Kunlun – Riga 2:4 (kon.) | Novosibirsk – N.Novgorod 2:3 (kon.) | Barys – Kazaň 4:3 (3:2 po s.n.)
Ufa – Nižněkamsk 1:3 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Neftěchimik Nižněkamsk
Neděle 16.09.2018, 13:30 • Ufa Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Dobré odpoledne u KHL. Společně se podíváme na duel mezi týmy Salavat Julajev Ufa a Neftěchimik Nižněkamsk.

Domácím se vstup do sezony podařil, po šesti odehraných zápasech mají devět bodů, což stačí na třetí místo Východní konference. Tým má skutečně formu, vždyť přivezl body z ledu Petrohradu, doma zdolal Nižnij Novgorod a v pátek po samostatných nájezdech získal proti Kazani alespoň bod. Ufa sice po dvou třetinách vedla po gólech Kadějkina, Tkačova, Omarka a Burdasova 4:1, náskok však ztratila a v nájezdech obrat dokonal Burmistrov. Síla v týmu ale rozhodně je a dnes bude favoritem.

Posledních pět utkání

Čerepovec – Ufa 4:5 pp
    Jaroslavl – Ufa 4:2
    Petrohrad – Ufa 1:4
    Ufa – Nižnij Novgorod 4:3
    Ufa – Kazaň 4:5 sn

Hosté mají za sebou také šest zápasů, bilance je ale horší. Šest bodů stačí pouze na průběžnou sedmou příčku. Nelze ale brát tento celek na lehkou váhu, v současně probíhajícím tripu klub dvakrát ze tří možností bodoval, když v prodloužení vyhrál v Astaně a v základní hrací době i na ledě Novosibirsku. Zápas to byl napínavý a rozhodnutí padlo necelé dvě minuty před koncem po gólu Šaripzjanova. Zbývající branky hostů dal Puustinen, zaznamenal hattrick a Nižněkamsk vyhrál 4:3.

Nižněkamsk – Astana 1:6
    Nižněkamsk – Minsk 2:1
    Omsk – Nižněkamsk 4:2
    Astana – Nižněkamsk 4:5 pp
    Novosibirsk – Nižněkamsk 3:4

Zápas v Ufa Areně začne v 13:30, takže si po obědě nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba týmy jsou již na ledové ploše, po hymnách můžeme začít!

Salavat Julajev Ufa: Karejev (Fedotov) – Nazarevič, Larsen, S. Garejev, Ar. Sergejev, M. Osipov, A. Semjonov, Ljachov – Kemppainen, Omark (A), Hartikainen – Kugryšev, Tkačov, Osnovin – Chochrjakov, Burdasov (C), M. Majorov – Soloduchin, Šen, V. Žarkov (A) – Busarov.

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (Korotajev) – Polášek, An. Sergejev, Ogurcov (A), Bryncev, Šaripzjanov (A), Volgin, Fatkullin, Semjonov – Jo. Nättinen, Ruohomaa, Puustinen – P. Kulikov, E. Galimov (A), Porjadin – Zdunov, Jakimov, Chajrullin – Michnov, Šafigullin, Arkalov.

Rozhodčí: Ravodin, Ščenjov – Bitjukov, Lazarev.

00:01

00:55
    Ogurcov i Chajrullin se natlačili před domácího gólmana, Karejev oba hráče zvládl pokrýt. Má tak za sebou první zákroky.

01:57
    Nižněkamsk je v úvodu aktivnější, Ufa si soupeře zatím oťukává.

02:33
    Zleva pálil od levého mantinelu Jakimov, hledal mezírku v Karejevově postoji, ten puk skryl mezi svými chrániči a přerušil hru.

02:51
    Šafigullin se dostal do střelecké pozice nájezdem zpoza branky, Karejev byl ale u své tyčky včas.

03:52
    Mezi kruhy zůstal zcela volný hostující Michnov, Ufa v úvodu opravdu nestíhá.

04:14
    Přesilovka pro hosty. Vladimír Tkačov se na Rouhomaaovi dopustil podrážení a už je na trestné lavici.

