Košice – Zvolen 3:4 (1:2 po s.n.) | Banská Bystrica – Poprad 4:5 (kon.) | Nitra – Nové Zámky 4:0 (kon.)
Trenčín – Detva 2:1 (kon.) | Žilina – Lipt. Mikuláš 3:1 (kon.)
MsHK Žilina
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
sk Pátek 03.11.2017, 18:00 • Tipsport Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR) • 18. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 18. kola hokejovej Tipsport Ligy, v ktorom hokejisti MsHK Žilina privítajú na svojom ľade hráčov MHK 32 Liptovský Mikuláš. Zápas v Žiline má špecifickú príchuť pre domáci tím, keďže Žilina dnes oslavuje jubilejný tisíci zápas v našej najvyššej súťaži. Začiatok duelu je plánovaný na 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže siedme miesto so ziskom 28 bodov. V poslednom doterajšom zápase Vlci zvíťazili v Detve pomerom 1:2 po sam. nájazdoch (góly Vlkov Juraško a Handlovský). Najproduktívnejším hráčom tímu je Lukáš Handlovský, ktorý získal 17 kanadských bodov (13+4). Brankárskou jednotkou je Tomáš Tomek, ktorý má aktuálne 93,76% úspešnosť zákrokov. Tím trénerov Stanislava Škorvánka a Andreja Podkonického sa však aktuálne borí s obrovskou maródkou – Peter Húževka má zlomenú ruku, Ryan Martindale je zranený, rovnako tak Marcel Holovič. Filip Ondruš má otras mozgu, Rastislav Konečný si v zápase v Detve vykĺbil rameno a duel pod Poľanou nedohral ani obranca Michal Roman. Už dlhšie Žilinčanom chýba aj obranca Jakub Meliško.

Hokejistom z Liptovského Mikuláša patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné deviate miesto so ziskom 20 bodov. V poslednom doterajšom zápase prehrali hokejisti MHK 32 na domácom ľade s Banskou Bystricou 2:3 po predĺ. (góly LM M.Sukeľ a Rud. Huna). Najproduktívnejším hráčom tímu je skúsený Marek Uram, ktorý získal 17 kanadských bodov (4+13). Brankárskou jednotkou Liptákov je Andrej Košarišťan, ktorý má aktuálne 93,39% úspešnosť zákrokov. Perličkou určite je i fakt, že obaja menovaní hráči v minulosti pôsobili práve v Žiline.

Zápas sa začína o 18:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Úvodné zostavy:

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Mikuš, Juraško, Poulin, Chaloupka, Harant (A), Hatala, Roman – Handlovský (C), Klimenta, Kučkin – Stupka, Holovič, Jurík – Švihálek, Švec, Rogoň – Váňa, Mendrej, Dolinajec

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan (Hollý) – Luža, Nádašdi, Suchý (A), Nemec, Moravčík, Tabaček (C), Pacalaj, Devečka – Uram, Sukeľ M., Kriška (A) – Sukeľ J., Paukovček, Huna – Laco, Langhammer, Rapáč – Kabáč, Piatka, Spilar

Rozhodca: Jonák, Konc – Jobbágy, Bogdaň.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Na ľade máme oba tímy, zaznie štátna hymna Slovenskej republiky a následne sa začne samotný zápas.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:01
    Úvodné buly prvej tretiny v prospech hokejistov Žiliny.

00:35
    Útočná aktivita v úvode patrí hosťom, Matúš Sukeľ sa však cez obranu žilinských Vlkov neprebil.

01:05
    Hostia sú však stále aktívnejší a držia sa v útočnom pásme pred Tomášom Tomekom.

01:52
    Kapitán hostí Ján Tabaček sa oprel do delovky od modrej čiary, tak toto muselo Tomáša Tomeka poriadne zabolieť. Gólman MsHK však podržal svoj tím.

02:29
    Hrá sa v rýchlom tempe, hráči MHK 32 sú znovu pred Tomášom Tomekom, ktorý po strele z ľavej strany radšej podržal puk vo svojej lapačke.

03:05
    Formácia okolo Mareka Urama robí v obrane Žiliny poriadny prievan, šikovný teč Krišku však letel nad bránku Tomáša Tomeka.

03:38
    Oba tímy striedajú počas hry, úvodné minúty však jasne patria hráčom z Liptova.

04:25
    Z ľavej strany takou polostrelou preveril pozornosť Košarišťana Patrik Rogoň, brankár hostí bol na svojom mieste.

05:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, ktoré patrili hosťom. Recept na Tomeka však Liptáci zatiaľ nenašli.

05:39
    Prvý útok Vlkov sa dokázal usadiť v útočnom pásme, následne sa do šance dostal stiredajúci Juraj Jurík, no Košarisťan podržal svoj tím.

05:51
    Žilina dala gól!
    Lenže teraz to neplatí, parádna delovka kanadského obrancu FÉLIXA-ANTOINA POULINA od modrej čiary končí v sieti hostí! Asistencia: Václav Stupka.

06:35
    Tak Liptáci musia byť zaskočení, mali tlak, no z prvej vážnejšej strely domácich na bránku inkasovali úvodný gól zápasu.

06:58
    Žilina kombinuje vo vlastnom pásme, no domáci majú problém vyrovnať sa s napádaním hostí, ktorí posielajú až trojicu hráčov kaziť žilinskú rozohrávku.

07:35
    Žilina však znovu v rýchlom protiútoku, Jurík tentoraz v súboji o puk za bránkou hostí neuspel.

08:25
    Opäť sa hrá dlho bez prerušenia a tento stav zjavne vyhovuje viac hokejistom Žiliny.

08:46
    Emil Švec vyhodil puk z vlastného pásma aj za cenu zakázaného uvoľnenia. Vhadzovať sa tak bude po ľavej ruke Tomáša Tomeka.

09:12
    Uram skúšal zobrať Haranta na párky, skúseného obrancu Žiliny však nenachytal a sám prišiel o puk.

09:50
    Handlovský nedokázal vyviezť puk z obranného pásma, hostia to dnes stavili na tvrdý pressing, uvidíme ako dlho im na tento štýl hry vystačia fyzické sily.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Žilina vedie nad Liptovským Mikulášom zatiaľ 1:0.

10:52
    Rozohrávku hostí tentoraz v strednom pásme zachytil Emil Švec, vletel s pukom do pásma po ľavej strane, skúsil strelu švihom, no Košarišťan sa tentoraz nenechal prekabátiť.

11:26
    Obetavý zákrok Rogoňa v obrannom pásme, puk sa dostal ku Michalovi Švihálkovi, ktorý nabral rýchlosťou a znovu dobrou strelou švihom preveril pozornosť brankára hostí.

12:00
    Žilina po slabšom úvode ožíva, po strele od modrej čiary Košarišťan puk radšej podržal vo svojej lapačke.

12:11
    Tentoraz v rýchlom útoku hostia, po ľavej strane sa predral Lukáš Paukovček, no Tomek bol na jeho strelu pripravený a stav zápasu sa tak nemení.

12:48
    Jakub Sukeľ vletel do pásma po ľavej strane, z veľkého uhla síce Tomeka vystrašil, ale neprekonal.

13:30
    Domáci obranca Petr Chaloupka sa snažil z pravej strany natlačiť pred Košarišťana, obrana hostí v tomto momente výborne zapracovala.

14:05
    Znovu sa hrá dlho bez prerušenia, oba tímy bleskovo striedajú počas hry.

14:50
    Hráči z Liptova stiahli puk za svoju bránku a opäť striedajú počas hry.

15:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút.

15:04
    Tomáš Klimenta sa dostal do dobrej pozície, tvrdým príklepom však nepríjemne z medzikružia trafil Andreja Košarišťana do masky!

15:38
    Ďalšia príležitosť domácich, Václav Stupka však nemieril presne.

16:02
    Tretí útok Žiliny v týchto momentoch dokázal udržať puk dlhšie v útočnom pásme, priama strela na bránku hostí z toho napokon však nebola.

16:39
    Tomáš Harant je aktívny aj v útoku, v súboji pri mantineli poriadne oplieskal o generáciu mladšieho Mateja Moravčíka.

17:12
    Juraj Jurík v strednom pásme nepríjemne zrazený protihráčom, vylučovať sa nebude.

17:53
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Devečka – 2 min., sekanie).

18:25
    Žilina začína útočnú akciu od vlastnej bránky.

18:42
    Veľká šanca domácich, puk na ceste do siete hostí však zastavila noha jedného z domácich hokejistov!

18:55
    Jedovka Petra Mikuša od modrej čiary, brankár hostí podržal svoj tím.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:30
    Žilina stále v útočnom pásme, hostia sa však napokon oslobodzujú a posielajú puk až ku bránke Tomáša Tomeka.

