Motor ČB – Ústí n/L 8:5 (kon.) | Frýdek-M. – Benátky n/J 4:1 (kon.) | Kadaň – Vsetín 2:5 (kon.)
Prostějov – Třebíč 4:1 (kon.) | Havířov – K. Vary 3:2 (po pr.) | Slavia – Kladno 1:2 (po pr.)
konec
HC Frýdek-Místek
4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
HC Benátky nad Jizerou
Středa 14.02.2018, 18:00 • Hala Polárka • WSM Liga • 49. kolo
Předzápasové kurzy: 1.2 8.0 7.77
Partner:
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
   
  HC Frýdek-Místek
  V 47. kole WSM ligy rysi nastoupili v poměrně silné sestavě v čele Michalem Kovařčíkem, který působí u nedalekých Ocelářů. Skóre utkání otevřel ve třetí minutě Daniel Štumpf po krásné kombinaci s již zmíněným Kovařčíkem. Michal se také prosadil, a to rovnou ve vlastním oslabení poté, co se vrhl na brankáře takřka od půlky hřiště, svůj samostatný průnik zakončil pohlednou kličkou a poté už mu jen zbývalo trefit odkrytou branku. Michal vypadá po zranění už velice dobře, což také potvrdil v rozhovoru: „Odehrál jsem tři zápasy a teď to byl vlastně první gól po nemoci, je to dobrý pocit. Mohl jsem dát ještě další, ale nějak se to tak vyrovnalo.“
   
  HC Benátky nad Jizerou
  Benátkám se v posledních zápasech nevede vůbec zle. V předposledním kole odcestovali na led poslední Kadaně a po velké přestřelce si připsali výhru 5:3. Poslední zápas už byl ale o hodně těžší, v domácím prostředí je čekal rozjetý Přerov. Domácí ale dokázali soupeře dokonale překvapit a zvítězili rozdílem jednoho gólů, ten poslední si připsal Matěj Psota.
   
  Vzájemné zápasy:
  Týmy se spolu setkaly třikrát a z toho pokaždé zvítězil Slezan, jednou to bylo v prodloužení. V úvodním utkání byl průběh utkání více než vyrovnaný a Benátky dlouhou dobu vedly, necelých pět minut před koncem ale dokázal vyrovnat Ctirad Ovčačík a postaral se o to, že se prodlužovalo. Výhru rysů v prodloužení zařídil trestným střílením Milan Mikulík. V dalším střetu už Frýdek-Místek dominoval a zvítězil tříbrankovým rozdílem, utkání rozhodla produktivita přesilových her, na domácí straně se v početní výhodě mezi střelce zapsal dvakrát David Klimša a jednou Jonáš Peterek. V posledním duelu vyhrál Frýdek-Místek jako hostující celek o dvě branky.
   
  Úvodní sestavy:

  HC Frýdek-Místek: Strmeň (L. Daneček) – L. Kovář, Matyáš, Zahradníček (A), Bartko, Piegl, Foltýn, Hrachovský – J. Kalus, Mikulík (C), Bajtek – Štumpf, Pechanec, Klimša (A) – Poruba, Kuťák, Kofroň – Peterek, Przybyla, Franek.

  HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík (Stejskal) – Husa, T. Hanousek, Maier (A), Mirochnikov – Psota, Bittner (C), Šír – Bělohorský, R. Veselý, Burda – Nezbeda, Wiencek..
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  00:15
  Úvodní vhazování vyhrály Benátky a hrnou se do útoku, akci ale překazil Bajtek a vybojoval kotouč pro svůj celek.
   
  00:50
  Semen Mirochnikov a jeho nahození od modré čáry, puk letěl těsně kolem pravé tyče Strmeně, ten tedy nemusel vůbec zasahovat.
   
  01:52
  René Piegl jako první vyzkoušel připravenost hostujícího brankáře, ten si ale dokázal poradit a schoval puk do lapačky, bude se vhazovat.
   
  02:30
  Lukáš Kovář si převzal puk za domácí brankou a zakládá akci za účelem ohrozit brankovou konstrukci. Jakub Matyáš se nakonec ke střele dostal, ale jeho pokus byl zblokovaný.
   
  03:15
  Matouš Bělohorský se dostal do samostatného úniku od levé strany, ale jeho rána bekhendem letěla vysoko nad horní tyčku.
   
