Kometa Brno – Sparta 2:5 (kon.) | HC Plzeň – Kladno 8:1 (kon.) | Slavia – Vítkovice 3:6 (kon.)
HC Kometa Brno
2:5 (0:3, 2:1, 0:1)
HC Sparta Praha
Pátek 30.03.2018, 09:30 • Ostravar aréna • Mládežnické mistrovství České republiky - starší žáci

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:30.

Hezký sluneční den všem sportovním fanouškům! Vítáme vás u sledování online přenosu z MMČR kategorie starších žáků. V dnešním zápase změří své síly a o body se utkají HC Kometa Brno a HC Sparta Praha.

Na letošní MMČR se probojovali vítězové skupin A, B, C, D a E ligy starších žáků „A“ a nejlepší tým z 2. místa všech skupin ligy starších žáků „A“.

Hrací systém MMČR – staršich žáků:
    MMČR starších žáků tvoří jedna skupina o šesti účastnících systémem každý s každým na 3x 20 min. čistého času dle programu turnaje. Tříbodový systém – v případě nerozhodného výsledku v základní hrací době následuje prodloužení 5 min. v počtu 4 na 4 a v případě nerozhodného výsledku i po prodloužení budou provedeny samostatné nájezdy.

Kometa na tomto turnaji odehrála dvě utkání, s Vítkovicemi i Kladnem ale prohrála (1:6; 1:7) a v tabulce je tak zatím bez bodu. Sparta sehrála utkání s Kladnem a Slavií, oba zápasy vyhrála (5:4pp; 4:1) a připsala si do tabulky 5 bodů.

HC Kometa Brno: Schnattinger (Bizoň) – Holec, Máša, Gryc, Ulbricht, Mlčoch, Zavřel, Prčík, Němec F. (C) – Daněček, Mareček, Nesvadba, Plevka, Otava, Šalé, Mišiak (A), Linka (A), Nečas, Nekvapil

HC Sparta Praha: Dlouhý (Potapov) – Brůna, Čečetka (A), Hamara (C), Weitz, Menzel, Tomov – Bareš, Pražák, Pospíšil, Pírs, David, Hamršmíd (A), Čáp, Červenka, Kalný, Němec O., Höll

Rozhodčí: M. Kratochvíl – J. Carbol, M. Janoško.

00:01

00:28
    Na útočné modré zůstal ležet domácí Mišiak, sudí ihned přerušují hru.

00:42
    Po zmatku v mezikruží si puk sebrala Kometa, Plevka jej ale neumístil přesně.

01:04
    Za podražení je vyloučen domácí Daněček.

01:30
    Sparta se drží u domácí branky, Schnattinger je ale pozorný.

02:01
    Kometě na výletě ke sparťanské brance, Dlouhý se musel bránit.

02:32
    Sparta je znovu ve svém útočném pásmu, ale nemíří přesně.

03:04

03:35
    Už druhé zakázané uvolnění Brna v krátkém sledu.

04:06
    Sparta právě vstřelila branku!
    Pěkná akce hostujícího týmu – Kalný si najel k brance zleva, křižně přihrál na SEBASTIANA HÖLLA, který mohl pálit do odkryté branky – 0:1. Asistence: Lukáš Kalný.

05:12
    Sparta okupuje prostor svého útočného pásma.

05:40
    Kometě se nepodařilo dostat do pásma Menzel může rozehrát.

06:14
    David se ve středním pásmu ujal puku, zamířil až za Schnattingerovu klec, ale tam se nemohl dostat z obležení soupeřových hráčů.

07:17
    Sparta se usadila v pásmu, od modré to zkusil Tomov.

07:30
    Zahrál si také Dlouhý na opačné straně, který ale stál přesně tam, kde měl.

07:55
    Daněček se vrhnul po puku a Kometa tak mohla pokračovat v útočném pásmu.

