Čeljabinsk – Jekatěrinburg 1:4 (kon.) | Omsk – Magnitogorsk 0:1 (kon.) | CSKA Moskva – Čerepovec 1:2 (kon.)
HC Slovan – Dynamo Moskva 3:2 (kon.)
Avangard Omsk
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Metallurg Magnitogorsk
Čtvrtek 13.09.2018, 18:30 • Balašicha Arena • KHL

Magnitogorsk vydřel výhru 1:0 nad Omskem. Trefil ji Mozjakin v přesilové hře v 29. minutě, kdy vypálil zprava pod víko po nahrávce brankáře Košečkina. Druhá třetina byla hodně pohledná oproti té první. Domácí nabídli soupeři pětiminutovou přesilovku po trestu pro Desharnaise se podkopnutí Kuljomina. Do toho se nechali ještě jednou vyloučit. Takže Magnitogorsk hrál dvě minuty pět na tři. Jenže zahodil tři jasné šance. A když už byl skvěle chytající Bobkov překonaný, tak jedině za cenu úmyslného kopnutí zmiňovaného Kuljomina.

Ve třetí třetině byli hosté horším celkem, ale ustáli výrazný tlak soupeře, i následnou powerplay a mají tak v kapse hodně cenou výhru. (21:01:45)

Československá stopa v utkání:
    Josef Jandač vedl hostující celek v pozici hlavního trenéra.

Dnešní utkání sledovalo 5 087 diváků.

59:59
    Ještě zákrok pravou nohou pro hostujícího brankáře.

59:46
    Košečkin nejprve upadl, ale poté neinkasoval po střele od modré čáry.

59:20
    Michejev se neprosadil z otočky kolem tyče a Mozjakin zleva osvobodil svůj celek.

59:05
    Sudí uznali, že o ofsajd se v případě Petrova nejednalo a vhazuje se před hostující brankou, domácí v šesti.

58:39
    Ellison tahá čas na levé straně a domácí se nemůžou dostat k puku.

58:08
    Medveděv zachránil situaci ve středním pásmu, ale poté pouze odevzdal kotouč na levou stranu k Antipinovi.

57:38
    Hosté pošetřili čas na levé straně Wolskim, ale nikam se nehnali.

56:54
    Nahození Medveděva ze středního pásma vyklepal Košečkin ze své lapačky.

56:40
    Ellison pouze posunul kotouč po pravé straně a odjel na střídačku.

56:18
    Košečkin si vyjel proti střele od modré čáry, kterou pořádně schytal padající Rylov.

56:10
    Stejně tak zakončení Pokky zleva od modré čáry.

56:04
    Martynovova střela zleva končí zákrokem Košečkina.

55:01
    Důležitý zákrok Košečkina. Talbot to vzal zprava na sebe, nepřihrál při brejku dva na jednoho a našel brankáře u bližší tyče.

54:58
    Čudinov chyboval na středu a následný rychlý kontr ukončil Ellison zprava bekhendem na přední tyč do lapačky brankáře.

54:10
    Medveděv a Širokov byli aktivní na levé straně, ale Košečkin ustál zakončení od modré čáry.

53:32
    Pakarinenovi se na pravé straně postavil do cesty obránce a hosté se opět brání.

53:03
    Berezin musí hrát, icing se pískat nebude.

52:44
    Medveděv byl v ofsajdu na levé straně.

52:17
    Po tvrdé střele Čudinova z osy modré čáry neviděl Košečkin vůbec nic přes Petrova, ale i tak díky Několenkovi nadále drží čisté konto.

51:21
    Další zablokovaná hostující střela, Antipin usnadnil život Košečkinovi při domácím zakončení z levé strany.

50:44
    V posledních minutách to je Omsk, kdo je aktivnější.

50:12
    Medveděv si udělal výlet po útočném pásmu, ale jeho bekhend zprava zneškodnil Košečkin na přední tyči.

49:43
    Petrov trefil z levé strany pouze Birjukova.

48:55
    Antipin ztratil kotouč a následně vypálil Košelev zleva přes obránce mimo branku.

48:37
    Zernovovi se na levé straně vrhl pod nohy Rasmussen při snaze o natlačení se do brankoviště.

47:46
    Se zakončením Běreglazova zprava na tělo si poradil Bobkov.

47:20
    Petrov měl proti sobě na pravé straně dva hráče a ještě k tomu zlomil hokejku.