  03:45
  Antonín Pechanec a jeho pokus z větší vzdálenosti, rána ale letěla mimo.
   
  04:36
  Lukáš Kovář podstoupil hned dva souboje o kotouč a u toho posledního dokázal dostat puk kontrolu.
   
  05:20
  Jonáš Peterek se snad poprvé pořádně potkal s kotoučem, ale selhalo mu zpracování.
   
  06:14
  Kotouč skončil na střídačce hostujícího celku, bude se vhazovat ve středním pásmu. Úspěšnější byli domácí a vyráží dopředu.
   
  07:12
  Matouš Bělohorský a jeho rána zápěstím, brankář Jan Strmeň musel poprvé v utkání vážněji zasahovat, kotouč schoval do lapačky.
   
  08:00
  Domácí kombinují u své vlastní branky.
   
  09:25
  Jonáš Peterek a jeho akce, svůj samostatný únik zakončil přihrávkou na Bajtka, který se ke střele nakonec nedostal.
   
  10:25
  Jan Kalus a jeho souboj kotouč, jeho rána neměla ale ty gólové parametry. Poslední minuty zápas zatím nenabídli žádnou akci, která by stála za řeč.
   
  11:50
  Jan Zahradníček taky nebyl úspěšný. Všechny střela letí mimo brankovou konstrukci.
   
  12:20
  Radek Veselý střílel zápěstím z pravé strany, ale strážce domácí svatyně byl připravený a bez sebemenších problémů zasáhl.
   
  12:50
  Vhazování ve středním pásmu.
   
  13:25
  Dan Przybyla se snažil obstřelit brankáře, ale jeho rána byla zblokovaná.
   
  13:30
  Zakázané uvolnění Benátek.
   
  13:51
  Milan Mikulík vyprodukoval hned dvě rány, ale ani jedna z nich nepropadla až k brankáři. Utkání je zatím hodně založené na obraně.
   
  14:35
  A znovu Milan Mikulík, ale ani tato rána nemířila mezi tři tyče.
   
  15:12
  Matěj Žajdlík předvedl pohledný zákrok, dokázal zneškodnit dorážku najíždějícího Štumpfa, bude se vhazovat.
   
  16:10
  A další vhazování. Frýdek-Místek získal kotouč na svou stranu a vytváří si šanci.
   
  16:50
  Milan Mikulík se obtočil s kotoučem a potom rozehrál do levé strany, Bajtek puk ale špatně zpracoval a následně o něj také přišel.
   
  17:52
  Zakázané uvolnění Frýdku-Místku.
   
  18:12
  Klimšova přihrávka nenašla svého spoluhráče, ale i přesto kotouč zůstává v útočné třetině domácích rysů.
   
  19:05
  Závěr třetiny se odehraje v obranném pásmu Benátek.
   
  19:45
  René Piegl se ještě na poslední chvíli pokoušel o střelu, ale ta byla zblokovaná.
   
  19:53
  Další zakázané uvolnění na hostující straně.
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  Tak a je konec úvodního dějství. Někteří diváci nejspíš litují toho, že si zakoupili lístek. Ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit nějaký tlak a fanoušci byli svědky jen střel od modré čáry. Jediná rána, která stála za to byla pět minut před koncem. Matěj Žájdlík se blýskl pohledným zákrokem proti ráně zápěstím Štumpfa. Snad nám další část nabídne atraktivnější hokej a hlavně branky!
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  20:37
  Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Matěj Psota – 2 min., hákování).
   
  21:08
  Benátkám se povedlo vyhodit kotouč a na chvíli si tak hráči mohou oddychnout. David Klimša si posléze dokázal najít prosto ke střele a brankář Žajdík opět hodně pohledně zasáhl.
   
  22:26
  Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
  Branky se fanoušci konečně dočkali. Frýdek-Místek využívá první přesilovou hru v utkání. DAVID KOFROŇ dokázal dorazit kotouč z bezprostřední blízkosti. Rozhodčí ale ještě tuto situaci překontrolují. Branka je ale nakonec uznána a domácí fanoušci se mohou radovat. Asistence: Lukáš Kovář, Filip Kuťák.
  22:26 David KOFROŇ - 1:0
   
  22:26
  Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Milan Mikulík – 2 min., krosček + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
   
  23:50
  Frýdek-Místek dokázal vyhodit kotouč ze svého pásma a dokonce ještě přechází do rychlého protiútoku.
   
