Schalke – Hertha 1:0 (kon.) | Frankfurt – Hannover 1:0 (kon.) | Augsburg – Hoffenheim 0:2 (kon.)
Hamburg – Mohuč 0:0 (kon.) | Wolfsburg – Leverkusen 1:2 (kon.) | RB Lipsko – Dortmund 1:1 (kon.)
FC Schalke 04
1:0 (1:0)
Hertha BSC
Sobota 03.03.2018, 15:30 • Veltins Arena, Gelsenkirchen • Německá Bundesliga • 25. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (17:33:06)

Schalke se tak po dnešní výhře posouvá na druhé místo, ovšem Dortmund má zápas k dobru. Hertha zůstává dál na jedenáctém místě.

Je konec. Schalke nakonec vybojovalo všechny tři body po hubené výhře 1:0.
    Utkání bylo v prvním poločase poměrně vyrovnané a hosté měli přibližně tří minutovou pasáž, kdy měli hodně šancí ke skórování, ovšem tu nevyužili a ve 37. minutě se prosadil domácí Marko Pjaca, který uklidil míč přesně k levé tyči.
    Ve druhé části se opět začalo pozvolna, ovšem poté si hosté vytvořili tlak, ale nedostali se k žádné vážnější střele, a když už tak se provinili faulem nebo jim byl odpískaný ofsajd.

90+4

90+3
    Ovšem Fabian Lustenberger se dopustil faulu na Alessandra Schöpfa a Schalke s rozehráním spěchat nebude.

90+3
    Nyní Hertha získala autové vhazování na své polovině a má pravděpodobně poslední možnost vyrovnat výsledek.

90+2
    Ondrej Duda se dopustil faulu, za který dostal žlutou kartu.

90+1
    Nyní se hostující hráč dopustil faulu na Caliguriho a Schalke tak má volný kop ze středu hrací plochy.

90+1
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

90
    Ovšem u něj jsou opět hosté a snaží se dostat do vápna. Následný centr na Mathewa Leckie byl nepřesný a Ralf Fährmann má odkop od své brány.

89
    Nebezpečný centr do vápna skončil jen u domácího hráče, který míč odkopl do bezpečí.

88
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Max Meyer, přichází Jevhen Konopljanka.

86
    Vedad Ibišević se snažil vyděsit domácího brankáře, který si šel pro skákající míč, ale následně se hostující hráč dopustil faulu.