47:01
    Úroveň zápasu má stoupající tendenci.

46:42
    Širokov měl rychlost a levém kruhu se zbavil obránce, načež jeho křižné zakončení vytáhl Košečkin levou rukou.

45:56
    Bobkov vyrazil zakončení zleva a následně nedosáhl Wolski na kotouč, jinak by před ním byla víceméně prázdná branka.

44:53
    Po přihrávce Mozjakina na levou stranu a otočil Ellison, ale Bobkov uhájil svou svatyni.

44:30
    Domácí se pořádně nedostali z obranného pásma při početní nevýhodě.

43:45
    Po nástřelu Mozjakina z levého kruhu na střed otřel Ellison svojí dorážku nadvakrát o levou nohu brankáře.

43:25
    Wolski promáchl na pravém kruhu, ale hosté zůstávají v pásmu.

43:15
    Dvě minuty pro Zernova za vysokou hůl v obličeji Rylova, přesilovka pro hosty.

42:47
    Čudinov s Michejem udělali chybu zhruba na polovině hřiště a dopředu se tak vydává Elisson po levé straně.

42:34
    Střelu rozjetého Fisenka na pravé straně chytá Košečkin na bližší tyči.

41:54
    Pakarinen přihrál bekhendem na levou stranu, ale domácí měli situaci ve středním pásmu pod kontrolou.

41:35
    Rutinní zákrok pro Bobkova po zakončení z levé strany.

41:07
    Pokka rozehrál na levou stranu, kde byli domácí v oslabení.

40:26
    Po ztrátě domácích na pravé straně spěchá s odpovědí Antipin.

40:01

Tak zatímco první třetina byla nudná, tak ve druhé dvacetiminutovce jsme se zdaleka nenudili. Skóre otevřel Mozjakin střelou zprava pod horní tyč. Do toho všeho šel předčasně do sprch Desharnais za podrážení Kuljomina. Hostům se tak naskytla obrovská příležitost v podobě pětiminutové přesilové hry. Ale využít ji nedokázali. Ačkoliv odhadem takové tři šance byly naprosto jasné.

Domácí brankář se vytáhl především proti Wolskimu z levého kruhu. Poté se štěstím schoval dorážku zblízka do lapačky. A když už jej dokázal zmiňovaný Kuljomin dvě vteřiny před přestávkou překonat, tak jeho radost neměla dlouhého trvání. Úmyslné kopnutí do kotouče znamená, že Omsk je stále v kontaktu a ubráněné dvouminutové oslabení tři na pět mu určitě hodně pomůže.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:58
    Kuljomin se radoval úplně zbytečně! Branka neplatí! Nahození od modré čáry tečoval bruslí před Medveděvem po ledě do sítě. Nicméně, úmyslné kopnutí hostujícího útočníka je důvodem toho proč přece jen bude Omsk před třetí třetinou ztrácet stále pouze jeden gól.

39:54
    Také další hostující pokus od modré čáry mířil po teči domácího hráče do ochranné sítě.

39:39
    Varfolomejevova střela z pravé strany šla po zákroku beka do ochranné sítě.

39:10
    Dlouhá přesilovka hostů skončila a to množství zahozených vyložených šancí může ještě tým Josefa Jandače hodně mrzet.

38:36
    Domácí lezli i po čtyřech, ale už nehrají ve třech.

37:58
    Vynikající Bobkov skočil k přední tyči proti zakončení Elissona z levého kruhu.

37:43
    Po postrčení Mozjakina se neprosadil Rasmussen na ose hřiště.

37:26
    To je fantazie, co předvádí Bobkov! Mozjakin to vzal na sebe na pravém kruhu, domácí brankář kotouč vyrazil a Elisson měl další vyloženou šanci. Skákavý kotouč i tak schoval Bobkov do lapačky.

36:40
    Berezin (Omsk) dostává dvě minuty a domácí budou hrát dvě minuty ve třech.

36:36
    Tak tohle byl fantastický zákrok! Po křižném pasu Mozjakina na levý kruh číhala před Wolskim poloodkrytá pokladnice, ale trefil přesouvajícího se Bobkova do pravé ruky!

35:56
    Matuškin měl celkem dost místa na pravé straně a natlačil kotouč vedle druhé tyče.

35:32
    Ofsajd hostů.

35:24
    Po chybě na pravé straně musí hosté vyklidit pásmo.

