Salzburg – Pardubice 4:1 (kon.) | Č. Budějovice – Mountfield HK 0:3 (kon.) | Zlín – Jihlava 4:5 (kon.)
Liberec – HC Plzeň 2:5 (kon.) | Sparta – K. Vary 3:4 (2:4 po s.n.) | Warriors Brno – Žďár n/S 2:3 (po pr.)
Olomouc – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.) | Vítkovice – Kometa Brno 5:3 (kon.)
po s.n. (2:4)
HC Sparta Praha
3:4 (2:1, 1:0, 0:2 - 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 03.03.2018, 13:00 • Tipsport arena, Praha 7–Bubeneč • Extraliga staršího dorostu • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Krásné odpoledne! Šestadvacáté kolo nadstavby Extraligy staršího dorostu proti sobě svedlo dva týmy z vyrovnaného středu tabulky – šestá Sparta bude na svém ledě hostit Karlovy Vary. Pojďme si oba soupeře představit.

Poslední vzájemný zápas

Oba celky se naposledy střetly na začátku letošního roku v Karlových Varech. V zápase chudém na střely i branky zvítězili těsně hosté.

6. ledna 2018 – KV Arena, Karlovy Vary
    HC Energie Karlovy Vary – HC Sparta Praha 1:2
    (1:1, 0:0, 0:1)
    --------------------------------------------------------------------
    Branky a nahrávky: 17. Hudečka (Zavřel) – 15. Pšenička (Vitouch, Najman), 56. Vitouch (Arnošt, Pšenička)
    Střely na branku: 16:21 (5:8, 5:7, 6:6)
    Vyloučení: 5:7
    Bez využití.
    Karlovy Vary: Bednář – Cankov, Zavřel, Stejskal, Kořán, Ptáček, Tureček, Houdek, Záruba, Novák – Holub, Novotný, Černý, Šťastný, Maydl, Křemen, Berčík, Hudečka, Jiskra, Fečo.

Sparta Praha: Mičán – Bureš, Najman J., Tůma, Havlín, Bláha, Lis, Gajdoš – Najman M., Prymula, Pšenička, Kasanda, Dani, Obadal, Flídr, Smola, Arnošt, Čech, Vitouch.
    Rozhodčí: Grech – Gerát, Belko.
    Počet diváků: 84 (1,14% kapacity)

Ještě jednou vám přeji příjemné odpoledne z Tipsport areny, po ledě se momentálně prohání rolba. Začínáme zhruba za deset minut.

HC Sparta Praha: Mičán (Škorpík) – Bureš, Najman J., Bláha, Tůma, Havlín, Prchal, Pika, Gajdoš – Najman M., Prymula, Pšenička, Dani, Obadal, Rubeš, Flídr, Arnošt, Čech, Vitouch.

HC Energie Karlovy Vary: Kašpar (Horák) – Zavřel, Stejskal, Kořán, Kosina, Klejna, Záruba, Novák – Holub, Novotný, Černý, Šťastný, Maydl, Křemen, Prošek, Karbulka, Jiskra, Fečo.

Rozhodčí: Hornáček – Krátký, Karda.

Oba celky už jsou na ledě, úvodní vhazování proběhne za malý moment. Branku domácích dnes bude střežit Jan Mičán, hosté vyslali mezi tři tyče Jakuba Kašpara.

Sudí už svolává první lajny do středového kruhu, jdeme na to!

00:01

00:16
    Jako první se do útoky probili hráči Karlových Varů, houževnatá defenzíva domácího celku jim zatím ale nedovolila ohrozit Mičána.

00:49
    Prymula zkusil rozehrát kotouč dopředu, nakonec ale puk končí na holi soupeře. Ten se nyní snaží vrátit před bránu.

01:48
    Kořán poslal dlouhou přihrávkou do útoku Zárubu, který byl ale domácí obranou nakonec u mantinelu od puku odstaven.

02:13
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hosté mají v úvodních minutách více ze hry, jako první se však trefují domácí! Havlín našel před brankovištěm připraveného MATĚJE FLÍDRA, který prudkou ranou z první udělal první zápis do střelecké listiny dnešního zápasu. Asistence: Ondřej Havlín, Jevgenij Pika.

