Toronto – Buffalo 5:2 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 5:6 (kon.) | Florida – Carolina 3:2 (kon.)
St. Louis – Washington 2:4 (kon.) | Minnesota – Edmonton 3:0 (kon.) | Los Angeles – Colorado 3:1 (kon.)
Toronto Maple Leafs
5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Buffalo Sabres
Úterý 03.04.2018, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! Základní část NHL pomalu vrcholí a dnešní program nám přináší šest zápasů. Já Vás provedu soubojem Toronta Maple Leafs a Buffala Sabres. Zatímco Toronto má účast v play-off dávno jistou, tak Sabres jsou nejslabším týmem celé ligy.

Buffalo Sabres:
    Ani letos Buffalo nezažívá povedenou sezónu. Se 62 body se nachází na samém dně tabulky celé NHL. Uplynulý týden však Šavlím docela vyšel. Ve venkovních zápasech totiž dokázali zaskočit právě Toronto – 3:2 a dokonce Nashville – 7:4. Mezitím ale podlehli na vlastním ledě 3:6 Detroitu. Šavle mohou ve zbytku sezóny hrát bez stresu, zkoušet mladé hráče a především jistě doufají ve štěstí v draftové loterii.

Toronto Maple Leafs:
    Hokejisté Toronta nasbírali 101 bodů a v tabulce Východní konference jim patří čtvrtá pozice. Maple Leafs se prezentují aktivním hokejem a v jejich zápasech není o góly nouze. Naposledy Leafs prohráli na domácím ledě 1:3 s Winnipegem. Předtím však přehráli 5:4 Islanders a 4:3 Floridu. Kouč Babcock má momentálně k dispozici takřka kompletní kádr.

Mitchell Marner – 69b (22+47)
    Auston Matthews – 57b (31+26)
    William Nylander – 56b (17+39)

Brankáři:
    Frederik Andersen – 64 zápasů, průměr 2,83, úspěšnost 91,7 %

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Toronto Maple Leafs: McElhinney (Andersen) – C. Carrick, Rielly (A), N. Zajcev, Hainsey, R. Polák, Gardiner – W. Nylander, Matthews, Hyman – Marner, Kadri, Marleau (A) – Co. Brown, Bozak (A), J. van Riemsdyk – A. Johnsson, Plekanec, M. Martin.

Buffalo Sabres: Ch. Johnson (Wilcox) – Ristolainen, Scandella, Falk, Tennyson, C. Nelson, Gorges – Pominville, Eichel (A), Girgensons – S. Reinhart, R. O'Reilly (A), S. Wilson – Okposo (A), Mittelstadt, Rodrigues – Baptiste, Jo. Larsson, B. Pouliot.

Rozhodčí: Watson, Hebert – Berg, Smith.

00:01

00:33
    Poprvé se dotkl kotouče domácí brankář Curtis McElhinney, který podržel nahozený puk ve své výstroji.

00:50
    Od modré čáry střílel Justin Falk. Zamířil nad břevno.

01:34
    Hráči Toronta začali zápas aktivně, zatím jsou na puku především oni.

02:32
    Nahození Rasmuse Ristolainena tečoval Nicholas Baptiste. Ten ale usměrnil puk vedle domácí klece.

03:10
    Leafs zahráli na zakázané uvolnění. Hra se vrací před domácí branku.

03:38
    Puk byl sražen až do hlediště. Vhazuje se ve středovém kruhu.

04:03
    Z pravé strany vystřelil Rasmus Ristolainen. McElhinney snadno chytil puk do lapačky.

04:13
    Domácí směrem dopředu zatím nic nepředvedli. Dosud si nepřipsali střelu na branku.

05:16
    Hraje se v hodně nízkém tempu, které připomíná spíše předsezónní přátelák.