19:53
    Hostia v plnom počte.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine vedie Žilina nad Liptovským Mikulášom 1:0. O jediný gól domácich sa postaral v 6. minúte Félix-Antoine Poulin, ktorý strelou od modrej čiary prekonal Andreja Košarišťana. Druhá tretina sa začne približne o 18:48.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech hokejistov hostí.

20:44
    Vhadzovanie po ľavej ruke Tomáša Tomeka, ktorý následnú strelu hostí znovu chytá do lapačky.

21:02
    Lukáš Paukovček opäť skúsil šťastie z pravej strany, puk z jeho hokejky však letel vysoko nad bránku Žiliny.

21:39
    Hostia sú v úvode druhej časti hry opäť aktívnejší, Tomek je však dnes znovu oporným pilierom svojho tímu.

22:02
    Rýchly útok Žiliny, po pravej strane vletel do pásma Emil Švec, ktorý strelou zápästím opečiatkoval ľavú tyč bránky hostí!

22:55
    Žilina sa vymanila spod tlaku hostí a opäť je Mikulášu rovnocenným súperom.

23:40
    Krásna spolupráca druhého útoku Vlkov, Jurík zadovkou našiel Marcela Holoviča, ktorý však strelou našiel len pravý betón Andreja Košarišťana!

23:56
    Tak v týchto chvíľach má hra dobré tempo, možnosti sa striedajú na oboch stranách.

24:15
    Patrik Rogoň to skúsil stredom cez obranu hostí, po jeho strele Košarišťan podržal puk vo svojej lapačke. Vhadzovať sa tak bude po jeho pravej ruke.

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, Žilina stále vedie nad Liptovským Mikulášom 1:0.

25:25
    Handlovský skúšal prienik cez obranu hostí po pravej strane, hráči MHK 32 si však dávajú na druhého najlepšieho strelca našej súťaže veľký pozor.

26:02
    Domáci si dávajú veľký pozor v obrane, treba však povedať, že Vlci dnes nastúpili bez veľkého počtu hráčov zo základnej zostavy, spomeniem napríklad Petra Húževku, Rasťa Konečného či Ryana Martindalea.

26:55
    Opäť sa hrá dlho bez prerušenia, oba tímy tak striedajú počas hry.

27:38
    Konečne sa ozývajú aj domáci diváci, ktorí sa snažia povzbudiť svoj tím. Atmosféra pod Dubňom je však zatiaľ ako počasie – chladná a nevľúdna.

28:03
    Hostia z Liptova sú v Žiline nútení tvoriť hru a to im do týchto chvíľ príliš nevyhovuje. Nahodenie puku do útočného pásma aktuálne končí zakázaním uvoľnením.

28:33
    Kabáč sa snažil prekabátiť skúseného Tomáša Haranta, čo sa mu však nepodarilo. Nasledoval útok domáceho tímu a zbytočná chyba, hostia budú hrať presilovú hru. Prvú v dnešnom zápase.

28:50
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Holovič – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

29:20
    Hostia sú v útočnom pásme, Uram nabíjal Tabačkovi na modrú čiaru, no domáca obrana sa stiahla sformovať.

29:49
    Puk je v obrannom pásme hostí, Žilina sa do týchto chvíľ dobre bráni.

30:01
    Máme za sebou polovicu dnešného zápasu, Žilina zatiaľ stále vedie nad Liptovským Mikulášom 1:0.

30:35
    Puk je opäť za bránkou Andreja Košarišťana.

30:50
    Domáci v plnom počte.

30:52
    Po skončení presilovej hry hostí nastal drobný incident pred Tomášom Tomekom, ktorý skončil na ľade. Odpískané je napokon postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

31:26
    Michal Švihálek sa šikovne prebil po ľavej strane, dostal sa do streleckej pozície, no jedovkou Košarišťana neprekonal.

31:37
    Gabriel Spilar pre útočnou modrou čiarou schytal strelu spoluhráča do nohy, padol ako podťatý, ale zdá sa, že bude v poriadku.

32:20
    Hostia z Liptova sú aktívni v útočnom pásme.

32:23
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Nuž a hostia vyrovnávajú na 1:1, po prihrávke Matúša Sukeľa sa totiž presadil PATRIK LUŽA, ktorý bol nedávno na skúške práve v Žiline. Asistencie: Matúš Sukeľ, Marek Uram.

33:15
    Vhadzovanie po ľavej ruke Tomáša Tomeka.

