Martin – Banská Bystrica 0:7 (kon.)
HK VITAR Martin
0:7 (0:1, 0:4, 0:2) Stav série: 1:3
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Čtvrtek 06.04.2017, 18:00 • Martinské hokejové centrum • Tipsport Liga (SR) play-off • Semifinále

Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Martin sa doma dokázal vrátiť do série po víťazstve 4:1 nad Banskou Bystricou. Zdramatizoval tak doteraz pomerne jednoznačnú sériu s víťazom základnej časti, ktorému ukázal, že práve v domácom prostredí je veľmi silným tímom. Naďalej však platí, že sú to práve hostia, ktorí majú stále bližšie k postupu do finále a Martin bude musieť aj v druhom domácom zápase ukázať veľké odhodlanie a bojovnosť.

Vzájomné zápasy semifinálovej série:

HC´05 iClinic Banská Bystrica – MHC Martin 6:3 (1:1, 4:2, 1:0)
    Góly: 10. Bortňák, 22. Skalický (Handzuš, Higgs), 29. Skalický, 34. Higgs (Surovký, Hickmott), 40. Surový (Wishart), 53. Hickmott (Higgs, Surový) – 7. Korostin (Galamboš, Varga), 32. Koyš (Galamboš, Kozák), 35. Rapáč (Surovka)

HC´05 iClinic Banská Bystrica – MHC Martin 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
    Góly: 18. Higgs (Surový, Buc), 23. Skalický (Wishart, Higgs), 40. Sedlák (Surový, Hickmott), 48. Buc (Surový, Higgs), 59. Skalický (Sersen, Rosandič) – 35. Surovka (Rapáč, Galamboš)

MHC Martin – HC´05 iClinic Banská Bystrica 4:1 (1:1, 1:1, 2:0)
    Góly: 16. Markovič (König, Heizer), 35. Rzavský (Salija), 50. Korostin (König), 59. Varga (Rapáč, Brňák) – 38. Kafka (Belluš)

Úvodné zostavy:

MHC Martin: Corbeil (Dzubina) – Kozák, Brňák, König, Pulli, Bačik, Salija, Pacalaj, Rusina – Korostin, Galamboš, Varga, Markovič, Heizer, Surovka, Rapáč, Pokrivčák, Rzavský, Dvořák, Jurášek, Dírer

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lawson (Bacashihua) – Maione, Wishart, Sersen, Kubka, Mihalik, Carlsson, Rosandič, Češík – Hickmott, Surový, Buc, Belluš, Trukhno, Kafka, Skalický, Higgs, Handzuš, Matoušek, Bortňák, Lamper

Rozhodca: Konc D., Stano – Stanzel, Smrek, Marušin (video).

V domácom tíme dnes oproti včerajšiemu stretnutiu nedošlo k žiadnym zmenám. V tíme hostí dnes ale k dvom. V bránke dostáva prednosť Lawson, do obrany sa vracia Mathew Maione, ktorému prepúšťa miesto Adam Sedlák.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:23
    Nahodený puk do pásma v podaní Sersena. Za bránku sa následne dostáva Bortňák.

00:56
    König vyviezol puk do útočného pásma. Proti dvojici brániacich hráčov ale nemal šancu.

01:37
    Arturs Salija (MAR) inkasuje dve minúty za podrazenie.

01:56
    Skalický pred bránkou. Jeho clonenie nevyužil Kafka.

02:43
    Buc smeroval prihrávku z ľavej strany na číhajúceho Handzuša. Puk končí vysoko nad bránkou.

03:25
    Opakovaná strela Buca. Tentoraz sa na teč chystal Hickmott.

03:55
    Sersen sa musí vrátiť do vlastného pásma. Nasledovala dlhá prihrávka smerom dopredu.

04:23
    Pokrivčák spoza Lampera. Teraz sa bojuje v rohu klziska.

04:56
    Trukhno nestihol letiaci puk. Je tak z toho zakázané uvoľnenie.

05:33
    Korostin z ľavej strany. Lawson mal na chvíľu zakrytý výhľad.

06:06
    Galambošov pokus skryl brankár hostí do lapačky. Hra je prerušená.

06:50
    Rzavský nestihol už puk. Kubka môže založiť akciu na strane hostí.

