Lipt. Mikuláš – Žilina 2:1 (kon.) | Poprad – Banská Bystrica 6:4 (kon.) | Zvolen – Košice 4:1 (kon.)
Detva – Trenčín 0:2 (kon.) | Nové Zámky – Nitra 6:4 (kon.)
HK Poprad
6:4 (2:1, 3:3, 1:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Pátek 06.10.2017, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 9. kolo

Tretia tretina bola absolútnym vyvrcholením dnešného kvalitného zápasu. Vedenie si napokon dokázali domáci udržať a ešte aj zvýšiť. V 52. minúte upravil na konečných 6:4 pre Poprad Mlynarovič.

Ďakujeme, že ste nás sledovali. (19:23:18)

59:51
    Diváci na popradskom štadióne už povstali zo sedadiel a za potlesku odpočítavajú posledné sekundy zápasu. Vhadzuje sa v strednom pásme.

59:34
    Gól sa snažil dať aj brankár Alexej Ivanov, no jeho strela z obranného pásma došla iba na modrú čiaru.

59:05
    Bortňákovo to teraz nevyšlo. Z obranného pásma posunul nepresnú prihrávku na modrú čiaru a hostia sa sami vyprevadili z útočného pásma.

58:23
    Faile od modrej neprestrelil hráčov, prihral Ďatelinkovi na pravý kruh, ktorý to skúsil taktiež tvrdou delovkou, no trafil iba priamo do Ivanova.

57:45
    Bystričania už teraz usadení v útočnom pásme a pokúšajú sa vymyslieť gólovú akciu.

57:24
    König poslal puk von z obranného pásma bekhendovou žabkou, no nedošiel až ku bráne.

57:07
    Lukáš už je na striedačke, Banskobystričania to budú skúšať odteraz v šestici!

57:07
    Oddychový čas pre Banskú Bystricu!

57:05
    Kubka od modrej čiary vystrelil na bránku. Ivanov sa stihol okamžite presunúť a do lapačky pohotovo zachytil letiaci puk.

55:49
    Mihálik sa pri zadnom mantineli chcel pustiť do Bondru päsťami, no o niekoľko centimetrov nižší Bondra nič neriskoval. Čiarový rozhodca pribehol ihneď a oddelil ich.

54:49
    Vandasovi veľmi nevyšlo sólo, ktorým sa chcel ukázať. Bystričania ho odstavili medzi kruhmi a puk následne vyhodili.

53:54
    Ján Brejčák vykorčuľoval z trestnej lavice, uchmatol puk Königovi a pokračoval sám na bránku. Nájazd mu nevyšiel, puk šiel mimo bránky.

53:13
    Poprad bude mať 25-sekundovú presilovku piatich proti trom. Vladimír Mihálik dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

52:31
    Davydov sa oprel do puku na modrej čiare, vypálil príklepom. Strela bola ešte aj jemne tečovaná, ale Lukáš ju aj tak dokázal vyraziť do rohu klziska. Potom sa Bystričania oslobodili.

51:38
    Ďalšia presilovka pre Poprad. Ján Brejčák dostáva dve minúty za sekanie.

51:38
    Poprad dal gól!
    Domáci využívajú presilovku a zvyšujú svoje vedenie! König posunul po modrej Brejčákovi, ten našiel medzi kruhmi SAMUELA MLYNAROVIČA a jeho okamžitá strela skončila v Lukášovej bránke!
    Asistencie: Daniel Brejčák, Peter König.

51:04
    Presilovku následne získavajú domáci. Marek Bartánus si odsedí dve minúty za hákovanie.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 9. Štrauch (Mlynarovič), 19. Abdul (McDowell), 32. Svitana (Mlynarovič, Štrauch), 37. Lichanec (Ignatov), 39. Heizer (Fabian, Jáchym), 52. Mlynarovič (Brejčák, König) – 4. Bartánus (Surový, Gélinas), 23. Gélinas (Bubela), 30. Brittain (Surový), 34. Faile (Surový)

HK Poprad: Ivanov (Corbeil) – Fabian (C), Jáchym, D. Brejčák (A), König, McDowell, Davydov, Zadražil, Ignatov – Ježek, Heizer, Vandas – Štrauch, Mlynarovič, Svitana (A) – Bondra, Lichanec, Abdul – R. Rapáč, Paločko ml., Paločko
    HC´ 05 Banská Bystrica: Lukáš (Lassila) – Ďatelinka (A), Kubka, J. Brejčák, Sedlák, Mihálik, Dame-Malka, Gélinas, Andrisík – Faile, Surový (C), Brittain – Lunter, Bortňák (A), Lamper – Bartánus, Bubela, Hohmann – Belluš, Češík, Gabor

Rozhodčí: Kalina, Štefik – Stanzel, Gavalier

Diváci: 1 680