33:52
    Rýchly útok domáceho mančaftu, puk však napokon končí v moci Andreja Košarišťana.

34:02
    Tentoraz sa do rýchleho útoku znovu vybrali hostia, Marek Uram bol však v útočnom pásme skôr než puk.

34:32
    Žilinčania však po inkasovanom góle zvýšili svoje úsilie. Strela Lukáša Handlovského z medzikružia však bola zblokovaná.

34:52
    Jakub Langhammer z pravej strany mieril vysoko nad bránku Tomáša Tomeka.

35:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelých 5 minút, Žilina hrá s Mikulášom zatiaľ nerozhodne 1:1.

35:31
    Rýchly útok domáceho tímu, Holovič dostal dobrý puk k pravej tyči Košarišťanovej bránky, no na zakončenie mu chýbalo niekoľko centimetrov.

36:06
    Marek Pacalaj tvrdou ranou od modrej čiary trafil spoluhráča, ktorý teraz krívajúc a s bolestnou grimasou na tvári mieri na striedačku svojho tímu.

36:50
    Klimenta sa obetavo vrhol na obrannej modrej po puku, no nedokázal ho zastaviť. Do úniku sa tak dostal Gabriel Spilar, ktorého však bravúrnym zákrokom vychytal Tomáš Tomek!

37:35
    Hostia však pokračujú v tlaku, Žilina sa snaží akokoľvek dostať puk von z pásma!

38:09
    Domáci hráč faulovaný v úniku v zakončení, nasledovať bude trestné strieľanie! Fauloval Ján Tabaček!

38:09
    JURAJ JURÍK si rutinérsky potiahol puk do ľavej strany, Košarišťana poslal do pravej a znovu tak dostáva svoj tím do vedenia!

38:40
    Patrik Rogoň skúsil strelu švihom takmer od modrej čiary, puk bol však tečovaný a minul bránku hostí.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:18
    Vhadzovanie po ľavej ruke gólmana hostí.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po druhej tretine máme v Žiline stav 2:1. Hostia najskôr v 33. minúte vyrovnali na 1:1 zásluhou Patrika Lužu. V 39. minúte bol však v zakončení Tabačkom faulovaný Juraj Jurík, ktorý následne využil nariadené trestné strieľanie a dostal Žilinu opäť do vedenia. Tretia tretina sa začne približne o 19:41.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech hokejistov hostí.

40:30
    Dnešné stretnutie sleduje 1112 divákov.

40:44
    Stanislav Kučkin sa šikovne predral cez obranu hostí, jeho strela švihom však tesne minula pravú tyč bránky hostí.

41:15
    Do tretej tretiny nastúpili aktívnejšie domáci hokejisti, čo je vzhľadom na prvé dve tretiny celkom prekvapenie.

41:55
    Domáci nahodili puk za bránku Andreja Košarišťana a okamžite striedajú, hostia sa rovnako snažia preskupiť svoje rady.

42:08
    Lukáš Handlovský z pravej strany nahodil puk pred bránku hostí, kde bol ideálne postavený STANISLAV KUČKIN a šikovným tečom dostáva puk do siete Andreja Košarišťana! Asistencia: Lukáš Handlovský.

42:45
    Rovnakým spôsobom ako skórovala Žilina pohrozili i hostia, Marek Uram však nedokázal puk pred Tomekom tečovať do siete.

43:40
    Hrá sa v rýchlom tempe, hráči Liptovského Mikuláša už musia otvoriť hru a to môže byť voda na žilinský mlyn.

44:15
    Stále sa hrá v rýchlom tempe, domáci sú po treťom góle pri chuti.

44:50
    Vhadzovanie v strednom pásme, bližšie k bránke Tomáša Tomeka.

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, Žilina už vedie nad Liptovským Mikulášom 3:1.

45:27
    Po strele hostí chytá Tomek puk do lapačky. Nasledovať bude buly po ľavej ruke gólmana Žiliny.

46:05
    Hostia sú znovu nasťahovaní pred Tomášom Tomekom, Žilina sa zo všetkých síl bráni.

46:41
    Na domácich hokejistov už je badať vyčerpanie, domáci tréner Stanislav Škorvánek má k dispozícii prakticky len tri pätorky, aj to nie kompletné.

47:15
    Hostia sa snažia dostať do útoku, domáci sú stiahnutí pred vlastnou modrou čiarou a taktika je jasná – tvrdá defenzíva.