07:28
    Rapáč pri pravom kruhu. Trafil Sersena.

07:55
    Rýchly únik na strane Banskej Bystrice. Belluš spolu so Sersenom zamestnali Corbeila.

08:32
    Matoušek sa musel vrátiť do obranného pásma. Hostia situáciu zvládli.

09:16
    Surovka pálil hneď z buly. Tento pokus ale bránku Banskej Bystrice nemohol ohroziť.

09:45
    Mihalik to skúšal ľavou stranou. Podarilo sa mu získať útočné pásmo.

10:39
    Banská Bystrica dala gól!
    Prekonaná domáca obrana pričom pre strelca úvodného gólu sa odkryla celá pravá strana. Gól: DÁVID BUC. Asistencie: Jordan Hickmott a Tomáš Surový.

11:12
    Trukhno potiahol akciu priamo stredom klziska. Dvaja brániaci hráči mu nedovolili vystreliť.

11:54
    Kafka z prvej. Pokus z diaľky.

12:33
    Matoušek z prvej. Corbeil jeho pokus vyrazil.

13:07
    Tomáš Surový (BBY) inkasuje dve minúty za napadnutie hlavy a krku. Navyše inkasuje aj 10-minútový osobný trest za nešportové správanie.

13:44
    Strela Kozáka po prihrávke od Bačika. Nasleduje ešte pokus o dorážku zo strany Vargu.

14:23
    Matoušek nastrelený pukom. Hostia sa môžu oslobodiť jeho vyhodením.

14:56
    Surovka v útočnom pásme. Domáci ale majú problém pri zrýchlení samotnej akcie.

15:31
    Pokrivčák zakončil akciu domácich strelou. Lawson hru prerušil.

15:31
    Problém s mantinelom pri striedačke hostí teraz spôsobil, že sa nám úvodná tretina skončí o niečo skôr a dohrávať sa bude až po prestávke.

15:56
    V hre sa už pokračuje. Kubka si teraz pýtal prihrávku na modrej.

16:24
    Sersen iba nahodil puk do útočného pásma a odchádza striedať. Medzitým na ľadovú plochu naskočil Skalický.

16:54
    Rzavský vybojoval útočné pásmo. Domáci hráči už pripravení na vhadzovaní, čaká sa na hostí.

17:12
    Galamboš proti Češíkovi. Máme za sebou v krátkom čase druhé vhadzovanie v pásme hostí.

17:46
    Prienik Carlssona. Dostal sa aj k strele.

18:23
    Surovka vletel do útočného pásma. Zakončenie už ale prišlo pri tlačenici s protihráčom.

18:54
    Salija zrazený pri mantineli. Domácim sa tak nepodarí zakončiť túto akciu.

19:23
    Dlhá prihrávka na Hickmotta. Ten sa snaží udržať puk pred bránkou domácich.

19:50
    Buc už len vyčkáva na záver prvej tretiny. Nikto zo spoluhráčov sa nikam neponáhľa.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Skončila sa nám úvodná tretina. Po výmene strán však bude pokračovať druhé dejstvo.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:24
    Lamper vysoko atakujúci domácich hráčov. Kozák dokázal puk upratať.

20:50
    Kafka zasiahol pred Dvořákom. Vhadzovať sa ale bude pred Lawsonom.

21:23
    Rusina vypálil. K teču zo strany domácich hráčov už neprišlo.

22:32
    Výborné clonenie pred bránkou Martina podporené presnou strelou. Gól: JORDAN HICKMOTT. Asistencie: Mathew Maione a Ty Wishart.

22:45
    Strela Carlssona. Hostia naďalej aktívni.

23:25
    Radomír Heizer (MAR) inkasuje dve minúty za podrazenie.

23:55
    Belluš späť na Sersena. Hostia zvierajú domácich v ich pásme.

24:22
    Trukhno z prvej. Puk letel vedľa bránky.

24:56
    Puk sa vracia na hokejku Bačika. Domáci sa môžu oslobodiť.

25:26
    Dírer vyváža puk. Domáci sú už ale v plnom počte.

25:54
    Rusina na modrej. Domáci hráči v útočnom pásme.

26:27
    Buc v súboji s Korostinom. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

27:12
    Kozák pred Bucom. Obranný zákrok ešte v strednom pásme.

