:1 (kon.)

Československá stopa v utkání

Andrej Sekera (EDM) (0 + 0, 2 střely na branku, čas na ledě 21:22)

Střely na branku v zápase

Edmonton Oilers: 37

Anaheim Ducks: 18

Máme za sebou zápas o čelo Pacifické divize, který nakonec zvládl Edmonton. A právě Oilers se posunují na první místo před Kačery. Nutno dodat, že domácí byli po většinu základní hrací doby lepším týmem, přestože se Ducks ve třetí části na nějakou chvíli dostali do vedení. V prodloužení potom Edmontonští soupeře téměř nepustili k puku a Leon Draisaitl následně rozhodl. Není pochyb o hvězdičce dnešního zápasu. Connor McDavid zapsal tři kanadské body a znovu ukazuje, jak skvělou sezónu prožívá. Ode měj to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu.

61:26 Leon DRAISAITL - 3:2

61:26
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Docela rychle ukončené prodloužení a radují se v něm domácí Edmonton Oilers. Od začátku nastavené pětiminutovky byli domácí aktivnější. Když pak přečíslili Ducks v poměru dva na jednoho, mohli se radovat. Connor McDavid totiž krásným pasem vybídl ke skórování LEONA DRAISAITLA, jenž bez problémů z první překonal Johna Gibsona u tyče. Olejáři dnes berou zaslouženě dva body. Asistence: Connor McDavid.

60:45
    Anaheim zatím s pukem jen ve středním pásmu, čeká, zda se mu dopředu otevře nějaká lepší možnost.

60:15
    Jako první jsou na puku v prodloužení domácí. Eberle si hledal prostor na střelu, ale nakonec ho soupeř obrala o kotouč a mohli hrát Ducks.

60:01

V základní hrací době jsme vítěze nepoznali, na řadu přijde prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:58
    Ještě jedno vhazování, Oilers vyhodili na zakázané uvolnění.

59:35
    Čas na poslední jednu nebo dvě střely, ale puk se nachází hodně ve středním pásmu.

59:06
    Ohlášena poslední minuta základní hrací doby. Manson nahazoval puk na branku a přesměrovat jej zkusil Rakell. Jen o kousíček se mu to nepodařilo.

58:50
    Pochopitelně teď ani jedna strana nikam nespěchá. Udělat chybu těsně před koncem by obě strany hodně mrzelo.
    58:02 Milan LUCIC - 2:2

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 20. McDavid (Maroon, A. Larsson), 59. Lucic (Draisaitl, McDavid), 62. Draisaitl (McDavid) – 24. Getzlaf (Silfverberg, Fowler), 49. Eaves (Vermette, Getzlaf)

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Russell, Nurse, Gryba – Maroon, McDavid, Draisaitl – Lucic, Nugent-Hopkins, Eberle – B. Pouliot, Desharnais, Kassian – Caggiula, Letestu, Hendricks.
    Anaheim Ducks: Gibson (Bernier) – Fowler, H. Lindholm, Manson, Vatanen, Bieksa, Holzer – Eaves, Rakell, Getzlaf – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Vermette, N. Ritchie, N. Thompson – Perry, Wagner, Boll.

Rozhodčí: St. Laurent, O'Rourke – Barton, Heyer

Diváci: 18 347