47:55
    Domáci zahrozili z rýchleho prečíslenia, Michal Švihálek však puk na nabiehajúceho Patrika Rogoňa cez obrancu hostí neprepasíroval.

48:05
    Vhadzovanie znovu pred Tomášom Tomekom.

48:36
    Útočná snaha hostí tentoraz končí zakázaným uvoľnením a hra sa sťahuje pred Andreja Košarišťana.

49:00
    Petr Chaloupka dostal od Stupku puk na modrú čiaru, no jeho strela míňa bránku hostí.

49:35
    Martin Kriška sa ihneď po buly pred Tomekom oprel do strely, puk tesne minul ľavú tyč žilinskej bránky!

49:59
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Hatala – 2 min., sekanie).

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Žilina stále vedie na domácom ľade 3:1.

50:35
    Domácim hokejistom sa podarilo vyhodiť puk až za bránku Liptovského Mikuláša.

51:05
    Hostia znovu musia začínať ofenzívnu snahu od vlastnej bránky.

51:36
    Juraj Jurík z vlastného pásma vyviezol puk a získava cenné sekundy pre svoj tím.

51:59

52:15
    Handlovský šikovne zachytil rozohrávku hostí, dostal sa do útočného pásma, no zadovkou Kučkina nenašiel.

52:58
    Čas sa hosťom pomerne rýchlo míňa, uvidíme kedy si vezme tréner hostí Pavol Paukovček oddychový čas a či odvolá gólmana z bránky.

53:20
    Nahodenie puku domácimi končí zakázaným uvoľnením, hra sa sťahuje pred Tomáša Tomeka.

53:27
    Tomáš Harant skúsene vyhodil puk z vlastného pásma, no donútil hostí ďalej hrať a znovu tak získal cenné sekundy pred svoj tím.

53:34
    Na ľade ostáva ležať otrasený Marek Uram, za piskotu divákov však mieri napokon na striedačku svojho tímu. Hostia budú hrať presilovú hru.

53:34
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Rogoň – 2 min., faul kolenom).

54:01
    Hostia nasťahovaní pred Tomášom Tomekom.

54:27
    Žilina sa však výborne bráni, strela hostí od modrej čiary bola tečovaná pred Tomekom a napokon sa píska hra s vysokou hokejkou.

55:01
    Do konca riadneho hracieho času ostáva menej ako 5 minút, hosťom sa presilová hra zatiaľ nedarí podľa predstáv.

55:25
    Liptovský Mikuláš v tlaku v útočnom pásme.

55:32
    Tomáš Tomek predviedol dva bravúrne zákroky za sebou a fenomenálne podržal svoj tím!

55:34

56:05
    Tak toto je skutočne hektický záver riadneho hracieho času, hostia už sú pomerne nervózni a vzniká šarvátka.

56:31
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Paukovček – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Klimenta – 2 min., krosček).

57:10
    Žilina teda hrá vďaka Paukovčekovi presilovú hru, ale príliš sa dopredu neženie, ba práve naopak. Zasahovať musel Tomáš Tomek.

57:55
    Emil Švec šikovne vystrelil z medzikružia. Puk skrotil v svojej lapačke Košarišťan, vhadzovať sa tak bude po jeho pravej ruke.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

58:31

58:55
    Dve dobré šance hostí za sebou, po strele Radoslava Suchého však znovu predviedol bravúrny zákrok Tomáš Tomek.

59:01
    Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času, Andrej Košarišťan je na striedačke!

59:33
    Znovu kvalitný zákrok Tomáša Tomeka, vhadzovať sa bude po pravej ruke žilinského brankára. Košarišťan je znovu v bránke hostí.

59:45
    Zápas sa pomaly končí, dnes získa cenné body Žilina.

Tisíc zápas v najvyššej súťaži oslávili Žilinčania výhrou nad Liptovským Mikulášom v pomere 3:1! O tretí gól domáceho tímu sa postaral v 43. minúte ruský útočník Stanislav Kučkin, ktorý zužitkoval prihrávku Lukáša Handlovského. To je odo mňa zo Žiliny na dnes všetko, ďakujem za pozornosť a želám príjemne strávený víkend. Dočítania priatelia. (20:21:04)

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 6. Poulin (Stupka), 39. Jurík (TS), 43. Kučkin (Handlovský) – 33. Luža (Sukeľ Matúš, Uram)

Rozhodčí: Jonák, Konc – Jobbágy, Bogdaň