  24:26
  Domácí v plném počtu.
   
  25:30
  Dan Przybyla se málem dostal do slibného zakončení, ale jeho rána byla hned natřikrát zblokovaná a nakonec vůbec nikam nevedla.
   
  26:30
  Jan Strmeň a jeho povinný zákrok lapačkou, řítil se proti němu Matěj Psota, ale brankář se nenechal zastrašit, bude se vhazovat.
   
  27:03
  David Kofroň se zbavil svého soka, ale jeho následná klička už byla moc dlouhá a útočník o kotouč přišel.
   
  27:37
  Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jan Šír.
   
  28:17
  Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
  Benátky se prosazují ve vlastním oslabení! LADISLAV BITTNER se zničehonic dostal do samostatného nájezdu takřka od půlky ledové plochy, obehrál brankářem a poslal bekhend do odkryté branky. Frýdku-Mítku se tedy tato početní výhodě vůbec nevydařila. Asistence: Patrik Maier, Matěj Psota.
  28:17 Ladislav BITTNER - 1:1
   
  29:37
  Hosté v plném počtu.
   
  30:15
  Petr Wiencek dokázal tečovat kotouč z bezprostřední blízkosti a mířil mezi betony brankáře, Strmeň se ale včas zorientoval.
   
  31:50
  Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
  Vedení je opět na domácí straně! Domácí se dostali do přečíslení tři na dva a Dan Przybyla přihrál kotouč dobře postavenému DAVIDU KOFROŇOVI, který poslal hodně prudkou ránu zápěstím , brankář nedokázal reagovat. Asistence: Dan Przybyla.
  31:50 David KOFROŇ - 2:1
   
  33:00
  Ladislav Bittner napálil pravou tyčku branky! Jan Strmeň byl naprosto dezorientovaný, ale dneska si zřejmě postavil dobře brankovou konstrukci.
   
  34:25
  Teď se mezi střelce mohl zapsat Dan Przybyla! Z pravé strany se řítil na brankáře a svůj únik chtěl zakončit ránou pod horní tyčku branky, brankář byl připraven.
   
  34:44
  Zakázané uvolnění Benátek.
   
  35:10
  Jakub Matyáš si dokázal dostatečně dobře pokrýt kotouč u své branky a nedovolil tak žádné nebezpečné zakončení.
   
  35:33
  Jan Poruba se také dostal do hodně slibné šance. Svým pohybem zmátl obránce a poté vyprodukoval ránu, která letěla pár milimetrů od levé tyčky.
   
  36:25
  Jan Strmeň si nekomplikoval život a raději schoval kotouč do své lapačky, bude se tedy vhazovat v útočném pásmu Benátek.
   
  37:30
  Ofsajd Frýdku-Místku.
   
  38:16
  Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
  A už je to o dva přesné zásahy! Frýdek-Místek si vytvořil tlak na svého soupeře a posléze došlo k neuvěřitelným zmatkům před hostující brankou, nejlépe se dokázal zorientoval DANIEL ŠTUMPF, který puk poslal do odkryté branky! Asistence: Antonín Pechanec, David Klimša.
  38:16 Daniel ŠTUMPF - 3:1
   
  39:25
  Domácí kombinují u své vlastní branky.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  Další třetina začne přibližně v 19:36.
   
  A máme tady konec druhého dějství dnešního zápasu. V něm už fanoušci byli svědky značně pohlednějšího hokeje a padly celkem čtyři branky. Gólový účet otevřel David Kofroň po dorážce z bezprostřední blízko, tento útočník dokázal vstřelit i další branku, hlavně díky němu rysi zatím vedou. Hosté se dokázali prosadit ve vlastním oslabení, když se do samostatného úniku dostal Bittner. Na rozdíl dvou branek upravoval skóre Daniel Štumpf poté, co se prosadil do odkryté branky. Uvidíme, zda nám třetí dějství nabídne nějaké zdramatizování.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  40:30
  Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Tomáš Hanousek – 2 min., sekání).
   
  41:10
  Daniel Štumpf a jeho rána! Brankář Matěj Žajdlík se při zákroku zřejmě pořádně zapotil, ale nakonec se mu povedlo zasáhnout.
   
  41:24
  Jonáš Peterek a jeho dorážka z blízkosti, kotouč chtěl zřejmě poslat k pravé tyči branky, ale brankář dokázal roztáhnout své nohy a pokus zneškodnil.
   