05:44
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Čtvrtá řada Leafs však vnesla do hry potřebnou energii a hned je z toho gól! Nejprve pálil od modré Roman Polák a Andreas Johnsson neúspěšně dorážel. Puk se následně dostal k levému mantinelu, kde byl Tomáš Plekanec. Ten oslovil přesným pasem ANDREASE JOHNSSONA, jenž se tentokrát už z bezprostřední blízkosti nemýlil. Asistence: Tomáš Plekanec a Roman Polák.
    05:44 Andreas JOHNSSON - 1:0

05:53
    Hned po buly ve středovém kruhu si připravil dobrou příležitost William Nylander. Chad Johnson byl tentokrát na místě.

06:07
    Od modré pálil Justin Falk. McElhinney puk vyrazil do ochranné sítě.

07:24
    Trest za vysokou hůl vyfasoval Marco Scandella. Domácí budou hrát přesilovku.

07:24
    Kadriho pas šikovně tečoval Mitchell Marner. Johnson byl na svém místě.

07:58
    Nyní to zkoušel Nazem Kadri, Johnson přerušil hru.

09:25
    Domácí odehráli dobrou přesilovku, skórovat ale nedokázali. Sabres jsou už kompletní.

10:26
    Opět tu máme dobré střídání čtvrté domácí formace, která se s pukem usadila v útočném pásmu.

10:33
    Od modré čáry vypálil Jake Gardiner, Johnson přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.

10:51
    Zach Hyman dotáhl puk až před hostující branku. Tam na něj nedosáhl Auston Matthews.

11:30
    Ryan O'Reilly vypálil z vrcholu pravého kruhu. McElhinney v rozkleku vyrazil jeho pokus.

12:32
    Domácí po pomalejším startu do utkání přebrali iniciativu. Nyní rozjíždějí další útok.

13:00
    Také hosté dokázali kontrovat. Jason Pominville vystřelil z pravé strany a McElhinney schoval puk do lapačky.

13:11
    Roman Polák zvedl hůl do tváře Kylea Okposa a Buffalo si tak zahraje přesilovku.

13:42
    Hainsey se dostal k puku a dokázal ho i vyhodit.

14:27
    Do střely Ristolainena vložil hůl Ryan O'Reilly. Branku ale netrefil.

14:56
    Domácí se osvobodili.

15:12
    A Roman Polák je zpět na ledě. Hosté se teď dopustili postavení mimo hru a je tu čas pro další reklamní pauzu.

15:39
    Benoit Pouliot otestoval McElhinneyho spíše propagačním nahozením. Domácí brankář raději podržel puk.

16:53
    Tahle pasáž je plná nepřesností. Hokejistům puky odskakují od hokejek.

17:49
    Kyle Okposo odvedl dobrou práci při forčekinku, ale do zakončení se nedostal on ani jeho spoluhráč Casey Mittelstadt.

18:44
    První třetina se zatím dohrává v nevýrazném tempu.

19:01
    Začala poslední minuta první části zápasu.

19:06
    Zakázané uvolnění domácích, hra se stěhuje do jejich obranného pásma.

19:09
    Roman Polák je už podruhé vyloučen za vysokou hůl! Jacka Eichela zasáhl do oblasti nosu a způsobil mu krvavé zranění. Dostává tedy trest na 2+2 minuty.

19:51
    Domácí dostali puk do středního pásma.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina mnoho hokejové krásy nenabídla. Hraje se v poměrně nízkém tempu. Jinak nepříliš záživnou hru okořenili zatím jediným gólem hráči Toronta. Po asistencích Plekance a Poláka se prosadil Andreas Johnsson.

20:03
    Hosté pokračují v přesilové hře. Na trestné sedí za vysokou hůl Roman Polák.

20:48
    Domácí vyhazují.

21:09
    Hráči Toronta opět posílají kotouč do bezpečí.

21:36
    Hráči Buffala se zatím nedokázali usadit v útočné třetině. Puk je za jejich brankou.