08:08
    Hosté se bleskově přesunuli do útoku, po nahrávce Čápa poslal puk přímo do branky ADAM PÍRS – 0:2. Asistence: Filip Čáp, Jakub Červenka.

09:10
    Hraje se ve středním pásmu, hosté mají puk pod kontrolou.

10:09
    Sparta téměř celou minutu držela svého soupeře pod tlakem, gól však nedokázala vytěžit.

10:12
    Kometa posílá puk do bezpečí středního pásma.

11:10
    Sparta se lehce dostala do pásma, po střele Pírse se puk dostal k SEBASTIANU WEITZOVI, který z mezikruží posílá svůj tým do tříbrankového vedení – 0:3. Asistence: Adam Pírs, Jiří Pospíšil.

11:47
    Kometa v pásmu, spolupráce Šalé a Němce ale neprošla.

11:55
    Znovu to zkoušel Šalé, ale ani Plevkovi se před brankou nevedlo podle představ.

12:03
    Za nedovolené bránění brankáři odjíždí za katr hostující kapitán Hamara.

12:23
    Kometa se v pásmu dlouhou nezdržela, Sparta posílá puk do bezpečí.

12:57
    Sparta má puk pod kontrolou, pro Brno je to nepříjemná situace.

13:19
    Hosté nahodili kotouč za branku a střídají.

14:03

14:38
    Sparta bude hrát znovu v oslabení, nedovoleným bráněním se provinil Bareš.

15:00
    Kometa se dlouhými přihrávkami přesunuje zpět do pásma.

15:14
    Dlouhý je ve střehu, zatím ho žádná ze střel nepřekvapila.

15:49
    Kotouč putuje za Schnattingera, Sparta střídá.

16:08
    Bareš naskakuje z trestné lavice přímo do útočného pásma.

16:52
    Brůna se dostal s pukem až do kruhu, ale nepodařilo se mu vystřelit.

17:44
    Závar u branky domácích ukončuje nepřesná střela.

18:59
    Zakázané uvolnění pro Kometu.

19:31
    Sparta se dostává do ofsajdu, hra je přerušena.

19:43
    Pro puk si sjížděl Mišiak, ale před bránící hokejku na něj nedosáhl.

20:00

Další třetina začne přibližně v 10:18.

Po první třetině vedou hosté s přehledem o tři branky. Kometa měla v této části k dispozici dvě přesilovky, ale nedokázala je využít, hlavně proto, že se Sparta nenechala na delší dobu zatlačit ke své brance. Brňané sehráli také jedno oslabení, v něm ale Schnattinger dokázal svou branku ochránit. Uvidíme, zda domácí přijdou s úspěšnější taktikou do dalšího průběhu.

20:01

20:22
    Sparta se nahrnula k brněnské brance, ale nemířila přesně.

20:26
    Ofsajd Komety, posouzený jako úmyslný.

20:49
    Zbrklé vyhození Komety na zakázané uvolnění.

21:03
    Sparta se těžce, ale přece dostává do útoku.

21:28
    Bude se vhazovat po pravici Schnattingera.

21:44
    Daněček zatáhl puk do pásma, vystřelil na branku, ale bez většího důrazu.

22:20
    Přetahovaná o kotouč v útočném pásmu Komety.

22:29
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí se přece jen dočkali, po nahrávce Nesvadby snižuje BRONISLAV DANĚČEK na 1:3. Asistence: Viktor Nesvadba.

23:04
    Kometa se znovu dere do útoku, ale je zastavena pro ofsajd.

23:28
    Prčík zkusil pálit od modré, ale minul.

23:43
    Hosté posílají puk na zakázané uvolnění.

24:02
    Spartě je také odpískán ofsajd.

24:50
    Hrálo se u branky Dlouhého, ten ale zasahovat nemusel.

25:15
    Prudká rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Brna.

25:45
    Mišiak zatáhl kotouč do pásma, ale spoluhráči toho nedokázali využít.

