Kladno – Motor ČB 3:0 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 1:2 (po pr.) | Trenčín – Olomouc 1:5 (kon.)
K. Vary – Landshut 8:1 (kon.) | Kolín – Dvůr Králové n. L. 10:0 (kon.) | Sokolov – Most 4:5 (kon.)
Bílina – Děčín 0:0 (zruš.) | Jablonec n/N – Trutnov 0:0 (odl.) | Mor. Budějovice – Pelhřimov 8:3 (kon.)
Frýdek-M. – Přerov 3:4 (0:1 po s.n.) | Opava – Kopřivnice 5:4 (2:1 po s.n.) | SHK Hodonín – Trnava 2:3 (kon.)
Nový Jičín – Val. Meziříčí 3:1 (kon.) | Poruba 2011 – Vítkovice 0:8 (kon.) | Detva – Orange 20 4:2 (kon.)
Prostějov – Třebíč 3:4 (po s.n.) | Tábor – Havlíčkův Brod 0:6 (kon.) | Ústí n/L – Benátky n/J 4:2 (kon.)
Havířov – Nové Zámky 4:5 (kon.) | Kadaň – Litoměřice 2:4 (kon.) | Jihlava – Zlín 3:1 (kon.)
Slavia – Pardubice 3:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Berani Zlín
Úterý 29.08.2017, 18:00Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu přípravy na extraligu, ve kterém se HC Dukla Jihlava utká s týmem Aukro Berani Zlín. Oba týmy se utkaly i v posledním přípravném utkání, kdy Zlín doma vyhrál 3:2 na samostatné nájezdy po tom, co se rozhodlo až v patnácté sérii nájezdů.
    Pozvánka k utkání na FB Dukly Jihlava

HC Dukla Jihlava: Škarek – De La Rose, Šidlík, Zráhal, Ulrych, Suchánek, Bryhnisveen, Kajínek – Macík, Skořepa, Surovka – Čachotský, Seman, Rys – Žalčík, Hlinka, Anděl – Protasenja, Hubáček, Váňa

Aukro Berani Zlín: Kašík – Freibergs, Řezníček, Žižka, Matějiček, Padrnos, Ferenc, Dluhoš, Horák – Rihards Bukarts, Honejsek, Kubiš, Veselý, Popelka, Šťastný, Ondráček, Sedláček, Okál, Gago, Fryšara, Hefka

Rozhodčí: Pešina, Prážák – Polonyi, Zíka.

00:01

0:11
    Suchánek nahodil za branku Kašíka a Dukla zakládá první útočné snažení.

0:54
    A první příležitost měla právě Jihlava, když šTomá Čachotský vypálil jen těsně nad lapačku Kašíka a kotouč minul branku jen o pár čísel vedle.

1:12
    Škarek si připisuje svůj první zákrok po nahození od modré čáry. Následuje vhazování v obranném pásmu Dukly.

1:28
    Domácí nepřesně rozehráli a je pískáno zakázané uvolnění. Hra se tak stěhuje zpět ke Šakrkovi.

2:13
    Rána Šidlíka od modré čáry trefila pouze protihráče stojícího před sebou.

2:20
    A je tu první přesilová hra zápasu,kterou si zahrají hráči Zlína. Protasenja si pomohl při rychém protiútoku držením hole zlínského hráče a jde pykat na trestnou lavici.

3:23
    Zlín je zatím nastěhovaný v pásmu Jihlavy a kombinuje kolem branky Škarka.

4:13
    A další nepříjemnst pro Duklu. Bryshnisveen při snaze odpálit kotouč co nejdále vyhazuje kotouč mimo hrací plochu a jede si odsedět dvouminutový trest.

4:49
    Dukla už je ve čtyřech a zvládá zatím oslabení na jedničku. Zlín sice drží kotouč, ale Dukla výborně vykrývá prostory.

6:13
    Dukla hraje v plném počtu.

7:30
    A přesilovou hru si vyzkouší i Jihlava. Hefka je vyloučen na dvě minuty za podražení.

8:21
    Dukla právě vstřelila branku!
    A Jihlava proměňuje hned svoji první početní výhodu! ANATOLIJ PROTASENJA prokázal svoji dobrou předvídavost v předbrankovém prostoru, když dorazil Šidlíkovu ránu od modré čáry za bezmocného Kašíka. Asistence: Petr Šidlík, Nicolai Bryshnisveen.

9:09
    Honejsek zůstal ležet po souboji o kotouč na ledové ploše a bohužel míří rovnou do kabin s nepříliš dobrým výrazem ve tváři.

10:25
    Obrovská příležitost Dukly, která mohla jít do vedení už o dvě branky! Jihlava jela přečíslení 2 na 1 a před poloodkrytou bránou nedokázal Hlinka zakončit přesně a přestřelil!

11:36
    A domácí jsou při chuti. Další nebezbečná akce v podání Macíka a Skořepy nekončí brankou, když se nyní musel činit brankář Kašík.

11:58
    Přihrávka rukou a je pískáno. Následuje vhazování ve středním pásmu.