22:27
    Sabres právě vstřelili branku!
    Tahle přesilovka byla dlouho velká bída, ale nakonec ji Šavle využívají! Od modré čáry nahodil kotouč na branku Rasmus Ristolainen a SAM REINHART ho ze vzduchu pohotově sklepl mezi McElhinneyho betony – 1:1. Asistence: Rasmus Ristolainen a Ryan O'Reilly.
    22:27 Sam REINHART - 1:1

23:19
    Domácí mohli rychle odpovědět. Přečíslení 2 na 1 vyřešil Connor Brown střelou, kterou McElhinney odrazil vyrážečkou.

23:59
    Za nedovolené bránění je vyloučen Justin Falk. Přesilovka pro Toronto.

24:35
    Zemgus Girgensons se v oslabení natlačil až před branku! Chytrou kličkou se snažil překvapit McElhinneyho a zasunout puk do jeho protipohybu, ale domácí gólman nechal o tyčky beton!

25:01
    A tak jdou do vedení domácí! Morgan Rielly posunul puk na levý kruh, kde byl AUSTON MATTHEWS a ten zamířil nad lapačku brankáře Johnsona – 2:1. Asistence: Morgan Rielly a Andreas Johnsson.
    25:01 Auston MATTHEWS - 2:1

26:26
    Nahození Morgana Riellyho bylo sraženo za hostující branku.

26:37
    Po ráně Jamese van Riemsdyka přerušil Johnson hru. Následuje reklamní přestávka.

27:22
    Od modré čáry vypálil Casey Nelson. Puk zastavila brusle bránícího hráče.

27:39
    Domácí se rozjíždějí a vedou už o dva góly! Auston Matthews poslal krásným pasem do samostatného úniku WILLIAMA NYLANDERA, který střelou k levé tyčce navyšuje náskok Toronta. Asistence: Auston Matthews.
    27:39 William NYLANDER - 3:1

28:00
    Mitchell Marner vyslal na hostující branku další střelu. Johnson byl tentokrát na místě.

29:21
    Casey Nelson v rychlosti obkroužil domácí klec. Na jeho nabídku ale nikdo ze spoluhráčů nedosáhl.

29:43
    Dobré střídání Buffala. To se v posledních minutách spíše bránilo, ale teď se hraje v útočném pásmu Sabres.

30:11
    Střela Connora Browna z levé strany končí ve výstroji brankáře Johnsona. Následuje reklamní přestávka.

30:20
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

30:32
    První lajna Maple Leafs začala řádit! Zach Hyman vyvezl kotouč dopředu po levém křídle a předložil ho WILLIAMOVI NYLANDEROVI, který tváří v tvář Johnsonovi opět zamířil mimo dosah lapačky gólmana Buffala. Asistence: Zach Hyman.
    30:32 William NYLANDER - 4:1

31:13
    Nazem Kadri narazil do Chada Johnsona a dostává trest za nedovolené bránění brankáři. Bylo to ale hodně přísné, domácího útočníka totiž strčil Falk.

31:41
    Z levé strany vypálil Jack Eichel. Zamířil nad.

31:53
    Střelu Rasmuse Ristolainena vykopl brankář McElhinney.

32:29
    Domácí se osvobodili vyhozením kotouče.

33:14
    Domácí jsou v plném počtu. Stále vedou o tři branky.

33:58
    Hokejisté Toronta se usadili ve svém útočném pásmu. Při hře 5 na 5 kontrolují hru.

34:08
    Střelu Gardinera tečoval James van Riemsdyk. Puk drží Johnson. Následuje další reklamní přestávka.

34:28
    Ryan O'Reilly našel v přečíslení 2 na 1 Sama Reinharta, který netrefil odkrytou branku! Velká šance Buffala.
    34:28 Po O'Reillyho přihrávce netrefil branku Sam Reinhart.

