NY Islanders – Montreal 3:6 (kon.) | Florida – Buffalo 4:1 (kon.) | Carolina – New Jersey 3:1 (kon.)
Winnipeg – Detroit 4:3 (kon.) | Calgary – NY Rangers 1:3 (kon.) | Colorado – Minnesota 7:1 (kon.)
Vancouver – Nashville 3:4 (po pr.) | Vegas – Ottawa 4:5 (kon.) | Anaheim – Columbus 4:2 (kon.)
Tampa – Philadelphia 7:6 (2:0 po s.n.) | Dallas – St. Louis 3:2 (po pr.) | Los Angeles – Chicago 3:5 (kon.)
Boston – Montreal 2:1 (po pr.) | Pittsburgh – NY Islanders 3:2 (po pr.)
Colorado Avalanche
7:1 (2:0, 4:1, 1:0)
Minnesota Wild
Sobota 03.03.2018, 03:10 • Pepsi Center, Denver • NHL

S konstatováním, že Colorado Avalanche zásluhou fantastické druhé třetiny (4:1) rozprášilo Minnesotu Wild výsledkem 7:1 a zůstává tak v kontaktu o postup do bojů o Stanley Cup, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (05:40:55)

Československá stopa v utkání:
    Za Colorado ani Minnesotu nehraje v současné době žádný český ani slovenský hráč.

Vyhraná buly: 50% – 50%.

Zpočátku třetí třetiny se hrál hodně neurovnaný hokej. Sice nahoru dolu, ale také s hodně zakázanými uvolněními. Obraz hry se změnil ve 48. minutě, kdy Colorado vstřelilo zásluhou další pohledné akce gól. Souhru dnes pětibodového MacKinnona a Comeaua zakončil Matt Nieto a stanovil výsledek zápasu na konečných 7:1.

59:30
    Půl minuty do konce a v Pepsi Center probíhá Standing ovation. Diváci ve stoje děkují hráčům Colorada za dnešní výkon.

59:00
    Už pouze 60 sekund dělí Colorado od toho, aby po první a druhé třetině vyhrálo i třetí, celkově zvítězilo 7:1 a dotáhlo se na místa znamenající play-off.

58:06
    Zakázané uvolnění stěhuje hru před Semjona Varlamova.

57:53
    Colorado hraje v plném počtu, Blake Comeau je už na ledě.

57:47
    Mohla být, ale Eric Staal v dobré pozici u levé tyče v zakončení promáchl.

57:27
    Nyní už Wild kombinují před Varlamovem, Bude z toho druhá branka v síti ruského gólmana?

57:03
    Přesilová hra Minnesoty je za polovinou, domácí tým zatím soupeři moc nedovolil.

56:13
    Minnesota neudržela útočné pásmo, navíc je hra přerušena a bude se vhazovat ve středním pásmu.

55:53
    Minnesota si zahraje přesilovou hru. Tohle bylo hodně nepříjemné. Blake Comeau při dojíždění puku u mantinelu podrazil Gustava Olofssona, který čekal spíše hit, a sesunul se tak k ledu. Navíc byl v rychlosti, takže si slušně namlátil o hrazení. Comeau dostává dvě minuty.

Na vyloučení: 3-3.

55:18
    Ačkoliv Colorado získalo kotouč, ve středním pásmu jej v útočném snažení ztratilo a Minnesota šla dopředu. Všechno hasil Semjon Varlamov, který zastavil kotouč po lehkém nahození a buly bude před jeho brankou.

54:52
    Hosté dokázali získat v rohu za svojí brankou po nepřesné střele Barrieho puk a jdou dopředu.

Střely na branku: 24-28.
    Z této statistiky jasně vyplývá, že hosté jsou sice střelecky aktivnější, jenže produktivita je výrazně na straně Colorada. Zásluhou třeba těchto dvou borců. MacKinnon má 2+3, Rantanen pak 1+3.

54:14
    Jenže Wild spíše honí puky po mantinelu, než aby si připsali nějakou výraznou střelu na Semjona Varlamova. Ta přišla až nyní, ale pokus Joela Eriksona Eka ruský gólman dobře viděl a schoval ve výstroji. Máme zde poslední komerční přestávku dnešního zápasu.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 10. Landeskog (Rantanen, Girard), 13. MacKinnon (Rantanen, Barrie), 26. Barrie (Rantanen, MacKinnon), 29. MacKinnon (Girard, Nemeth), 31. Söderberg (G. Bourque), 33. Rantanen (MacKinnon, Nemeth), 48. Nieto (Comeau, MacKinnon) – 38. M. Koivu (Parise, Mikael Granlund)

Colorado Avalanche: Varlamov (S. Martin) – Zadorov, Barrie, Nemeth, Girard, Siemens, A. Lindholm – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Jost, Kerfoot, C. Wilson – Nieto, Söderberg, Comeau (A) – G. Bourque, Toninato, Compher.
    Minnesota Wild: Dubnyk (31. Stalock) – Suter (A), Dumba, Brodin, Spurgeon, Seeler, Olofsson – Zucker, E. Staal, Mikael Granlund – Parise (A), M. Koivu (C), Coyle – Niederreiter, Cullen, Kunin – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Winnik.

Rozhodčí: Skilliter, O'Rourke – Heyer, Murchison