04:36
    Do levého kruhu pro vhazování se nacpal Galimov a jeho švih prolétl kousíček nad Karejevovým břevnem.

04:41
    Síly na ledě se vyrovnávají, dvě minuty za nedovolené bránění totiž dostal Mikael Ruohomaa.

05:08
    Znovu si Galimov najel do levého kruhu, nyní mířil na lapačku. Tu měl ale Karejev připravenou a předvedl jistý zákrok.

05:26
    Od modré nahazoval Volgin a u brankoviště dorážel Puustinen. Mířil k tyčce, Karejev tam byl na poslední chvíli. Stále tak domácí gólman drží čisté konto.

06:29
    Sergejev pálil kousek za kruhy, jeho tvrdou ránu povyjetý Ježov vyrazil. Sergejev mohl možná ještě pár krůčků udělat a střílet z lepší pozice.

07:17
    Kombinace mezi Hartikainenem a Kemppainenem skončila bez střeleckého vyjádření, Neftěchimik jde zase do protiútoku.

07:55
    Na Omarka mířila prudká křížná přihrávka, u pravého mantinelu ji ale nezvládl zpracovat.

08:32
    Ježov vyrazil nahození od modré čáry do ochranné sítě, Ufa se pomaličku začíná zvedat.

08:56
    Další nahození od modré čáry, nyní to byl Semjonov, Chochrjakov ale na puk nedosáhl podle svých představ.

09:35
    Nättinen bekhendem vyslal Ruohomaa do útoku, tento finský útok zatím táhne hostující ofenzívu.

10:00
    Tvrdou ránu z levé strany vyslal Polášek, jeho dělovka prosvištěla těsně vedle Karejevovy branky!

10:41
    Oj, tohle volalo po gólu! Hartikainen dostal přihrávku na hůl, středem měl doslova dálnici k brankáři a mířil mezi jeho betony. Ježov ale byl na ledě včas a puk skryl.
    10:41 Hartikainen neproměnil slibnou šanci

11:33
    Na druhé straně měl prostor pro švih Šaripzjanov, Karejev ale dobře viděl a i on si připsal úspěšný zákrok.

12:12
    Přes obránce Ufy to zkusil Michnov, prováhal ale nejlepší okamžik a výsledkem byla pouze sražená střela, kterou Karejev chytat nemusel.

12:40
    Od modré čáry vystřelil Polášek, jeho tvrdý příklep trefil blokujícího Kulikova.

13:04
    Bude se vylučovat, dvě minuty za vysokou hůl dostal domácí Alexej Semjonov. Přesilovka pro Neftěchimik.

13:12
    Bryncev se po buly dostal ke střele od modré, jenže nikdo neclonil, Karejev tak měl ideální výhled. Střelec navíc jeho branku ani netrefil.

13:45
    Puk letí přes všechny čáry, Ufa se pro tuto chvíli osvobodila.

14:25
    Ruohomaa míchal s pukem na modré čáře, ten mu pak přeskočil hůl a vykutálel se z pásma.

15:04
    Ruohomaa a jeho rána z pravé strany. Branku ale minul a přesilovka je u svého konce.

15:49
    Domácí se dostali do útoku, přes Poláška pálil Osnovin, na Ježova si ale nepřišel.

15:55
    Omarkovo naznačení zmátlo jednoho z obránců natolik, že upadl, domácí útočník ale daného okamžiku ke střele nevyužil.

16:55
    Hraje se nahoru a dolů, bez zbytečných přerušení. Chybí jen góly.

17:12
    Osnovin se v pravém kruhu dostal k odraženému puku a snažil se pálit z první. Ogurcov však jeho ránu zblokoval.

17:58
    Na druhé straně uzamkl Neftěchimik soupeře v pásmu, po sraženém Galimovově pokuse se puk dostal ke Kulikovovi a ten měl opravdu luxusní pozici na zakončení. Zprava ale Karejevovu branku minul...
    17:58 Kulikov v dobré pozici minul

18:39
    Nenápadné nahození s tečí vyděsila Karejeva, zvládl ale puk srazit do rohu. Nižněkamsk pokračuje v náporu.

19:10
    Ufa v kontru, přes obránce volil švih Burdasov, přesnost zakončení je ale zatím slabší stránkou domácích.