35:02
    Další velká příležitost hostí! Tentokrát O'Reillyho nabídku neusměrnil do odkryté části klece Johan Larsson.

35:59
    Na druhé straně pálil z dobré pozice vedle Tyler Bozak.

36:16
    Zakázané uvolnění Buffala.

37:03
    Domácím začala hořet obrana! Za ní se nyní dostal Nicholas Baptiste, který se pokusil píchnout puk do protipohybu McElhinneyho, ale poslal ho nad břevno!

38:01
    Hru nyní uklidňuje Matthewsova řada. Právě její centr se dostal z pravé strany do zakončení, ale Johnson si pohlídal prostor u své tyčky.
    38:01 Auston Matthews se zbavil obránce Scandelly parádní otočkou.

38:09
    Další zákrok Johnsona. Neprosadil se Kadri.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

39:51
    Jack Eichel posílal od zadního mantinelu puk před branku, tam ale scházeli jeho spoluhráči.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina byla poměrně bohatá na góly. Padly hned čtyři, z toho tři vstřelili domácí hokejisté, kteří tak vedou 4:1. Buffalo přitom ve 23. minutě vyrovnalo, když v přesilové hře tečoval Ristolainenovu střelu Sam Reinhart. Pak však začala řádit elitní domácí formace. Ve 26. minutě udeřil rovněž v přesilovce Auston Matthews a o dvě minuty později poslal stejný hráč do úniku Williama Nylandera. Švédský útočník se pak ve 31. minutě prosadil ještě jednou. Hokejisté Buffala v závěru periody neproměnili několik šancí a do šaten jdou s tříbrankovým deficitem.

40:30
    Zach Hyman zadovkou přenechal puk Austonu Matthewsovi. Jeho střelu ukryl ve výstroji Johnson.

40:59
    Při signalizované výhodě Buffala střílel od modré Zemgus Girgensons. McElhinney byl pozorný.

40:59
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Nikita Zajcev – 2 min., držení).

41:18
    Od modré čáry střílel Kyle Okposo. Puk z McElhinneyho vypadl, ale nikdo z hostujících hráčů toho nedokázal adekvátně využít.

42:28

42:56
    Hosté využívají početní výhodu 3 sekundy před jejím koncem! Po střele Scandelly ještě Nicholas Baptiste nepřekonal z dorážky brankáře McElhinneyho, ale dojíždějící JASON POMINVILLE již dílo zdárně dokončil – 4:2. Asistence: Nicholas Baptiste a Marco Scandella.
    42:56 Jason POMINVILLE - 4:2

43:45
    Hosté se vrátili zpět do hry. S dvougólovým mankem se dá ještě něco dělat.

44:31
    Opět se dostal do akce Jason Pominville. Jeho střela byla tentokrát sražena do ochranné sítě.

44:57
    Mitchell Marner projel až před Johnsona. Zamířil vedle vzdálenější tyčky.

45:31
    James van Riemsdyk z mezikruží pořádně protáhl Chada Johnsona. Ten zakročil vyrážečkou.

45:44
    Casey Mittelstadt zasáhl vysokou holí do obličeje Connora Browna. Přesilovka pro Toronto.

46:16
    Ke střele se odhodlal William Nylander, zamířil nad.

46:29
    Domácí předvedli krásnou přesilovkovou akci na jeden dotek, která končí gólem! Finální přihrávku poslal William Nylander na AUSTONA MATTHEWSE, který zamířil z levého kruhu naprosto přesně, Johnson se nemohl včas přesunout – 5:2. Asistence: William Nylander a Jake Gardiner.
    46:29 Auston MATTHEWS - 5:2

47:51
    Dopředu se s pukem řítil Casey Mittelstadt. Střelu mladého hráče Buffala zablokoval obránce Carrick.

49:19
    Sam Reinhart vystřelil jen do bránícího hráče Toronta.

49:30
    Puk byl tečován na střídačku Toronta. Vhazuje se ve středním pásmu.