35:11
    Wolski zazvonil zprava na vzdálenější spoj tyče a břevna.

34:51
    Rasmussen pronikl po pravé straně do útočného pásma a hosté jsou nastěhovaní před Bobkovem.

33:57
    Desharnais (Omsk) podtrhl v pravé části útočného pásma nohu Kuljomina a fasuje rovnou pět minut plus do konce zápasu, k tomu trest ve hře.

33:12
    Ťukec domácích v útočném pásmu vyústil ve střelu Martynova z levého kruhu při které měl Košečkin zakrytý výhled, ale pomohli mu obránci.

32:40
    Varfolomejevovi je na levé straně pískaný ofsajd, komerční pauza.

32:24
    Zakázané uvolnění hostů.

32:18
    Medveděv nastřelil kotouč zprava do ohně, ale nikdo z domácích nezakončil.

31:40
    Mozjakinovi utekl kotouč v levé polovině střední třetiny pod tlakem bránícího hráče.

31:16
    Po pasu od Elissona na levý kruh nevyšla Mozjakinovi stahovačka.

30:30
    Hosté jsou nabuzeni po trefě Mozjakina a působí na nezaujatého diváka lepším dojmem.

30:12
    Pakarinenova střela zprava zápěstím patřila k těm zablokovaným.

29:47
    Košečkin odvedl dobrou práci hokejkou v rozehrávce, načež Kaletnik zleva na zadní tyč vyprášil lapačku Bobkova.

29:10
    Zakončení Varfolomejeva zleva bekhendem vypadlo Bobkovi, ale nikdo z hostů se nedostal k dorážce.
    28:46 Sergej MOZJAKIN - 0:1

28:46
    Metallurg právě vstřelil branku!
    SERGEJ MOZJAKIN se s tím vůbec nemazlil. Na pravé straně ihned po vjezdu do útočného pásma napřáhl k tvrdému zakončení pod víko přes jednoho z obránců a hosté díky využité přesilovce vedou 1:0. Asistence: Vasilij Košečkin, Viktor Antipin.

28:30
    Nepřesná nahrávka Mozjakina z levé strany darovala kotouč domácím.

28:05
    Vůbec první přesilovka hostů v zápase.

27:59
    Desharnais (Omsk) pyká za podražení Elissona v pravé části útočného pásma soupeře.

27:44
    Mozjakin přihrál zhruba na pravý kruh rozjetému Elissonovi do druhé vlny, ale ten nedotáhl svůj bekhendový blafák okolo pravice brankáře v (asi) největší šanci zápasu.

27:25
    Sledujeme vyrovnaný zápas.

27:11
    Semjonov mířil tentokráte zprava na první tyč a lapačku Košečkina, ale bek odeslal kotouč do ochranné sítě.

26:40
    Semjonov vystřelil zprava vedle delší tyče směrem na vyrážečku Košečkina.

26:18
    V posledních minutách se hraje hokej nahoru-dolů a hra má spád.

25:50
    Jazkov dělal domácím starosti na levé straně, ale i přes podporu svého spoluhráče nedonutil brankáře k zákroku.

25:23
    Po zákroku Zernova ve středním pásmu je kotouč v hledišti.

24:50
    Rasmussen svedl na pravé straně souboj s Galimovem, následně zapsal ztrátu Wolski za brankou Omsku.

24:25
    Domácí střídají, Pokka nikam nespěchá za svojí brankou.

23:41
    Mozjakin nebyl podražený na pravé straně, ačkoliv hostující střídačka takový názor nesdílela.

23:36
    Varfolomejev měl na pravé straně dobrou rychlost, ale Bobkov si nachystal u první tyče svojí lapačku.

23:14
    Manukjan byl zastavený na pravé straně a hosté můžou kontrovat.

22:39
    Souhra Timkina s Matuškinem na levé straně nepřinesla zákrok Bobkova.

22:05
    Hosté jsou kompletní, domácí si v přesilovce nevypracovali větší šanci.

21:27
    Opět hosté poslali kotouč za branku protivníka na hokejku Bobkova.

21:11
    Hosté vyhazují zleva a domácí tak střídají.

20:50
    Medveděv zakončil zprava z první okolo lapačky brankáře.

20:05
    Mozjakin (hosté) hned podrazil ve středovém kruhu Petrova.