19:52
    Bryncev s pukem za vlastní brankou, už to vypadá, že se gólu v této třetině opravdu nedočkáme.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Máme za sebou první třetinu, ve které jsme sledovali hokej nahoru a dolů, oba celky se snažily dostávat do zakončení, nicméně gól jsme neviděli. U domácích byl nejblíže úspěchu Hartikainen, jenže jeho akci středem mu zhatil připravený gólman Ježov. Hosté byli o něco aktivnější, ale ani oni svými pokusy Karejeva nepřekonali. Do šaten se tak odešlo za stavu 0:0.

Další třetina začne přibližně ve 14:25.

20:01

20:39
    Polášek si z levé strany najel do útočného pásma, ke střele se ale neodhodlal.

21:03
    Od levého mantinelu dostal přihrávku do druhé vlny Bryncev, moc mu to ale nesedlo a puk se mu svezl po holi mimo Karejevovu branku.

22:00
    Zakázané uvolnění domácího týmu, hra se opět vrátí před Karejeva.

22:18
    Z velmi ostrého úhlu to zkusil Šaripzjanov, Karejev se musel přilepit ke své pravé tyčce. Situaci zvládl, puk už je ve středním pásmu.

22:41
    Vyloučení na straně Neftěchimiku, dvě minuty za hákování dostal Damir Šaripzjanov.

23:22
    Přesilovka zatím Ufě nejde a z hlediště se už nese první nespokojený pískot.

23:41
    Zdunov po mantinelu poslal puk za domácí branku, Ufa má nyní problém vůbec založit útok!

24:24
    Omark zpoza branky přihrál na brankoviště na Osnovina, ten ovšem byl natolik pokrytý, že se k zakončení nedostal.

25:28
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Hosté se dostali do vedení. Po najetí si do útočného pásma se puku chopil JOONAS NÄTTINEN, sjel si k brance a přes obránce zamířil přesně k tyčce Karejevovy branky. Jeho lapačka šla do prázdna a stav je tedy 0:1. Asistence: Mikael Ruohomaa, Juuso Puustinen.
    25:28 Joonas NÄTTINEN - 0:1

26:23
    Bude se vylučovat, domácí mají zatím ponechanou výhodu a do útoku se cpal Hartikainen. Ježov byl ale na místě.

26:29
    Na trestnou lavici už zamířil hostující Pavel Porjadin a to za nedovolené bránění brankáři.

26:56
    Larsen zakončoval z dobré pozice, pukem ale trefil pouze bránícího Jakimova.

27:25
    Puk letí přes všechny čáry, hosté se osvobozují.

27:50
    A opět nic. Hartikainen neprošel přes Kulikova a puk opět letí až ke Karejevovi.

28:29
    Hosté jsou v plném počtu, Porjadin pospíchal do vlastního pásma pomoci spoluhráčům.

29:10
    Žarkov našel mezi kruhy volného Osipova, ten si zpracoval a zkusil tvrdý příklep. Opět ale neúspěšně, puk byl sražen, Ježov byl bez práce.

30:42
    Zakázané uvolnění ze strany domácího týmu, vhazovat se bude po Karejevově pravici.

31:15
    Finská trojice opět najela do pásma Ufy a z levé strany vyslal nepříjemný švih Juuso Puustinen. Trefil Karejeva do chráničů u krku, ten byl chviličku otřesený, ale už je připraven do hry.

32:05
    Omark sice předvedl hezkou kličku a zbavení se protivníka, ke střele to ale nevedlo.

32:18
    Vykoledoval si ale faul a po zákroku na něj dostal dvě minuty za hákování Ilja Arkalov.

32:18
    Jenže pozor, rozhodčí vyhodnotili, že Linus Omark pádu přidal a i on zamířil na trestnou lavici s dvouminutovým trestem za nafilmovaný pád.

32:40
    Jakimov posunul na Ogurcova a ten se najednou objevil před Karejevem. Ten ale nezvládl bekhend zvednout nad beton domácího gólmana.
    32:40 Ogurcov domácího gólmana nepřekonal

33:35
    Menší závar před brankou Neftěchimiku, Ježov ležel roztažený na brankovišti a zvládl celou situaci se svými spoluhráči vyřešit.