02:40
    Karlovarští mají ideální příležitost rychle srovnat, budou totiž hrát přesilovku. Jan Bureš (SPA) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

03:46
    Prošek pronesl puk za modrou a vyjel si na kruh, slabším zakončením následně minul bližší tyč domácí svatyně. K volnému puku se následně nejrychleji dostává jeden z hráčů Energie.

04:44
    Sparta je v plném počtu, proti západočeské přesilovce se zvládla ubránit bez větších obtíží. Momentálně se snaží po delší době protlačit do útoku.

05:41
    Pšenička pro sebe za soupeřovým brankovištěm na moment vybojoval kotouč, který ale následně po souboji s jedním z protihráčů znovu ztratil.

05:54
    Dvířka trestné lavice se znovu otevírají, tentokrát na ní putuje Jakub Prchal (SPA). Ten se dopustil faulu kolenem a dvě minuty se tedy nezahraje.

06:15
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energii se daří druhou početní výhodu přetavit v gól a v sedmé minutě vyrovnává stav zápasu! Ránu Petra Kořána od modré čáry do sítě z prostoru před brankou tečoval DAVID NOVOTNÝ. Asistence: Petr Kořán, Filip Novák.

07:18
    Sledujeme vyrovnanou podívanou, ani jeden tým teď nemá na ledě vyslovenou převahu. O malinko více ze hry mají hosté, kterým se ale nedaří pravidelně ostřelovat Mičána.

08:05
    První zakázané uvolnění dnešního střetnutí vrátí hru před svatyni Jana Mičána, po krátké pauze se bude vhazovat po jeho levici.

08:37
    První přesilovka pro domácí, na lavici hříšníků se za podražení přesouvá František Klejna (KVA). Dostanou se sparťané znovu do vedení?

09:31
    Kašpar se namísto podržení puku rozhodl jej ťuknout za branku, odkud jej jeho spoluhráč posílá až na druhý konec ledu. Karlovarští si mohou na chvilku oddechnout.

10:54
    Klejna je na ledě. Pražané měli soupeře téměř celé dvě minuty zavřeného v jeho třetině, k nebezpečnější střele na branku se ale nepropracovali.

11:50
    Maydl si vzal puk na sebe a chtěl se propracovat až před Mičána, jeho individuální akce ale skončila už v mezikruží. Tam jej totiž odzbrojil pohotový sparťan.

12:42
    Prymulův projektil od modré chytil Kašpar do rukavice, karlovarský gólman jej následně pustil na led a rozehrál dopředu.

13:48
    V rohu za domácí klecí probíhá tahanice o kotouč, do které je zapojeno hned několik borců z obou celků. Těžko odhadnout, kdo si jej nakonec odveze.

14:21
    Gólman Energie má ve statistikách další úspěšný zákrok, Vitouchova rána z kruhu úplně zmizela v jeho výstroji. Přerušuje se.

14:46
    Hostující obrana teď neplní své povinnosti tak, jak by měla a sparťané se dostávají do čím dál tím nebezpečnějších šancí. Kašpar musí být ve střehu.

15:16
    Pražané se dopouští icingu, čtyři a půl minuty před koncem úvodní dvacetiminutovky se tak bude vhazovat před jejich bránou.

16:03
    Vitouch hledal rychlým pasem před brankou Miroslava Daniho, který si ale jeho nabídku nestihl zpracovat. Gólman Západočechů tentokrát nemusel zasahovat.

16:25
    Domácí se znovu prosazují, jejich prudkou akci zakončil střelou přímo mezi tři tyče DAVID VITOUCH! Kašpar neměl vůbec šanci jeho bleskové ráně čelit. Asistence: Patrik Prymula.

17:53
    Do konce úvodní periody zbývá něco málo přes dvě minuty, momentálně se hraje hlavně ve středním pásmu. Ani jednomu týmu se nedaří na delší dobu usadit v útoku.

18:38
    Dvoučlenný kotel domácích fanoušků se teď hlasitě dožaduje další branky, naplní sparťané jejich přání? Za chvilku se bude vhazovat před svatyní Karlových Varů.

18:53
    Druhé vyloučení pro Energii, tentokrát je za hrubost dvouminutovým trestem potrestán David Holub (KVA).

