Olomouc – Dukla Praha 1:0 (kon.) | Karviná – Příbram 4:1 (kon.) | Ml. Boleslav – Slovácko 5:1 (kon.)
Opava – Teplice 2:0 (kon.) | Sparta – Liberec 4:1 (kon.)
konec
SK Sigma Olomouc
1:0 (1:0)
FK Dukla Praha
Sobota 22.09.2018, 15:00 • Andrův stadion, Olomouc (kapacita: 12 566 míst) • FORTUNA:LIGA • 9. kolo
Předzápasové kurzy
   
  Existenční zápas pro trenéra Václava Jílka i pro naděje olomouckého celku na možnost alespoň průměrného výsledku v sezóně se nakonec dostal k jasnému závěru. Hanáci zvládli výzvu v podobě dravé Dukly s velkou dávkou štěstí, Skuhravého celek rozhodně nebyl na hřišti jen statistou. Sigma se tak díky zisku tří bodů o trošku v tabulce posune vzhůru, tento výsledek znamená i konec série proher domácích v tomto ligovém ročníků. Dukla zůstane i nadále poslední, šestnáctá. Ode mě je to pro dnešek z Olomouce vše, přeji hezký zbytek dne. (16:54:30)
   
  Držení míče: 44 % : 56 %.
  Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 8:4. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 18:23.
   
  90+4
  Konec zápasu.
   
  90+3
  Sigma viditelně už šetří čas, Dukla už pouze v deseti navíc nyní nezvládá odebrat domácímu týmu míč z jejich kopaček. Olomouc bude navíc nyní vhazovat od rohového praporku na dukelské polovině.
  90+2. Miloševič se dostal k odraženému míči, ale střelu neusměrnil
   
  90+2
  Dukla se málem dostala k vyrovnání, když se nečekaně k míči dostal Miloševič! Jeho rána ale proletěla mimo domácí branku, Buchta si tak musel pořádně oddechnout.
   
  90+1
  Sladký nabídl do vápna na Yunise velice zajímavou nabídku, avšak míč neodkázal proletět až k olomouckému forvardovi. Hanáci tak prováhali velkou možnost.
   
  90
  Rozhodčí nastavuje 4 minuty nad standardní hrací čas!
   
  89
  Jakub Bezpalec je viditelně zraněný, neboť po hřišti už pouze kulhá. Dula však už nemže vystřídat, Pražané tak de facto hrají v početní nevýhodě.
   
  88
  Kouč Jílek se dostal k poslednímu prostřídání řad, když vyztužuje defenzívu. Jakuba Plška nahradil Roman Polom.
   
  87
  Raspopovič si vylámal zuby na Houskově pokrytí míče, stejně tak se dokázal udržet ve hře i Vepřek. Olomoucká sestava viditelně šetří čas před samotným závěrem.
   
  86
  Plšek po tvrdém střetu u lajny nakonec nezvládl balanc, Hanákům se i tentokrát nabízí rozehrávka. Dukla už hraje hodně na riziko.
   
  85
  Dukla má viditelnou snahu o vyrovnání, momentálně jí však schází potřebné štěstí. Hanáci prozatím závěr zvládají o trošku taktičtěji.
   
  Dnešní utkání sleduje 2924 diváků.
   
  84
  Olomoucká střídačka připravila druhé střídání, Martina Hálu nahrazuje Jakub Yunis.
   
  83
  Hála má už viditelné křeče a musel být s pomocí Falty protahován, Hanáci nyní totiž i kvůli jeho zaváhání nakonec přišli v nadějné možnosti ve vápně o míč.
   
  82
  Dukla naposledy v utkání vystřídala základní jedenáctku, Frederika Bilovského nahradil na trávníku David Douděra.
   
  81
  O exekuci přímého kopu se postaral Ďurica, avšak jeho rána letěla příliš vysoko nad branku. Slovenský obránce se drží naštváním za hlavu, Dukla prováhala velkou možnost.
   
  80
  Tetour se po chytrém pokrytí míče skácel před hranicí olomoucké šestnáctky, Dukla tak dostává k dispozici standardku z velice zajímavé pozice. O faul se postaral Václav Jemelka.

  Johan Čáp

  Branky: 33. Jemelka

  Karty:   17. Houska (OLO), 62. Vepřek (OLO) – 2. Bezpalec (DUK), 53. Chlumecký (DUK), 58. Daniel Tetour (DUK)


  Držení míče: 44 % : 56 %.
  Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 8:4. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 18:23.
  SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek (C) – Kalvach – Zahradníček, Houska, Falta (71. Texl), Hála (84. Yunis) – Plšek (88. Polom).
  Náhradníci: Reichl – Surzyn, Yunis, Zmrzlý, Polom, Matoušek, Texl.

  FK Dukla Praha: F. Rada – Milošević (C), Raspopovič, Ďurica, Chlumecký – Bezpalec – Bilovský (82. Douděra), Doumbia (46. Brandner), Daniel Tetour, Djuranović (66. Schranz) – Holenda.
  Náhradníci: M. Hruška – Marek Hanousek, Brandner, Ostojić, Souček, Douděra, Schranz.

  Rozhodčí: Orel – Pospíšil, Arnošt

  Diváci: 2924