St. Louis – Nashville 2:1 (kon.) | Anaheim – Edmonton 4:3 (po pr.) | Ottawa – NY Rangers 5:4 (po pr.)
Ottawa Senators
5:4 (1:2, 2:1, 1:1 - 1:0) Stav série: 3:2
New York Rangers
Sobota 06.05.2017, 21:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Play-off NHL • Semifinále V. konference

Z mé strany je to už pro tento nádherný zápas všechno. Dobrou noc přeje Petr Sumbal. (00:32:27)

Československá stopa v utkání:
    Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

1. Kyle Turris (OTT) 1+0
    2. Derick Brassard (OTT) 1+0
    3. Jimmy Vesey (NYR) 1+1

Bylo to velmi pohledné utkání a také hodně napínavé. Ottawa si vynutila prodloužení až gólem při závěrečné powerplay. V prodloužení pak jako první vstřelil gól Grabner, ten ale nemohl platit, protože byl vstřelen vysokou hokejkou. O pár minut později pak skončil puk naopak v brance Lundqvista a ten už platil. Hrdinou pátého utkání série je Kyle Turris, který tento gól vstřelil. Senators tak mají mečbol a na ledě Rangers mohou rozhodnout o svém postupu. Hrát se bude v noci z úterý na středu.

66:28 Kyle TURRIS - 5:4

66:28
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Je hotovo! Druhý gól, který padl v prodloužení už platí a nejvíc se z něj raduje KYLE TURRIS! První střela útočníka Ottawy byla zablokovaná Lindbergem, ale Turris celou situaci dohrál a napodruhé už Lundqvista propálil. Videorozhodčí ještě musel potvrdit, že se nejednalo o ofsajd. Asistence: Alexandre Burrows, Erik Karlsson.

65:40
    Tvrdá střela Marka Stonea z pravé strany jen zaduněla o mantinel za brankou Rangers.

65:25
    Ottawa přežila klinickou smrt a nyní se znovu pouští do útoku. Lundqvist si připisuje už pátý zákrok v prodloužení.

64:12
    Hráči Rangers už se radovali z vítězství, ale rozhodčí rozpažují a gól neplatí! Grabner totiž puk sklepl za Andersona z příliš velké výšky.

64:02
    Alexandre Burrows prověřil pozornost Lundqvista. Ten na jeho střelu dobře viděl a puk v pohodě chytil do lapačky.

63:20
    Po další Smithové střele puk končí v ochranné síti. Vhazovat se bude před Lundqvistem.

63:02
    Zack Smith pálil z levé strany, ale branku Rangers přestřelil.

62:25
    Z pravé strany nahodil puk na Andersona Glass. Brankář Ottawy měl velké štěstí, protože na puk vůbec neviděl a nakonec mu pomohla tyč!

62:11
    A hned je tu další zakázané uvolnění Rangers, tak aby si hosté ještě o něco více odpočinuli, když nemohli střídat.

62:05
    Tanner Glass nedokázal puk dostihnout, a tak se píská icing.

61:55
    Dvakrát po sobě od modré čáry vystřelil Derick Brassard, pokaždé dokázal zakročit Henrik Lundqvist.

61:17
    Přihrávka Ottawy na modrou byla nepřesná a tak domácí přichází o pásmo.

60:48
    Stone nahodil kotouč do útočného pásma, tam jej ale sebral Rick Nash.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 7. Mark Stone (Ch. Wideman), 29. Hoffman (MacArthur, E. Karlsson), 29. Pyatt (Z. Smith, Brassard), 59. Brassard, 67. Turris (Burrows, E. Karlsson) – 5. Fast (Br. Smith, K. Hayes), 6. Holden (Vesey), 38. McDonagh (Grabner, Girardi), 53. Vesey (Skjei, Stepan)

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – E. Karlsson, Methot (C), Ceci, Phaneuf (A), Ch. Wideman, Harpur – Burrows, Turris (A), B. Ryan – Brassard, Stålberg, Mark Stone – Z. Smith, Hoffman, Pyatt – Pageau, MacArthur, Neil.
    New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – Girardi (A), McDonagh, Holden, M. Staal, Br. Smith, Skjei – Zuccarello (C), Stepan, Kreider – Rick Nash (A), Zibanejad, Vesey – Grabner, K. Hayes, J. T. Miller – Fast, Lindberg, T. Glass.

Rozhodčí: Kelly Sutherland, Steve Kozari – Pierre Racicot, Matt MacPherson