Třinec – Chomutov 4:2 (kon.) | Jihlava – Liberec 0:2 (kon.) | Litvínov – Pardubice 1:2 (kon.)
Zlín – Sparta 2:4 (kon.) | Olomouc – Mladá Boleslav 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 4:0 (kon.)
Kometa Brno – Plzeň 3:2 (2:1 po s.n.)
HC Dukla Jihlava
0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 05.01.2018, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Tipsport extraliga • 37. kolo

Je konec! Liberečtí nakonec vítězí 2:0, což je stejný výsledek, jako když hráli v Jihlavě poprvé. Severočeši byli v utkání jasně lepším týmem, přestože Dukla měla střeleckou převahu, žádné gólové šance jsme na její straně neviděli. Za hosty se prosadil Pyrochta a Derner. hráči z Vysočiny si tak komplikují další boj o předkolo play-off.

Ode mne je to pro dnešek vše, někdy zase napočtenou! (20:05:18)

59:36
    Ihned po vhazování se puk dostal ke Zdráhalovi, který měl místo, kam si mohl najet. Will si poradil i s tečí Kubalíka a udržel puk pod svou lapačkou.

59:31
    Liberečtí vyhodili kotouč až na zakázané uvolnění, ale vadit jim to moc nebude. do konce utkání chybí půl minuty a o třech bodech je nejspíše rozhodnuto.

58:56
    Konečně se domácí hokejisté usadili v útočném pásmu, jenže Bryhnisveen opět nezachytil puk na modré a Severočeši mohou vystřídat.

58:29
    Mohlo být rozhodnuto, ale Lakatoš se dostal do velkého úhlu ke střele a jeho pas nikoho ze spoluhráčů nenašel.

58:02
    Bryhnisveen ale nezachytil kotouč na modré a Dukla se musí vystěhovat z útočného pásma.

57:50
    Karel Vejmelka zůstává na střídačce! Jihlavští to tedy zkusí v šesti proti pěti.

57:50
    Tentokrát to byli hráči severočeského Liberce, kteří vyhodili puk až na zakázané uvolnění. V týž moment si domácí hráči vybírají oddechový čas.

57:35
    Tato rozehrávka se Kajínkovi zrovna dvakrát nepovedla. Puk skončil jen na zakázaném uvolnění.

57:19
    Jakub Suchánek vyslal prudkou střelu zápěstím a Will včas zaklapl své betony.

56:58
    Domácí hráči mají poslední tři minuty a je možné, že trenér Vlk sáhne každou chvilku ke hře v šesti.

56:14
    Šidlík nabil Kajínkovi na modrou. Ten se rozhodl vypálit a jeho střela jen prosvištěla okolo hostující branky. Will toho moc neviděl, takže kdyby šla střela na branku, nejspíše by měl problém.

55:59
    Tak tohle domácí hokejisté opravdu nepotřebují. Několik desítek vteřin se hráči Liberce drželi v útočném pásmu. Celou akci zakončil střelou Vlach, ta byla sražena do ochranné sítě.

55:21
    Lakatoš je zpět na ledě.

55:02
    Hostující hokejisté se poprvé v početní nevýhodě osvobozují a bránící čtyřka může vystřídat.

54:28
    Stříteský se dostal ke střele, když před sebou měl volný prostor. Přesto se rozhodl pálit z první a jeho střela poskakovala v brankovišti, posléze se ale odrazila pryč.

53:49
    Kajínek je zpět na ledě a Dukle začíná zkrácená přesilová hra, která bude trvat minutu a půl.