26:10
    Dobře si u Schnattingera počínal Hamršmíd, ale domácí gólman ztlumil puk v náručí.

26:23
    Domácí snižují, s pomocí tyče se trefuje EDUARD ŠALÉ – 2:3. Bez asistence.

26:51
    Brňané jsou při chuti, nahrnuli se k brance, Mišiak ale puk kolem tyče nepropasíroval.

27:47
    Kometa znovu bojuje ve svém útočném pásmu o kotouč.

28:07
    Pírs si najížděl před branku, byl ale faulován a tak svou akci nedotáhl.

28:13
    Za podražení je na trestnou lavici vykázán domácí Daněček.

28:29
    Sparta musí rozehrát od své branky.

28:50
    Brůnovo nahození od modré se odrazilo od Schnattingerovy helmy.

29:22
    Kometa se vydala i s pukem do pásma.

29:30
    Zakázané uvolnění pro hosty.

29:58
    Sparta si znovu stahuje puk za svou brankou a rozehrává.

30:13

30:37
    Sparta se dostává do pásma, ale Kometa hraje aktivně a nedává svému soupeři příliš prostoru k usazení.

31:11
    Brno má puk pod kontrolou, hosté se brání.

31:45
    Sparta se usazuje v pásmu, zdá se, že tentokrát na delší dobu.

32:19
    Sparta okupovala prostor před Schnattingerovou klecí, domácí gólman si připsal několik dobrý zákroků, ale na střelu FRANTIŠKA DAVIDA už byl krátký – 2:4. Asistence: Sebastian Höll, Lukáš Kalný.

32:39
    Zakázané uvolnění Sparty.

33:07
    Hosté mohli zvýšit svůj náskok, ale Červenka nezužitkoval výbornou nahrávku svého spoluhráče, následně se k puku dostal také Čáp, který ale z první pálil jen do Schnattingera.

33:42
    Kometa v útoku, Plevkova střela šla ale mimo.

34:32
    Hraje se od branky k brance.

35:12
    Za hru vysokou holí je potrestán hostující Höll.

35:38
    Proti hráči Sparty dobře zakročil Prčík, který mu sebral šanci dostat až těsně před Schnattingera.

35:59
    Sparta se znovu dere s pukem do útoku.

36:12
    Za osekávání soupeře při zašlápnutém puku je vyloučen domácí Mišiak. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

36:49
    Šalé se se svými spoluhráči dostával do pásma, ale tam přišel o kotouč.

37:07
    Puk byl delší dobu zašlápnut u mantinelu v útočném pásmu Komety, hra je přerušena.

37:12
    Hosté v plném počtu, hrají zkrácenou přesilovku.

37:34
    Sparta rozehrává pomalu od své branky.

37:58
    Kometa se dostala do pásma, ale Dlouhý zasahovat nemusel.

38:12

38:15
    Mišiak, který naskočil z trestné lavice se protáhl kolem branky, ale skóre se nemění.

38:56
    Sparta má puk pod kontrolou, ale Kometa ji nechce pustit od Dlouhého.

39:21
    Höll se po samostatné akci protáhl až před Schnattingera, ale nezakončil přesně.

39:45
    Domácí znovu v pásmu před Dlouhým.

40:00

Další třetina začne přibližně v 11:08.

Druhou třetinu vyhrála domácí Kometa, když se nejprve trefil Daněček, o pět minut později také Šalé a domácí dostali křídla. Zlepšili hru i pohyb a donutili Spartu, aby se začala dopouštět drobných chybiček. Poslední slovo ale měli v této třetině stejně Pražané, kteří se přesnou trefou Davida dostali zpět do vyššího vedení. Třetí třetina bude jistě ještě hodně zajímavá.

40:01

40:10
    Sparta vyhrála vhazování a zamířila ihned k Schnattingerovi.

40:46
    Nahození Linky končí na zadním plexiskle.

41:18
    Za brankou Dlouhého probíhá boj o kotouč.