27:45
    Presne trafený puk k žŕdke. Corbeil aj napriek snahe mávol do prázdna. Gól: DÁVID BUC. Asistencie: Tomáš Surový a Branislav Kubka.

28:19
    Rapáč na Rzavského. Akcia domácich ťahaná po ľavej strane.

28:55
    Jurášek neprešiel cez Skalického. Hostia teraz pozorne bránia.

29:19
    Pacalaj zostal na modrej. Nedostal sa ale k puku.

29:59
    Hickmott bol teraz príliš aktívny pred domácou bránkou. Takmer sa tak strhlo k potýčke.

30:10
    Chyba domáceho brankára, ktorý zabudol včas reagovať. Stačila preto akcia prakticky na jeden dotyk. Gól: TOMÁŠ SUROVÝ. Asistencie: Ty Wishart a Jordan Hickmott.

30:45
    Bačik sa stihol vrátiť pred Kafkom. Domáci hráči sa potrebujú teraz čo najskôr otriasť z inkasovaných gólov.

31:21
    Pacalaj v súboji s Hickmottom. V podaní hráčov Martina ale stále vidíme problémy pri prechode do útočného pásma.

31:54
    Brňák nahadzuje puk na zadný mantinel. Galamboš však najskôr musí vybojovať súboj s Maionem.

32:25
    Bortňákovi ušiel puk. Bude sa však i napriek tomu vhadzovať pred Corbeilom.

32:54
    Skalický na Higgsa. Bojuje sa v rohu klziska.

33:24
    Higgs z prvej. Triafa zadný mantinel.

33:50
    Hickmott ešte dokázal udržať puk v útočnom pásme. Kolotoč v podaní hráčov Banskej Bystrice pokračuje.

34:33
    Jeden z lacnejších gólov v domácej bránke. Zdá sa byť o víťazovi rozhodnuté. Gól: DÁVID BUC. Asistencie: Branislav Kubka a Brock Higgs.

35:39
    Petr Kafka (BBY) inkasuje dve minúty za hákovanie.

36:22
    Rapáč neuspel. Domáci ale majú stále dostatok času využiť túto presilovú hru.

36:57
    Rzavský z ľavej strany. Puk sa odrazil od zadného mantinelu.

37:24
    Galamboš si robil priestor medzi kruhmi. Prihrávku však tečoval pred ním hosťujúci hráč.

37:58
    Heizer v tlačenici pred bránkou. Hra je prerušená.

38:29
    Galamboš ešte v páde skúšal prihrať dozadu Kozákovi. Domáci to ale nestihli a prichádzajú o útočné pásmo.

38:57
    Puk preletel cez nohy Trukhna. Chýbalo veľmi málo aby ho tečoval do bránky.

39:22
    Mihalik na modrej. Skúšal ale prihrávku.

39:53
    Sersenov pokus. Corbeil puk prikryl.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Druhá tretina dopadla pre domácich katastrofálne. Po problémoch s mantinelom a dohrávanej päťminútovke prišla gólová smršť v podaní hosťujúcich hráčov, ktorí sa ďalšími štyrmi gólmi postarali o pohodlné vedenie.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:01
    Striedanie v tíme MHC Martin: z klziska odchádza Corbeil, prichádza Dzubina.

40:35
    Rzavský s Pokrivčákom. Zahodená príležitosť.

41:39
    Gól spoza bránky. Útočiaci hráč mal dostatok priestoru aby si obkrúžil bránku a zakončil. Gól: DALIBOR BORTŇÁK. Asistencie: Brock Higgs a Michal Handzuš.

42:58
    Domáca obrana sa teraz rozsypala ako domček z karát. Stačila presne načasovaná prihrávka a usmernený puk do odkrytej bránky. Gól: PETR KAFKA. Asistencie: Martin Belluš a Ty Wishart.

43:35
    Aj napriek vysokému vedeniu hostí potlesk domácich tribún. Tie teraz akoby ďakovali svojim hráčom nielen za túto sériu ale aj za celú sezónu.

44:50
    Jere Pulli (MAR) inkasuje dve minúty za podrazenie.

45:14
    Rosandič na modrej. Prichádza ale o pásmo po Rzavského zákroku.

45:51
    Rzavského únik zastavený rozhodcom. Vhadzovanie v strednom pásme.