19:52
    Sparta soupeře svírá v jeho pásmu, stále se jí ale nedaří Kašpara ohrozit. Hostující defenzíva odvádí dobrou práci.

20:00

První třetina je za námi, domácí odchází do kabin s jednobrankovým náskokem. Za ty nejprve otevřel skóre už ve třetí minutě Matěj Flídr, na jeho zásah ale později v přesilovce odpověděl David Novotný. Vedení, ze kterého se Sparta momentálně může těšit, jí zařídil až v závěru periody David Vitouch. Herní projev obou celků byl po většinu dvacetiminutovky poměrně vyrovnaný, přičemž místy měly mírnou převahu Karlovy Vary.

Další třetina začne přibližně ve 13:47.

20:01

20:17
    Čech vybídl ke střele krátkou přihrávkou Patrika Tůmu, mladý obránce Sparty následným zakončením zasáhl trup připraveného Kašpara.

20:49
    Domácí tlačí, stále se jim ale nedaří Kašpara prostřelit. Gólman Karlových Varů dnes zatím podává solidní výkon.

21:27
    Faul loktem Davida Holuba (KVA) znamená další oslabení pro Energii, útočník hostů si jede na dvě minuty zchladit hlavu na trestnou lavici.

22:27
    Štěpán Čech chtěl gólmana Západočechů překvapit zakončením z bezprostřední blízkosti brankoviště, ten byl ale připraven kotouči čelit.

23:14
    Jakub Prchal bere puk na sebe a rychle míří vpřed, z přesilovky Sparty zbývá už jen několik málo sekund. Uvidíme, jestli se domácím povede se prosadit.

24:35
    Po převzetí přihrávky se za modrou vydal Obadal, kterého ovšem pohotová karlovarská defenzíva velmi rychle zneškodnila. Forvard neměl ani šanci zakončit.

25:45
    Po vyhraném vhazování před Kašparem se ke kotouči dostal DOMINIK ARNOŠT, který maskovaného muže v karlovarské kleci zaskočil prudkou ranou od modré a zvyšuje tak vedení Pražanů na dvě branky! Asistence: Patrik Prymula, Marek Bláha.

26:16
    Dvě minuty se teď bude hrát čtyři na čtyři. Po menší strkanici jsou za hrubost současně vyloučeni Vít Jiskra (KVA) a Ondřej Havlín (SPA).

27:52
    Před branku se zuby nehty procpal Adam Křemen a zkusil zakončit, pohotový Mičán odpovídá rychlým zákrokem pravým betonem.

28:52
    Obrana domácích teď zapomněla na Radka Proška, který se sám vydal před brankoviště! Maskovaný sparťan mezi třemi tyčemi zvládl pokrýt jak jeho zakončení, tak i následnou dorážku.

29:35
    Mičán teď svůj tým drží nad vodou, Pražané jsou pod ohromným tlakem. Jejich defenzíva celou situaci přestává zvládat.

30:40
    Petr Kořán o sobě dal vědět z modré čáry, odkud prudkou ranou bez míření poslal kotouč přímo do plexiskla za domácí svatyní.

31:25
    Domácí začínají sice začínají se svým soupeřem pomalu ale jistě srovnávat krok, Západočeši ale na ledě stále mají jasnou převahu a posílají na Mičána jednu ránu za druhou.

32:26
    Marek Bláha (SPA) před brankou podrazil jednoho z karlovarských hráčů a bude za to pykat. Verdikt rozhodčích zní dvě minuty, ač by v úvahu připadalo i trestné střílení.

33:33
    Hosté čtveřici sparťanů zamkli v jejich pásmu a snaží se ostřelovat Mičánovu klec, bránící hráči však statečně bojují a nepouští je do větších šancí.

34:55
    Nahození Jakuba Najmana od modré čáry končí na holi jednoho z Karlovarských. Ti se nyní snaží vrátit zpět před domácí klec.

35:57
    Hra se přelévá ze strany na stranu, akci Sparty střídá protiútok Varů a naopak. Znovu sledujeme relativně vyrovnanou partii.

36:48
    Druhá třetina se chýlí ke konci, tři minuty před koncem se teď po icingu hostů bude vhazovat po pravé ruce Jakuba Kašpara.