41:48
    Domácí se prodírali do pásma, ale od kruhu je hosté posílají zpět.

42:08

42:34
    Špatná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění, tentokrát ale Komety.

43:27
    Útočící strany se mění v rychlém sledu.

43:38
    Brno v ofsajdu.

44:01
    Plevka si za brankou hostů poradil s dotírajícím hráčem a vysloužil si za to uznání svých spoluhráčů na střídačce.

44:50
    Tomov dokázal dostat puk do pásma, hosté se začínají usazovat.

46:04
    Sparta se dostávala do pásma, Čáp si s Červenkou u branky nerozuměl.

46:43
    Dlouhý rychle zachytil puk lapačkou, Otava neměl šanci.

46:58
    Sparta se rychle přesunula do pásma, Němec byl ale donucen sjet až za branku, než se přesunul, domácí již stáli před svou brankou.

47:10
    Akce na opačné straně, Šalé se ale dostal příliš blízko.

48:14
    Tomov nastřelil od modré jen domácího hráče.

48:58
    Grycův pokus od mantinelu vyrazil Dlouhý vyrážečkou.

49:19
    Hamara zadržel kotouč na modré, hosté tak mohou pokračovat v ataku.

49:41
    Zakázané uvolnění pro Spartu.

50:05
    Otava si objel Dlouhé klec, ale přišel o puk.

50:28
    Skákavý kotouč se nepodařilo domácím zkrotit, Sparta se dostává před Schnattingera.

51:09
    Kometa v pásmu, Prčík dvakrát poslal prudkou střelu od modré, ale nepřesně.

51:34

52:29
    Několik střel vyslaných z hokejek Sparty končí až za Schnattingerovou brankou.

53:12
    Přetahovaná o kotouč ve středním pásmu zatím nemá vítěze.

53:37
    Kometa posílá puk na zakázané uvolnění.

54:34
    Plevka se pohybuje s pukem útočným pásmem, hosté jej nedokázali zatím obrat o puk, ale brněnský útočník nemá, komu by nahrál.

55:25
    Domácí Neměc nahazuje kotouč za hostující branku.

55:51
    Oba týmy střídají, puk za svou brankou drží Tomov.

56:19
    Sparta nemá kam spěchat, rozehrává rozvážně.

56:33
    Mareček se projel za Dlouhého branku, ale puk neukořistil.

57:15
    Pírs se s pukem daleko nedostal, sebral mu jej záhy Němec.

57:43

57:43
    V tomtéž čase putuje na trestnou lavici Pírs za podražení.

57:43
    Trenéři Brna si berou oddechový čas, po kterém zůstává Schnattinger na střídačce.

57:50
    Sparta vyhazuje kotouč obloučkem, puk ale míří mimo branku.

58:19
    Další vyhození hostů, Kometa se musí vrátit pro puk.

58:38
    Kometa v pásmu, ale nemá puk zcela pod kontrolou.

59:01
    Prčík zachytil kotouč na modré, Kometa může pokračovat v přesilovce.

59:29
    Dlouhý je v pohotovosti, jeho branka ale není v přímém ohrožení.

59:43

59:48
    Prázdné branky využil NINO TOMOV, který pátým gólem v brněnské brance pečetí dnešní výhru svého týmu – 2:5. Bez asistence.

Hosté potvrdili roli favorita v tomto zápase a získávají další tři body do tabulky. Kometa po pomalejším začátku zlepšila ve druhé třetině hru, ale na sehrané Sparťany to i díky jejich náskoku z první části už nestačilo. (12:43:27)

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 23. Daněček (Nesvadba), 27. Šalé – 5. Höll (Kalný), 9. Pírs (Čáp, Červenka), 12. Weitz (Pírs, Pospíšil), 33. David (Höll, Kalný), 60. Tomov

Rozhodčí: M. Kratochvíl – J. Carbol, M. Janoško