Lille – PSG 0:3 (kon.) | Amiens – Saint-Étienne 0:2 (kon.) | Montpellier – Angers 2:1 (kon.)
Nice – Toulouse 0:1 (kon.) | Štrasburk – Bordeaux 0:2 (kon.)
RC Štrasburk
0:2 (0:1)
Girondins Bordeaux
Sobota 03.02.2018, 20:00 • Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 24. kolo

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 0:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 14:15. (21:54:09)

Tři nastavené minuty jsou minulostí a zápas tak končí vítězstvím hostujícího Bordeaux 2:0. Hostům dnes stačily ke třem bodům jen dvě bleskové akce. Již ve čtvrté minutě získal míč ve středu pole De Préville, po jeho střele se ještě dokázal vytáhnout Kamara, ale následný odkop nasměřoval Martinez jen do napadajícího Sankharého, od kterého se míč odrazil do sítě. Ve druhém poločase byli aktivnější hráči Štrasburku, ale krátce po zahájení druhé půle se jednoduchou akcí dostal do zakončení Laborde a udal tak konečné skóre zápasu. Štrasburk se ještě snažil o vytvoření tlaku, ale veškeré snaha skončila ještě daleko před vápnem.

90+3

90+2
    Bordeaux drží míč pod kontrolou dostatečně daleko od svého brankáře a čeká už na závěrečný hvizd. Braithwaite zdržoval až příliš a dostává žlutou kartu.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.

90
    Youssouf Sabaly vhodil míč do hry zpoza postranní lajny, následně se ale musel vracet do obrany. Prudký pas na Saadiho je přesný, ale alžírský útočník je znovu nachytán v ofsajdu.

89
    Po faulu před vápnem centroval před Kamaru z volného přímého kopu Sankharé. Po boji v šestnáctce se dostal do zakončení Kamano, ale jeho pokus mířil o několik decimetrů vedle.

88
    Následný rohový kop se domácím už vůbec nevydařil. Mangane si pomohl při výskoku loktem a je pískán faul.

87
    Po odraženém balonu z vápna pálil bez přípravy Jonas Martin. Jeho dělovka se však otřela o obránce a končí mimo tři tyče.

86
    Bordeux spoléhá už jen na obranu. Všichni hráči hostujícího celku jsou na vlastní polovině a čekají co udělá soupeř.

84
    Už jen méně než deset minut zbývá fotbalistům Štrasburku ke zdramatizování zápasu. Domácí jsou sice v posledních minutách aktivnější, ale Costil nemusel řešit vážnější situaci.

83
    Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Malcom, přichází François Kamano.

82
    Bingourou Kamara znovu zaváhal při rozehrávce, když napálil napadajícího Malcoma. Nyní se naštěstí pro domácí míč odrazil mimo tři tyče.

81
    Ani Bordeaux ale ještě nezapomnělo útočit. Po dlouhé přihrávce si míč skvěle zpracoval ve vápně Malcom, ale také brazilského hráči je pískán ofsajd.

80
    Štrasburk i nadále diktuje tempo zápasu, ale k ohrožení branky hostujícího týmu nedochází. Nyní navíc fauluje Martin a k míči se dostává Bordeaux.

78
    Parádní obranný skluz nyní vytáhl Pablo. Už to vypadalo, že by se střídající Bahoken mohl hnát sám na brankáře, ale Pablo skvěle zasáhl jako poslední v obraně.

77
    Domácí se přece jen dostávají k tlaku. Do vápna Bordeuax lítá jeden centr za druhým, ale zatím bez většího nebezpečí.

76
    Costil nyní až příliš riskoval. Šel si pro vysoký míč na hranu vápnu, ale souboj s Terrierem vyhrál až na druhý pokus.