Lotyšsko – Finsko 2:7 (kon.) | Bělorusko – Švédsko 2:3 (kon.)
Chicago Blackhawks
0:5 (0:1, 0:2, 0:2) Stav série: 0:2
Nashville Predators
Neděle 16.04.2017, 02:00 • United Center, Chicago • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

58:35
    Ryan Hartman fauloval před bránou a dostal dvě minuty za hrubost plus osobní trest na deset minut za nesportovní chování. Vstřelí Predators šestý gól?

56:24
    Corey Crawford zastavil střelu z levého kruhu pro vhazování v náručí a Brent Seabrook dostal dvě minuty za hrubost.

38:33
    Pekka Rinne zastavil střelu Blackhawks z levého křídla a ostrého úhlu v náručí a Patrick Kane před bránou zbytečně fauloval. Následovaly dvě minuty za krosček.

27:07
    Filip Forsberg skončil v rohu ledové plochy na ledě a nešťastně podrazil projíždějícího Richarda Pánika.

13:38
    Austin Watson ve středním pásmu u mantinelu naproti střídačkám fauloval Jonathana Toewse a dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Chicago si zahraje první přesilovou hru.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 4. Ellis (Johansen, Josi), 23. Zolnierczyk (Ekholm, Rinne), 33. Sissons (Åberg, C. Smith), 54. Johansen (Forsberg, Rinne), 59. Fiala (Johansen, P. K. Subban)

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith (A), Hjalmarsson, Oduya, Seabrook (A), B. Campbell, T. van Riemsdyk – Hartman, Toews, Pánik (C) – Panarin, Anisimov, P. Kane – Schmaltz, Krüger, Hossa – Rasmussen, Kero, Hinostroza. Hlavní trenér: Joel Quenneville.
    Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi (A), Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Irwin, Y. Weber – Forsberg, Arvidsson, Johansen – Zolnierczyk, Fisher (C), Neal (A) – Fiala, Järnkrok, C. Smith – Åberg, Sissons, Watson. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Rozhodčí: Chris Rooney, Francois StLaurent. Čároví: David Brisebois, Pierre Racicot

Diváci: 22175