46:17
    Maione napriahol. Bola to skôr propagačná strela.

46:29
    Buc pred bránkou. Doloval puk, ktorý chcel poslať Dzubinovi za chrbát.

47:02
    Nahodený puk v podaní Sersena. Korostin ho okamžite dokázal poslať späť.

47:28
    Pokrivčák za bránkou. Skúša nájsť Rzavského.

48:12
    Trukhno na Belluša. Hostia sa ešte nevzdali myšlienky na ďalšie góly.

48:50
    Handzuš pri pravej žŕdke. Puk sa k nemu nedostal.

49:39
    Sersen nepretlačil puk na Lampera. Hostia sa musia teraz rýchlo vrátiť pred svoju bránku.

50:20
    Bortňák na Lampera. Rozohrávku hráčov Banskej Bystrice teraz ale kazí Dvořák.

50:46
    Heizer na Markoviča. Jeho pokus z pravej strany nesmeroval do priestoru bránky.

51:20
    Pulli pri puku skôr ako Belluš. Domáci môžu rozohrať akciu.

51:49
    Bellušov ďalekonosný pokus. Hostia sa už ale ani príliš nehrnú do zakončenia.

52:28
    Dírer nahadzoval puk smerom na bránku. Lawson si pomohol hokejkou a dostal ho von z pásma.

53:04
    Prihrávka na korčule Galamboša. Ten sa tak nestihol včas zorientovať pred bránkou súpera a usmerniť puk dnu.

53:46
    Češík vyváža puk. Je však vpredu sám.

53:59
    Dalibor Bortňák (BBY) inkasuje dve minúty za sekanie.

54:50
    Higgsov únik v oslabení, ktorý nezakončil gólom. Dzubina si s ním dokázal poradiť.

55:23
    Galamboš nahodil puk pred bránku. Tam stál Varga.

55:56
    Kozákom nahodený puk. Pokus o teč zo strany Rzavského.

56:29
    Dvořáka nepustil do pásma Belluš. Puk končí v strednom pásme.

57:01
    Vhadzovanie v strednom pásme. Dírer proti Higgsovi.

57:31
    Skalický si pýtal puk. Ten sa k nemu z rohu klziska nedostal.

58:06
    Hickmott dostal prihrávku spoza bránky. Nedokázal ju ale v prehustenom priestoru usmerniť tak ako chcel.

58:43
    Trukhno zakončil nad bránku. Akcia hostí ešte pokračuje ďalej.

59:19
    Potlesk domácich tribún. Tie ešte pred koncom tretej tretiny ďakujú svojim hráčom.

59:49
    Markovič ešte v závere mieša puk v útočnom pásme. Strela z jeho hokejky ale nevyšla.

Martin dnes nenašiel recept na obranu Banskej Bystrice, ktorej podľahol 0:7. Góly: 11. Buc (Hickmott, Surový), 23. Hickmott (Maione, Wishart), 28. Buc (Surový, Kubka), 31. Surový (Wishart, Hickmott), 35. Buc (Kubka, Higgs), 42. Bortňák (Higgs), 43. Kafka (Belluš). (20:31:36)

Daniel Modrovský

Branky a nahrávky: 11. Buc (Hickmott, Surový), 23. Hickmott (Maione, Wishart), 28. Buc (Surový, Kubka), 31. Surový (Wishart, Hickmott), 35. Buc (Kubka, Higgs), 42. Bortňák (Higgs, Handzuš), 43. Kafka (Belluš, Wishart)

HK VITAR Martin: Corbeil (Dzubina) – Kozák, Brňák, König, Pulli, Bačik, Salija, Pacalaj, Rusina – Korostin, Galamboš, Varga, Markovič, Heizer, Surovka, Rapáč, Pokrivčák, Rzavský, Dvořák, Jurášek, Dírer
    HC´ 05 Banská Bystrica: Lawson (Bacashihua) – Maione, Wishart, Sersen, Kubka, Mihalik, Carlsson, Rosandič, Češík – Hickmott, Surový, Buc, Belluš, Trukhno, Kafka, Skalický, Higgs, Handzuš, Matoušek, Bortňák, Lamper

Rozhodčí: Konc D., Stano – Stanzel, Smrek, Marušin (video)