49:57
    Tentokrát je puk v hledišti. Rozhodčí nařizují buly v obranné třetině Sabres.

50:16
    Johnson byl nucen přidržet puk před dotírajícím Andreasem Johnssonem. Reklamní přestávka.

50:28
    Kličkovanou Zemguse Girgensonse zastavil Ron Hainsey. Ten ukořistil kotouč pro sebe.

51:33
    Ryan O'Reilly zkusil taktiku nahoď – dojeď. Domácí jeho snahu překazili.

52:05
    Auston Matthews to zkusil přes obránce. Johnson zasáhl pravým betonem.

52:24
    Jake Gardiner za brankou ztratil kotouč a toho se snažil využít Evan Rodrigues. Ten z levého kruhu nepřekonal Curtise McElhinneyho.

53:23
    Zakázané uvolnění domácích.

53:34
    Hosté se snaží zkorigovat stav. U své tyčky byl ale dobře zapřen McElhinney, který dokázal také přikrýt puk.

53:34
    Možná jsem ale domácího brankáře přechválil! Rozhodčí konzultuje s centrálou, zda puk nepřešel brankovou čáru!

53:34
    Tak ne. McElhinney to zvládl, puk udržel před čarou.

54:24
    Čas utíká. Domácí jsou krůček od výhry.

54:53
    Sam Reinhart uvolnil z druhé vlny najíždějícího obránce Matta Tennysona. Ten z pravého kruhu neprostřelil McElhinneyho.

55:11
    Nyní mířil Matt Tennyson do brankové konstrukce! Ještě jedna reklamní přestávka.

56:03
    Otočka hostujícího Evana Rodriguese byla hezká, ale žádný efekt neměla. Hostující útočník totiž následně nedokázal pořádně vystřelit.

56:32
    Scandellovu střelu od modré vyrazil spolehlivý McElhinney.

56:52
    Na druhé straně nedotlačil puk za Chada Johnsona důrazný Tyler Bozak.

57:01
    Nazem Kadri před Johnsonem nepříjemně tečoval kotouč. Hostující gólman si poradil.

58:12
    Do konce zápasu zbývají necelé dvě minuty. Už se spíše jen dohrává.

58:32
    Na pravé straně útočného pásma se uvolnil Kyle Okposo. McElhinney si připisuje další úspěšný zákrok.

59:01
    Je tu už poslední minuta.

59:10
    Velkou chybu udělal Chad Johnson, který namazal puk Mattu Martinovi! Za svého brankáře ale zaskočil obránce Casey Nelson!

59:47
    Matthews ještě připravil tutovku Zachovi Hymanovi, který nedostal puk do odkryté branky!

Hokejisté Toronta se podruhé během dvou týdnů už od Buffala zaskočit nenechali a dnes zvítězili 5:2. Rozhodující náskok si domácí vytvořili ve druhé části, po níž šli do šaten s vedením 4:1. V závěrečné třetině nejprve snížil v přesilovce Jason Pomonville, ale ve 47. minutě uzavřel skóre rovněž v početní výhodě Auston Matthews.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 36:34 (12:9, 15:10, 9:15)

Roman Polák (TOR) 0+1, 1 střela, čas na ledě 19:13
    Tomáš Plekanec (TOR) 0+1, 0 střel, čas na ledě 14:05 (03:47:17)
    Hokejisté Toronta mají na kontě už 103 bodů, čímž vyrovnali klubový rekord.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 6. A. Johnsson (Plekanec, R. Polák), 26. Matthews (Rielly, A. Johnsson), 28. W. Nylander (Matthews), 31. W. Nylander (Hyman), 47. Matthews (W. Nylander, Gardiner) – 23. S. Reinhart (Ristolainen, R. O'Reilly), 43. Pominville (Baptiste, Scandella)

Rozhodčí: Watson, Hebert – Berg, Smith

Diváci: 18846