20:01

V první třetině branka nepadla. Aktivnější byl nepatrně domácí celek, ale jinak je hra plná nepřesností na obou stranách. Hraje se celkem opatrně. Zápas postrádá tempo. Hráčům nelze upřít snaha. Jenže jednoduše řečeno – kralují obrany. Bobkov a Košečkin jsou prakticky bez těžšího zákroku. Vyložených šancí jako šafranů. Když už se schylovalo k zajímavé šanci po ose Mozjakin – Rylov, tak zakončení z bezprostřední blízkosti srazil jeden z domácích bránících hráčů. Doufejme, že druhá dvacetiminutovka bude pohlednější. Zatám bezbranková remíza odpovídá tomu, co se děje na hrací ploše.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:56
    Několenko kroužil na levé straně až vypálil Timkin na přední tyč, kde stál Bobkov.

19:35
    To vypadalo na Manukjana, kdo zprava prověřil Košečkina na bližší tyči.

19:15
    Hosté si přihrávají v útočném pásmu, ale Bokov vůbec nezasahuje.

18:30
    Petrov byl proti přesile na pravé straně a hrají tak hosté po rozehrávce Běreglazova.

18:01
    Ljubimov nahrál na pravé straně rukou Jazkovi v útočném pásmu, vhazuje se tak ve střední třetině.

17:36
    Čudinov tak dlouho míchal s pukem až byl na levé straně v ofsajdu.

16:55
    Střela Wolskiho z pravého kruhu byla sražena bránícím hráčem.

16:28
    Domácí pokazili rozehrávku z pravé strany, takže Košečkin si zahrál hokejkou.

15:55
    Zernov posunul kotouč pod sebe na hokejku Širokova, jehož zakončení mířilo vedle levé tyče.

15:07
    Nahození Jazkova z pravé strany sebral Bobkov snadno za svou brankou.

14:55
    Od jednoho z hostů na levé straně šel kotouč mimo hrací plochu.

14:25
    Berezin nedosáhl na kotouč na levé straně a dlouhá sekvence, kdy se bojovalo před hostující brankou končí.

13:45
    Hosté jsou pod tlakem, naposledy byl Desharnais z pravé strany zablokovaný.

13:10
    Petrov se rozjel na levé straně, ale včas se stihli vrátit Antipin s Několenkem.

12:43
    Střela Medveděva zleva dopadla křížem vedle pravé tyče.

12:26
    Ljubimov našel z levé strany levou ruku Bobkova, resp. lapačku brankáře.

12:06
    Proti Galimovovi na levé straně ucpal Košečkin krátkou tyč svojí pravou rukou.

11:37
    Mozjakin naservíroval kotouč zleva pod sebe na střed, kde Rylov z jedničky měl obrovskou šanci sám před brankářem, ale některý z bránících hráčů se na poslední chvíli vložil do střely protihráče.

11:12
    Hosté jsou kompletní a pravda je ta, že tato přesilová hra se domácím nepovedla ani v nejmenším.

10:46
    Vyhození hostů po pravé straně zastavil až Bobkov za svojí brankou.

10:22
    Po nahození Medveděva drží domácí kotouč ve svém útočném pásmu.

10:08
    Ještě k tomu zakázané uvolnění domácích.

09:35
    Další výhoz hostů a domácí přesilovka je v úvodní minutě hodně nepovedená.

09:01
    Hosté se ihned osvobozují po levé straně až na hokejku Bobkova.

08:49
    Timkin (MET) je prvním vyloučeným hráčem, když za brankou vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění proti Širokovovi.

08:30
    Při zakončení od modré čáry toho Bobkov moc neviděl a Wolski se položil do dorážky zprava vedle zadní tyče.

08:02
    Antipin si nabruslil na pravou stranu do druhé vlny, ale pobyt hostů před brankou soupeře měl jepičí život.

07:19
    Rasmussen přidal na levé straně na důrazu, ale vylučovat se nebude.

06:39
    Olšanskému střela zprava z první nesedla a následně pomohl Bobkov spoluhráčům s rozehrávkou.

05:55
    Antipin byl na pravé straně ve složité pozici a obklíčení, zakončit tak nedokázal.

05:27
    Zatím se hraje spíše před hostující pokladnici, svěřenci kouče Jandače čekají na větší šanci.

05:10
    Icing hostů.