34:29
    Od modré čáry pálil hostující Nättinen, tvrdou ranou ale trefil pouze pádem blokujícího Chochrjakova.

35:40
    Nižněkamsk přidává na tempu, útočící trojice krouží v pásmu Ufy a snaží se najít skulinku na přihrávku a střelu.

35:56
    Zase se vylučuje a na trestnou lavici zamířil hostující Pavel Porjadin. Provinil se nafilmovaným pádem v útočném pásmu.

36:23
    Hosté se osvobozují, Omarkovi totiž u mantinelu odskočil puk od hole.

36:52
    Ufa právě vstřelila branku!
    Tak to Ufě nakonec vyšlo a je srovnáno. Zprava nahodil puk na brankoviště Omark, od Hartikainena a gólmana Ježova se puk odrazil k volnému DMITRIJI KUGRYŠEVOVI a ten už musel pouze trefit odkrytou branku – 1:1. Asistence: Teemu Hartikainen, Linus Omark.
    36:52 Dmitrij KUGRYŠEV - 1:1

37:20
    A rázem mohli domácí i vést, neboť dobrou přihrávku do šance dostal Chochrjakov. V rozhodujícím okamžiku je ale neposlechl puk.

38:24
    Hosté opět vedou. Karejev sice nejprve zvládl vyrazit Galomovovu střelu, jenže akce pokračovala, útočná trojice Nižněkamsku rozjela kolotoč a celou akci zakončil z ostŕeho úhlu PAVEL KULIKOV. Gólman Ufy se sice natahoval, co mu síly stačily, ale na tento pokus už nedosáhl. Asistence: Pavel Porjadin, Emil Galimov.
    38:24 Pavel KULIKOV - 1:2

39:10
    A jestliže ještě před chvílí panovala v hale vylepšená nálada a domácí hokejisté byli v útoku, nyní panuje ticho a hraje se před Karejevem.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Máme za sebou čtyřicet minut hry a konečně se nám hnulo i skóre. I ve druhé třetině byli aktivnější hosté a za to byli i odměněni. Ve 26. minutě si s pukem na holi najel blíže k brance Joonas Nättinen a přesnou střelou otevřel skóre. Ufa se dlouho nemohla dostat ke kloudné akci a z hlediště se už snášel i nespokojený pískot fanoušků. Ty pak ve 37. minutě uklidnil přesilovkovým gólem Dmitrij Kugryšev, jenže už ve 39. minutě bylo vše při starém, neboť Pavel Kulikov zakončil akci Neftěchimiku a vrátil hostům vedení. Stav po druhé třetině je 1:2.

Další třetina začne přibližně v 15:17.

40:01

40:53
    Hosté se hned v úvodu vrhli do útoku, Ruohomaa posunul na Galimova a ten z mezikruží poslal nepříjemný pokus. Karejev musel ukázat další povedený zákrok.

41:20
    Tkačov při svém průniku do útočného pásma podklouzl a poroučel se k ledu. Faul v tom nebyl, pokračuje se ve hře.

42:15
    Domácí Sergejev čeká, až mu dostřídají spoluhráči, zatím čeká s pukem za vlastní brankou.

43:07
    Už se hraje v rohu za brankou gólmana hostů, hned několik hráčů doluje puk do svého držení.

43:27
    Ruohomaa a Puustinen vyslali na Karejeva dvě nebezpečné střely, gólman svůj tým drží nad vodou.

44:46
    Rychlý kontr Ufy, hned tři hráči se vřítili do útočného pásma, jenže znova to bylo bez zakončení, které by dokázalo Ježova překonat.

45:37
    U brankoviště byl u puku zapomenutý Tkačov, zblízka ale puk za brankovou čáru nepropasíroval. Velká šance Ufy na srovnání...
    45:37 Tkačovova šance na vyrovnání

46:29
    Nižněkamsk se nyní snaží hru uklidnit, nikam se nehnat a vycházet z dobré obrany.