12:40
    Hra má dobré tempo a přesouvá se chvílemi z jedné strany na druhou. Pro diváka na Horáckém zimním stadonu jistě zajímavé utkání.

13:36
    Ulrych dobře zavezl kotouč do útočného psáma, kde o něj později přišel a Zlín už uhání směrem na bránu Škarka.

14:13
    Zlín výborně napadá rozehrávku Dukly a mohl být za to odměněn. Tomáš Žižka obdržel do předbrankového prostoru přihrávku, kterou nedokázal propasírovat přes výstroj Škarka.

15:29
    Dukla se usadila v útočném pásmu, kde kombinuje a hledá, jak by jen ohrozila Kašíkovu bránu.

16:06
    Žalčíkova rána z levého kruhu pouze vyprášila lapačku Kašíka. Vhazování v obranném pásmu Zlína.

16:32
    Nahození domácích od modré čáry málem skončilo šťastnou brankou, když se kotouč po nahození Ulrycha odrazil od bruslích jen těsně vedle brány.

17:58
    De La Rose nyní trefil pouze zlínského hráče a i on odjíždí s bolestí na střídačku. Jihlava zůstává u kotouče.

19:02
    Zlín je směrem dopředu bezzubý, když už se hráči Zlína dostanou do útočného pásma, nedkoží vymyslet finální fázi, kterou by ohozili domácího gólmana.

20:00

Je za námi první třetina, ve které jsme viděli jednu branku. O tu se postarali hráči Dukly, když se v 9. minutě prosadil Anatolij Protasenja. Domácí jsou zatím aktivnějším týmem a uvidíme s jakými pokyny nastoupí hráči Zlína do druhého dějství.

20:01

20:22
    Žalčík spěchá za nahozením a Dukla se pomalu usazuje v pásmu Zlína.

21:21
    A Zlín si zahraje další přesilovou hru. Za podražení odjíždí na trestnou lavici Jakub Suchánek.

22:14
    Žižkova rána proletěla jen kousek vedle branky. Hosté zůstavají u kotouče.

22:59
    Matějíčkova rána po sražení nadělala Škarkovi paseku a musel se pořádně ohánět.

23:14
    Z pravého kruhu střílel nebezpečně Ralfs Freibergs, ale Škarek byl pozorný a jeho střelu po ledě na vzdálenější tyč vyrazil.

23:21
    Dukla hraje v plném počtu, když přečkala další oslabení.

24:12
    Žalčíkova rána z kruhu letěla těsně nad bránu Kašíka. Jihlava zůstává v pásmu a kombinuje.

26:42
    Řezníček vyzkoušel pozornost Škarka, který byl ale připraven a přerušuje hru.

27:25
    Další výtečný zákrok domácího ochránce svatyně, když si musel poradit s mnoha dorážkami! Dukla přestala trošku hrát a Zlín toho využívá.

29:02
    Po menší strkanici Ference a Váni rozhodčí oba vylučuje na dvě minuty za hrubost. Bude se tedy pokračovat 4 proti 4.

29:33
    Kotouč sražený mimo kluziště a bude se následně vhazovat po pravici Škarka.

29:59
    Ve druhé třetině velmi aktivní Žalčík se tlačil do dalšího zakončení, když i nyní musel zasahovat Kašík.

30:36
    Slibná akce domácích nekončí gólem, když po přečíslení 2 na 1 nedokázali hráči Jihlavy přesně zakončit.

30:58
    Jihlavští hokejisté se ujímají dvougólového vedení, a to v přípravě vůbec poprvé. Tohle byla pohledná kombinace, kdy Protasenja z levého kruhu přihrál přesně na střed RADKU HUBÁČKOVI a ten v letošní přípravě dává druhý gól, když nedal Kašíkovi příliš šancí. Asistence: Anatolij Protasenja.

31:52
    Jihlava se dopustila při snaze rychlého přechodu do útoku postavení hráče mimo hru.

32:35
    A další možnost pro Duklu na přidání branky. Za vysokou hůl jede pykat Okál.

33:39
    Čachotský nabral vysokou rychlost a předložil kotouč osamocenému Protasenjovi, který nedokázal přehodit kotouč přes beton Kašíka!

34:35
    Zlín nakonec oslabení zvládl úspěšně a pokračuje se v plném počtu hráčů na obou stranách.

35:38
    Zlín se snaží vymyslet útok od své brány, ale hráčům ve žlutém chybí lepší pohyb na přechod do útoku.

35:53
    Další početní výhoda pro Zlín. Anděl si v souboji pomohl držením a dostává dvě minuty.

37:05
    Zlín se zatím sice dostává do útočného pásma, kde se mu ale nedaří vymyslet úspěšnou akci.

37:53
    Dukla bez problému přečkala další oslabení a je v plném počtu.

38:44
    Dukla už se opět tlačí do útoku, když se usazuje kolem brány Kašíka.

39:26
    Probíhá nám poslední minuta druhého dějství a Dukla si pozorně hlídá vedení a Zlín se ještě pokouší o poslední akci třetiny.

