Liberec – Pardubice | 0:2 (kon.) | | | Třinec – Olomouc | 2:3 (kon.) | | | Karlovy Vary – Mladá Boleslav | 4:0 (kon.) |
Mountfield HK – Chomutov | 3:2 (kon.) | | | Kometa Brno – Plzeň | 3:2 (kon.) | | | Litvínov – Berani Zlín | 5:2 (kon.) |
Vítkovice – Sparta | 3:2 (kon.) |
Kunlun – Riga | 2:4 (kon.) | | | Novosibirsk – N.Novgorod | 2:3 (kon.) | | | Barys – Kazaň | 4:3 (3:2 po s.n.) |
Ufa – Nižněkamsk | 1:3 (kon.) |
Žďár n/S – Salzburg | 6:2 (kon.) | | | Přerov – Havířov | 6:2 (kon.) |
Boston – Washington | 2:1 (1:0 po s.n.) | | | NY Islanders – Philadelphia | 3:0 (kon.) |
Nové Zámky – Nitra | 4:0 (kon.) | | | Banská Bystrica – Trenčín | 2:1 (kon.) | | | Poprad – MAC Budapešť | 3:1 (kon.) |
Detva – Košice | 1:4 (kon.) | | | Miskolc – Žilina | 6:2 (kon.) |
Prešov – Orange 20 | 1:5 (kon.) |
Uh.Brod – Uničov | 2:3 (kon.) | | | Mělník – Rakovník | 8:4 (kon.) | | | V.Popovice – Kutná Hora | 1:3 (kon.) |
Neratovice – Černošice | 3:4 (kon.) | | | Žabonosy – Lev Benešov | 2:4 (kon.) | | | Uh.Ostroh – Rosice | 3:1 (kon.) |
Brumov – Velká Bíteš | 5:7 (kon.) |
Újpesti TE – Znojmo | 3:4 (kon.) |
Roudnice – Kadaň | 5:7 (kon.) | | | Louny – HC Lovosice | 13:2 (kon.) |
konec
Salavat Julajev Ufa
1:3
(0:0, 1:2, 0:1)
Neftěchimik Nižněkamsk
Aleš Pur
Branky a nahrávky:
37. Kugryšev (Hartikainen, Omark) – 26. Jo. Nättinen (Ruohomaa, Puustinen), 39. P. Kulikov (Porjadin, E. Galimov), 59. Jo. Nättinen (Bryncev)
Rozhodčí: Ravodin, Ščenjov – Bitjukov, Lazarev
Diváci: 5 134
Neproměněná penalta:
Salavat Julajev Ufa:
Karejev (Fedotov) – Nazarevič, Larsen, S. Garejev, Ar. Sergejev, M. Osipov, A. Semjonov, Ljachov – Kemppainen, Omark (A), Hartikainen – Kugryšev, Tkačov, Osnovin – Chochrjakov, Burdasov (C), M. Majorov – Soloduchin, Šen, V. Žarkov (A) – Busarov.
Náhradníci:
Trenér:
Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (Korotajev) – Polášek, An. Sergejev, Ogurcov (A), Bryncev, Šaripzjanov (A), Volgin, Fatkullin, Semjonov – Jo. Nättinen, Ruohomaa, Puustinen – P. Kulikov, E. Galimov (A), Porjadin – Zdunov, Jakimov, Chajrullin – Michnov, Šafigullin, Arkalov.
Náhradníci:
Trenér:
Náhradníci:
Trenér:
Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (Korotajev) – Polášek, An. Sergejev, Ogurcov (A), Bryncev, Šaripzjanov (A), Volgin, Fatkullin, Semjonov – Jo. Nättinen, Ruohomaa, Puustinen – P. Kulikov, E. Galimov (A), Porjadin – Zdunov, Jakimov, Chajrullin – Michnov, Šafigullin, Arkalov.