04:51
    Se střelou zřejmě Berezina zprava na bližší tyč neměl Košečkin sebemenší problémy a nepustil tak Širokova k dorážce.

04:12
    Zernov nezpracoval kotouč na levé straně a stejný směrem se vydali hosté na Bobkova.

03:24
    Galimovu střelu z levého kruhu vyrazil Košečkin a nikdo ze soupeřů se nedostal k dorážce.

02:33
    Mozjakin se neprosadil na ose hrací plochy a na tahu je tak domácí celek po rozehrávce Medveděva.

02:15
    Manukjanovu střelu z levého kruhu přes Birjukova kryl Košečkin na přední tyči.

01:40
    Pakarinen ztratil kotouč na pravé straně, ale domácí útok měl krátkého trvání.

01:08
    Wolski vjel na levé straně do ofsajdu poté, co chyboval Jemelin na útočné modré čáře.

01:01
    Zakončení Zernova z levé strany přes obránce skončilo v ochranné síti a vhazovat se bude před hostující brankou.

00:44
    Mozjakin nahodil kotouč po pravé straně do útočného pásma a odjel střídat.

00:16
    Mozjakin byl pokrytý na levém kruhu, ale hosté pokračují v kombinaci.

00:01

Avangard Omsk: Bobkov (Murygin) – J. Medveděv, Pokka, Čudinov, Jemelin, Martynov, Berezin, Bondarev – Širokov, I. Michejev, Zernov – Košelev, K. Semjonov, Manukjan – A. Galimov, Samochvalov, Fisenko – K. Petrov, Talbot, Jaremčuk – Desharnais.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Antipin, J. Birjukov, Běreglazov, Matuškin, Rylov, Vereščagin, Olšanskij, Timkin – Mozjakin, Ellison, N. Kuljomin – Jazkov, Ljubimov, Varfolomejev – Wolski, Pakarinen, Rasmussen – Několenko, Platonov, Kaletnik..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Magnitogorsk je v tabulce Východní konference na pátém místě s šesti body na svém kontě. Předevčírem porazil Čeljabinsk 2:1 po prodloužení, když se dvakrát prosadil Kanaďan Ellison. Předtím z toho byla domácí výhra vypsaná poměrem 3:1 nad čínským Kunlunem.

Na hostující soupisce není od letošní sezony již Jan Kovář. Český útočník se rozhodl pro přesun do New Yorku Islanders. V současnosti už tak není spoluhráčem Wolteka Wolskiho. Ten dříve nastupoval v dresu Colorada Avalanche a v únoru získal bronzovou olympijskou medaili.

Branku Metallurgu hájil při všech pěti zápasech tohoto ročníku KHL Vasilij Košečkin, což je ruské jméno známé ze zápasů s českým národním týmem. Ve výčtu hvězd můžeme pokračovat v podobě Sergeje Mozjakina či Nikolaje Kulemina. Kulemin působil taktéž v National Hockey League, kde hájil barvy Toronta Maple Leafs.

Omsk je podle mínění sázkových kanceláří mírným favoritem dnešního zápasu. V tabulce Východní konference je momentálně na druhém místě o skóre za Jekatěrinburgem a ziskem deseti bodů. Včera porazil v domácím prostředí Kazaň 2:1 po nájezdech. Ty rozhodl Širokov až v osmé sérii. Nejlepším střelcem domácích je Rus Michejev, autor šesti přesných zásahů.

V domácím dresu najdeme ze známějších jmen finského brankáře Karriho Rämä, který v mužstvu působil již za éry Jaromíra Jágra a Romana Červenky. Krom toho si zachytal také NHL v barvách Calgary Flames.

Z pole poté nemůžeme opomenout Maxima Talbota. Ten dříve patřil Pittsburghu a v sedmém finále 2009 proti Detroitu zaznamenal své dvě životní trefy, díky kterým se Sidney Crosby dočkal svého prvního Stanley Cupu v kariéře. Zajímavým jménem může být Lotyš Stas či Kris Versteeg, hráč, který hrál v zámoří za Chicago Blackhawks.

Česká stopa
    Magnitogorsk trénuje od letošní sezony bývalý reprezentační kouč Josef Jandač s Jiřím Kalousem. "Větších výzev v Evropě není," svěřil se například někdejší útočník Sparty Andrej Potajčuk. Jandač naposledy vedl český národní tým, se kterým se rozloučil po letošním MS a čtvrtém místě na olympiádě.