40:00

Druhá třetina už byla o něco vyrovnanější, ale branku se podařilo vstřelit opět pouze Dukle. O ní se postaral ve 31. minutě Radek Hubáček, když vyslal na bránu soupeře přesnou střelu do pravého horního rohu. Zlínu se nedá upřít snaha s výsledkem něco udělat, chybí tomu ovšem daleko lepší finální fáze.

40:01

40:10
    Zlín vyhrál buly a snažil se založit útočnou akci, ovšem jeho útočné snažení hatí ofsajd.

41:18
    Jihlavští se zatím dobře brání na modré. Nyní už tuto hráz překonal Štěpán Fryšara, ovšem že by pálil přesně, to se rozhodně říci nedá.

41:44
    Zakázané uvolnění Dukly.

42:22
    DLuhoš poslal tvrdou ránu směrem na Šakrka, která byla ještě za včasu zblokována do ochranné sítě. Buly v obranném pásmu Dukly.

43:19
    Jihlavě se nepodařilo vyhodit kotouč ze svého pásma a Zlín tak může i nadále útočit.

44:24
    Žalčík byl zcela nehlídaný v brankovišti a Kašík musel předvést důležitý zákrok, když se roztáhnul na ledě jako pavouk a zabránil dalšímu inaksovaému gólu.

45:00
    Jeden z jihlavských hráčů se dopustil hákování a to znamená jediné. Již několikátá přesilová hra pro Zlín.

45:34
    Zlínu dnes přesilovky opravdu nejdou a Dukle se daří vyhodit přes celé kluziště.

46:28
    A další osvobození Jihlavy.

46:38
    Velká nepříjemnost pro domácí! Za zbytečné podražení od Hlinky bude Jihlava hrát ve třech.

47:12
    Zlín tlačí Duklu zavřenou v obranném pásmu a čeká na vhodný prostor ke střele.

47:58
    Je pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti. Zlín se tak sám vyhání z útočného pásma.

48:30
    A domácí se prosazují i v oslabení, když se trefil po přečíslení 2 na 1 JAN ZDRÁHAL, který rychlou ranou zápěstím nedal šanci Kašíkovi. Pěkná souhra Dukly Jihlava v oslabení. Asistence: Jiří Rys.

48:38
    Dukla už hraje v plném počtu.

51:12
    Obrázek je stále stejný, Dukla je aktivnějším týmem a Zlín hledá recept na to jak ohrozit jihlavskou bránu.

53:37
    Jihlava nyní hraje hodně zodpovědně v obraně a snaží se Jakubu Škarkovi pomoci k čistému kontu.

53:52
    Surovka se snažil tečovat střelu svého spoluhráče od modré, ale neúspěšně.

54:27
    Jihlava se už soustředí hlavně na defenzivní povinnosti a Zlín to má nyní pravdu těžké.

55:20
    Filip Seman dostal výbornou přihrávku mezi kruhy. Lehce si potáhl puk a pak vypálil na vzdálenější pravou tyč, kde by asi Kašík nebyl, ale domácí forvard netrefil branku.

55:49
    Jihlavští fanoušci se opět baví pokřikem, který 21. dubna burácel celou jihlavou, a skandují: Extraligoví, extraligoví, už jsme zase extraligoví.

56:25
    Z levého kruhu zkusil štěstí Oldřich Horák, který má v kariéře také zapsáno několik startů za Duklu Jihlava, leč minul branku. Vychýlená muška Zlínských tak stále pokračuje.

57:14
    Jiří Rys se snažil vybojovat v obranném pásmu puk, nakonec se mu to ale těsně nepodařilo.

57:25
    Zlín právě vstřelil branku!
    Tak jsem to s vychýlenou muškou hostí zakřikl, nyní už se totiž Berani prosazují. Domácím se nepodařilo vyhodit puk pryč z obranného pásma, takže se Zlínští dostali do kombinace. V jejím finále přihrál Ondráček na střed pásma pro TOMÁŠE ŽIŽKU, jenž si do tohoto prostoru najel z postu obránce a střelou těsně nad ledem překonal Jakuba Škarka. Asistence: Jiří Ondráček, Zdeněk Okál.

58:00
    Dnešní utkání sleduje 1098 diváků.

59:24
    Jihlavští hokejisté v závěru utkání trošku polevili, Zlínu naopak gól nalil energii do hokejek. Ale na vyrovnání bude ze strany Aukro Beranů pozdě.

59:37
    Tím spíše, že nyní jde na dvě minuty ven Jiří Ondráček za držení. Jihlava se tak mílovým krokem přiblížila k první výhře v přípravě.

59:46
    Zlín po buly ve svém pásmu vyhazuje a zápas se tak v klidu dohrává. Nic na tom nemění ani střela Ference od modré, po které si Jakub Škarek připisuje poslední zákrok dnešního utkání – jednoduše do lapačky.

Konec zápasu. (20:06:21)

Ondřej Terber

Branky a nahrávky: 9. Protasenja (Šidlík, Bryhnisveen), 31. Hubáček (Protasenja), 49. Zdráhal (Rys) – 58. Žižka (Ondráček, Okál)

Rozhodčí: Pešina, Prážák – Polonyi, Zíka