37:12
    Ondřej Havlín si před brankou říkal o přihrávku, nakonec se k němu ale stáhl bránící hráč Energie a pas překazil.

37:31
    Na ledě teď zůstal chvilku ležet Michal Maydl, kterému z kluziště museli pomáhat spoluhráči a zdravotník. Forvard Karlových Varů by měl být naštěstí v pořádku, celá situace ale pěkně rozhodně nevypadala.

38:25
    Návrat Sparty do útočné třetiny překazilo postavení mimo hru, Pražané se při přechodu modré čáry poněkud unáhlili.

39:42
    Proti střele Jevgenije Piky z pravého kruhu vytasil pohotový Kašpar rukavici, pár sekund před koncem tak udržel stav 3:1 pro Spartu.

40:00

Ač mají zatím v zápase více ze hry hokejisté Karlových Varů, po čtyřiceti minutách svítí na světelné tabuli v Tipsport areně skóre 3:1 pro domácí. V prostřední periodě padla jen jedna branka, a to z hole Dominika Arnošta do sítě energetiků.

Další třetina začne přibližně v 14:36.

40:01

40:47
    Novotný se propracoval do kvalitní pozice přímo před brankou, jeho zakončení lízlo beton výborně chytajícího Jana Mičána.

41:38
    Energie má na ledě stále převahu, momentálně se jí ale přes zpevněnou obranu domácích nedaří porazit před brankoviště.

42:52
    Pražané se usadili před Kašparem, který zatím ve třetí části nemusel čelit ani jediné střele. Dva pokusy zblokovali jeho spoluhráči.

43:55
    Úvod závěrečné dvacetiminutovky se nese v rychlém tempu, rozhodčí nechávají hře volný průběh a moc nepřerušují.

44:51
    Patrik Tůma rozehrává dopředu, Sparta se vrací před Kašpara. Uvidíme, jestli se jí tentokrát povede brankáře Západočechů nějak překvapit.

45:34
    Mičán má ve statistikách další úspěšný zákrok, po přerušení se před jeho brankou odehrála menší strkanice. Bude se vylučovat.

45:34
    Jediným vyloučeným je nakonec Ondřej Pšenička (SPA), který se chvilku před přerušením dopustil sekání.

46:30
    Tahle přesilovka hostům zatím vůbec nevychází, jejich gólman teď před najíždějícím Havlínem raději schoval kotouč pod rukavici. Hra je přerušena.

47:29
    Kontaktní gól je na světě, energetici se prosazují v samotném závěru početní výhody! Na konci dlouhé kombinace Západočechů stál RICHARD ZÁRUBA, který ze zadní hranice kruhu prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Daniel Zavřel, Michal Maydl.

47:29
    Jakuba Prchala (SPA) už v dnešním utkání moc neuvidíme, po vstřeleném gólu Varů totiž od rozhodčích dostal desetiminutový osobák za nesportovní chování.

49:08
    Hosté svého soupeře momentálně jasně přehrávají, stejně jako po většinu zápasu se jim ale nedaří pravidelně ostřelovat Mičánovu klec.

50:10
    Arnošta teď sice u mantinelu sestřelil Kořán, volný puk se však nakonec dostal na hůl Obadala, který od modré čáry trefuje lapačku připraveného Kašpara.

51:40
    Patrik Tůma zkusil své štěstí z velké vzdálenosti, jeho nahození od modré ale mimo tři tyče ztečoval některý z bránících hráčů Energie.

52:03
    Domácí mají šanci znovu odskočit do dvoubrankového vedení, Vít Jiskra (KVA) míří na trestnou lavici za napadení.

52:49
    Před Kašparovou brankou na pár sekund zavládl chaos, ve kterém se nakonec nejlépe zorientoval hostující gólman a zabránil tak další trefě Sparty.

54:03
    Po ráně domácích od modré končí puk v ochranné síti za Kašparovou klecí, vhazovat se bude po pravé ruce karlovarského gólmana.

54:44
    Novák po přerušení vyzval k tanci Arnošta, kratičkou výměnu názorů velmi rychle ukončili rozhodčí. Sparta začíná mít více ze hry.