  41:26
  Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Patrik Maier – 2 min., krosček).
   
  43:00
  Davidu Klimšovi vůbec nesedla přihrávka a Frýdek-Místek tak ztrácí útočné pásmo. Hráči budou muset zakládat novou akci.
   
  43:26
  Hosté v plném počtu.
   
  44:35
  Radek Veselý nevěděl, co dělat s kotoučem, tak vystřelil, jeho ránu ale Strmeň bezpečně pokryl.
   
  45:57
  Střela Milana Mikulíka letěla pouze do lapačky hostujícího brankáře, bude se tedy znovu vhazovat.
   
  47:01
  René Piegl se dostal ke kotouči u své vlastní branky a přechází do rychlého protiútoku.
   
  47:48
  Tomáš Franek a jeho rána z pravé strany. Matěj Žajdlík to sice neměl moc jednoduché, ale povedlo se mu zasáhnout.
   
  48:15
  Frýdek-Místek si postupně vytváří tlak na svého soupeře a hráči se nastěhovali do útočné třetiny.
   
  49:25
  Teď se i hostujícímu celku povedlo vyprodukovat několik zajímavých střel, Jan Strmeň ale všechny pokusy pokryl.
   
  51:05
  Hráči postupují souboje o kotouč uprostřed hrací plochy.
   
  51:40
  Jan Poruba se dostal do velké šance! Jeho bekhendová střela z dobré vzdálenosti orazítkovala levou tyč branky!
   
  54:20
  Poslední minuty se odehrávají v hodně klidném tempu a nejsme svědky žádného nebezpečného zakončení.
   
  55:11
  Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
  A je tam další branka v hostující síti! Frýdek-Místek nejspíš touto brankou jednoznačně potvrzuje vítězství v utkání. DANIEL ŠTUMPF si připisuje již druhý zásah v tomto duelu. Tento útočník byl v ten správný čas na správném místě a těsně před brankářem dokázal kotouč procpat mezi betony. Asistence: JAkub Matyáš, Antonín Pechanec.
  55:11 Daniel ŠTUMPF - 4:1
   
  56:16
  Rysi se dál hrnou dopředu.
   
  56:48
  Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Filip Bajtek – 2 min., podražení).
   
  57:40
  I přesto, že Benátky jsou v početní výhodě, tak si nebezpečné situace vytváří naopak domácí, jako poslední pálil Daniel Štumpf, ale nepovedlo se mu zkompletoval hattrick.
   
  58:48
  Domácí v plném počtu.
   
  59:02
  Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Matěj Psota – 2 min., vysoká hůl).
   
  Konec zápasu.
   
  Tak je konec tohoto utkání. I přes slabou úvodní třetinu jsme byli svědky poměrně pohledného hokeje, hokejisté Frýdku-Místku jednoznačně dominoval a připisuji si důležité vítězství. Branky začaly padat až v druhé třetině, domácí vstřelili hned tři. Hlavními tahouny Frýdku-Místku se dnes stali Daniel Štumpf a David Kofroň. Oba tito útočníci si připsali dvě branky. Rysi jsou teď zcela závislí na výsledků svých soupeřů. V tabulce se momentálně nic nemění a Frýdek-Místek zůstává na desátém místě, jeho soupeř předposlední. To je z dnešního přenosu vše, přeji příjemný večer. (20:05:22)

  Marek Jašek

  Branky a nahrávky: 23. Kofroň (L. Kovář, Kuťák), 32. Kofroň (Przybyla), 39. Štumpf (Pechanec, Klimša), 56. Štumpf (Matyáš, Pechanec) – 29. Bittner (Maier, Psota)


  HC Frýdek-Místek: Strmeň (L. Daneček) – L. Kovář, Matyáš, Zahradníček (A), Bartko, Piegl, Foltýn, Hrachovský – J. Kalus, Mikulík (C), Bajtek – Štumpf, Pechanec, Klimša (A) – Poruba, Kuťák, Kofroň – Peterek, Przybyla, Franek.
  HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík (Stejskal) – Husa, T. Hanousek, Maier (A), Mirochnikov – Psota, Bittner (C), Šír – Bělohorský, R. Veselý, Burda – Nezbeda, Wiencek.

  Rozhodčí: Dědek, Obadal– Poruba, Adamec

  Diváci: 978