47:39
    Kugryšev sice za brankou vybojoval puk, na brankoviště se už ale nedostal. Nižněkamsk se osvobodil.

48:29
    Kličkami se snažil v útočném pásmu uvolnit Burdasov, pořád měl ale na zádech obránce a na střelu to tak nebylo.

49:45
    Na druhé straně si celé útočné pásmo objel Ruohomaa, na modré mu ale puk utekl od hokejky.

50:33
    Šaripzjanov nebyl daleko od třetího gólu, jeho lehce tečovaná rána vyděsila Karejeva. Ten puk srazil, ale čelí nyní velkému tlaku soupeře.

51:09
    Další střelecký pokus předvedl Polášek, Ufa doplácí na své chyby v rozehrávce.

51:47
    Prudká rána po brejku tři na dva, autorem byl Nättinen. Karejev jeho dělovku vykopl do rohu.

52:16
    Po delší době se ke střele dostali i domácí, po najetí do útočného pásma pálil Hartikainen, trefil ovšem pouze dobře postaveného Ježova.

52:47
    Úporný boj o puk v pásmu Ufy, domácí jej vyšťourali a mohou jít kupředu.

53:51
    Za vyhozeným pukem pospíchal Zdunov. Scházela mu ale podpora spoluhráčů a tak se snažil pouze udržet puk v rohu.

54:25
    Omark se neproháčkoval přes dva obránce, hosté poté vyhodili až ke Karejevovi. Tohle Nižněkamsku maximálně vyhovuje.

54:55
    Zleva mohl pálit Bryncev, jeho prudký pokus zvládl Karejev vyrazit před sebe a o zbytek se postarali jeho obránci.

55:38
    Neftěchiik se nikam zvlášť nežene, pokud je potřeba, tak pouze vyhodí puk tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

56:01
    Přesilovka pro domácí. Gólman Ilja Ježov přikryl puk lapačkou, udělal to hned dvakrát a poté rozehrál. Rozhodčí mu pak udělil dvě minuty za zdržování hry. Trest odpyká Joonas Nättinen.
    56:01 Ježov dostal dvě minuty za zdržování hry, přikrytí puku

57:15
    Ufa se snaží, mačká bránící čtveřici, hosté ale vyhazují přes všechny čáry.

57:49
    Omark Burdasova nenašel, Ogurcov jeho pas vystihl a srazil.

58:01
    Hosté jsou v pěti!

58:18
    Patrně je rozhodnuto. JOONAS NÄTTINEN naskočil z trestné lavice, po Bryncevově přihrávce přebruslil Larsena a jeho následný švih gólman Karejev neudržel. Puk se pomaličku došoural až za brankovou čáru a je to 1:3. Asistence: Alexandr Bryncev.
    58:18 Joonas NÄTTINEN - 1:3

58:18
    Ufa si bere oddechový čas.

58:50
    Domácí tým by ještě rád zkusil power-play, Nižněkamsk ale drží puk a tuto variantu tak nepřipouští.

59:45
    Karejev je na střídačce, jenže na případné srovnání mají domácí už málo času.

Utkání je u konce a body míří k hostům do Nižněkamsku. Ufa sice ve třetí části přidala na tempu, jenže koncovka dnes nebyla silnou stránkou tohoto týmu a pokud už něco prošlo, skončilo to na výborném Ježovovi. V závěru třetiny mohli domácí srovnat po nabídnuté přesilovce, šanci ale nevyužili a z trestné lavice se vracející Joonas Nättinen ujel a procedil puk za Karejeva. Neftěchimik tak vydoloval další body a pokračuje v podařeném tripu.
    Nižněkamsk vyhrál třetí zápas v řadě a co je pro tým důležité, poprvé po deseti letech zvítězil v Ufě po základní hrací době

Utkání sledovalo 5 134 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou neděli a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (16:02:00)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 37. Kugryšev (Hartikainen, Omark) – 26. Jo. Nättinen (Ruohomaa, Puustinen), 39. P. Kulikov (Porjadin, E. Galimov), 59. Jo. Nättinen (Bryncev)

Rozhodčí: Ravodin, Ščenjov – Bitjukov, Lazarev

Diváci: 5 134