Náhradníci:
Trenér:
Rozhodčí: Ravodin, Ščenjov – Bitjukov, Lazarev
Diváci: 5 134
Adam Polášek (NIZ) 0+0, 1 střela na branku, čas na ledě 22:29
Střely na branku: 17:28
Zásahy brankářů: 25:16
Vyhraná vhazování: 27:28
Hity: 16:11
Trestné minuty: 6:12
Patrně je rozhodnuto. JOONAS NÄTTINEN naskočil z trestné lavice, po Bryncevově přihrávce přebruslil Larsena a jeho následný švih gólman Karejev neudržel. Puk se pomaličku došoural až za brankovou čáru a je to 1:3. Asistence: Alexandr Bryncev.
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.
Hosté opět vedou. Karejev sice nejprve zvládl vyrazit Galomovovu střelu, jenže akce pokračovala, útočná trojice Nižněkamsku rozjela kolotoč a celou akci zakončil z ostŕeho úhlu PAVEL KULIKOV. Gólman Ufy se sice natahoval, co mu síly stačily, ale na tento pokus už nedosáhl. Asistence: Pavel Porjadin, Emil Galimov.
Tak to Ufě nakonec vyšlo a je srovnáno. Zprava nahodil puk na brankoviště Omark, od Hartikainena a gólmana Ježova se puk odrazil k volnému DMITRIJI KUGRYŠEVOVI a ten už musel pouze trefit odkrytou branku – 1:1. Asistence: Teemu Hartikainen, Linus Omark.
Hosté se dostali do vedení. Po najetí si do útočného pásma se puku chopil JOONAS NÄTTINEN, sjel si k brance a přes obránce zamířil přesně k tyčce Karejevovy branky. Jeho lapačka šla do prázdna a stav je tedy 0:1. Asistence: Mikael Ruohomaa, Juuso Puustinen.
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.
Salavat Julajev Ufa: Karejev (Fedotov) – Nazarevič, Larsen, S. Garejev, Ar. Sergejev, M. Osipov, A. Semjonov, Ljachov – Kemppainen, Omark (A), Hartikainen – Kugryšev, Tkačov, Osnovin – Chochrjakov, Burdasov (C), M. Majorov – Soloduchin, Šen, V. Žarkov (A) – Busarov.
Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (Korotajev) – Polášek, An. Sergejev, Ogurcov (A), Bryncev, Šaripzjanov (A), Volgin, Fatkullin, Semjonov – Jo. Nättinen, Ruohomaa, Puustinen – P. Kulikov, E. Galimov (A), Porjadin – Zdunov, Jakimov, Chajrullin – Michnov, Šafigullin, Arkalov.
Rozhodčí: Ravodin, Ščenjov – Bitjukov, Lazarev.
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.
Hosté mají za sebou také šest zápasů, bilance je ale horší. Šest bodů stačí pouze na průběžnou sedmou příčku. Nelze ale brát tento celek na lehkou váhu, v současně probíhajícím tripu klub dvakrát ze tří možností bodoval, když v prodloužení vyhrál v Astaně a v základní hrací době i na ledě Novosibirsku. Zápas to byl napínavý a rozhodnutí padlo necelé dvě minuty před koncem po gólu Šaripzjanova. Zbývající branky hostů dal Puustinen, zaznamenal hattrick a Nižněkamsk vyhrál 4:3.
Posledních pět utkání
Nižněkamsk – Astana 1:6
Nižněkamsk – Minsk 2:1
Omsk – Nižněkamsk 4:2
Astana – Nižněkamsk 4:5 pp
Novosibirsk – Nižněkamsk 3:4
Domácím se vstup do sezony podařil, po šesti odehraných zápasech mají devět bodů, což stačí na třetí místo Východní konference. Tým má skutečně formu, vždyť přivezl body z ledu Petrohradu, doma zdolal Nižnij Novgorod a v pátek po samostatných nájezdech získal proti Kazani alespoň bod. Ufa sice po dvou třetinách vedla po gólech Kadějkina, Tkačova, Omarka a Burdasova 4:1, náskok však ztratila a v nájezdech obrat dokonal Burmistrov. Síla v týmu ale rozhodně je a dnes bude favoritem.
Posledních pět utkání
Čerepovec – Ufa 4:5 pp
Jaroslavl – Ufa 4:2
Petrohrad – Ufa 1:4
Ufa – Nižnij Novgorod 4:3
Ufa – Kazaň 4:5 sn