55:44
    Najman se ve středním pásmu chopil volné pryže a vyrazil vpřed, západočeskou klec nakonec z kruhu minul o dobrých několik metrů.

56:31
    Po Zárubově ráně z prostoru pro vhazování zazvonila tyč, od které se puk odrazil přímo do náručí Jana Mičána. Hra je přerušena.

57:26
    Holub ve středním pásmu ukázkově zneškodnil Čecha, Karlovy Vary se opět přesouvají do útočného pásma. Na vyrovnání jim zbývají dvě a půl minuty.

57:48
    Teď, nebo nikdy! Václav Rubeš (SPA) dostává dvouminutový trest za zdržování hry, Sparta bude téměř celý zbytek zápasu hrát ve čtyřech. Karlovy Vary si berou oddechový čas.

58:18
    Kašparova klec zeje prázdnotou, mladý gólman už stojí na střídačce. Hosté zkouší své štěstí v power-play!

58:58
    A je vyrovnáno, tohle musí Rubeše hodně mrzet! Západočeši svého soupeře zamáčkli do jeho třetiny a Mičána doslova zasypávali jednou střelou za druhou, přičemž ta úspěšná padla do klece z hole VÍTA JISKRY. Asistence: František Klejna.

59:45
    Klejna chtěl o osudu utkání rozhodnout už v základní hrací době, domácí obrana si ale jeho tažení na branku zvládla pohlídat.

60:00

Šedesát minut o vítězi dnešního utkání nerozhodlo, Západočeši ve třetí třetině smazali dvoubrankové vedení Sparty a poslali tak utkání do prodloužení. To začne za malý moment.

60:01

60:28
    Pětiminutové prodloužení tři na tři zahájili aktivněji domácí, Vitouch si teď prudce najel do pásma po pravém křídle a následným zakončením rozduněl plexisklo za brankou.

61:03
    Pražané opět předvedli své schopnosti v útoku, rána Patrika Prymuly z kruhu se od Kašparovy vyrážečky odrazila vysoko nad hostující klec.

62:15
    Hosté si v prodloužení snad ještě nesáhli na puk, Sparta se snaží o majiteli bodu navíc rozhodnout už v nastaveném čase.

63:17
    Záruba krásnou přihrávkou poslal do ideální střelecké pozice Františka Klejnu, který ale před brankou z první pouze promáchl! Mohlo být rozhodnuto...

64:13
    Neuchytila se ani ráda Gajdoše na druhém konci ledu. Vše zatím nasvědčuje tomu, že se utkání přelije až do nájezdů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Je to tak, v Tipsport areně dnes uvidíme nájezdy. Pražané měli v prodloužení jasnou převahu a Kašpar musel ze svého rukávu vysypat hned několik těžkých zákroků, aby si se všemi šancemi poradil.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:1
    Richard Záruba proměňuje první nájezd, Karlovy Vary jdou do vedení.

1. série
    1:1
    Patrik Prymula zakončil mezi betony a vyrovnává!

2. série
    1:2
    František Klejna si položil Mičána a zakončil do horní části branky – 1:2!

2. série
    1:2
    Štěpán Čech zakončil přímo do betonu karlovarského gólmana.

Změna v brankovišti Sparty! Penalty dochytá místo Jana Mičána Jan Škorpík!

3. série
    1:3
    Michal Maydl se prosazuje, Energie proměňuje i třetí nájezd!

3. série
    2:3
    Dominik Arnošt se štěstím proměňuje, kotouč do branky sjel po Kašparově betonu.

4. série
    2:4
    David Novotný vymetl horní růžek domácí branky!

4. série
    2:4
    Kašpar nastavil do zakončení Marka Bláhy beton, hosté v nájezdech vítězí!

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Energie Karlovy Vary.
    Autorem vítězné branky je MICHAL MAYDL.

V Bubeneči je dohráno, Karlovy Vary dnes v Tipsport areně vítězí a připisují si do tabulky dva body! To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dne. Na počtenou! (15:31:42)

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 3. Flídr (Havlín, Pika), 17. Vitouch (Prymula), 26. Arnošt (Prymula, Bláha) – 7. Novotný (Kořán, Novák), 48. Záruba (Zavřel, Maydl), 59. Jiskra (Klejna), rozh. náj. Maydl